Téma: Učení - i když se snažím sebevíc třeba matematiku nezvládám

13.01.2019 18:42
Uživatel: Norge Solringen
Věk:  19

Město: Liberec

Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj,

tak tohle bude spíš taková nevím takovej názor. Nesnáším když někdo říká že když někomu něco nejde tak na něj začnou všichni nadávat a říkat mu jak na to kašle jak se nesnaží že se stačí jen učit nebo já nevím co.

Jo jasný - jsou lidi co na to třeba kašlou, ale to neznamená že hned vytáhnu tu kartu a budu zmrd a budu prostě říkat jo tak lajdák teda (když má za 5 z testů atd.) nerozumím.

Nesnáším když někdo řekne že můžeš dělat cokoliv, stačí se jen učit a chtít.

Neudělal jsem 3x řidičák. Udělal jsem testy napoprvé, ale jízdy prostě ne 3x za sebou to je jen tak příklad to jsem měl vlastně i bonusové hodiny s příplatkem (měly jsme autoškolu "zadarmo" od školy jakožto automechanik - ano už jsem vyučený) a i s bonusovýma hodinama jsem to nedal 3x. Když by mi někdo řekl že jsem na to kašlal že jsem to nechtěl, tak ho asi zavraždím. Nedával jsem teda do toho svý prachy (pravda máma dost pomohla ale platil jsem něco i sám a určitě budu chtít promrhávat peníze a nechtít řidičák teda).

Stejný s elektronikou, matikou učím učím 6 hodin v kuse doučování a mám PŘI NEJLEPŠÍM za 4 jinak furt za 5. Den na to učitel mi říká jak na to krásně seru že mám průměr nevím asi 4.9 nějak tak asi 6x za 5 a 1x za 4 tak to zatím mám no. A tu 4 jsem dostal po 6 hodinovým doučování od kámoše z VŠ, protože tu elektroniku prostě nechápu. Jo a na ZŠ matika průměr newim asi 4.98 typuju. Měl jsem nějak patnáct 5 v řadě asi čtyři doučka a stejně jsem to nechápal. Nebyly v řadě ty doučka to ne.

A pak vám lidi řeknou že na to kašlete. No ježiš marja. A pak vedle vás spolužáci co se na to učej pár minut a furt za 1. Tak nevím co se to děje ale automaticky obviňovat někoho za to že mu to nejde tím že na to kašle je na veřejnou popravu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1634x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nechápu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.01.2019 18:43 Uživatel: Norge Solringen
Věk:  19

Město:Liberec

Téma: Učení - i když se snažím sebevíc třeba matematiku nezvládám
Text uživatele: 

Ještě chci dodat, psal jsem to s frustrací trochu nadhledu, ale víceméně to je to co jsem chtěl říci.

 
28.04.2019 04:47 Uživatel: MightyZett
Věk:  21
1550454347_img_20170709_143656.jpg
0-100
Téma: Učení - i když se snažím sebevíc třeba matematiku nezvládám
Text uživatele: 

Ahoj, mám to stejně. Matiku taky vůbec nechápu, neovládám jí. Taky všude jenom samé 5 a 4 byla jenom vyjímečně. Na ZŠ mi kvůli tomu vždycky hrozilo propadnutí tak jsem musela od chytré kamarádky co vedle mě seděla opisovat. Celej školní rok jsem musela nějak složitě od ní každý test z matiky, fyziky a všechno co se týkalo počtů opisovat. A lehké to zrovna moc nebylo protože učitelé vymýšleli co nejvíc různé finty jak nám zabránit v opisování. Jenomže propadnout jsem nechtěla, co jiného jsem měla dělat? Doučování se nenabízelo a když byla každý den nová látka a já tu každou novou látku nepochopila tak to jsem fakt nemohla dennodenně za nějakou kamarádkou furt chodit a otravovat jí a doma to většinou už rodiče pozapomněli takže také nevěděli. Do toho se mi třída kvůli tomu posmívala, všem matika šla a mě jediné ne. No byla to pro mě hrůza. Jsem ráda že už to skončilo, že už tu třídu nemám. Učitelé neměli ani pro ty nechápající žáky pochopení kromě ředitele ten byl výjimkou. Ten jediný pochopení měl. Každopádně základkou jsem prošla, celou jsem propsala a teď jsem v nové škole a situace je opět podobná, zas nic nechápu a zase musím nějak od někoho opisovat, akorát že se mi teda nikdo nesměje. Taky se přitom snažím a tyhle keci jsem vždycky nesnášela. Protože mi křivdili, nebyla to pravda že bych se nesnažila naopak já se snažila hodně, víc než ty pochvalovaný jedničkáři. Takže snaživá jsem byla, jenom jsem to akorát pořád nechápala a jak nové látky a každou jsem nechápala tak potom těch látek co jsem nechápala bylo čím dál tím víc, takže pak jsem v tom už měla zmatek a nemohla jsem se v tom vůbec vyznat která vlastně bije. Potřebovala jsem pouze více času na pochopení a učivo ale to jsem neměla. To učivo bylo na mě ve škole prostě strašně moc rychlé. Takže tě plně chápu čím si asi tak procházíš. Držím ti palce ať ti to nějak dobře dopadne. ; )  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Učení - i když se snažím sebevíc třeba matematiku nezvládám
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nezvládám střední školu 5 3844x
Hudební nauka – Akord C7 1 1574x
Pozdní příchod do školy 7 1638x
Teologické vysvětlení Zjevení Jana? 2 1717x
Bolesti zad s rehabilitací a uvolnění z tělocviku, tělesné výchovy 1 1842x
Obor veřejnosprávní činnost - semestrální práce, téma pro práci 1 2360x
Sociální fóbie - dotazník k seminární práci 1 2429x
Výpočet tolerance hřídele (úchylky) - strojírenský příklad 4 5762x
Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti 27 5513x
Pojem stádovost lidí - úvaha do sociologie 26 5433x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny