Téma: Matka mě pořád kontroluje

13.11.2019 08:26
Uživatel: Lucyie27
Věk:  28
Odpovědí na téma: 17
Text: 

Ahoj, mám takový problém s matkou. Nikdy jsem neměla soukromí. Nikdy. Pořád mě kontroluje. Když jsem ještě bydlela doma, neustále se mi hrabala v kabelce, ve skříni, klidně si otevřela můj deníček a četla. Když jsem začala pracovat, musela jsem ji ukazovat pracovní smlouvu, svůj účet a hlavně stav účtu. Chtěla vědět úplně všechno. Pak jsem odjela do zahraničí a byla jsem slobodná. Ale jeji kontrola pokračovala i na dálku, bylo to hrozné. Vždy, když přijedu domů tak chce abych ji ukázala internetbanking, nebo když jsme ve městě tak chce abych ji ukazala na bankomatu, kolik mám na účtě peněz. Taky mi řekla, abych ji přinesla ukázat pracovní smlouvu když přijedu. Já už nemůžu, už fakt ne, ona mě terorizuje. Je mi už 28 let a žiju v zahraničí 5 let.  

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.11.2019 10:45 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Ahoj, nedokážu ti poradit. Jen ti vyjadřit, že to musí být peklo. Jsem ve věku tak tvé matky, nikdy by mě nenapadlo se takto chovat, moje máma už nežije, ale taky měla snahy pořád komentovat, co a jak dělám, mé vztahy, a to nejlépe před mými syny dávno už dospělými. Ale teď znám něco podobného, našla jsem si přítele, je mu už přes padesát, no tak jak mně. A tomu asi třikrát denně volé maminka. A pořád dokola, co děláš, jedl jsi něco, nepil jsi. A hlavně vždy prý, že tam někoho má, nějakou ženskou, asi pochybné pověsti. Přiznám se, mám s ní stach, i při svém věku… Ona má i klíče od bytu, A taková přepadová kontrola. já mám dost prořízlou hubu, jak se říká, ale na toto nemám, zvlvášt kdyč už jsem párkkrát zaslechla, že jsem nazývána kurvou a podobně, On se jí to už snažil vysvětlit, že máme normální vztah atd. Pba jsme rozvedení… Ale já na to asi nemám, se s ní setkat

 
13.11.2019 10:59 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Jo, a podle toho, co jsem sama proívala v dětství, by mě nikdy nenapadlo se takto chovat. S jedním synem jsem bohuřel na bodu mrazu, moc mě to mrzí, ale je to moje vina, S druhým už v pohodě, ale nikdy by mě nenapadlo se takto chovat. Prostě pokud se bavíme, tak jako kamarádi. Nikdy by mě nenapadlo komentovat a kritizovat jeho život. Dokáčeme spolu mluvit i o vztazích, jeho i mých. Pochopitelně ne do detailů, ale o tom, kdo a jak se zamiloval, klidně… Už mi i někdo řekl, že je to divné a podobně

 
13.11.2019 12:47 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

A ty se neumis branit? Proste ji nic neukazuj a rekni ji, ze mas vse pod kontrolou a ze jsi dospela!!
Rekla bych ji, ze jeji chovani je nemozne a ze tim pracuje na rozpadu vaseho vztahu. A hlavne, jak by bylo ji, kdyby to same nekdo delal u ni??

 
13.11.2019 19:18 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

To má jednoduché řešení - na nějakou dobu bych přestal ze zahraničí domů jezdit. A když se matka bude ptát proč, tak jí odpověz, že právě proto, že se tam necítíš dobře, když tě takhle terorizuje. Je vysoká šance, že se uklidní. A až se uklidní, můžeš domů zase začít jezdit.  

 
14.11.2019 02:15 Uživatel: Václav Havel
Věk:  30
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

To je hra pro dvě strany. Když jedna strana odmítne hru hrát, tak je game over.

 

Nehraj tu hru. Jsi už dospělá, dokonce na vlastních nohách. Už nejsi dítě. Máš už jinou roli než jako dítě.

 
14.11.2019 19:49 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Pýesně, o tom to je. Já sama se v tom taky nějak pořád plácám, ale to je hezky řečeno, když jedna strama odmítne hru hrát tak je game over. Super.

   Mně zase řekl syn, a to mu bylo tak osmnáct let-Každý se k tobě chová-a bude chovat, jak mu ty sama dovolíš. Pitomá, jednoduduchá věta, ale tak pravdivá

 
15.11.2019 10:59 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

I v zivote je nam neprijemne, kdyz nas porad nekdo diriguje a kontroluje. Takovym lidem se vyhybame. V rodine funguji emoce a i slusnost, preci jenom je nam to hloupe, porad odmitat. Ale kdyz to jinak nejde, tak je opravdu potreba ty hranice nastavit.

 
15.11.2019 15:19 Uživatel: Václav Havel
Věk:  30
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

V rodině hlavně často funguje zmatení rolí, a vývoj rolí. Byla jste dítě - to má nějakou roli a vůči dítěti se nějak chováme. Pak ale jste dospělý - a to vyžaduje jinou roli a jiné chování. Občas zapomenout členové rodu přepnout - což dříve zajišťovali často otcové, že donutili jak ženy tak děti přepnout do správné role ve vhodném čase. Ale s velkou chumelenicí svobodných matek, feministek, a podobných, a ženami psychicky vykastrovaných mužů - často není kdo by správné role vynutil.

 

Dále řada lidí manipuluje a překračuje svou roli.

 

Mnoho matek se různými skrytými či zjevnými metodami snaží vměšovat do života dospělých dětí.

 

1) Například se činí nepostradatelnou v rodině syna/dcery, a všude vykládá, jak bez ní by si neporadili. V drtivé většině je to jen způsob, jak mít noc v rodině syna/dcery (tedy se jedná o zlo a manipulaci), v menším počtu případů tu její moc opravdu potřebují.

 

2) Co vidím kolem sebe je snaha mnoha matek udělat si ze svých dcer nejlepší kamarádky. Dnes (15.11.2019) máte obrovské množství mamánkyň! To je větší hrozba pro rodinu než mamánci, protože mamánkyně do 5-10 let rovnou zlikviduje celou svou rodinu, často psychicky i své děti, a rozbije další 2 až 3 generace svého rodu - a svůj cit a emoce namísto rodině a dětem věnuje a směřuje na matku. Velice často se dokonce přestěhuje (a donutí muže přestěhovat) se blízko matky za každou cenu - i likvidační s následkem exekutora za výdaje. Chvíle pravdy často nastává se smrtí matky - najednou dcera zjišťuje prázdno, zjišťuje důsledky toho, že vůbec nepracovala na citech a vztahu s mužem, a přečasto to vyčte muži, a pak je armageddon.

 

3) Leckdy nudící se matka často dokonce pracuje na zničení vztahů své vdané dceři, protože potřebuje kamarádku, kterou nemá. A logicky vdaná žena bude mít více času na hovory a trávení času s matkou, když z toho bude muž dcery a nebo dítě dcery venku. Je zajímavé, že muži jsou sakra imunnější než ženy vůči tomu nechat si rozbít vztah svým rodičem.

 

Právě vidím smutný případ, kdy žena s nemluvnětem má doma nakýblovanou matku. Namísto budování vztahu s dítětem, věnování času s dítětem - dělá žena matce kamarádku a krafají. Dítě krmí sunarem. Budou se velice divit, až dítě vyroste, bude plné neřešitelných psychických problémů. Až tak daleko (a ještě dále) to může jít.

 

Mnoho manipulací by vůbec nebylo možných, kdyby lidé měli pevné životní žebříčky hodnot. Například že můj partner má přednost před rodiči. Vztah s dítětem má absolutní přednost. Když mi někdo ničí dobrý vztah, bráním svého partnera před narušitelem - i kdyby jím měl být rodič - své problémy si řeším ve vztahu. Atd.

 

Drtivou většinu manipulací poznáte tak, že jde za správnou roli a snaží se jí "hacknout". Pak byste měli zpozornět a zamyslet se.

 
15.11.2019 22:12 Uživatel: Razor911
Věk:  28
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Na tvym místě bych bouchnul a začal srát atomový hřiby. Řekl bych jí to slušně a zeptal jestli to co dělá je jenom přehnaná pečlivost, jestli si jedináček a bojí se o tebe. Upozornil bych jí na to ať se nestará o moje soukromí s tím že jsi už dávno plnoletá a svéprávná a upozornil bych jí na to že pokavaď se to bude nadále opakovat tak s ní přerušíš veškerý styky a uvidíš. Kdyby se to do budoucna opakovalo bohužel ale pro klid tvého života bych se distancoval od takového to člověka byť i když je to rodič.

 
16.11.2019 09:58 Uživatel: Václav Havel
Věk:  30
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Bouchnout je snadné. Dovoluji si odhadnout, že tazatelka už několikrát bouchla.

 

Důležité je vytrvat. Zrušit manipulaci je vytrvalostní běh, který může trvat mnoho let. Je potřeba naprostá nesmiřitelnost, a rychlá reakce na znovu se objevující náznaky a nové projevy a pokusy (často i nevědomé) manipulací.

 

Je třeba si uvědomit, že manipulují osoba je schopna mobilizovat také řadu lidí, aby společnými silami odsoudili a tlačili na manipulovanou osobu. Chce to sílu a odhodlání.

 

Zejména ženy, když něco chtějí "útočí" ve skupinách. Je velice obvyklé, že když dělá zlo žena, a vy se ubráníte, že další kolo je skupina žen (kolem původní ženy), které váš očerňují a tlačí na vás, a označují vás za nemorálního a špatného člověka. To je zcela běžné, pokud jdete do ostrého boje se ženou. Je třeba s tím počítat, a být velice vytrvalý a není to snadné.

 
16.11.2019 12:01 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Ano, to vše je pravda, u mně byla třeba maniputátorka má matka, a ta se chovala přesně tak jak je v popisu. Byla jsem už hooodně dávno dospělá a ona poštvávala třeba mou sestru, aby mě morálně odspudila. Dokonce i její syny, v té dpbě ještě napůl děti. A hlavně mé syny, už dospělé, ktreým vykládala jak nemravná jsem a čekala, že mě odsoudí… Naštěsrí, tomu mladšímu to bylo přinejnenším jedno, kde mám jaký vztah, on už měl svůj. starší mě vyloženě chápal a podporoval. Asi i proto, že ani jeho vztahy nejsou standartní

 
16.11.2019 12:25 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

To vše, co píše uživatel Václav havel, je neuvěřitelně pravdivé a výstižné… Mluvíš o někom, ale pro mně je to jako bych mluvil o mě. Jsi dobrý psycholog a vždy dokážeš tak nějak vyhmátnout to postatné

 
16.11.2019 20:00 Uživatel: Václav Havel
Věk:  30
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Děkuji moc za uznání. Nesmírně mě těší. A budu rád, pokud to někomu pomůže.

 

 

 
16.11.2019 12:36 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Ještě bych dodala, v době, kdy jsem měla tzv, nevhodný vztah, přítel ještě nebyl rozvedený, ale s manželkou neži, a to vím jistě, rozpoutala něco jako hon na čarodejnice… Bylo to psycho, každou maličkost byla ochotná, teda spíš měla potřebu svělovat všem, jen proto, aby mě odsoudili. Takže o manipulaci vím své

 
16.11.2019 17:21 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Spousta matek trpi syndromem prazdneho hnizda, a tak se snazi ruznymi zpusoby vmesovat do zivota svych deti. Namisto, aby si konecne zacaly zit svuj volny zivot, snazi se manipulovat sve deti anebo dokonce se i  vmesovat do manzelstvi. Ve svem okoli znam nekolik pripadu a priznam se, ze je az s podivem, kolik lidi si to necha libit.
Mit rad a respektovat sve rodice je sice krasne a tak nejak i samozrejme, ale deti by mely vcas zapnout senzory a nasadit sebeobranu.
Bohuzel je dost tech, kteri na to prijdou, az kdyz je uz pozde.

 
16.11.2019 19:29 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

Říct varovně "tak takhle teda ne! " s tím, že jste přeci dospělá a máte svůj život… nezabere-li to, pak ignor, ignor a ignor…

Sama jsem zastáncem slušného chování dětí k rodičům, ale i ti rodiče se musejí chovat pěkně. Když tomu tak není, tak se nedá svítit…

Já mám ohromné štěstí, žiji s maminkou, ale je hrozně v pohodě a vzájemně si necháváme prostor, respektujeme se, přitom se máme rády.  

 
16.11.2019 22:55 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Matka mě pořád kontroluje
Text uživatele: 

 Lucyie27 - co čekáš, že ti kdo poradí? Nějaké kouzlo, které tvou matku promění v jiného člověka? Žádné takové není. Musíš se naučit říct NE. To je tvůj úkol v této situaci. Ty nepotřebuješ bojovat s matkou, ale sama se sebou. A když se nenaučíš vymezit si, co si k Tobě smí druhý člověk dovolit, časem si Tě najde jiný manipulátor - a ono nepůjde vždy utéct někam za hranice.

Myslím, že bys měla přemýšlet. proč matku pořád ještě posloucháš a co by se stalo, kdybys ji neposlechla. Ale není důležité, co by dělala ona, klíčové je, jaký v tobě vyvolává pocit představa, že bys matce odmítla vyhovět. A proč je pro tebe tak nemožné matce nevyhovět.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Matka mě pořád kontroluje
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Bojím se svého otce 2 2635x
Hádka s mamkou kvůli mému autu 3 1632x
Táta pijan, můj život s alkoholikem 10 1558x
Má matka by mě nejraději nechala bez peněz 3 1380x
Táta se mnou nemluví,pro mámu je nejleší to co vymyslí ona. 11 1545x
Pomozte mi, chci utéct z domu 6 2252x
Nevlastní otec - postavit se mu a riskovat násilí nebo se zbaběle odstěhovat? 5 1269x
Soužití s mojí mámou 6 1834x
Prosba o pomoc 7 1622x
Mí rodiče nemají radost že mám přítele s dětmi - mám k nim úctu a divný pocit, když jsem s přítelem 2 1763x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny