Téma: Dárek k Vánocům pro spolužačky které mi pomáhají

17.12.2014 13:07
Uživatel: sharon
Věk:  18
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

prosím o rady. Od letošního roku (2014) jsem v nové třídě. S nikým se tam tedy nekamarádím a moc nebavím. Protože ale ze zdravotních důvodů často chybím, potřebuji si vždy nějak doplnit poznámky. Proto jsem od začátku škol. r. několikrát požádala několik holek ze třídy o půjčení sešitů nebo o trochu informací, kdy se co psalo nebo má psát. Celkem je asi 8 holek, od kterých jsem alespoň 1 x chtěla tuto pomoc. Některé jsem "využila" jen 1x, některé třeba 2x - 3x. A 2-3 holky tak nějak pravidelněji. Jedna mi to většinou ofotila a poslala na FB, jiné mi půjčily sešity. Některé mi i řekly, že se na ně mohu příště zas obrátit, některé už tak ochotné nebyly. Ale protože si jejich pomoci vážím, chtěla bych se jim alespoň trošku odvděčit. Vždy jsem všem poděkovala a té, která mě informovala asi nejčastěji, jsem se i ptala, jak jí to mohu odplatit, napsala mi ale, že nijak.

Původně jsem pro ně měla hned po prvním vypůjčení sešitů koupené čokolády, ale protože se stydím, nedokázala jsem za nimi o přestávce přijít a dát jim to, že to mají za pomoc. Ale protože vím, že jejich pomoc budu potřebovat i nadále a mám strach, že je to za chvíli začne obtěžovat, myslím si, že by bylo dobré jim alespoň dát něco malého k Vánocům. I mamka mi to schválila, že by to byla třeba. Je tu ale pár zádrhelů: nevím, jestli to mám dávat všem, tedy i těm, které mi půjčily 1 sešit jen 1x nebo jen těm, co mi pomohly vícekrát. U jedné z nich to dokonce domlouvala i třídní učitelka, aby mi to vždy, když chybím, pak půjčila.

A ani nevím, co bych jim měla koupit (je jim 17 až 18 let). Jestli koupit všem to samé a ve stejné hodnotě, nebo to nějak odstupňovat. Napadla nás třeba čokoláda ve vánočním obalu. Ani nevím, co má která z nich ráda. A hlavně ani nevím, jestli to dokáži, dát jim to v té škole před ostatními. Už jen když jsem jednou za ní musela jít přes půlku třídy jí vrátit sešity a poděkovat, pro mě bylo náročné a všichni, které seděly kolem ní na mě koukaly a pak si něco začly potichu povídat. Mamka říká, že aspoň uvidí, že to nechci zadarmo a půjčí mi to třeba i ostatní, protože budou také něco chtít, ale nevím. Nejraději bych jim také podobným způsobem jako ony mě pomáhala, ale bohužel, jak často chybím, sešity jim půjčit nemohu, protože tam nemám vždy všechno a úlohy pak také ne. A navíc oni mají už své dlouhodobější kamarádky, od kterých si to automaticky půjčují, když náhodou chybí. V minulé třídě jsem to měla jednodušší, protože jsem tam měla kamarádku, se kterou jsem seděla v lavici a ta mi vždy sešity půjčovala apod. Já jí také něco někdy koupila - např. tu čokoládu, ale protože seděla vedle mě, nikdo to neviděl a nebo jsme se sešly třeba u mě nebo u ní doma. A moje mamka jí na oplátku pomáhala občas s matikou. Tady ale nevím.

Takže abych to shrnula, potřebovala bych poradit: Mám jim něco kupovat? Mám všem nebo jen těm hlavním? Co jim asi tak koupit? Jak a kdy jim to dát? Napadlo mě totiž ještě jeden způsob, který bych brala nejraději, ale zároveň mi přijde hloupý - že bych si od jedné té hlavní během prázdnin půjčila sešity a při vracení bych jí to dala a té druhé hlavní bych to poslala poštou. Pokud se ještě nepřestěhovala, vím v jaké vesnici bydlí a to by ji měla pošta najít i bez čísla popisného. Na jednu stranu, když si představím, že by to takto přišlo mě, tak by mě to potěšilo, ale na druhou stranu je to divný nápad a nechci se nějak ztrapnit - ona je takový typ, který je upovídaný a není zrovna stydlivá a tichá apod. Nebo bych jí napsala, jestli se u ní mohu stavit, že bych jí něco potřebovala dát (protože ona mi to vždy raději ofotila, než abych si proto k ní jezdila).

Předem děkuji za strávený čas a rady.
Zdroj: https://www.poradte.cz/skola/12166-darky-k-vanocum-za-odmenu.html

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1856x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Dárek k Vánocům - škola
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.12.2014 14:05 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Dárek k Vánocům pro spolužačky které mi pomáhají
Text uživatele: 

To je pěkné, že jim chceš takhle poděkovat. Neohlížej se po druhých co si budou nebo nebudou myslet. Chceš udělat radost a poděkovat. Nějaký hrníček nebo čokoládu, nerozlišovala bych kolikrát kdo mi pomáhal, všem stejně. Když to uděláš před celou třídou, budeš vidět jak se budou předhánět ti pomáhat, aby taky dostaly dárek. Nějak musíš tu stydlivost překonávat a tohle může být první krok.

 
17.12.2014 14:10 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Dárek k Vánocům pro spolužačky které mi pomáhají
Text uživatele: 

Předpokládám, že od letošního roku znamená od září. To jsou 3 měsíce na to skamarádit se se spolužákama a Ty se stále s níkým nebavíš?

Ale najdou se lidi, kteří Ti půjčí sešity, podají info o učivu a Tobě je blbý jim donést něco za to? Ptz Tě ostatní uvidí a pak si špitají.  

Co přesně je na tom špatně?  

Píšeš, že Ti je 18 a příjde mi, že vůbec neumíš jednat s lidma. Že se stydíš jde sice použít jako omluvu, ale žádná omluva to není. Ono to v životě takhle nechodí, v realitě co si nezařídíš a nevyhádáš to prostě nemáš. Jak budeš jednat s úřady, a pak v práci s kolegy a se šéfy?  

Ve škole máš, třeba zrovna tuhle, příležitost to nacvičit.  

Rozhodla ses poděkovat spolužačkám za pomoc čokoládou, tak se musíš zvednout a jít za nima a předat jim ji. Tím i prokazuješ, že si za svým rozhodnutím stojíš a ne, že se za něj stydíš.

 

S tím jestli jim dát čokoládu nebo něco jiného Ti moc nepomůžu, to bys musela vysledovat co si třeba oni sam  kupují. Ale pro mi je čokoláda dobré rozhodnutí, také řeším omluvy nebo poděkování něčím sladkým.

 
17.12.2014 14:21 Uživatel: Janul
Věk:  34
0-100
Téma: Dárek k Vánocům pro spolužačky které mi pomáhají
Text uživatele: 

Je to od Tebe moc milé a spolužačky to určitě ocení. Ale taky bych volila cestu osobního předání, aby všichni viděli, jak moc si jich vážíš. Dala bych jim buď nějakou sladkost, tředa zrovna na Vánoce cukroví, nebo třeba pro holky vlastnoručně vyrobené náramky apod.

 
12.01.2015 19:32 Uživatel: Kajda
Věk:  27
Téma: Dárek k Vánocům pro spolužačky které mi pomáhají
Text uživatele: 

Janul, dobrá rada alt Ty asi vyrábís sama, že? když navrhuješ… nebo? Pročítám tak různě diskuze o vyrábění různých náramků. Tak by mě zajímalo z jakého materiálu?

 
17.12.2014 14:42 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Dárek k Vánocům pro spolužačky které mi pomáhají
Text uživatele: 

Jak už píšou holky přede mnou, zvedni se a dones jim to osobně.

To že si někdo špitá, tak ať si špitá, navíc si nemyslím, že zrovna o Tobě, to je spíš jen Tvá představa. Neumím si představit jak to budeš dělat dál v životě, jsi prakticky dospělá.

Čokoláda je fajn, tou myslím neurazíš. Mě by spolehlivě dostalo kdyby mi přišel poštou balíček od někoho s kým se pravidelně setkávám. Je to totiž trapné a věř mi, že už bych Ti v životě nepomohla.

Naopak, jak už holky píšou, když dáš dárečky normálně ve třídě, tak si toho ostatní všimnou a budou se také snažit Ti někdy pomoci.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dárek k Vánocům pro spolužačky které mi pomáhají
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny