Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?

09.09.2014 00:22
Uživatel: Camillca
Věk:  22
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Ve většině základních a středních škol platí, že žáci jsou povinni se při vstupu do školy přezout a často to nařizuje i školní řád který uvádí jaký typ přezůvek mají žáci používat.

V některých školách je ale ohledně přezouvání pouze uvedeno, že při příchodu do školy si žák odkládá v šatně svršky a obuv, čímž se předpokládá že se přezuje do domácí obuvi.

Když si žák zapomene přezůvky, řeší se to různě podle té které školy, někde má žák povoleno vyjimečně zůstat v botách z venku, někde má možnost použít návleky a někde se musí zout a chodit v ponožkách, čímž se předpokládá že je to pro žáka trest za to že nemá přezůvky.

Co ale v tom případě, když žák nenosí přezůvky úmyslně a dobrovolně chodí ve škole bos nebo v ponožkách? A když v takové škole školní řád uvádí pouze povinnost žáků odložit v šatně obuv a nenařizuje výslovně nosit přezůvky?

Já se o tohle téma trochu zajímám, sice už jsem před několika lety vyšla ze školy, ale od osmé třídy na základce a celou střední jsem ve škole chodila v ponožkách, když bylo teplo, třeba v květnu, červnu, chodila jsem úplně bosa protože mně to vyhovovalo a bylo to pro mně příjemné. Mělo to i negativní stránku, měla jsem špinavé nohy, špinavé ponožky které jsem rychleji zničila, mamka musela třídní učitelce potvrdit že s tím souhlasí, ale nijak mně to neuškodilo, spíše bych řekla že prospělo.  

Vím o tom, že jsou i na některých jiných školách žáci kteří chodí pravidelně ve škole bosi nebo v ponožkách a je jim to učiteli a rodiči tolerováno, mimo jiné k takovým patří i moje mladší sestřenice.

 

Jak byste toto řešili vy, kdybyste byli např. učitelé nebo rodiče žáků kteří by chtěli chodit v ponožkách ve škole kde to školní řád výslovně nezakazuje?

Když ano, bylo by to za nějakých podmínek? Přidávám odkaz na fotky žáků z několika škol, většinou z focení tříd kde někteří chodí bosi nebo v ponožkách a to i v takové škole kde se toleruje chodit v botách z venku.

Fotky tříd

http://camilca.rajce.idnes.cz/Tridy_2  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3277x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Tolerovali byste žákům chodit ve škole bez přezůvek?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.09.2014 05:24 Uživatel: Piškot
Věk:  53
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

Jestliže mají ponožky takové ty gumové cvočky, tak nemám námitek. Neklouže to a nehrozí tedy žádný úraz. Chození naboso je fajn věc, ale asi to narazí na hygienu.

 
09.09.2014 05:38 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

no je to asi problem skoly jaky si napise skolni rad, k tomu jak je psano vys ze jde i o uraz, myslim ze za decka ve skole zodpovidaji ucitele a pokud si skola neumi presne urcit v cem maji nebo nemaji chodit tak je to opet jejich problem

 

melo by byt povinnosti aby bylo v kazdem skolnim radu napsano jake prezuvky maji zaci pouzivat

 
09.09.2014 07:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

Při chůzi naboso po monotónním tvrdém povrchu jsou stejnoměrným nášlapem zatěžované pořád ty stejné svalové skupiny. Nohu to unavuje, svaly jsou přetíženy a nedrží dobře podélnou klenbu, což vede k jejímu poklesu.

Kvalitní obuv dokáže rovnoměrně rozložit váhu těla a odpružením zmírnit důsledky chůze na tvrdém povrchu.

Takže povolit ve škole chůzi na boso znamená do budoucna možné zdravotní problémy. Toto ale samozřejmě nejsou děti schopny samy posoudit a proto by tu měla panovat dohoda rodičů a školy.

 

P. S. Trochu podobné téma se tady už řešilo  alt

 
09.09.2014 07:57 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

Tady souhlasím s Barčou. Chůze naboso je zdravá pouze v trávě a tak chodit boso ve škole znamená zničenou klenbu.  

Takže já bych byla pro, aby škola měla měla ve školním řádu, at děti nosí přezůvky bez ohledu na to, co chtějí rodiče. Chodit není zdravé ani po kobercích, pokud nemají extra vysoký vlas.  

A tím, že děti i doma chodí boso, tak potom jsou plné třídy žáků s padlou  klembou.  

 
09.09.2014 09:35 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

Souhlasím s holkama výše, naboso ne, není to dobré pro klenbu. A víš co, nedokážu si představit, že bych šla třeba bosky na WC. Blé. Když sedí v lavici, může si být klidně bez papučí a luftovat, ale jinak určitě papuče.

 
09.09.2014 11:20 Uživatel: Asti
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

Já měla opačný problém. Na škole nám nechtěli dovolit nosit tenisky nebo botasky, protože nepoznali, jestli je máme i na ven nebo ne. Takže i když jsme je měli jen do školy a ven jsme je nenosili, tak nám to nakonec zakázali a donutili nás nosit jen panotofle. Zároveň se ve škole špatně topilo, takže nám byla často dost zima, leckdo to odnesl i zdravotními problémy.

 
09.09.2014 17:07 Uživatel: Zdenda
Věk:  47
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

V našem školním řádu je napsáno, že se musí studenti musí v šatnách přezouvat. Pokud někdo nemá přezůvky, školník, uklízečka nebo vyučující ho pošle do šatny se zout a je v ponožkách. Takových žáků u nás chodí ve škole každý den hned několik. Nijak neřešíme, jestli žáci nenosí přezutí úmyslně, či nikoliv. Je pravda, že měsíc, spíše však dva pře letními prázdninami počet bosých žáků ve škole výrazně stoupl. Já sám jsem měl ve své třídě hned několik takových žáků, počet odhaduji tak třetinu, poslední týdny před prázdninami i polovinu. To že přestali nosit přezůvky přičítám hlavně počasí. Je to do značné míry pochopitelné. Je nutné si uvědomit, že žáci tráví ve vyhřáté budově i 8 hodin denně. Nevidím důvod, proč by to škola měla zakazovat. Toto je jejich osobní věc stejně jako s tím spojené ušpinění ponožek.  

 
25.11.2014 15:21 Uživatel: Laďour
Věk:  51
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

altMenším dětem by to měli zakázat, a starším pak hlavně dívkám. že jim všem hrozí nebezpečí zlechtání od spolužáků. V ponožkách nebo dokonce úplně bosy si o to děti  koledují…

 
10.08.2015 23:46 Uživatel: Ondra S.
Věk:  35

Město:Bydlím v Brně

Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

Já bych to žákům třeba toleroval, jsem hodně liberální a nemám rád zákazy.

Myslím si, že ale než chodit v ponožkách, tak už je lepší úplně bosí. Ponožky dostávají děsně zabrat, špiní se, prodírají a na dlažbě i linoleu dost kloužou proti kůži na bosé šlapce, což není zrovna úplně bezpečné. Potom ta noha to přežije jaksi lépe než ponožka a prach a černá špína ze šlapek se pak snadno umyje vodou a mýdlem.

Já ty žáky bych dokázal v tomto pochopit a neprudil je zato, když chodí ve škole bosí, hlavně v létě. Sám jsem to sice nikdy nedělal, ale u holek se mi to líbilo. Ono totiž ty přezůvky mají nevýhodu, že klasické papuče moc nevětrají, takže, když v tom musíte travit kolem 8h denně, vedou k značnému pocení nohou, což zpravidla způsobuje zápach a časem mohou přijít i kožní problémy. Nejzdravější nohy jsou totiž ty, které se nepotí a dobře větrají, což ty bose větrají asi nejvíce ze všech.

 
08.09.2015 17:21 Uživatel: H.K.
Věk:  30
Téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Text uživatele: 

Před nějakými deseti lety jsem chodila po matuře na Obchodku a jedna holka chodila celý ten rok ve škole jenom v ponožkách. Přezouvat jsme se měli vzadu ve třídě, ale po pár týdnech to nikdo kromě ní nedělal. Ona se ani nepřezouvala, ale chodila rovnou v ponožkách. Na podzim to ještě šlo, ale v zimě to bylo trochu o zdraví. Vlastně všechny jsme byly v zimních botech, nijak horko nám  ve třídě nebylo a ona v ponožkách, po chodbách, na záchod, to jsme moc nechápaly. Když se šlo ven, tak špinavé ponožky sundala a obula se. Bylo to dost divné, ale když chtěla vytírat školu, tak co se dalo dělat.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chodit ve škole bez přezůvek - tolerovali byste to?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 890x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 628x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1220x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 708x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 919x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 906x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 1033x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 863x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 823x
Školní absence na střední škole 1 1049x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny