Téma: Přísná učitelka, 5 z chemie na základní škole - je řešením změna školy či co dělat?

20.02.2016 10:53
Uživatel: asar
Věk:  40
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den,

dcera udělala talentové zkoušky na střední uměleckou školu.  Při zkouškách byl hodnocen přísně nejen talent, ale i prospěch na základní škole. Jsme na ní pyšní, bylo přihlášeno hodně uchazečů a dostala se mezi patnáct přijatých. Byl to její sen a moc se na tu školu těší.  Bohužel se vše zkomplikovalo. Máme problém s paní učitelkou chemie. Nejen my, ale už několik let hodně žáků. Jen u této učitelky se propadá (matematika, chemie), při hodinách na děti neustále křičí, slovně ponižuje (jste blbí, flákáte se, ty na střední školu nelez, ty máš maximálně na učnák … apod.  ) Bylo na ní už mnoho stížností, ale nikdy se nic nevyřešilo, prý je chyba v dětech.

Náš problém je to, že dcera se bojí, že propadne, že bude muset dělat opravky a na tu vysněnou školu už se nedostane.  2. pololetí totiž začala nešťastně - den před vysvědčením jim chemikářka dala opakování, které nikdo nečekal - známka na druhé pololetí. Byla pouze jedna trojka, 2 čtyřky a zbytek 5. Dcera 5.

Další hodinu byla dcera zkoušena a hned po první otázce jí vyrazila s pětkou od tabule. Takže dceři hrozí propadnutí. Je únor 2016, to bychom u jiného učitele zatím neřešili. U jiných se to dá opravit. Bohužel tato paní učitelka má zásadu - 4 velké známky rozhodují o známce na vysvědčení. Kdyby dcera dostala z další opakování trojku, může se stát také potom, že v květnu 2016 z druhého zkoušení dostane opět pět za nějakou záludnou otázku a už s tím nemůžeme nic dělat.   

Dcera má z ostatních předmětů pěkné známky, teď jsme vystresovaní celá rodina, včetně jí. Na zkoušení se pečlivě připravovala, ale bohužel první jedna záludná otázka a letěla od tabule.   Dcera brečí, že kdyby měla u ní dělat opravky, neudělá je - zkušenosti od bývalých spolužáků, kteří propadli vloni (2015).

Rozhodujeme se, že dáme dceru od čtvrtletí dochodit základní školu jinam, ale ona nechce do nového kolektivu, ale zároveň se strašně bojí této učitelky a toho, že propadne.   Prosím o názory:  1. je možnost nějakého přezkoušení před jiným učitelem, pokud nesouhlasím s klasifikací během 2. pololetí?   2. Pokud by měla na vysvědčení na konci roku pětku, je to ukončené základní vzdělání nebo není? Na této škole chtějí vysvědčení, že ukončila devátý ročník.  Děkuji za názory.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1749x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nedostatečná v deváté třídě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.02.2016 11:11 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Přísná učitelka, 5 z chemie na základní škole - je řešením změna školy či co dělat?
Text uživatele: 

Na první otázku odpovědět neumím, protože "za mě" bylo známkování a určování způsobu zkoušení zcela na učiteli a nikdo si nedovolil to zpochybňovat. Přístupy učitelů byly různé, někdo byl benevolentnější, jiný přísný a vyžadoval tvrdě znalosti.

 

Po pravdě si nějak neumím představit tu záludnou otázku, ale možné je samozřejm všechno.

Nicméně, máš jistotu, že dcera chemii uměla/umí na lepší známku? Pokud je to opravdu otázka nějakého zasednutí či já nevím čeho, obrátila bych se na Ministerstvo školství s tímto dotazem a případně bych dceru tedy nechala přeložit na jinou školu, otázka je jestli by to opravdu k něčemu bylo.

 

Odpověď na druhou otázku zní, ne neměla by ukončené základní vzdělání, protože by neměla ukončených devět let studia. Devět let základní školy nebo osm základní a alespoň rok pokračující.

 
20.02.2016 11:51 Uživatel: asar
Věk:  40
Téma: Přísná učitelka, 5 z chemie na základní škole - je řešením změna školy či co dělat?
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď.  Myslela jsem si to. Takže pravděpodobně by nás čekaly opravky.  

Chemii uměla na lepší známku, zkoušela jsem jí podle látky v sešitě a že toho tam mají hodně! Samozřejmě vždy hledám prvně chybu u dítěte, jsem z  učitelské rodiny, ale tady už vidíme i s ostatními rodiči dětí chybu i u učitele.  

Dcera zkusí při dalších hodinách "otravovat" s opravením, pokud by učitelka nechtěla, budeme uvažovat tedy o přestoupení.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přísná učitelka, 5 z chemie na základní škole - je řešením změna školy či co dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1397x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 1001x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 1737x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 1924x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 2 1526x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1385x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 1887x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 1348x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 1263x
Školní absence na střední škole 1 1531x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny