Téma: Partnerské krize, odstěhování

11.03.2020 17:04
Uživatel: 123
Věk:  21
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

prosím o radu v partnerské krizi. Pokusím se pro Vás shrnout příběh. S přítelem prožíváme krizi, kterou tedy pociťuje spíše parner kvůli neshodám o častého trávení společného času. Jelikož s partnerem bydlíme zhruba necelý rok, pořád si nedokázal zvyknout. V tomto špatném období, se jeho máma rozcházela s přitelem a je zničena z rozchodu. proto můj přítel využil situace traveni několik nocí u mámy. Po par dnech bylo vše v pořádku mezi jeho mamou a přitelem a najednou se ozval a spal doma, v ten večer se jeho mamka znova pohádali a dopadlo tak, že se od ní odstěhoval. Samozřejmě druhý den, opět krok zpět a zpět k mamince. navrhla jsem mu řešení, o celodenní trávením s mamkou a večer by jezdil domu, že v noci ji stejně nepomuže a má tam mladšího bráchu, který s ni stále bydlí doma. Přítel nesouhlásil, že proste bude s ní několik měsíců a muzu za nim jezdit pak tedy navrhnul, ze tam bude minimálně 3x v týdnu spat. Rozumím tomu, že se o svoji mamku bojí, ale strasne mě štve jaký je mamánek a nevím jak si vše vyložit ještě v naší situaci. Prosim o radu jak se pokračovat.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.03.2020 17:20 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Partnerské krize, odstěhování
Text uživatele: 

Pritel se snazi podporit svoji mamu, coz je od neho moc hezke. Ne kazdy syn se takhle zachova. Mela by sis toho vazit.  
V zadnem pripade to neznamena, ze je mamanek. Ze to poznamena vas vztah, je jasne. Mej s nim trochu strpeni a nedelej mu to jeste tezsi, nez to ma. Najdi si nejakou zabavu, setkavej se s prateli. Predstav si, ze by jsi v te situaci byla ty. Jak by ses zachovala? Clovek se rozpulit nemuze.
On maminy probleny nejspis nevyresi, ale psychicky ji podpori. To je v jeji situaci velika pomoc!

 
11.03.2020 17:39 Uživatel: 123
Věk:  21
Téma: Partnerské krize, odstěhování
Text uživatele: 

Samozřejmě to chápu, že ji chce podpořit, take jsem s ni stále v kontaktu. Mám ji moc ráda a mrzí mě co se stalo. Jen si myslím, že když není doma sama, není potřeba trávit celé noci několik mesícu tam. řikám to proto, že si myslim, že toto nas strašne od sebe odprostí a v naší situaci nevím jestli to je dobré řešení. Mamka má doma mladšího syna, který ji bude držet. Ja bych byla sama, zní to strašně sobecky.

 
12.03.2020 06:53 Uživatel: B.
Věk:  33
0-100
Téma: Partnerské krize, odstěhování
Text uživatele: 

Mno, myslím si, že to není úplně normální, myslím, že v případě dospělých dětí by měla být jejich podpora vůči rodičům (a také rodičovská podpora směrem k nim) v podstatě "ambulantní". To většinou funguje na všech frontách… Ale co je dnes (12.03.2020) normální…  

Asi záleží na tom, jestli jste třeba ochotni věnovat nějaký čas vymýšlením jiného způsobu psychické podpory partnerovy mamky, který by sedl i Tobě, a nebo nakolik jsi ochotná přežít toto období ve stavu nouze, kdy necháš partnerovi úplnou svobodu co se týče péče o mamku, a až se situace uklidní, uděláš za tím tlustou čáru a nebudeš mu nijak připomínat, že tohle se Ti nelíbilo a vezmeš to prostě s láskou vůči němu.

Ta první varianta by znamenala rozhovor, kdy bys mluvila o tom, jak danou situaci vnímáš ty. Mluvit v já větách (tudíž ne "mamka to zvládne", "mamka by měla… " "ty bys měl… " "ty jsi takový a takový… ", ale "cítím se… " "prožívám… " "myslím si… " napadá mě… "). Pak byste mohli zkusit vymyslet, jestli by nějaká jiná forma podpory v závislosti na vašich časových a finančních možnostech nebyla účelnější než trávit tam dny a noci… Napadají mě různé věci které by mohly tomuto období pomoci, a nejsou všechny pro každého, každý má jiné preference… Mamce umožnit týden v lázních aby změnila prostředí a načerpala, jet všichni společně na hory, na týden, na víkend, nebo jen na jednodenní túru, udělat si s mamkou domácí manufakturu na výrobu pesta z medvědího česneku, bršlice nebo kopřiv v pěkně balených skleničkách, naplánovat a uskutečnit rekonstrukci jejího nebo vašeho bytu/domu společně s mamkou… Odpoledne deskových her… Pozvání na oběd… A vysvětlení mamce, že ji máte moc rádi, ale chcete ji podpořit tak jak by to sedlo i Vám…  

 

No a ta druhá varianta nechce nic od přítele, ale od Tebe zase nejvyšší možné sebezapření a hodně lásky. Být Tebou, tak do toho klidně jdu, na chlapy to dělá dojem ; ) a i pro Tebe to může být příjemně strávený čas, když to vezmeš za ten správný konec provazu. V podstatě by to znamenalo, že příteli řekneš, že chápeš, že mamka ho teď potřebuje, a že mu dáváš úplnou svobodu v tom, být s ní, a že si vážíš toho, že je tak ohleduplný syn. A pošleš ho k mamince páchat dobro jeho vlastním způsobem, po kterém Ti nic. A otevře se Ti pár dnů, které můžeš mít jen pro sebe. Dlouhý výlet jen tak sama? Dokončit nějakou obsáhlou studijní/pracovní písemnou práci? Vytvořit úžasné jarní bytové dekorace, na které bys jinak neměla prostor? Uvařit neobvyklé jídlo podle nějakého složitého receptu který Tě láká a pak ho dovézt příteli s mamkou? Udělat velký úklid v klidu a důkladně? Uspořádat nějakou akci, naplánovat různé příjemné aktivity a výlety třeba až do konce léta, vymyslet pro někoho nějaké překvapení, vyjet si sama do lázní… Prostě být na chvíli sama svou vlastní paní a překročit hranice všedního dne ; ) a pak, až by se přítel vrátil, z toho těžit a posunout váš vztah na ještě pěknější úroveň…

 
12.03.2020 12:00 Uživatel: Beduin1234
Věk:  52
0-100
Téma: Partnerské krize, odstěhování
Text uživatele: 

Maminka si na to zvykne. Pak to bude ještě horší.

 
14.03.2020 21:02 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partnerské krize, odstěhování
Text uživatele: 

Na tvoje psaní se nedá tak úplně jednoznačně odpovědět.  

1) Váš vztah pomoc syna jeho mamce tento poznamená jen za situace, pokud ty to tak budeš vnímat a podle toho jednat. Protože i přes to, jak to probíhá, může tato situace naopak váš vztah i upevnit a posílit.

2) Mamka tvého přítele má starosti s jejím přítelem. Z toho lze usoudit, že rodiče tvého partnera z nějakého důvodu spolu nežijí. V takových situacích se i stává, že mezi rodičem a dítětem/dětmi, který s nimi žije a tyto vychovává se utvoří silnější vztah než-li "jen" rodič a dítě, ale až vztah hodně otevřený, tedy kamarádský či přátelský, z čehož může vzniknout silné pouto. Do určité míry může být až takový vztah/pouto v pořádku. Samozřejmě vše má své hranice.

3) Je tedy teoreticky možné, že tvůj partner má s jeho mamkou má užší vztah, a teoreticky je možné, že to nemusí nutně znamenat, že tvůj přítel je mamánek.  

4) Taky se někdy stává, že to silné pouto mezi rodičem a dítětem posléze dospělým pro dospělého jedince (muže i ženu)   může být příčinou toho, že: "s partnerem bydlíme zhruba necelý rok, pořád si nedokázal zvyknout." Prostě se může stát, že pak takový mladý dospělý má opravdu potíž se od rodiče odpoutat. Pokud si však takový dospělý najde vztah a opravdu se zamiluje do svého partnera/partnerky + vztah funguje, je velká šance a pravděpodobnost, že ona pomyslná "pupeční šňůra" bude přerušena tak, aby se takový dospělý dokázal i přes pouto s rodičem osamostatnit.

5) Ještě poznámku k tomu, jak píšeš, že tam má mamka přítele druhého syna, mladšího bratra tvého přítele, a to by jí mělo stačit. To nelze takto jednoznačně říci. Mamka přítele může mít větší důvěru k tvému příteli, který je jejím starším synem, neboť mladší její syn může být ještě na takové starosti nezralý.

6) Co dál? No to je více méně spíše na tobě dle toho, co jsi schopna a ochotna tolerovat, a jak moc jsi schopna a ochotna v momentální situaci přítele podpořit. Také v tom hraje roli to, zda-li existuje možný kompromis, na kterém jste momentálně se schopni s přítelem dohodnout. Vždy je to o vzájemné komunikaci. Čím více se budete ohledně navštěvování přítele jeho matky dohadovat, tím více ho to k ní bude táhnout a o to více bude chtít být s ní či dokonce být/bydlet u ní. Proto píši, že je to spíše na tobě. Ty mu můžeš postupně rozumně ukázat, že každá situace se dá řešit i jinými cestami. Žena když chce a umí to, dokáže i svého partnera vést…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partnerské krize, odstěhování
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 993x
Přítel ke me není upřímný. 8 3172x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2856x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3295x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1392x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2040x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2087x
Jak byste se zachovali??? 4 1420x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2202x
Priateľ mi časom veľmi lezie na nervy, častokrát kvôli úplným maličkostiam a preto že niečo neurobí podľa mojich predstav 3 2231x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny