Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti

18.03.2013 16:32
Uživatel: voslík
1000-2000
Odpovědí na téma: 27
Text: 

Hezký den přeju,

jak si tady pročítám různá témata a reakce na ně, tak si říkám, že je někde asi chyba. Jo, jasně, jsme tady na MojeStarosti, takže lidé se svěřují se svými problémy. Ale jsou tu i ti, kteří odpovídají nebo jdou kolem a i tam mě někdy mrazí, co je člověk schopný si myslet a "poradit".

Mám pocit, že se u nás někdy o sexu moc mluví a málo se dělá. A naopak tehdy, když se o něm mluvit má, tak se nemluví a nějakým způsobem se prostě dělá alt Jistě, každý případ je individuální. Ale stejně si myslím, že sexuální výchova u nás není rozhodně optimální a mohla by být tisíckrát lepší.

Já si toho teda z gymplu moc nepamatuju. Mám pocit, že jsme měli v učebnici občanky nějaké rádoby humorné povídání o antikoncepci, to se ale myslím nějak kulantně přeskočilo. A pak byla jedna přednáška (oddělená) o tom, jak se kluci mají umývat a holky že si mají dávat pozor na děložní čípek a dostali jsme vložky. Pak se ještě jednou na tabuli od našeho vtipného spolužáka objevil upravený nadpis rozmnožovací šoustava, a to bylo celý alt Všichni se pak tvářili jakože jsme poučení a víme o co jde.

Zajímalo by mě, jaké máte se sexuální výchovou zkušenosti vy a co si o tom myslíte.

Já bych byla rozhodně pro, aby se s tím něco dělalo. Nevím teda jak je to v současné době, protože dětmi v pubertě nedisponuji alt Ale řekla bych, že to asi nebude moc trhák. A když už se najde nějaký světlý případ, tak bude ojedinělý.

Proč se třeba nemůžou dělat nějaká sezení mimo školu, v nějakém příjemnějším prostředí. Skupinky rozdělená  na kluky a holky, aby se dal udržet jakž takž klid. A mluvit s nima o tom, že sex je normální věc, ale má taky nějaká pravidla. Že z různých důvodů obvykle není moc dobrý na to jen tak vlítnout a čekat, co se pak bude dít dál. Já vím, že se to víceméně nějak uskutečňuje, ale mám pocit, že dost blbě a vynechávají se důležitý věci. Třeba že do sexu se nemá nikdo nutit nebo se nechat donutit a podobně.

No, teď mě napadá, že by to mohlo být součástí nějakých besed o zdravém sebevědomí a podobně.

Nebo vám to přijde jako úplná kravina? alt

Nebo co přednášky pro rodiče, jak s dětma mluvit o sexu? Asi by nebyly moc navštěvovaný, co? A nebo už něco takového probíhá?

Žijeme v civilizovaným světě, kde nic není tabu, všechno je téměř povolený, všechno je jakože v pohodě, ale jak se řekne sex, tak mám pocit, že aspoň polovina národa stejně neví, o čem se přesně mluví alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5084x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Sexuální výchova v ČR - Jaké s ní máte zkušenosti?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.03.2013 18:05 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Mi přijde sexuální výchova u nás zcestná a dá se říct spíše žádná Matně si pamatuju jak nám ve škole pouštěli nějaké video (zvlášť pro kluky a zvlášť pro holky) ale už tenkrát jsem v něm neobjevila nic nového.  Moje dcera (14) měla jednu hodinu "sexuální" výchovy v rámci tuším přirodopisu, když jsem se jí ptala co se tam dověděla tak odpověděla: NIC, že se budu každý měsíc "rozbíjet" (dostávat měsíčky) až do konce života a to je blbost ptz babička už to nedostává ptz je stará. Ptala jsem se co se dověděla víc o klukách, o sexu, o antikoncepci a řekla, že jsem jí toho přednesla už snad dost.  

 
18.03.2013 19:14 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Já se snažila vnést trochu osvěty k nám domů, ale moji dceru to absolutně nezajímá.  

Pamatuji se, jak já asi ve 14 letech hltala Ty a já, časopis, když jsem jí ho nabídla, ať alespoň prolistuje, tak to jsou prý blbosti.  

Doma sex není tabu, rodily jsme panenku, když jí byly asi 3 roky, ale jinak nezájem.  

Doufám, že škola a kamarádi něco pomůžou. Já se sice snažím, ale když začnu, připomíná mi Kaisera ve scénce s Luďou.  

Ale puberta se kvapem blíží, tak hold chctě nechtě si bude muset tu ojí před nášku vyslechnout.  

Ve škole je taky rozdělili na dva tábory, donesla domů vložku a slipovku a tím byla sex. výchova u konce.  

Hold, je to na rodičích  

 
19.03.2013 08:49 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

No jo, někdo prostě nemá zájem Je vlastně pravda, že jsem to nemyslela tak, že ve škole by měli všechno dopodrobna vysvětlit, aby rodiče nemuseli. Myslím si ale, že je to prostě normální věc, a tak mluvit o ní normálně i ve škole by bylo jen ku prospěchu věci.

 
18.03.2013 19:25 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Cituji: "Mám pocit, že se u nás někdy o sexu moc mluví a málo se dělá. "

 

alt alt alt

 
19.03.2013 08:10 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

No, však Vždyť někdy to tak je. To má každej plnou pusu řečí jak sex tohle a támhleto a když dojde na věc, tak dohromady nic

 
18.03.2013 21:07 Uživatel: eve
Věk:  23
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Můj názor je, že toto téma do školy nepatří, vysvětlovat mají rodiče. Jsou prostě jedinci, kterým je a bude nepříjemné o něčem takovém diskutovat, nejen sex, ale o všem, co s ním souvisí, a pak až se jim nějaký blbeček ve třídě bude smát, případně nějaký vyučující bude mít blbé komentáře, může to slabší povahy do budoucna poznamenat. Sama za sebe bych něco takového s nikým nerozebírala. A navíc o sexu je plný internet, až to člověku leze na nervy, ale že smrt k životu patří, to už nikdo raději nic neříká, to je dnes tabu. A kromě toho znalosti z exaktních věd, ČJ aj. jsou u studentů i žáků čím dál horší, takže by se měly vyučovat užitečnější předměty. To je můj názor, někdo ho má třeba jiný, ale rozhodně jsem proti sexuální výchově ve školách, u vlastního dítěte bych prostě udělala vše, aby něco takového nemuselo zažít.  

 
19.03.2013 08:35 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

No, to je právě to, že se to dělá blbě. Nidko by samozřejmě děcka neměl nutit diskutovat o sexu, ale aspoň jim nějak normálně říct, o čem ten sex je. Chápu, že každý jedinec je jiný. Někdo je víc stydlivý, někoho to víc zajímá, někoho míň. Ale nějaký rozumný společný základ by měli mít všichni, ne?

K čemu mi budou pravidla českého pravopisu, které budu znát nazpaměť, když si pak se svým partnerem nebudu umět vykládat o sexu a nebudu mu umět říct, co se mi líbí nebo nelíbí. Myslím, že kdyby se o sexu mluvilo v běžném životě (rodiče) a taky ve školách (samozřejmě přiměřeným způsobem) mohli by mít právě někteří mnohem menší problémy pozděj v dospělosti.

Sex je intimní věc, takže o něm nebudeš mluvit s každým, koho potkáš. Ale nějaký "základy sexu" nejsou zas taková intimnost, aby se o ní nemohlo mluvit ve škole. Ono taky dost záleží na tom učiteli, jak se k tomu postaví. Navíc pokud by holky probíraly "holčičí věci" a kluci "klučičí", tak se tím různé posmívání dost eliminuje, i když samozřejmě nevymizí. Proto jsem taky psala, že by to mohlo být součástí něčeho, kde by se trochu pracovalo na zdravém sebevědomí. Případně by vyučující mohl nabídnout, že v případě potřeby se za ním může kdokoli zastavit.

Ale jasně, prakticky to má své zádrhele. Nicméně si myslím, že některé části biologie by se mohli klidně vynechat nebo aspoň zestručnit a dát tam místo nich něco praktického. To je můj názor. Rozhodně ti ho nechci vnucovat

Jo a ještě jsem chtěl říct, že takových "blbečků", co se lidem posmívají, člověk v životě potkává spoustu a musí je nějak "přežít". Od toho by tady měli být moudří učitelé, kteří si snimi dokážou poradit. Jenže to zase narážíme zpátky na problém učitelských schopností. A taky na to, že ne všechno je dokonalé. Ani nikdo z nás

 
19.03.2013 09:14 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Voslík to vystihla správně, já bych ještě podotkla, nač jí bude čeština, když v 15 se stane matkou.

Sex. výchova do škol rozhodně patří a to proto, že každý rodič nemá nadání to dítěti vysvětlit, někteří se stydí a ve škole by na to měli být učitelé proškoleni, ví, jak reagovat na hloupé poznámky…tedy, měli by vědět.  

Ono to stačí pročíst si tady některé dotazy, zda může holka otěhotnět, přes prádlo.  

Tady asi rodiče něco zanedbali, při té výchově. A bohužel, takový dotaz není ojedinělý, takže kdyby to bylo vyučováno plošně, holky by tušily, jak vypadá panenská blána a kluci, že spermie na vzduchu umírají.  

 

 

 

 
18.03.2013 22:14 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Sexuální výchova do školy patří, ale nejenom tam, jakákoliv pravdivá informace má v začátcích sexuálního života cenu zlata. To, jak vypadá vyučování sexuální výchovy ve škole není problém předmětu, ale učitelů. A to se netýká jenom sexuální výchovy. A moje zkušenost? V hodině, kdy jsme měli probírat rozmnožování člověka, jsme se zaměřili na opylujícího čmeláka a podobné kraviny a zbytek látky jsme přeskočili. Takže jsem všechny znalosti musel nasbírat v praxi, což mi zase takové problémy nedělallo.

 
19.03.2013 08:20 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Nějak tak si to taky myslím, Méďo. Podle mě je to normální a přirozená věc, a tak proč o ní taky normálně nemluvit. Jasněže je to taky docela intimní, ale každýmu je jasný, že sexuální výchova není sdělování svých intimností, ale informování o tom co sex je a co s sebou přináší. A to je snad normální, ne?

Přijde mi dost ujetý vědět, jak čmeláci opylujou (například) a pak se někde na diskuzních fórech ptát, jestli můžu otěhotnět přes kalhotky nebo jestli mě tampón "odpaní". A jak to mám udělat, aby se mamka nedozvěděla, že chci napsat antikoncepci.

Jo a taky souhlasím, že to není problém předmětu, ale učitelů. Pokud si pamatuju, tak jsem se ve škole skoro nic nedozvěděla. Akorát teda že jsou nějaký vaječníky a varlata nebo tak něco. Jasně, dítě by se asi mělo něco dozvědět od rodičů, ale spoléhat ve škole na to, že většinu už děcka ví z domu nebo tak nějak a doma se spoléhat na to, že ve škole jim to všechno přednesou - to mi přijde jako trapárna.

 

 
19.03.2013 09:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Spíš než sexuální výchovu bych viděla výchovu k párovému soužití. To samozřejmě předpokládá i osobní příklad učitele, zodpovězení možných příčin života single, v partnerství, rozchodů, rozvodů i následků. Zdá se to být složité, ale vše jde vysvětlit zjednodušenou formou. Sexuální výchova sama o sobě nikoho nic nenaučí, to by mohly zvládnout hodiny biologie.

 
19.03.2013 09:09 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

No, tak nějak jsem to myslela. Jako neučit přímo jak co a kde je, to samozřejmě v biologie stačí (teda pokud se tomu někdo nějak kulantně nevyhne), ale přidat k tomu i proč, co potom, co když - to nefunguje, jak by to fungovat mohlo a něco o toleranci a podobně. Proto jsem tam psala i o tom zdravém sebevědomí.

Stejně mi ale přijde hrozné, že si někdo třeba v 16ti může myslet, že by šlo otěhonět přes oblečení a podobně.

 
19.03.2013 09:17 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

To víš, strach má velké oči  alt ale ani tak sexuální výchova nic neřeší, vždycky tu budou ti, co ve škole nedávali pozor  alt

 
19.03.2013 09:17 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Baruš, to spíš párové soužití by měli učit rodiče, ne škola. Měli by to vidět doma, jak to má vypadat.  

Pravda, já mám co mluvit, ale i tak si myslím, že moje dítko dostalo hezký vzor k tomu, jak to má vypadat … teď s mým partnerem a taky, jak se v klidu a míru rozvést.  

Ale souhlasím s tím, že škola by mohla cosi dát. Jenže, nic nenaučí tak jak příklad.  

 
19.03.2013 09:21 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Chápu, ale děti tak možná snáze pochopí, proč se děje, co se v rodině děje. Protože tohle tady bude vždycky.

 
19.03.2013 09:33 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Úplně by stačilo, aby se každý z nás naučil, že má mít rád sám sebe a že ostatní má respektovat.

Ale to je spíš nějaký utopistický román alt

A myslím, že by se párové soužití a sex neměli oddělovat. Takže znalost toho, jak lze otěhotnět a toho, že sex je normální věc a toho, že se lidi musí nějak "snést", respektovat se, mít k sobě úctu -tak nějak patří dohromady.

Mně prostě tak nějak logicky přijde, že to, co jsi vyjmenovala v první reakci k té sexuální výchově prostě taky patří. Asi máme prostě jen odlišné vnímání toho termínu.

edit:

A proč nezačít tím, jak fungovat ve vztazích a potom v nějakém věku k tomu přidat ještě něco ze sexu.

 
19.03.2013 09:51 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Při výchově k párovému soužití by tahle otázka padla myslím sama od sebe. Vždyť na tom stojí samotné soužití v páru.

 
19.03.2013 09:54 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

No, takže si rozumíme

 
19.03.2013 09:46 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Sorbíku nemáš tak docela pravdu. Ano nejlepší příklad je úplná fungující rodina, ale moje sestřenka v takové žila s rodiči co se (před ní) nikdy nehádali a byli vzorní…ale pak si ona našla pána, otěhotněla, vdala se a po čase to nějak přestalo fungovat…nebylo jí jasné proč. Ono by se mělo vyučovat, že samo od sebe nic nefunguje a nic nebývá bez problémů, že všechno se musí "udržovat".  

 
19.03.2013 09:53 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Beuško, to ano, nic nezaručí spokojené manželství, já jsem taky měla rodiče, kteří se milovali až do posledního dne a stáli při sobě a přesto jsem se rozvedla, ale ukázali mi, jak to vypadá, když to doma funguje a jak by se měl chovat táta k mámě a naopak.

Jak chceš vyučovat něco, co nemají možnost zažít v praxi.  

Taky je učí, že se musí chovat s úctou ke starým lidem, že v tramvaji si mají stoupnout, ale kde není, kdo by jim to ukázal, tak učení padne vniveč. Když vidí, jak samo dospělí lapí, když nad nimi 80 letý stařík se houpe s berlí, tak proč by to dělali oni, že?  

Kdepak, já si stále myslím, že základ jsou rodiče.  

 
19.03.2013 10:05 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Ano, ale pokud to v rodině není, pak si odnesou to, co tam je. Škola by mohla přispět alespoň málem.

 
19.03.2013 11:17 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Máš pravdu, že základem jsou rodiče. Ale stejně bych to dala i do škol ať se jim to do těch mozečků zakousne dostatečně hluboko. A nepatří úcta ke starším a podobné věci ke slušnému chování? A to by se mělo dětem "tlouct" do hlavy kudy chodí!

Já jsem taky rozvedená a i když jsem s dětma několikrát mluvila o tom jak má správná rodina vypadat a že by měli rodiče držet spolu ne vždycky jsem se potkala s úspěchem pochopení. A nedávno mi při podobném rozhovoru dcera řekla, že kdyby ji měl chlap praštit jako její táta mi, že ho radši zakope na zahradě… :/ 

 

 
19.03.2013 11:59 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Tohle je, Beu, myslím děsně těžký. Jak přesvědčit dítě o něčem, když vidí úplný opak? Čím dál víc vidím, že přísloví "Verba movent. Exempla trahunt. " (Slova podněcují, příklady táhnou) - je moc a moc pravdivý a funguje. Tím se ale nijak do tebe nechci navážet, naopak. Je to fakt těžký vysvětlit dítěti, jak to má být, když člověku samotnýmu to nevyšlo. Jsou pak na to citlivější a tak nějak mají prostě dost vyhraněný názor.

Vidím to na neteři - její rodiče spolu prostě nikdy nefungovali a bylo to akorát čím dál horší. A ji ani tak neštve, že se rozešli (zatím nikdo o rozvodu nemluví), ale spíš to, jak se k sobě chovají a že pořád každej vymýšlí nějaký kličky, jak s tím druhým nemluvit, ale dostat to, co chce. No a nejvíc ji samozřejmě rozčiluje, že si můj brácha, její táta, našel ženskou.

Tak se jí snažím aspoň nějakým vhodným způsobem naznačit, že když seš dospělej, neznamená to, že jsi dokonalej, ale že bys za svoje rozhodnutí měl být schopný nést zodpovědnost a koukat taky na druhé lidi. Naštěstí má aspoň přítele, co má super rodinu, která jako rodina i funguje, takže vidí, že je to možný a rodiny existujou.

Ale souhlasím, nějak to těm děckám do hlavy vtloukat. Jak ale najít ten vhodný způsob? To nevím.

 
19.03.2013 12:34 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

No a takhle se ale dostaneš zpátky na začátek k tomu sebevědomí, slušnému vychování a základům rodiny. Ptz kdybych nebyla debil, tak bych neustupovala a nikdy by moje manželství nezašlo tam kam zašlo. Kdyby můj ex věděl co je základ rodiny a že se musí starat oba nebylo by tolik hádek…a kdyby byly ryby na stromě byly by rybníky k ho*nu…já vím.  

Ale stejně si myslím, že i od toho se to odvíjí…když se budeme řídit slušným vychováním, tak nikoho nenapadne toho druhého sprostě urážet. Když budeme vědět, že všude máme a měli bychom plnit nějakou zodpovědnost zase bude méně problémů. A když budu vědět, jak můžu otěhotnět nebudu matkou v 15ti a budu mít čas se na dítě připravit… Je to fakt strašně složitý a souvisí to všecko se vším. Ale jak to do těch dětí "tlouct" taky nevím

 
19.03.2013 14:20 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Myslím si, že na školu by toho bylo příliš. Mají nás vzdělávat, potom ještě učit slušnému chování, taky jak žít v páru a taky jak neotěhotnět  a rodiče nebudou muset nic, jen nadávat na tu krá. učitelku, před dětmi samozřejmě a na třídní schůzky nejít, protože tam řeší kraviny…

V prvé řadě je výchova a to kolem na rodičích a škola by měla pouze sekundovat. To je můj názor.  

 

 
19.03.2013 14:37 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

To máš pravdu, ale někdy mi přijde, že škola řekne: tohle Vás mají naučit rodiče a tak se tím nebudeme zabývat. Proč se děti v občance učí jména a funkce politiků (a zrovna u nás)? A o rodině jako základu státu nic. Nač mají rodninku, když tam řeší blbiny a nic o rodině?

A ve škole…tj kapitola sama pro sebe. Učitelé už nejsou autorita, nemají pravomoce a vlastně nic nesmí…ale jak mají udržet děti v klidu aby je mohli učit. Když ty spratečky (včetně těch mojích) někdy vidím obnovila bych rákosku!

 
19.03.2013 14:41 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Text uživatele: 

Beu, moje řeč. Učitelka už ve školce měla mé svolení, že kdyby něco, tak po zadku může.

Fakt je, že dneska ti spratci se opravdu těch učitelů nebojí, no, já bych to nedělala ani za nic.  

A Veverka jde do toho dobrovolně.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sexuální výchova v ČR - vaše zkušenosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Nezvládám střední školu 3 2300x
Hudební nauka – Akord C7 1 1086x
Pozdní příchod do školy 7 1129x
Učení - i když se snažím sebevíc třeba matematiku nezvládám 2 1072x
Teologické vysvětlení Zjevení Jana? 2 1311x
Bolesti zad s rehabilitací a uvolnění z tělocviku, tělesné výchovy 1 1365x
Obor veřejnosprávní činnost - semestrální práce, téma pro práci 1 1909x
Sociální fóbie - dotazník k seminární práci 1 1961x
Výpočet tolerance hřídele (úchylky) - strojírenský příklad 4 5093x
Pojem stádovost lidí - úvaha do sociologie 26 4948x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16436
Počet odpovědí celkem: 175029
Počet registrovaných: 5064 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: TERMÍN VÝPLATY

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny