Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce

13.01.2011 13:27
Uživatel: Eva S
Věk:  34
Odpovědí na téma: 12
Text:  Dobrý den,
nevím co dělat. Sme manželé už 12 let a máme dvě malé děti. Už nějakou dobu jsem mněla podezření, že manžel má tajný ůčet , ale nevěděla jsem to jistě, tak jsem to neřešila.Asi před týdnem jsem objevila tajnou vkladní knížku s nemalou částkou , což mně teda pěkně překvapilo, asi bych to i nechala být, ale objevila jsem ještě papír od jeho zaměstnavatele kde dostal na konci roku docela velkou odměnu  (skoro 100 000 Kč) a mně tvrdil už dva-tři roky zpátky nic nedostal, že firma je na tom špatně. Dokonce asi před třema dny na to přišla řeč a on mi do očí lhal (vůbec bych neřekla že lže, kdybych to tajně nezjistila). Nemůžu se s tím vyrovnat, nevím co dělat. Manželovi to říct nemůžu, protože by zjistil že se mu hrabu v jeho soukromých věcech.
Už jednou sme měli problém (asi před osmi lety), že jsem objevila tajnou knížku a hned mu to řekla, ale to byla chyba. Prý to spořil na dovolenou a já byla špatná, protože se mu hrabu v jeho věcech a nevěřím mu a on se přitom tak snaží.
Trvalo to dost dlouho než se to zklidnilo a on vyšel z toho jako vítěz i když skutečnost byla jiná a to už nechci zažít. Nevím jak mu mám pak věřit  v jiných věcech / nevěra/, myslím že jse schopný lhát, zatloukat, lhát.
Předem za radu  Děkuji                               Eva S.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.01.2011 14:47 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: 

Pokud Váš manžel uživí rodinu,stará se o děti,nepije a nehraje automaty,tak by ste se měla stydět.Měli jsme v práci kolegu který musel při výplatě do koruny vše odevzdat manželce a ta mu dala denní dávku 40 Kč!U některých zlomyslných kolegů byl terčem posměchu.To šmírování v soukromí je také na pováženou...

 
13.01.2011 15:05 Uživatel: Zdenina
Věk:  30
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Ráda bych znala význam výrazu "uživí rodinu" jestli je za tím to, že on dá manželce pár tisíc a ona s tím dokáže vystačit...je to na zvracení. Šmírování je opravdu na pováženou, kdybych totiž nebyla hloupá a trochu manžela kontrolovala, nemusela jsem následně zaplatit 200 000,- Kč dluhů.
 
13.01.2011 15:18 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Uživit rodinu jsem měl na mysli uživit tak aby rodina nestrádala,děti mohli chodit do zájmových kroužků pokud možno atd.Nemyslete si i já uznávám že když chlap dá ženský sotva na vyžití  a zbytek proleje hrdlem že je to špatný.
 
13.01.2011 16:34 Uživatel: Zdenina
Věk:  30
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Ju je to s některýma protějškama opravdu špatný. Jsem finanční poradkyní a když to v některých rodinách vidím naprosto nechápu jak to může fungovat. Ale osobně zastávám názor, že pokud jsou i finance brány jako společné mají o nich mít přehled oba. V opačném případě je asi lepší rozdělit "provoz" rodiny na půl a o víc se nestarat.
 
13.01.2011 21:46 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Naprosto souhlasím.Usmívající se
 
13.01.2011 22:04 Uživatel: Zdenina
Věk:  30
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Děkuji Mrkající
 
14.01.2011 13:37 Uživatel: Evca S
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: U nás to tak nefunguje. Máme společný účet a každý si veme kolik potřebuje. Myslím si že manžel není vůbec obmezovanej. Ta kontrola souvisí s několikaletým podezřením, při zeptání se přímo manžela, odpověď úplně v klidu / teď Vím že lhal/, ale v ten moment jsem mu naprosto věřila. Proto jsem si řekla asi před dvěma lety, důvěřuj, ale prověřuj a pravidlo se potvrdilo. Nejsem žádná semetrika, za kterou mně asi považujete, jenom rozumná holka, která si nedá jen tak něco nakecat.
 
13.01.2011 15:50 Uživatel: Julie
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele:   Zachovej klid a začni budovat svoje zadní vrátka. Pokud on nehraje čistou hru, tak ani Ty nemusíš, kór, když už jste to řešili a nepoučil se.  Chovej se normálně, běžně. Ale začni šetřit, jestli to jde a poraď se s právníkem, co by  se dalo udělat pro zajištění po případném rozvodu. Protože až toto praskne, tak budete rozpočítávat i zrníčka rýže. Každý má právo mít něco bokem, ale musí to mít úroveň a pokud na to protějšek narazí tak říci pravdu.
 
14.01.2011 14:23 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Jistě není slušné prohlížet manželovy věci, ale jeho chování (křečkování peněz na soukromém tajném účtu) mi připadá naprosto nevhodné. Zvažoval bych, proč to dělá. Stejně kdyby nějakou velkou částku utratil, tak by se na to přišlo. Trošku mi to připadá, jako by si dělal "zásoby" kdyby se třeba rozvedl nebo tak něco. Je to divné chování a v vztahu dvou manželů mi připadá takové chování patologické.
 
14.01.2011 23:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Nemám slov...ať už jsou důvody jakékoli...šetří, nebo parazituje? Neměl si pořizovat rodinu a nemusel se nikomu zpovídat. Tohle se prostě nedělá.
 
17.01.2011 20:58 Uživatel: Olin
Věk:  54
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: Tak nevím Evi? Já jsem vždycky preferoval vše společné. Žádné peníze bokem, vzal jsem si vždycky kolik jsem potřeboval. Vždycky jsem kritizoval švagra, že nedávají peníze dohromady a proto nic neušetří. My jsme je dávali dohromady, oba jsme honili peníze a byli jsme silná dvojka, ale chybou bylo, že jsme je dávali na účet manželky. A co čert nechtěl, asi jí ta suma (x mio) nedala klidu, penízky si stáhla a zrušila mi přístup na účet. Aby si udělala aliby tak mě před rodinou a dětmi očernila, že jsem neschopný, že jí nepomáhám, že mám mladé milenky a že,že,že, a proto se pojistila. Kamarádkám hrdě hlásila, že pro peníze  polezu po kolenou. Když jsme tu situaci rozebírali tak mě řekla, že mě už k penězům nepustí. Po kolenou jsem nelezl a milenky jsem neměl. To vše po 35 letech spol. života. Všichni jí tu srdceryvnou scénu spolkli a i děti se ode mě odvrátili. Hodněkrát jsem se v duchu švagrovi omluvil. Samozřejmě dnes jsem již rozvedený, mám krásnou mladší přítelkyni s otevřeným srdíčkem kterou miluji, ale občas tajně do té minulosti zabruslím a hledám jakých chyb jsme se dopustili, že to muselo takhle dopadnout. To víš 35 let nevymažeš.
Evi je to těžké, hlavně nedej na rady "dobrých kamarádek", ty vedou do pekel. Sama se budeš muset rozhodnout co s tím. Jsi mladá, máš dvě děti, takže se nerozhoduješ jen za sebe. Podívej se, jak jste na tom majetkově, třeba je byt(dům) psaný na tebe, jestli jen šetří, nebo i utrácí z té knížky, třeba tě chce něčím hezkým překvapit. Nehledej jen to špatné a hlavně nedělej ukvapené závěry. Ty peníze přece nechceš utratit. Musíš najít nějakou strategii jste spolu 12 roků, tak ho trochu znáš jestli je pro rodinu nebo je soukromníček. Zkus dojít do poradny, ale ber to jen jako další názor někoho. Nakonec budeš muset dát na srdíčko. To je pohled z té opačné strany.
Hodně štěstí Olin
 
16.02.2011 00:20 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Text uživatele: 

No..zřejmě manžel rodinu uživí a nijak nestrádáte, tak nechápu proč rešíš, že má někde nějaké peníze.

Asi jsem divná, když si myslím, že je to jeho osobní věc.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel má na tajném účtě statisíce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 3 429x
Rozchod kvůli jiné 25 836x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 689x
Nepochopitelny konec 4 405x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 621x
Nejistota 5 478x
Obava z nového 2 559x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 661x
Drobné krádeže v domácnosti 3 759x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 636x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny