Téma: Individuální plán zkoušení ve škole ze zdravotních důvodů

16.06.2015 12:30
Uživatel: kecerad
Věk:  18
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Mám ze zdravotních důvodů na střední škole individuální plán zkoušení. Hodně chybím a tudíž mi chybí i hodně známek. S vyučujícími se tedy pak vždy domlouvám na dopisování písemek a zkoušení. S některými osobně, když jsem ve škole, s některými přes e-mail (v případě, že nejsem ve škole, ale měla bych být např. následující den) a pak to většinou kombinuji osobně + e-mail. Je ale problém, že mé zdravotní problémy jsou bohužel nevyzpytatelné a tudíž, se někdy stane, že ač se s nimi domluvím, že přijdu a dopíši si něco, tak pak nejsem schopna kvůli zdravot. dův. se dostavit. Alespoň se pak snažím jim poslat e-mail s omluvou a případně se domluvit na nový termín. Není mi to samozřejmě příjemné, jelikož vím, že to není slušné, se na něčem domluvit a pak nepřijít. Ještě když si to přečtou před hodinou, kdy to mám psát, tak je to dobré, ale někdy si to přečtou až později. Někdy se mi to podaří se ještě nějak,, přemoci" a jít tam, i když mi je špatně, ale někdy toho fakt nejsem schopná.
Většina vyučujících ví, že mám dlouhodobé zdravotní potíže, někteří i trochu ví, jaké. Není to tak dávno, co jsem se stala plnoletou, takže když mi tyto problémy začaly, omlouvala mě mami jako zákonný zástupce, teď to jsem u některých vyučujících já samotná. S některými vyučujícími jsem i domluvená, že jim nemusím dopředu psát či říkat, kdy si co dopíši apod. , že stačí přijít před vyuč. hodinou. Také je v tomto případě nevýhodou to, že když jsem ve škole a není mi zrovna blbě, tak to na mně asi ani moc není poznat, že bych měla nějaké vážnější zdravot. komplikace, tak začínám mít i strach, aby mi to věřili. I když někteří to chápou a ví, jak to je a potvrzení od lékařů mám a ani na školní výlety apod. nejezdím. S čím bych ale nyní potřebovala poradit je to, že jsem psala e-mail jednomu vyučujícímu, že bych se snad mohla dostavit do školy, a poku přijdu, zda bych si mohla dopsat 1 starší test. Odpověď zněla, že ano. Problém ale je, že jsem se nemohla dostavit a já nevím, co teď. Asi bych měla poslat alespoň dodatečně ten omluvný e-mail a zkusit požádat o nový termín. Mám strach, aby se nezlobil, jelikož u něho už se mi to už stalo i dříve asi 1x nebo 2x za tu dobu, co ho mám, že jsem nemohla přijít. Tento vyučující ví něco málo o druhu mých zdravot. probl. , ale přeci jen když to není poprvé, tak trpělivost nemusí vydržet. Jinak jsem, troufám si říci, bezproblémová, nebo alespoň před tím, než mi začly tyto zdrav. probl. , tak jsem byla celkem bezproblémová, nevyrušuji při hodině apod. Jenže teď to je, jako že jsem nespolehlivá, což mě mrzí, protože dříve jsem byla ale kdo mě dříve neznal, tak to neví. Také jsem kvůli těmto zdrav. probl. musela dříve přerušit na nějakou chvíli studium, s tím, že se mi to do té doby zlepší a budu moci začít od nova a normálně, to se však bohužel nestalo a tak to zkouším nějak dodělat alespoň s tím individuálem. Ne vždy to umím, jelikož te n výklad mi chybí, ale snažím se vždy danou látku doučit.
Předem děkuji za Vaše rady, názory a celkově pomoc.
PS: Anebo, když jsem v tomto případě psala, že bych si to dopsala, pokud bych mohla přijít a odpověď byla, že pokud přijdu, tak si to mohu dopsat. Tak se s tím dá počítat, že nepřijdu? Nebo mu napsat? A jak? A kdy? Co nejdříve asi, že. Anebo až bych věděla, kdy budu moci přijít?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2226x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Zdravot. probl. s IP a domlouvání si dopisování písemek apod.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.06.2015 15:55 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Individuální plán zkoušení ve škole ze zdravotních důvodů
Text uživatele: 

Omluv se co nejdřív. Pokud to nejde osobně, klidně i emailem. Je možné, že se bude zlobit, ale pokud něco ví o tvém zdravotním stavu, tak to snad pochopí. Horší by to bylo bez omluvy.

 
17.06.2015 08:06 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Individuální plán zkoušení ve škole ze zdravotních důvodů
Text uživatele: 

Urcite se omluv co nejdriv a pri planovani dalsi schuzky k tomu napis, ze bohuzel svuj momentalni stav nejsi schopna odhadnout predem, ze tedy termin neni na 100% a ze se mu za to predem omlouvas.
Myslim si, ze rozumny dospely clovek to pochopi. <
Jinak je mi hrozne lito, ze ve tvem veku mas takove zdravotni problemy a bodivuji te, s jakou energii zvladas skolu. Drzim ti palce!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Individuální plán zkoušení ve škole ze zdravotních důvodů
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1705x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 1405x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 2164x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 2575x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 2 1887x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1661x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 2697x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 1710x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 1542x
Školní absence na střední škole 1 1823x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny