Téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní

07.09.2016 19:04
Uživatel: Eli 10
Věk:  29
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den všem,

ráda si pročítám vaše diskuze a teď i já vás žádám o vaše názory. Moje trápení se týká snad úplně všeho, ale prioritní je můj vztah s přítelem.

Jsme spolu tři roky (2013-2016), z toho poslední dva roky bydlíme spolu. Žijeme v zahraničí, konkrétně ve Švýcarsku. Já pocházím z Česka a on ze Slovenska a potkali jsme se náhodou až tady po pár letech za hranicema. Já jsem sebejistá žena, v životě jsem měla štěstí na partnery a proto jsem teď tak mimo. Ráda se toulám světem a žiju každý den naplno. Když už jsem zvažovala změnu krajiny, tak mě přítel ukecal, že nám to spolu skvěle klape a že do Austrálie se podíváme spolu. Pořád je něco naléhavějšího a můj sen se vzdaluje. Věděla jsem, že je přítel ženatý a že jeho žena a syn žijí v Anglii, ale už mnoho let s nimi nežije, pouze udržuje kontakt se synem. Jenže ani po těch třech letech se synovi nezmínil, že vůbec existuju a rozvod se natahuje, jak to jen jde. K rozvodu jsem ho dotlačila já, to se přiznávám a on mi za to děkoval, že konečně je to v pohybu. Brát si ho nechci, celkově na svatbě nevidím nic pozitivního. Živím se jako opatrovatelka dětí, chůva, babysitterka a dělám to ze srdce ráda,  ale po 11ti letech "kariéry" už začínám toužit po vlastním mimču.

Přítel souhlasí a těší se, ale nechceme to uspěchat.  Budujem naše hnízdečko a téměř ve všem nám to klape. Ale teď už mi vadí, že je ženatý. Nebo. Nedávno si zažádal o půjčku na nové auto a nic mi neřekl s tím, že už v minulosti jsme o eventualitě půjčky mluvili. Cítím se dotčeně, že něco tak důležitého neprobral se mnou. Co když něco podobného udělá za deset let, až budu doma s dětma a nebude peněz nazbyt? A celkově už asi ztrácím sílu ho tahat kupředu na výlety, dovolené, akce s přáteli (kteří jsou všichni z mojí strany) a tak. On je rád ve společnosti, je oblíbený a galantní. Jen doma to pravidelně skřípe. Na moje stížnosti ohledně domácnosti, nákupů, peněz a dalších věcí, se omluví a jede se dál. Dokud mě to zase nedožene a já vybouchu a že konec a jdu na noc do vedlejšího pokoje. To dokáže celou noc být za dveřmi a čekat. Pak je pár týdnů všechno pohádkové a z něj je hotový princ.

Dřív jsem si byla jistá, že je to ta pravá láska, ale v posledním roce (2015-2016) si tak jistá nejsem. Jsou to vždy hádky z mojí strany, kdy ale on posléze uzná, že na mě a domácnost kašlal. Představa, že s ním strávím zbytek života, se mi jak zamlouvá, tak i děsí.

Chybí mi rodná zem a tady si kolikrát přijdu jako na jiné planetě. Zvažuju, že si opět zabalím baťůžek a budu dál cestovat a vracet se do Česka, na tu mojí základnu. Chybí mi ty časy. Ale co když je on ta pravá láska, dalšího takového neseženu a pak na vlastní rodinu bude pozdě? Přece jen ve dvou se to lépe táhne.

Děkuji za vaše rady porady a přeji pěkný den, Eli

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2050x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nejistota ve vztahu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.09.2016 21:11 Uživatel: kavenka
500-1000
Téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní
Text uživatele: 

Proč si myslíš, že po tom všem, co jsi tu o něm napsala, by on mohl být tou případnou pravou láskou?  

 
07.09.2016 21:35 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní
Text uživatele: 

Jenže ani po těch třech letech se synovi nezmínil, že vůbec existuju a rozvod se natahuje

To je asi vše, co potřebuješ vědět. Pokud muž dělá tohle, zcela jistě není ochoten jí do toho naplno.  

 

Brát si ho nechci, celkově na svatbě nevidím nic pozitivního.  

Tohle ovšem ale jen umocňuje bod 1. Oba jste se hledali, až jste se našli. Ty nevidíš pozitiva ve svazku, on taky. Proč Ti to tedy vadí na něm?

 

Nedávno si zažádal o půjčku na nové auto a nic mi neřekl s tím, že už v minulosti jsme o eventualitě půjčky mluvili. Cítím se dotčeně, že něco tak důležitého neprobral se mnou.  

Pokud jako muž vydělávám dost, nezlob se, ale nepotřebuji se radit se ženou, co se svými penězi udělám zrovna o těch věcech, kterým ona pramálo rozumí. Neradil o aute. Takže jeho chování neber osobně. Muž, který není pod pantofli se nepotřebuje s přítelkyní radit o tom do čeho nevidí.  

Na druhou stranu, pokud si potřebuje peníze na auto půjčit, je to tak trochu známka toho, že a) nevydělává dost, b) nemá finanční kázeň anebo zcela opačně, vydělává tolik, že je dá radši za auto a úvěrové společnosti, jinak by mu je stejně sebral Babiš na jeho plané předvolební sliby.

Sama říkáš, že ve svatbě nic nevidíš, tak opět stejná otázka - proč se divíš tomuhle?

 

Na moje stížnosti ohledně domácnosti, nákupů, peněz a dalších věcí, se omluví a jede se dál.  

No, opět to samé. Zase to neber osobně, ale pokud jako chlap makám v práci, opravdu nebudu makat i doma a uklízet. To si radši zaplatím paní na úklid. A hlavně … co se dnes (07.09.2016) uklízí? … robotický vysavač, robotický mop, pračka, myčka, sušička … nakupuje se online, nikam nemusím  a peněz je vždy málo jedno jest kolik jich je.

 

Dokud mě to zase nedožene a já vybouchu a že konec a jdu na noc do vedlejšího pokoje.  

Jsou to vždy hádky z mojí strany, …

Vybuchující žena působí jako antikoncepce.

 

Ale co když je on ta pravá láska, dalšího takového neseženu a pak na vlastní rodinu bude pozdě? Přece jen ve dvou se to lépe táhne.

Mnoho lidí zůstává ve vztahu jen ze starchu…

 

 
09.09.2016 19:23 Uživatel: madeline
100-500
Téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní
Text uživatele: 

Adam, ja si myslím, že aj ak muž zarába dosť alebo, ak by aj zarábal málo… ak sa chystá investovať, mal by sa o tom svojej žene zmieniť. Nezáleží na tom, či sa dotyčná do danej problematiky rozumie…

Taktiež si myslím, že aj muž by mal pomáhať v domácnosti… no a čo, že maká v práci… aj ženy makajú v práci… a makajú aj doma, často samé…

 

Eli, tvoj priateľ sa mal už rozviesť dávno. Ak to neurobil, skôr si myslím, že to už ani neurobí…

To, že túžiš po bábu je celkom pochopiteľné, lenže ak budeš s týmto mužom je dosť pravdepodobné, že s tým bábom ostaneš po čase sama… a on sa asi ani nezmieni manželke, že nejaké iné dieťa má…

Ty na zväzku manželskom nič pozitívne nevidíš, ale to je chyba. Uvedom si, že hoci s dotyčným mužom žiješ, jeho manželka má zatial stále viac, než máš ty.

Manželstvo je tiež znak lásky. A on nielen, že z teba nechce urobiť manželku, on sa nemá záujem ani rozviesť.

Mala by si sa na seba pozrieť trošku sebakriticky a byť menej "moderná" žena, lebo zachvíľu budeš ďalšia super "šťastná" slobodná matka. Ak nie cirkevný, tak aspoň civilný sobáš. Dokáže to ten tvoj kamarát?   Alebo ti na tom nezáleží? Tak potom nech sa nerozvádza. On zjavne manželku chce mať… Veď sa vlastne už oženil…

 

 
07.09.2016 23:44 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní
Text uživatele: 

Eli, moc ti fandim, ze jsi se vydala do sveta a nebojis se. Popsala jsi tady sveho pritele ale zaroven i tak trochu sebe. Trochu mi to pripada, ze se sesli dva dobrodruzi,  co se dali dohromady. Oba jste dospeli, jste zvykli zit svuj nezavisly zivot. Myslim si, ze tvuj pritel se ve svem jednani moc nezmeni. Rodinny typ asi moc nebude (podle toho, co popisujes).
S timto muzem bych se spis vydala do te Australie, ale nepocitala bych s tim, ze bude dobrym otcem meho ditete. Nejspis ma toulave boty.

 
07.09.2016 23:50 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní
Text uživatele: 

Eli, já mám pocit, jako by ten tvůj příspěvek napsaly dvě ženy.

Jedna je Nezávislá Světoběžnice, druhá Hospodyňka Domácí.  Nezávislá Světoběžnice si našla partnera sobě rovného a Hospodyňka Domácí se s ním teď musí trápit.

Tím chci říct, že mám pocit, že jak ti začaly tikat biologocké hodiny, tak se přepólovaly tvoje potřeby, kritéria, priority. Jenže se nepřepóloval partner - a možná ani nepřepóluje. Protože on už před tímhle úkolem už jednou stál a jak to dopadlo… ?  

 

Ale nasazovat "psí hlavu" mu nebudu, třeba je to naprosto ideální partner pro Nezávislou Světoběžnici a jen se teď nestačí divit, co se mu z ní stalo a proč mu ta Hospodyňka Domácí dělá scény kvůli nějakým konzumně stereotypním vzorcům života.

 

A poradila bych asi nejspíš si položit otázku, jestli když uvažuješ o dítěti, toužíš po tom, aby tvoje dítě mělo jeho geny. Chceš něco z něj navždy mít? A chtěla bys to i za podmínek, že nebudeš mít jeho, že nebude správně nakupovat, uklízet, starat se a možná bude nakonec přes půl zeměkoule od tebe?

Ona totiž silná ženská když chce dítě, k tomu nakonec ani nepotřebuje mít chlapa za zadnicí, který poslušně udělá stojku po výplatě, vynese koš a poseká trávník. Někdy si lze dítě s chlapem pořídit i s vědomím, že on dobrej manžilek z něj nebude nikdy, ale že má v osobnosti něco takového, co ženská touží zachovat a rozmnožit, i když na to bude nakonec tak trochu sama.

A když chlap nevypadá ani na dobrýho manžílka ani na atraktivní genofond, tak mám pocit, že není o čem se bavit…

 

A už jen dodám, že v 29 je trochu brzo na úvahy, že nikoho takového už nenajdeš a prošvihneš šanci na rodinu.

 
09.09.2016 10:56 Uživatel: Uli.petra
Věk:  55
Téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní
Text uživatele: 

Ten se nerozvede, má tě jenom jako hračku, aby nebyl sám.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nejistota ve vztahu - přítel se už 3 roky (ne)rozvádí a mé sny se neplní
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 4 1130x
Rozchod kvůli jiné 25 1807x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 1662x
Nepochopitelny konec 4 1139x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 1319x
Nejistota 5 1194x
Obava z nového 2 1192x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 1334x
Drobné krádeže v domácnosti 3 1559x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 1530x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny