Téma: Nespokojenost rodičů se známkami ve škole

01.02.2011 12:49
Uživatel: Sue
Odpovědí na téma: 4
Text:  Hezký den všem, docela mě mrzí jedna věc.
V pondělí jsem přinesla to pitomé vysvědčení ( měla jsem dvě 3) a reakce mého otce byla asi taková: "Cože? Dvě trojky? DVĚ? To nemyslíš vážně! Ty blbá blondýno, že se nestydíš tohle nosit domů!" Pak mi ještě řekl, že mu dělám ostudu a že jsem k ničemu, akorát se doma přiživuju a nic za to.
Nejsem jediná a patří to mezi menší problémy, ale když tak přemýšlím, není zrovna příjemné nemít doma podporu. Když vám nikdo neřekne, že to zvládnete, že vám věří. Že vám s učením pomůže, pokud vám něco nepůjde.
Tatínek přijde domů, neřekne ani "ahoj" nebo "jaký jsi měla den?". První otázka: "Učila ses?"
No aspoň se mne na něco ptá...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.02.2011 13:08 Uživatel: Evík
Věk:  40
0-100
Téma: Nespokojenost rodičů se známkami ve škole
Text uživatele: Jé tak to jsem měla doma i já,,,,a teď to svím dětem nedělám...každý se učí pro sebe!Syn je dis...a neustále jsem poslouchala od učitelů co musím a já se snažila jenže u syna to vždy mělo opačný účinek...pak v šestce jsem rezignovala a řekla jsem mu učíš se pro sebe a už jsem si ho co se týče školy nevšímala a ejhle bylo to správně ,a nejlepší řešení dnes má dvě trojky a jak jsem ráda,tehdá neustále hrozilo propadnutí s češtiny a s angličtiny....nevím proč to tady píšu,ale nezáleží,že máš dvě trojky,ale kolik toho máš ve hlavě:)a častokrát je pro život lepší trojkař než šprt...neboj,ještě pár let a budeš s tomu  jenom smát
 
01.02.2011 15:45 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Nespokojenost rodičů se známkami ve škole
Text uživatele: Reakce otce je pochopitelně špatná, takto se nemluví.Ale když oni rodiče tak strašně moc si přejí, aby měli úspěšné děti, kolikrát své děti i přeceňují , chtějí aby dosáhli vzdělání i když děti na to třeba nemají nebo je učení absolutně nebaví. Rodiče se prostě většinou snaží mnohem víc než děti. To je jev všeobecný. Ale běda říct rodičům, že ten váš chlapec není tak moc nadaný na učení, ale je manuálně velmi zručný, nechejte jej vyučit řemeslu, bude v životě spokojený a šťastný. Rodiče toto slyšet nechtějí. A tak dítka mnohdy nastoupí do školy a tam jim to nejde a tím je to nebaví.....
Druhá věc je tvůj vlastní pocit. Tedy Jak si odpovíš na otázku: Co vše jsem pro dobrý prospěch udělala? Pokud odpovíš maximum nebo třeba hodně moc.... pak není co řešit a tvoje 2 trojky nejsou problém.
Pokud řekneš : No co bych dělala, učí se jen šprti a podobně, pak je to špatné./ ale pozor vědomosti do hlavy samy nenaskáčou./Pak tvoje trojky v pořádku nejsou.
Jasně, že se učíš pro sebe, ale mnohdy jako mladí necítíte, že až budete dospělí/ sSNAD UŽ TO JEDNOU OPRAVDU TO CO ŘÍKÁM NASTANE/ bude mít vzdělání opravdu velký význam. / Zatím to tak bohužel není a možná i proto některým mladým chybí motivace/ Ale zase by vás aspoň trochu měla pohánět touha něco vědět a třeba i špetka ctižádost.
jen co se mi otvírá křivák v kapse, když někdo řekne, že naco se učím, když je vše na internetu. To, že na internetu najdu informaci neznamená, že problematiku ovládám. Je to jako by jste měli popis operace a šli dělat totální endoprotézu:)))) No to přeháním, ale opravdu umět najít informaci na netu neznamená, že to vím. Zkus si otevřít třeba stránky já nevím Lineární programování a čti. A pokud nemáš základy z matiky tak jsi vedle. To jen na okraj.
A učte se. Co má člověk v hhlavě, to mu nikdo neveme. Ať je řemeslník nebo inženýr!
 
01.02.2011 18:07 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Nespokojenost rodičů se známkami ve škole
Text uživatele: Nám rodiče hned na začátku ukázali všechna jejich vysvědčení. Řekli akorát, že nemáme být horší než oni smile.  A to nebyli šprti.  Známky nejsou všechno.  Někdy stačí si jenom nesednout s učitelem a je to. Jo a na tu blbou otázku odpověz ahoj.
 
01.02.2011 21:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nespokojenost rodičů se známkami ve škole
Text uživatele: Bohužel rodiče toho typu si většinou neuvědomí svou chybu. Mrzí mě co píšeš a vím na 100%, že neubu stejně ignorantní a tupý otec. frown

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nespokojenost rodičů se známkami ve škole
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1006x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 713x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1335x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 825x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 1 1046x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1011x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 1149x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 952x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 923x
Školní absence na střední škole 1 1172x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny