Téma: Téma ročníkové práce - grafika a fotografie

11.09.2016 11:37
Uživatel: sahan
Věk:  16
0-100
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Zdravím.

2016 budu končit školu a budu obhajovat i svoji ročníkovou práci. Pár nápadů mám, ale čistě jen pro větší inspiraci Vás žádám o pomoc. Chtěl bych se orientovat v oblasti grafiki a fotografie.

Děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2012x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Téma ročníkové práce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.09.2016 13:05 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Téma ročníkové práce - grafika a fotografie
Text uživatele: 

Co to je za školu, že ji končíš v 16?

 

Na tvém místě bych uvažovala v návaznosti na budoucí vzdělání nebo povolání. Čili vymýšlela něco, co by se mi hodilo do životopisu nebo do portfolia k dalším přijímačkám.

 

Napadá mě milion věcí, ale právě netuším ani jaké máš zájmy, ani kam chceš směřovat (grafika a fotografie je příliš vágní specifikace), ani jaký rozsah a formu má mít ta ročníková práce.  

 

Ale namátkou mě napadá třeba grafika oblíbené knihy, logo a vizuál nějaké kapely (nemáš nějaké kamarády, co si něco hrají pro radost? ), fiktivní reklamní kampaň na něco - to může být jak produkt, tak i propagace nějaké myšlenky, třeba třídění odpadu, bezpečnost silničního provozu a pod. divadelní plakát nějakého divadla, vizuál a propagační materiály nějaké organizace, třeba i vlastní školy - nebo třeba vizuál fiktivní volební kampaně.

V podstatě můžeš zkusit udělat grafiku nebo nějaký grafický materiál k čemukoliv, co tě baví nebo zajímá - přičemž ideální by bylo, kdyby sis vybral něco, co už nějaké grafické výstupy má a ty se ti nelíbí - obhajoba by se dělala líp kdyby byla v návaznosti na kritiku - proč to původní ti přijde špatné a co nabízíš místo toho.

Dokonce bych na tvém místě uvažovala, jestli i někoho konkrétního ke spolupráci neoslovit, aby to mělo praktičtější obrysy - řeknu příklad - nějaká pizzerie, co má materiály na rozvoz pizzy, nějaký firemní štít, jídelní lístky, webovky a pod. - tak je požádat o svolení, jestli jim smíš udělat nový vizuál jako školní práci. Samozřejmě budou souhlasit - a kdo ví, když se jim to bude líbit, třeba to pak od tebe koupí a budou to používat.

A tak podobně…

 

Taky nevím, co fotíš. Jestli se zajímáš i o produktovou fotku, můžeš zkusit najít nějakého drobného výrobce/prodejce ve svém městě - spoustu jich najdeš třeba na Fler.cz - dělají šperky, kabelky, různé dekoprativní předměty a pod. - přičemž spousta z nich si splácala nějaký banner obchodu a logo a není to nic moc, neumí fotit ani upravovat fotky a kdybys jim nabídl, že jim zadarmo uděláš grafiku, přefotíš zbpží - s tím, že když se jim nebude líbit, tak je to k ničemu nezavazuje - tak se o tebe ještě poperou.

 

PS: nevím, jestli jsi cizinec nebo jde o překlep, ale píše se "grafiky" jako "ženy".

 
11.09.2016 13:42 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Téma ročníkové práce - grafika a fotografie
Text uživatele: 

Nebo mě ještě napadlo zkusit udělat něco jako časopis o vaší třídě - něco jako ročenku - měli byste na celý život památku. Každého nafotit, něco o něm napsat - pokud nemáš "literární střevo", třeba by se toho někdo jiný ujal, aby dal dokupy texty nebo by stačilo sestavit jednoduchý dotazník, kde by o sobě každý napsal, co by chtěl. Spolužáci by mohli přispět tím, co je baví, co je zajímá. Dala by se tam uplatnit jak fotka potrétní, tak vlastně dokumentární, reportážní, kdybys někoho šel fotit při nějaké jeho zájmové činnosti, třeba při sportu a tak, musel bys umět zalomit text a dát tomu nějakou grafickou podobu. Výsledek bys mohl poblikovat třeba na netu - třeba na issuu.com - každý ze třídy by to mohl sdílet na svůj FB a pod. - neskončilo by to jen ve škole v šuplíku - udělalo by to mnoha lidem radost a dokonce i po letech.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Téma ročníkové práce - grafika a fotografie
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Neoprávněná třídní důtka 6 1658x
Školní známka, ohodnocení, vysvědčení 5 1317x
Všfs - zkušenosti s touto vysokou školou 1 2095x
Pozdní příchod do školy a jeho následky 12 2484x
Mohu mít vyznamenání, když mám dvojku z chování? 2 1826x
Dostat dvojku z chování je móda - diskuze, názory 5 1600x
Jak se bránit proti dvojce z chování - rady, tipy, diskuze 5 2575x
Za 10 neomluvených hodin hrozí dvojka z chování 5 1631x
Přestup z 1. stupně základní školy na 2. stupeň 1 1480x
Školní absence na střední škole 1 1773x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny