Téma: Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral

22.01.2020 16:02
Uživatel: mafianka
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Zdravím, máme s partnerem ambulantní vztah už léta, docela to klape v normálním životě, ale partner hodně nabral na váze, hlavně břicho a mě to v poslední době hodně moc vadí, je mi to přímo odporné víc a víc, když se ke mě přitiskne, a v intimnostech uplnej propadák u mě, pořád všude břicho břicho, jak mu to říci, aby to pochopil, jen tak mezi řečí to nezapadne, chci aby si to plně uvědomil, díky 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2086x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Obezita
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.01.2020 20:37 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral
Text uživatele: 

Já bych mu to prostě řekla na rovinu, určitě ne jen tak mezi řečí, ale sednout si a mluvit zcela vážně; říct, že je to moc, že se ti to příčí a je to dokonce odpudivé. Příjemné mu to nebude, ale když mu to neřekneš, tak jak by si to měl uvědomit? Jemu to dost možná nevadí. Chápu, že se ti to nelíbí, ani mně se vyloženě tlustí muži nelíbí, malý pupík jde, ale když je toho moc, tak je to nehezké.

 
24.01.2020 10:32 Uživatel: PetrKov
Věk:  31

Město:Brno

100-500
Téma: Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral
Text uživatele: 

Pokud máš strach ze špatné reakce, tak mu řekni, že bys chtěla společně s ním chodit do fitka nebo aspoň běhat nebo na procházky. Prostě nějakou činnost u které je pravděpodobné, že zhubne.

Že bys chtěla, aby jste byli oba štíhlejší. Pokud mu řekneš, že je na tom špatně jen on, tak se může naštvat. Takhle tu tíhu ponesete oba a budeš ho moct i "kontrolovat" : D

Pokud mu řekneš, že jsi při těle (i když třeba podle něj jsi jako baletka), tak se pak zeptá sám sebe - jestli ona je tlustá, tak já musím být vyžraný. A to že budete s tím něco dělat oba ho bude motivovat. A navíc budete trávit čas spolu.

 
17.02.2020 22:54 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral
Text uživatele: 

Tedy, jsem fakt asi už stará, musela jsem si vyhledat co to je vlastně ten ambulantní vztah.
No nic. Jak to čtu tak budu v opozici, ale mě osobně nepřipadá úplně zdravý vztah jehož alfou i omegou je míra štíhlosti.

Samozřejmě bude rozdíl, když partner rychle a např. jen z pohodlnosti přibere třeba 15 kilo, to už je sakra rozdíl, ale osobně z textu spíš chápu, že o nic tak extrémního nejde.


Tazatelko o tom jak velký a jak rychlý nárůst to je, nic nepíšeš ani z jaké příčiny, takže budu uvažovat v té rovině jakou jsem z Tvých řádků já vyčetla.

Pokud Ti to tak moc vadí, což očividně vadí, tak bych s tím žádné caviky nedělala. Řekla bych mu to v klidu a na rovinu, že je mi to nepříjemné a přestal mě přitahovat. Samozřejmě bez urážek, ale prostě rovně.
Jednoduše, protože mužští na nějaké náznaky prostě nejsou. Možnosti jsou v podstatě dvě, vlastně tři. Buď se ho to dotkne, což pokud mu to bude vadit, se stane tak jako tak nebo se kvůli Tobě začne ovládat a nějakou dobu mu to vydrží a nebo si sám uvědomí, že je něco špatně a začne to sám řešit kvůli sobě.

Osobně znám vlastně jen dvě první situace. Namátkou jedna známá měla figuru jako velmi podvyživená barbína, její muž byl dokonalý "sportovec", tělovična, výživa prostě pořád se hlídal a hlídal i jí. Jo, přiznávám, neměla jsem ho ráda, byl to pozér. Fungovalo jim to dokud neporodila dítě. Po porodu sice něco zhubla, ale do té vyhublé holčičky už měla zatraceně daleko. Stala se z ní ženská krev a mlíko jak se říká, nebyla tlustá, jen prostě oplácaná a opravdu moc jí to slušelo. No jenže nebyla podle jeho představ a po několika pokusech se na všechny diety vykašlala, protože fakt byla hezčí a konečně si to sama uvědmila a on šel pá. Už pár let má pořádného chlapa, který se má k práci i k ní a má vztah jaký si zaslouží.

Druhý případ je známý jehož žena mu začala naznačovat, že fakt moc ztloustl a je to fakt, ale taky je fakt, že docela velkej už byl už nějakých hodně let před tím. Protože naznačování bylo k ničemu, řekla na rovinu, že buď tak nebo onak. No už jsou to manželé ve věku, tak co by pro ní neudělal, zvlášť když se vlk nažere a koza zůstane celá. Doma jí způsobně zeleninové saláty, v práci si dopřeje, co má rád a před týdenním vážením dva dny "seká latinu". Výsledkem je pár kilo svalů dole, žena je spokojená, takže starý režim, za pár měsíců zase nějaké to kilo k počáteční váze nahoru, tak zase dokola.
Podle mě naprosto k ničemu.

Tak si tak říkám, jak bych svého mužského někdy zabila, tak jsem vlastně ráda, že je normální. Oproti tomu kdy jsme se poznali, jsme oba za ty roky nějaké to kilo přibrali a atraktivní jsme pro sebe stále. Já nebyla drobek a on taky ne. Oba se snažíme si držet váhu a postavu v nějaké takové přiměřené normě, to je jasné, ale přijít za mnou s tím, že jsem přibrala, hmm asi bych se ho zeptala kde celé ty roky byl a že se tam může zase vrátit.

 

 
26.02.2020 15:58 Uživatel: mafianka
0-100
Téma: Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď, ale on je opravdu už obézní, 125 kilo je hodně v nižší váze, já mám 60 a hodně se nám to tříská, on se doslova vyžral, i to ví ale nechce nic dělat,  

 
26.02.2020 18:04 Uživatel: PetrKov
Věk:  31

Město:Brno

100-500
Téma: Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral
Text uživatele: 

Já bych tohle řešil velmi usilovně. Jediná možnost by byla, aby s tím něco začal dělat. Snažil bych se mu s tím jakkoli pomoct. Běhat, jinak vařit. Prostě ty změny podstoupit společně. Pak ti nemůže říct něco ve smyslu, že to dělat nebude. Když můžeš ty a nepotřebuješ to, tak proč ne on, který to potřebuje akutně.

Pokud by nebral na mě dlouhodobě ohledy i přesto, že by mi to velmi vadilo, tak bych mu jasně naznačil, že v takovém vztahu zůstávat nechci. Když už to nechce udělat kvůli sobě, tak aspoň kvůli tobě.

Není to jen pro tvoje "dobro", ale hlavně to jeho.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 990x
Přítel ke me není upřímný. 8 3171x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2856x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3294x
Partnerské krize, odstěhování 5 1988x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1392x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2039x
Jak byste se zachovali??? 4 1417x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2200x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 2230x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny