Téma: Hrubý učitel klasifikuje i neprobranou učební látku

11.06.2013 12:00
Uživatel: ANoli
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jak postupovat v tomto případě:

Čirou náhodou jsem zjistila, že vyučující Přirodopisu (děti berou lidské tělo a soustavy)  dává dětem do testů otázky k tématu, které nebylo probráno ( v učebnici přeskakují, ale testy někdy kopíruje s knihy testů k dané učebnici). V  testech s výběrem odpovědí ABCD, kde je jako jedna z odpovědí  uveden odborný název, který děti neznajií. V posledním testu dokonce neuznal správné odpovědi - dle učebnice. V kosterní svalové soustavě žáci měli určovat svaly, které neměli ani v učebnici, ani v sešitě, žáci na to upozornili, učitel jim sdělil, že svaly, které se neučili dělat nemají, ale přesto je klasifikoval.

S panem učitelem řeč moc není, když žák upozorní, že odpověď je správná, dostane např. z 1 bodu 0,5 bodu. Někdy také žák napíše 1/2 či 3/4 správné odpovědi, přesto neuzná nic (např. při popisu obrázku). A ještě jedna věc - učitel je někdy opravdu hrubý - dětem říká např, že jsou debilové, že jejich referáty jsou sračky, že říkají hovna a že mají jít do prdele - mám za to, že vedení školy o tomto ví - hodně rodičů si již na chování učitele stěžovalo. Zda zbývající rodiče ví o špatné klasifikaci a špatných testech nevím - ale  mám za to, že ne. Můžete mi říct, jak nejlépe postupovat, syn je jedničkář, bezproblémový a já nechci, aby si třeba pan učitel na něj zasedl.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1856x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Špatná klasifikace testu, neprobraná látka, hrubost učitele
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.06.2013 12:13 Uživatel: Julie
Téma: Hrubý učitel klasifikuje i neprobranou učební látku
Text uživatele: 

   Jestliže jsi rodič, řeš to s učitelem z oka do oka slušným tónem. Můj chlap pravidelně po jedné učitelce opravuje písemky, čekám komu dojde trpělivost.   Pokud rozhovor nezabere, jdi za ředitelem a pokud ani tam nepochodíš, tak nějakej školskej úřad či zřizovatel toho ústavu, takže Obecní úřad. Jo a čtvrtletní písemky musí učitel zakládat a uschovávat několik let, pro zpětnou kontrolu, takže i školní inspektor by měl poradit. Hlavně to řešte, my to taky řešíme, sice laxním přístupem, ale učitelka která opravuje písemky při sledování seriálu (její slova) fakt potřebuje dozor rodičů.  

 
11.06.2013 12:28 Uživatel: ANoli
0-100
Téma: Hrubý učitel klasifikuje i neprobranou učební látku
Text uživatele: 

Ahoj, já už za ním ohledně jednoho testu byla ( to syn ještě neviděl následujících 5testů). V testu byla položena otázka: Jaká je funkce chrupavky - syn odpověděl, že spojuje kosti - neuznáno ( mně odpovědělže to se synem vyřešil, syn řekl, že mu p. uč. odpvěděl, že má dalčích milion fce). Včera syn byl za třídní, která pravděpodobně testy viděla, řekla že testy dopadly opravdu špatně(hovořila o celé třídě), s tím souhlasím že na pohled dopadly špatně, pokud jsou přeškrtnuté i správné odpovědi!! No uvidíme jak syn dnes pochodí… jde za ním sám. Pokud by byl problém, půjdu do školy, ale asi rovnou za vedením. Já tam rodiče moc neznám, syn tam přestoupil loni, ale co vím, tak p. ředitel je s dotyčnáým učitelem velký kamarád… ( v jiných třídám pro změnu žákům říkal, že jsou asociálové. a těm kteří nejeli na LVV řekl, že jsou socky) jeden tatínek to tam byl řešit, ale asi moc nevyřešil.

 

 
11.06.2013 13:58 Uživatel: Julie
Téma: Hrubý učitel klasifikuje i neprobranou učební látku
Text uživatele: 

  Tak to chápu, pokud je sprostý hulvát je domluva o ničem. Syna nic vyřizovat nenechávám. Manžel vždycky prohlédne písemku, zelenou fixou opraví červenou propisku učitelky, já na čistý papír sesmolím dopis pí. uč, kde se omluvím a poprosím o dovysvětlení. Podepíšu a sešívačkou přicvaknu k písemce, děcku řeknu ať to předá a čekám. Ve škole jsem docela často, takže si to s učitelkou vyříkáme a ona uzná chybu. Ale naše paní učitelka je hodná, děti má ráda a botu může udělat každý i opakovaně. Nejlepší bude učitele navštívit a vyjádřit svoje stanoviska, včetně toho, že dětem sprostě nadává a že seš ochotná řešit to i jinde. Hodně štěstí.

 
11.06.2013 21:40 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Hrubý učitel klasifikuje i neprobranou učební látku
Text uživatele: 

Bez ohledu na to, jak učitel známkuje - někdo je přísný více, někdo méně - tak by měl testovat a zkoušet opravdu jen to, co bylo probrán oa to vulgární vyjadřování, to už je absolutně bez debat neomluvitelné - člověk, který říká dětem, že jsou debilové, nemá za katedrou co dělat. Zkusila bych ještě jeden rozhovor s učitelem, kdy bych ho upozornila na testování neprobrané látky a vulgární vyjadřování. Současně bych zdůraznila, že pokud nedojde v brzké době k nápravě, budu to řešit s dalšími rodiči na vyšších místech - a klidně mu řekněte, že na vyšších, než je jeho kamarád ředitel. Spojit se s ostatními rodiči a zjistit jejich názor nebude vůbec od věci - pokud se k Vaší stížnosti přidají, bude to jen dobře. Nejlépe bude zformulova stížnost písemně a zajít s ní nejdříve za ředitelem. Pokud ředitel odmítne situaci řešit, obrátti se na zřizovatele - zpravidla obecní nebo krajský úřad - školní inspekci nebo klidně na mInisterstvo školství. Hlavně se nenechte odbýt a nenechte to být jen proto, že syn je jedničkář - jde také o ostatní děti.

 
08.01.2014 14:07 Uživatel: Michal
Věk:  23
Téma: Hrubý učitel klasifikuje i neprobranou učební látku
Text uživatele: 

Zase jsme u toho. Ano, je to možné, že to neprobírali. Třeba řekl dětem, ať se naučí tohle a tohle. Děti by měly v současném době více číst. Navíc učitel v současném době nemá žádnou moc, nyní vládnou ve školách rodiče. A to je špatně! Tady je všude bordel! Ve školství, v medině, v sociálce atd…

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hrubý učitel klasifikuje i neprobranou učební látku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 5 743x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 565x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1122x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 611x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 816x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 821x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 912x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 753x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 736x
Školní absence na střední škole 1 966x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny