Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují

03.07.2011 12:01
Uživatel: MitsCa
Odpovědí na téma: 33
Text: 

Zdravím všechny,

co vy na to: jsem s přítelkyní přes 6 let, je mladší skoro o 9 let, první rok po VŠ pracuje. Já pracoval ve službách cca šest let a teď (2 roky smile) jsem udělal krok dál a snažím se dělat něco, co se bere (project manager, finančnictví, farmacie apod.). Ještě na vysvětlenou, ta práce ve službách je vnímána veřejností a personálkami (ať už ve firmách nebo přímo agentury) jako žádná práce a tím pádem žádná praxe (přitom to bylo manažerské místo). Dohodli jsme se doma (bydlíme spolu přes 3 roky), že teda už nebudu

pokračovat v těch službách kvůli velké časové náročnosti a budu se věnovat taky jí (i když jsem měl dobrou nabídku pokračovat...). Ale OK, dohodli jsme se. Teď však jak jsem psal výše je těžké najít adekvátní místo. Snažím se, ale teď ty 2 roky je to tak vylej nalej měsíčně, ale mám už aspoň "jinou" praxi než tamtu. Snažím se to kompenzovat prací na baráku, což je oceněno, ale poslední dobu mě bylo naznačeno, že by bylo lepší, kdybychom si to mohli zaplatit, aby to udělala firma... (btw. už je skoro vše hotovo..., jo a ten barák jsme postavili spolu napůl). Že toho už je hodně, jí se už nechce a chce si užít taky ten život... To je ale až teď, když rok pracuje - osobně bych řekl, že poznala, že není vše jednoduché, jak tomu bylo ve škole. Navíc se do toho vkládají její rodiče, pro které nejsem dost dobrý, protože nevydělávám miliony (samozřejmě než jsem skončil v těch službách a dařilo se, tak bylo OK, relativně, miliony taky nebyly, ale bylo to víc než jsme potřebovali a ušetřili jsme, a to jsme si užívali - nákupy, dárky, žranice apod. smile ).
No a rodiče tomu dávají další korunu, peskují ji za samé blbosti (nekoupila jim, když byli na návštěvě u nás jejich oblíbený nápoj třeba) a ona toho má hodně v práci, tak ji to moc nepřidává na pohodě. Plus pak, že by si měla užít ještě, že na mě není spoleh, beztak si půjčím peníze od lichvářů nebo žačnu hrát automaty apod. Je to cca 3 týdny, co jsem slyšel od ní, že vlastně mají pravdu!!! Není na mě spoleh, nemůže se o mě opřít - POZOR tady, jde JEN o peníze! Jinak ji ve všem podporuji, školu jsem ji pomáhal zvládnout, chodím tam, kam chce, i když mě se třeba extra nechce. :-P Jezdím do pro ni do práce, když je hodně unavená, aby se nemusela vláčet tu cestu MHD. (ani domácí práce mi nevadí, proč taky, neníi problém vycídit koupelnu)
Já si to uvědomuju, že teď to je finančně horší a pomáhá mi i přítelkyně, která mi přispívá na měsíční chod naší domácnosti, ale holt bez praxe je to blbé. Teď už jsou 2 roky a je to znát, že je to lepší, je na výběr více možností prací, navíc snad budu mít možnost dělat i něco přes jednu známou, co by mohlo být super, ale není to hned no...
No to bylo na vysvětelenou. A teď jsem se dozvěděl, že rodiče mají vlastně pravdu a že ona potřebuje změnit prostředí a potřebuje čas. Proto třeba odjela s kámoškou na prodloužený víkend pryč, i když já měl zaplacený welness program pro nás, abychom se zrelaxovali...

Co si mám myslet? Máme společný barák, psa, kočku, rozumíme si perfektně i v posteli, jen ty peníze... (ale myslím, že do října už to bude lepší ťuk ťuk ťuk). takže bych řekl, že manipulativní rodiče v tom hrají veeeelkou roli. Zde se hodí i napsat, že maminka je doma celoživotně a tatínek už teď taky - a co hůř, jsou pro ně 80% lásky peníze.. Proto taky na ni tlačí, aby si našla: pro maminku krásného a pro tatínka miliardáře. To, že je teď nebo do posledních chvil byla šťastná, je až za krásou a prachama... To vidí jen babička.
Čili mám čekat rozchod nebo co?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.07.2011 14:26 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Dovolil jsem si trošku poopravit název tématu, který snad více vystihuje obsah. 

 
03.07.2011 14:48 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Jak to tak čtu, tak je to tak. "Postiženého" to holt nenapadne. dík

 
03.07.2011 16:32 Uživatel: Indiánka
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

A jaj.
Tak to je poměrně složité téma.
Pochopila-li jsem článek správně,po dohodě se svou partnerkou jsi odešel ze zaměstnání,2roky nemáš práci,a ikdyž se snažíš něco najít,nemáš štěstí,jelikož všude je žádána praxe.
Pokud je to jinak oprav mne.
Předně:co je mi divné,je skutečnost,že jsi opustil zaměstnání aniž bys měl v záloze něco jiného.To mi připadá tak trochu nezodpovědné ze strany tvé,i partnerky.
Jistě,byla podpora v nezaměstnanosti a jak uvádíš,měli jste dost našetřeno.
A nezahálíš,pracuješ na domečku atd.,čili takový muž v domácnosti smile
Nicméně,předpokládám,a doufám,že správně,že občas byla nějaká brigáda,nebo práce na krátkou dohodu.
Z pohledu ženy mohu říci,že ani mně by se moc nelíbilo,kdyby můj partner byl doma tak dlouhou dobu,2roky je přeci jen nepřirozené,nezlob se.
Když tvá přítelkyně souhlasila, s tím,že odejdeš z práce,zcela určitě předpokládala,že si tak do půl roku něco najdeš,ikdyby to nemělo být ve tvém oboru,ale jisté finanční zázemí by bylo a pochopitelně mezitím by sis hledal podobnou práci,jakou jsi dělal a se kterou máš zkušenosti.
Co se týče pohledu rodičů tvé partnerky,píšeš,že jsou na peníze.Nemohu soudit,neznám natolik tuto situaci,nicméně brala bych to spíše z jiného úhlu.
Jak jsem již zmínila výše,2ROKY bez práce není  v pořádku.Ber to tak,že rodiče svého potomka-tvou přítelkyni vychovali,záleží jim na ní a chtějí,aby se měla v živoě dobře,respektive,aby byla šťastná a spokojená.A miliony to zrovna nemusí být.To si spíš namlouváš ty.
Čili chápu,že se již začínají starat.
SHRNUTO:Přikláním se spíše k názoru,že rodiče tvé partnerky mají přeci jen tak trochu pravdu,já jako rodič bych reagovala obdobně.
Hledej si OKAMŽITĚ jakoukoli práci i za cenu,že nebudeš mít bůh ví jak vysoké ohodnocení.
Najseš ji jistě brzy a tím odpadne také téma rozchodu a celý problém se vyřeší.
A mezitím si hledej něco lepšího.

Z tvé strany je to již trochu nezodpovědnost...2 roky....

Možná jistou roli ve tvém nahlížení na problém hraje tak trochu i tvá mužská ješitnost.

Promiň,takhle to prostě vidím.
Tím rozhodně nechci tvdit,že celá vina je jen a jen na tobě,ale přeci jen....zamysli se.
Je ti přeci kolem 30ti,tak už nejsi žádný puberťák!!!
Přeji hodně zdaru

 
03.07.2011 16:37 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

  A co ona?  Když se spolu bavíte třeba po milování, plánujete budoucnost? Miminko? Rodinu?  Podle mě jste zamrzli na mrtvém bodě a je na Vás jestli se ve vztahu posunete dál, nebo ne. musíte spolu komunikovat, když se jí nezeptáš na názor, nic se nedozvíš. Co se týče těch rodičů s přítelkyní si promluv. My s manželem jsme to probrali ještě před svabou. Na finance jsme uvalili embargo, naši byli v pohodě, ale tchýně byla zvědavá a několikrát jí manžel musel říct, že je to pouze naše věc. A stašilo to, nos už nestrká do ničeho a dlouho se nezeptala na cenu dovolené, tábora atd. Začněte se řídit rčením: Co se doma uvaří, to se doma sní.

 
03.07.2011 19:38 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Indiánka: práci mám pořád (snad krom dvou měsíců hned po skončení zaměstnání) - z čeho bych platil účty...? Ale není to na rozhazování. Jak jsem psal, nalej, vylej, ušetří jen přítelkyně, já ne.

Julie: Jak co ona?  Plány jsou, ale teď potřebuje čas... A chová se odtažitě. Taky bych řekl, že jsme na mrtvém bodě, ale bylo mi řečeno právě že se o mě nemůže opřít nebo odejít z práce, když momentálně nevydělávám dostatek,abych sám utáhl celou domácnost. Což je pravda. Jo a zásnuby proběhly před rokem...

 
03.07.2011 19:58 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

  Tak když Ti řekla, že potřebuje čas, tak co ještě potřebuješ vědět?  Já nevím co se jí honí hlavou.  Pokud je slečna mamánek tak si s ní promluv a určete si pravidla.  Univerzální rada neexistuje, dost možná, že je Váš vztah přechozený.

 
03.07.2011 20:40 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

To mě taky napadlo. Možná jsem ale zapomněl uvést, že už tři roky spolu bydlíme (žijeme).
Asi jako žena víš, že stačí říct, že potřebuju čas je potřebuju čas. Ale já bych rád dodělal ještě věci na baráku a pokud se po tom čase rozhodne, že to skončí, tak to bude k  ničemu, protože už to jsou takové specifické detaily. 
Nebo je u mě paranoia?? Snažím se hledat problém tam, kde zas až tak není a chce to opravdu jen čas? Možná proto, že taková situace ještě nenastala (do června bylo vše zdálo se dokonalé...) a já to dost a zbytečně řeším? 

 
04.07.2011 10:14 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

   Šmankote tak jí řekni, že postrádáš z její strany zpětnou vazbu. Nějakou odezvu na Tvé snažení. Řekni jí, že jí dáš čas a prostor, ale že Ti to bere pevnou půdu pod nohama, aby to netrvalo moc dlouho. Promluvte si, nic na tom není, hlavně bez emocí.

 
04.07.2011 15:59 Uživatel: indiánka
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Aha,takže práci máš,promiň,ale Tvůj článek je napsán trochu zmateně,nějak jsem se v tom nevyznala.I mě se ale stává,že myšlenky plynou rychle....nejsme dokonalí.smile

Tak zde se karta trochu obrací:v tom případě se mi spíše zdá,že Tvá drahá polovička je asi přeci jen trochu rozhýčkaná penězi.Byla dívenka zvyklá na jistý,standart"a nyní,když vycházíte tak tak se jí to nelíbí.Mám pocit,že je zde jakési sobectví z její strany.Trochu dětské chování,řekla bych,možná by to chtělo dospět a dozrát.Měla by být vstřícná a podpořit Tě,stát za Tebou,protože to je základ partnerství,nejste každý sám za sebe,ale jeden celek.Co bude,až budete manželé a budete mít děti??Nechá se ovlivňovat názory rodičů a Tebe bude kritizovat,Ty z toho budeš mít akorát trauma,budeš podrážděný,nespokojený a to JE ZAČÁTEK KONCE každého svazku.

Viiděla bych to,že mezi vámi dvěmi je:

jistý nepoměr mezi osobnostmi-Ty-jsi asi duševně dospělejší

                                                 -Ona-je ještě ve vývinu,teprve se formuje její osobnost a tudíž je i snadněji ovlivnitelná okolím-rodiče,kamarádky

Osobně bych to neviděla jako dobrý výhled do budoucna.Vaše společná cesta životem.Ne.

Jste spolu teprve krátce,a->objevila se první krize a->už ji nezvládáte,nedokážete se dohodnout

Až budou děti,bude to ještě horší.pak budete mít závazek v dětech a budete spolu žít kvůli nim a oba budete akorát nešťastní.

Také předpokládám,že ikdyž pracuješ,i nadále si hledáš lépe ohodnocenou práci a ona to ví,je to tak?Už to je znamením,že asi není dobrá partnerka pro život.

Promluv si s ní pořádně ještě,zcela otevřeně,nalejte si skleničku dobrého vínka,hezky se oba uvolníte a budete více otevřenější.Mám z Vás obou pocit,že oba trošičku TRUCUJETE.

KOMUNIKUJTE.to je základ vztahu

Pokud ale nemá zájem o komunikaci....

ŠLA bych od toho.

JEN MŮJ POHLED NA VĚC

AŤ TI TO VYJDE

ZAJÍMALO BY MNE,JAK VÁM TO DOPADLO,OZVI SE? smile

 
04.07.2011 17:42 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 


Julie: zpětnou vazbu mám, ale jednou za rok, kdy už si myslí, že se snažím málo. Tak pak vybuchne (žádný křik apod.) na podnět problémů a tlaků od rodičů v kombinaci s hodně pracovními povinnostmi. V mé poslední práci, která trvá 14 měsíců,  byly dohodnuty nějaké kroky, které se však bohužel změnily (zásah vedení a úprava kritérií pro další postup) a na to jsem měl zareagovat třeba další brigádou k této práci. To je asi moje chyba, ale mě to prostě nenapadlo v danou chvíli.

Indiánka: Asi to je kapku zmatené, ale pořád se mi to honí hlavou různě... Problém asi bude v tom, že jsem nepoznal, že ji to trápí, že se nemůže o mě opřít (finančně). Ale když se chová normálně jako vždy, - legrace, milování, pohoda - jak to mám poznat? A pak výbuch na podnět viz co jsem psal Julii. 
Komunikovat komunikujeme jen je to super super super báááááááác. A teď jsme na báááác. Rodiče jsou v tomhletom dost dobří manipulátoři - nechceš si někam zajet? proč si tak dlouho v práci? Nepřeháněj to tak s tou praci. Proč nemáš paní na úklid? - Vnukávají ji tyhle věci a toto se převede v hlavě na peníze (kolik to vše stojí) a jsme tady, kde jsme. Holt teď si to dovolit nemůžeme, ale tlak je tlak a z něho kolaps, který padne na moji hlavu.

Včera jsme si povídali a je to o tom, že se o mě nemůže opřít jako lo chlapa, který by měl zajistit chod domácnosti po finanční stránce. Momentálně je to tak, přiznávám. Už mě to říkala než jsem nastoupil do momentální práce, pak se to uklidnilo a teď, když se nedaří, tak je to zase tady. Taky o budoucnosti jsme se bavili, kdy cestovat než teď, když nejsou děti. Ano, ale děti jsme si řekli nejdříve za 2 roky (od teď), tak na podzim můžeme na víkendy vyrážet.
  Jak jsem uznal u Julie, na podzim loni jsem si měl najít ještě brigádu, stíhal bych to. Ale fakt mě to nenapadlo a dodělal jsem skoro všechno doma. Tudíž moje chyba celkově a z ní to vyplynulo.

Takže si intenzivně jako nikdy hledám novou práci a uvidím... Jen si myslím, že  by partner měl druhého podpořit i v neblahých časech - zase nechci křivdit, ale teď jsem dostal ránu a podporu nemám nebo ji aspoň necítím. Mám rozjeté nějaké věci (jednu už skoro rok), ale nebude to hned.

Díky, dám vědět, jak pokračujeme / nepokračujeme.  

 
04.07.2011 18:05 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

   Tvoje partnerka není jen náročná, ale i náladová. Pokud jí nabízíš do společného života lásku, úctu, věrnost a dvě pracovité ruce, nechápu její touhu po penězích. Né, že ona si to promýšlí a potřebuje čas, přemýšlet by jsi měl Ty. Může se totiž stát, že vše nepoběží jak po drátku a co potom?  Máš Ty u ní záruku, že když vážně onemocníš, že se o Tebe postará a nevyhodí Tě jako psa? 

 
04.07.2011 18:50 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Nepotřebuje hodně, jen abych finančně zajistil chod domácnosti...  Na ostatní má svoji práci a výdělek, tak si může kupovat hadry apod.
Nemoc -  To snad ne, zas taková není.

Jinak s tím chodem domácnosti by to bylo v pohodě, kdybych nekoupil druhé auto (platím leasing už 2 roky) a nespořil nám na důchod (každý máme něco) - jen toto dělá cca 14 tis. měsíčně.... Ale to se nepočítá... (musím zopakovat však, že posledních cca 7 měsíců přispívá větší půlkou z tohoto)

 
04.07.2011 17:59 Uživatel: Indi-indiánka
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

  No právě,partner by měl podpořit,psala jsem to vše výše.Když nepodpoří,asi to nebude ono...Nebudu soudit,neznám vaši situaci natolik,jen z toho co píšeš

Každopádně Vám opravdu přeji hodně štěstí

 
04.07.2011 18:53 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Nevím, momentálně podporu necítím, spíš jen odtažitost a rozhodování zda má cenu se mnou zůstat, když se o ni nedokážu finančně postarat...
Díky.

 
04.07.2011 20:54 Uživatel: kusledu
Věk:  28
0-100
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

kdepak to je marny, prachy znicej vsechno!!!!Rozhodující se

 
05.07.2011 17:59 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

pani na úklid? ty máš vydělávat na domácnost a ona si z výplaty kupovat hadry? přijde mi to celé... no, řekněme zvláštní. chápu to dobře že podle slečny vztah znamená zhruba "najít si chlapa, kterej vydělává dost na to abych si žila jako královna, a když nevydělává, vyměnit ho za nový, výkonější model"? zvláštní. pro mě byl vztah vždycky "najít si chlapa, kterej mě umí rozesmát, se kterym je mi dobře, kterej mi bude věrnej a budu si s ním jako královna připadat, i kdybych s ním žila v maringotce". a jestli tě opravdu opustí kvůli penězům? nelituj, ale gratuluj si, že sis jí nevzal.

 
05.07.2011 18:48 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Mám z toho bohužel stejný pocit. Do teď nám bylo fajn, sranda, byli jsme spolu každý den (to je logické, když spolu 3 roky žijeme), vše OK.
 Přikládám to pořád zatížení v práci a tlaku rodičů, ale jestli tomu podlehne, tak mě teda hodně zklame.

Včera padlo srovnání s nevěrou! Že se tak cítí. To jsem myslel, že padnu. Pak že se na mě nemůže spolehnout - ale zase jen finančně. Kdyby platila vše a stálo vše na ni a já se flákal, tak držím hubu.  
Prachy, to je děs. frown  Teď jezdí na výlety...

 
05.07.2011 19:26 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

jestli to srovnává s nevěrou a jezdí na výlety, dej si pozor jestli náhodou nejde o něco úplně jiného... myslím tím jestli ty kecy o tom že se na tebe nemůže spolehnout a že to je pro ní skoro jako nevěra není příprava výmluvy, proč si našla někoho jinýho (jako že je to vlastně tvoje chyba). kdyby ses válel doma na gauči a její výplatu z velké části prochlastal a prokouřil (ano, i takoví jsou), pak je přirozené že jí to bude vadit. ty ale makáš, takže buď máš doma sobeckou zlatokopku (a když se na ní vykašleš, najdeš hafo žen, které budou za pracovitého a věrného chlapa vděčné), a nebo má jinýho a takhle trapně si hledá výmluvy pro tebe proč to vlastně udělala - a dost možná to nalhává i sobě, aby neměla výčitky svědomí. nechci bejt zlá, ale prostě mi to tak podle toho co píšeš přijde. btw, když studovala vš, předpokládám že jsi jí živil...?

 
07.07.2011 07:40 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

To je ta rodičovská zmanipulovanost. Poznávám ji. Byl jsem pár takových "rodinných porad" svědkem a jak se říká Dej pokoj... Finanční podpora ze strany rodičů byla vždy perfektní, ale to je vše. Duševní, lidská apod. nic. Samé ty to neuděláš, co budeš dělat když to neuděláš, po pul roce v práci proč už nejsi ředitelka a když ne, tak kdy bys být mohla.... To by dostalo asi každého a k tomu se hodí, že se mi teď nedaří a je to tu. Co když si půjčím od lichvářů, co když budu hrát automaty, co když ona přijde o práci, nedokážu se o ni ani postarat... dokážou to tak vnutit nenásilně člověku, že tomu pak uvěří a zopakuje to mě, ale už ne tak manipulativně, jen že jsem k ničemu, když zrovna nemám nadbytek financí.
Při studiu ji rodiče posílali peníze, ale to jsem na to byl dobře, takže veškeré hadry apod. jsem nakupoval já, ale rád podotýkám! A ona si mohla šetřit na další nebo tak. Kdo by taky kupoval své ženě nerad dárky....

proto je název jaký je. Ona není v jádru špatná, jen rodiče ví kam mířit a jak to vnuknout a jí tím zmanipulovat, že vlastně na to přijde sama a ještě řekne "naši mají vlastně pravdu". A tím že mají rodiče peníze a myslí si, že láska jsou vlastně prachy...

 
07.07.2011 07:54 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Pak je načase aby dospěla. Pokud jí budou rodiče ovlivňovat celý život, stejně bys nikdy nebyl šťastný... Až zas začne o penězích a o tom že jí neuživíš, prostě jí řekni že pokud by přišla o práci a vy jste měli finanční potíže, byl bys pořád šťastný že máš aspoň ji. A pokud ona miluje více peníze než tebe (peníze jí ve vztahu chybí víc než bys chyběl ty), pak je ti to líto. Řekni jí že jsi dospělej chlap co chce vlastní život, ne život který si přejou její rodiče. Pokud tě má ráda, dojde jí že se chová s prominutím jako totální kráva.

 
05.07.2011 20:12 Uživatel: kusledu
Věk:  28
0-100
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

hae ta tvoje frajerka se akorat vymlouva a ty ji zivis. se ti divim, ze s ni jeste muzes vubec byt, chapu ze je to tezke se po trech letech k necemu takoveho odhodlat - myslim k rozchodu, ale nevahala bych ani minutu, bude te to vic a vic zrat a nicit, az to stejne bouchne, je to jen otazka casu a tahle holka te ma tezce na haku - podle toho, co tu pises.Překvapený

 
07.07.2011 07:26 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Poslední dobu to tak je. Ne pořád. Od návštěvy rodičů - kdy já byl na semináři ohledně jistého podnikání. A neživím ji, jen platím poplatky apod. (ale jak jsem psal, teď se o to dělí)
Včera to bylo zas v úplně pohodě. Dokonce zase plány byly, že na podzim uděláme to a to... Možná má krizi a bude chtít opravdu jen ten čas a prostor???
Jinak jsme spolu přes 6 let, 3 roky žijeme spolu

 
27.07.2011 10:20 Uživatel: FemmeFatale
Věk:  23
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Chápu ji! Pocházím z velmi podobného prostředí. Samozřejmě, že ovlivňování ze strany rodičů je špatné, ale nemyslím is, že je to hlavním důvodem vašich problémů.
Já muže opustila proto, protože se o mě prostě nedokázal postarat. Na konci to vypadalo tak, že jsem studovala, pracovala, starala se o domácnost a on se rozhlížel, kde by udělal kariéru. Vydržela jsem to rok a potom už mi došly síly. 
Ano, jsem žena, která potřebuje mít vedle sebe muže, který zajistí finanční chod domácnosti (zvláště, pokud bych s takovým mužem chtěla mít dítě, tak je to opravdu nezbytné).  Svůj příjem mám pro sebe - ráda o sebe pečuji, ráda kupuji dárky, jsem ráda ozdobou svého partnera, pečuji o dům, miluji vaření. Myslím, že nám to klape velmi dobře.
A v případě, že by partner onemocněl vím, že se o něj budu starat a že bych to zvládla i sama... velmi si ho vážím za to, co pro mě dělá, uvědomuji si, že je to něco výjimečného.

 
27.07.2011 18:47 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

a nebojíš se že si koupí novější model, až se jako ozdoba "ošoupeš"?

 
27.07.2011 19:08 Uživatel: MitsCa
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Když studovala, tak bylo vše OK, protože jsem měl dobrou práci a ona od rodičů měla jen pro sebe, ale ani to nepotřebovala, protože jsem ji dal/zařídil, co chtěla. Teď je akorát horší doba.

Ještě jedna věc, což asi budete mít taky společné, že si vybíráte z obou možností - klasický systém (chlap vydělává, žena doma) a feministický (žena má právo na kariéru apod.) - to nejlepší pro vás samotné, protože jeden tento systém byl doma a řekl bych že ten první... Bohužel přítelkyně doma teď nedělá nic (krom vložení prádla do pračky a její zapnutí). Takže extrém, žádná míra.

A budu i souhlasit s Chiquitou.   

 
21.12.2011 22:46 Uživatel: žlebís
Věk:  18
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

dobrý den, nevím jestli si mě pamatujete, ale před asi půl rokem jsem tady psal, a nechci říct že jste mi tu pomohli, ani že by se něco zlepšilo, ale zdrželi jste mě natolik že jsem potkal kamarádku pro kterou stálo žít, tak bych vám tu chtěl poděkovat.

a měl bych ještě jednu prosbu, já se zajímám o psychyku člověka, ale nemám dost dobrý známkdy na to abych se dostal na vysokou školu. ale vy jste psychologové, proto bych vás chtěl poprosit jestli by jste mi nemohli poslat nějaký materiáli který bych mohl prostudovat, a něco se přiučit.

děkuji za odpověď

ps: Žlebís

 
22.12.2011 01:04 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Je super vědět, že jsi našel smysl života Usmívající se co se týká psychologie, nejlepší bude když zajdeš do nějakého většího knihkupectví a zeptáš se přímo tam, aby ti doporučili nějakou knížku o psychologii pro začátečníky - například TUHLE Usmívající se nebo pokud za to nechceš utrácet, zajdi do knihovny, tam jich taky bude určitě velký výběr... materiály ve smyslu vysokoškolských skript nebudou zrovna příjemné na čtení, spíš půjde o sbírku odborných výrazů, takže být tebou, hledala bych knížky, které byly nápsány nějakým psychologem pro neodbornou veřejnost Usmívající se jinak ti přeji hodně štěstí do života, a ať jde všechno stále lépe a lépe Mrkající

 
21.12.2011 23:07 Uživatel: zlebis
Věk:  18
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

ps: píšu to sem protože téma bezbolestná sebevražda jste zablokovali

 
22.12.2011 10:55 Uživatel: zlebis
Věk:  18
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

díky za přání, a k těm knížkám, už mám některý přečtený a některý jsem našel namluvený v mp3 prot jsem si říkal že by to mohlo být zajímaví

a z čeho vy čerpáte informace? to stačí vystudovat, a dál se nic neučit?

 
22.12.2011 17:34 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

My tu nejsme vystudovany psychologove Mrkající - alespon rozhodne ne vsichni... Tady vsichni cerpaji ze zivota, vlastnich zkusenosti, ... pokud uz mas neco nacteno, hledej dal na internetu Usmívající se mnohem lepsi nez nejake ucebnice budou odborne clanky uznavanych specialistu, urcite existuje neco jako casopis s psychologickou tematikou... zeptej se pana googla, povi ti vic Smějící se

 
22.12.2011 17:55 Uživatel: Žlebís
Věk:  18
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

ok, díky kouknu smile

 
22.12.2011 18:17 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

Chtěla bych Ti ještě k Tobě říci, že Ti moc přeji, že jsi dokázal svoji situaci tak dobře zvládnout. Ustál jsi to, a teď už víš, že kdyby se Ti někdy v životě ještě třeba nedařilo, zase to zvládneš a hlavně, vždycky je něco nebo někdo, pro co stojí za to žít. Přeji Ti hodně štěstí.

 
23.12.2011 15:51 Uživatel: zlebis
Věk:  18
Téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Text uživatele: 

ale kdepak, ty prášky a půl litru vodky mám pořád připravenou, :D a dokud nenajdu smysl mého života tak to nevyhodím, smrt je opravdu jediná věc na tomto světě čeho se nebojím,

ale díky za štěstí, to se hodí vždy wink smile

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodiče mé přítelkyně mě před ní zhazují
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 3 429x
Rozchod kvůli jiné 25 836x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 689x
Nepochopitelny konec 4 405x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 621x
Nejistota 5 478x
Obava z nového 2 559x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 661x
Drobné krádeže v domácnosti 3 759x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 636x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny