Téma: Benevolentní učitel dávající jedničky za nic - změna školy

06.02.2013 14:36
Uživatel: Bětka
Věk:  36
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Náš syn chodí do šesté třídy základní školy a my začínáme vážně uvažovat, že syna přeřadíme na jinou školu. Ve škole sice žádný problém nemá, nosí samé jedničky a občas nějakou dvojku, jednoduše pohoda klídek žádný stres. Jeho třídní učitel je pohodový a kamarádský, ale kamarádský příliš a tím pádem autorita žádná. A syn tedy tak nějak v pohodě proplouvá, jenže jeho vědomosti jsou nic moc. Když na poslední třídní schůzce učitel řekl, že se nemáme zlobit, ale je nad jeho možnosti naučit děti anglicky, protože těch dětí má ve třídě dvacet, byla jsem lehce v šoku. Já vím, že konkrétně v angličtině není na vině jen učitel, ale i náš syn, který se doma do knížek ani nepodívá, jenže na druhou stranu proč by se díval, když jedničku dostane vlastně každý ať něco umí či ne.

Na můj dotaz proč synovi dává dvojku z angličtiny, když neumí v šesté třídě základní fráze, slovíčka atd. mi učitel odpověděl, že na horší známky mají děti času dost. Jednoduše nevíme jestli uděláme dobře, když půjde na jinou školu, ale momentálně nevidíme jiné řešení. Do čtvrté třídy bylo vše OK a syn se doma i učil, protože měli paní učitelku, která je uměla motivovat a my si těch jeho jedniček a dvojek vážili. Teď však z jeho známek radost nemáme, protože ve skutečnosti je na tom znalostně vcelku mizerně.

Nevím jest-li mu ten vlak už neujel a zda to v nové škole zvládne. Možná jsme váhali příliš dlouho a to i přesto, že sám syn chtěl jít na jinou školu, už v páté třídě. Říkáme si, že bychom byli raději kdyby měl známky horší, ale něco uměl. Co si myslíte vy uděláme dobře, když syna dáme na jinou školu,  nebo jej máme nechat dál proplouvat v pohodě a bez stresu a ještě se super známkami na škole, kde nechce učitel své žáky přepínat a stresovat?  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1927x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Děláme dobře, že chceme dát syna na jinou školu?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.02.2013 15:07 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Benevolentní učitel dávající jedničky za nic - změna školy
Text uživatele: 

Budu psát z vlastní zkušenosti, ne zkušenosti matky, ale aspoň něco

    Škol jsem prošla několik z různých důvodů, stěhováním počínaje změnou oboru konče. Učitel má pravdu v tom, že není v lidských silách naučit děti ve škole naučit jazyk - chce to prostě individuální přístup a hlavně konverzace, což naše školství nenabízí. Mně dokonale naučili jazyk v zahraničí a právě individuálním přístupem učitelek, které se věnovaly jen mě nebo maximálně 2, 3 dětem semnou.

     Na druhou stranu je pan učitel opravdu laxní protože dávat dětem už na základce známky z milosti protože na špatné je čas, naučí je, jak sama píšeš, do života že všechno nějak (dobře) dopadne. A to není dobře nejen ve škole. Minimálně na vejšce (alespoň u nás kde je nás jak psů) nám hned v prváku řekli, že kdo tam nechce být ať se zvedne a jde pryč, že se s námi mazat nebudou. A mysleli to vážně. O dva roky později nás je půlka a většina studentů byla odejita spíše nedobrovolně protože mysleli, že to nějak dopadne.

    Buď bych na syna nastoupila doma a učila se s ním (to je beztak asi nejlepší - my s bráchou propásli základy češtiny kvůli pobytu v zahraničí a díky každodennímu učení s mámou umíme dnes lépe česky než mnozí naši vrstevníci…), už jen pro představu co umí a co ne a třeba i o co má zájem, kvůli rozhodování i střední škole. Nebo bych zvážila gympl. Jestli existují ještě šestileté, je nejvyšší čas. Pokud nemá vysloveně sen o nějaké specializaci od malička, gympl je takový dobrý předstupeň před výsokou. K té maturitě většinou vždycky nějak dokopou, ale zas to není úplně zadarmo.

     Ještě poslední ze zkušeností - dělejte to teď, dokud je syn tvárný. V pubertě budou "všichni debilové a on letadlo" a těžko ho přesvědčíte, aby se učil, protože život nic nedá zadarmo jak byl zvyklý ze základky.

    A myslím, že i ta změna prostředí sem tam neuškodí. Člověk se naučí začleňovat do kolektivů a každá menší změna ho pak v životě nerozhodí. Tak buď jinou třídu, kteoru vede rozumnější učitel nebo asi jinou školu…

 

 
06.02.2013 18:39 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Benevolentní učitel dávající jedničky za nic - změna školy
Text uživatele: 

Myslím, že děláte dobře. Pokud se dítě naučí už na základce učit, lépe to zvládne na střední či učilišti, bude připraven na větší nároky.  

Na druhém stupni už je více učitelů a pokud všichni jsou na stejné vlně, tak bych s přeřazením neváhala.  

Pokud učitel řekne, že na špatné známky je dost času, tak tady něco nehraje.  

Nikdy není pozdě a pokud se nechytne v té nové škole, tím spíše by se nechytl na střední a tam už by to bylo horší.  

Ono potom přechod např. z gymplu na učiliště je bolestivější než ze ZŠ na jinou ZŠ.  

Moje dcera chodí na školu, kde se s nimi nemazlí, za dvě chyby už je trojka. Taky chodí do šestky.  Ale zase mají našlápnuto na to podávat výkony.  

Takže já bych byla pro změnu.  

 

 
07.02.2013 13:32 Uživatel: Bětka
Věk:  36
Téma: Benevolentní učitel dávající jedničky za nic - změna školy
Text uživatele: 

Díky za vaše názory. Máme s manželem stejné názory jako vy. Ono je na jedné straně krásné, že se teď vlastně nemusí učit, ale v momentě kdy přejde ze základky na střední bude úplně mimo. Takže je asi opravdu lepší nečekat a začít jednat.  Dneska jsme syna přihlásili na novou školu a doufáme, že naše rozhodnutí je správné. Děkuji za pomoc při našem rozhodování a přeji Vám krásný den.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Benevolentní učitel dávající jedničky za nic - změna školy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1006x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 713x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1335x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 825x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 1046x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1011x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 1149x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 952x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 923x
Školní absence na střední škole 1 1172x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny