Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná

24.07.2019 12:21
Uživatel: Evička Eva
Věk:  36
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den, snad se mi tu podaří získat více názorů na mou situaci. Máme dvouletou dceru, manžel doma nefunguje, když zrovna doma je, tak je zlý a slovně agresivní. To by bylo nadlouho. Před měsícem jsem si ověřila své tušení, že je mi nevěrný a to ve velkém (prostitutky nejnižší kategorie atd) a definitivně se rozhodla pro rozvod. Od té doby spolu nekomunikujeme, je sice alespoň klid, ale zároveň velké dusno. Krátce poté jsem zjistila, že jsem neplánovaně těhotná (manžel si naschvál proti mé vůli nedal pozor, v době těsně před tím, než jsem zjistila nevěru). O mém těhotenství neví. K rozvodu dojde tak jako tak, jen nevím kdy, budeme bojovat o společný byt, do kterého jsem investovala všechny své peníze a on si přesto nárokuje polovinu. K mému dotazu - rodiče i kamarádky mi radí potrat, že děti budou chudáci. Já to uznávám, ale přesto… Vzhledem k věku už mít další dítě nebudu a tak nějak si říkám, že nemám právo mu vzít život, když by to mohlo být stejně skvělé dítě, jako je naše dcera. O ni mám také obavy, jak to ve 2,5 letech vezme, že budou dvě a budu na ně sama. Nezbývá mi už moc času se rozhodnout, připadá mi to strašně těžké.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.07.2019 07:11 Uživatel: sibyla
Věk:  53
Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Text uživatele: 

udělej to, co cítíš svým srdcem.

 
25.07.2019 12:02 Uživatel: Fayence
Věk:  32
Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Text uživatele: 

Lpěší rozvedená v klidu s dětmi sama, nez ho denně poslouchat, navíc když to poslouchají i děti, bude jim lépe, věř tomu. A navíc je dost nezodpovědný,   může se nakazit, ani to vědět nebude, začnete spolu zase spát, budeš nakažena i Ty a děti jednoho krasnyho dne nebudou mít ani mámu ani tátu, protože umřou na nějakou nevyléčitelnou pohlavní nemoc. Rozumný chlap Ti neudělá ani to, ze si při sexu schválně nedá pozor, aby si Tě pojistil  (a proc to vůbec dělá, když ho strká jinam a Tobě nedokáže říct, že by si třeba přál aby jsi se v posteli chovala jako děvka) a pozná sám moc dobře, že ani těhotenství a nošení jeho dítěte Te u něj neudrží. Maximálně tak, že si budete děti předávat 1x za 14dni a povídat si o alimentech, to už budou jediné chvíle kdy Te uvidí.

 
25.07.2019 12:09 Uživatel: Fayence
Věk:  32
Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Text uživatele: 

S tím bytem. pokud jste manželé a nemáte předmanželskou smlouvu, všechen majetek jste nabyly společně - tudíž napůl. Ze zákona má na tu půlku nárok, bohužel, ať jsi do toho dala svých peněz kolik jsi chtěla. Pokud to nemáš nějak papírově pořádně ošetřené, že je to výhradně Tvoje, nárokovat si může. Lidem holt po letech může v hlavě secvaknout a nějaká poctivost jde stranou = nemáš ověřený papír? Máš smůlu, rozhoduje výhradně soud, myslím. A pokud nemá vůbec nic svého někde bokem  (chatu, nepronajima vlastní byt), tak je jasný, že se bojí, aby po rozvodu neměl holou prdel.

 
25.07.2019 12:16 Uživatel: Fayence
Věk:  32
Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Text uživatele: 

Pokud na potrat jit nechceš, tak to nedělej a radami se netrap,   mohla by jsi s pak vyčítat, že jsi se nerozhodla podle svých pocitů. Třeba teď se Ti to nezdá, ale můžeš za čas potkat  milujícího, empatickeho muže, který bude mít rád i Tvoje děti, přesto, že  nebudou jeho a můžou mít dobrého tátu ????

 
25.07.2019 13:18 Uživatel: Evička Eva
Věk:  36
Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Text uživatele: 

Děkuji za rady. Ohledně toho bytu by to (po poradě s právníkem) mělo být tak, že si mohu nárokovat to, co jsem do něj investovala a mohu doložit. Všechno nedoložím, ale začnu na tom pracovat v příštím období. Od zjištění nevěry jsem s ním nespala, ani už nikdy nebudu, to je jasné, snad jsem se nestihla ničím nakazit. Budu bojovat o děti i byt, jen je to ta komplikace, že nevím, jak se uživím, když budu ještě pár let doma. To je argument, který hovoří pro potrat, na který zatím nemám. Prostě nevím, jak zvládnu dvě malé děti, když jsem už teď na všechno úplně sama (kromě nějakých financí).

 
25.07.2019 20:16 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Text uživatele: 

Evo, s tím bytem je to docela zvláštní - pokud si manžel myslí, že má nárok na polovinu bytu, musel by být ve vašem společném jmění a pak nechápu, jak právník došel k tomu, že máš nárok jen na své investice. To by platilo, leda by byt byl majetkem manžela ještě před svatbou. Pak ale jeho nabídka, že chce "pouze" polovinu, je vlastně docela velkorysá. Leda že by původní cena bytu a výše tvé investice byly v podstatě rovnocenné.

 

Pokud jsi už teď na vše sama a zvládáš to, zvládneš to i s dvěma dětmi. Manžel je v současnosti jen problém - rozvodem bude po problému.

 
28.07.2019 10:34 Uživatel: Evička Eva
Věk:  36
Téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Text uživatele: 

S tím bytem je to jinak. Je v SJM, ale investovala jsem do něj finance z prodeje mého bytu před svatbou. Zbytek je financovaný společnou hypotékou. Jinak jsem na prášky a stále zvažuji potrat 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chci se rozvést, ale jsem znovu těhotná
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny