Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera

20.11.2018 22:50
Uživatel: Šana
Věk:  25
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den,  

s přítelem jsem teď pátým rokem. Mám ho ráda, a těžko by se mi s ním rozcházelo (již byli situace kdy jsem o tom uvažovala). Máme hodně společných zájmů, včetně toho že studujeme stejnou VŠ. Bydlíme spolu již 4 roky, a máme psa. Takže běžný chod máme ozkoušený, i když zatím jenom vysokoškolský. Přítel mě umí potěšit, pomoct mi v těžkých situacích - ale jenom pokud se netýkají jeho - je totiž dost expresivní až agresivní, pokud se nepohodneme my, nebo on s někým jiným, začne velmi rychle křičet, nebo oponenta silou zadrží/odsotí. Křičí a divoce gestikuluje i při řešení prkotin. Také je líný - víceméně nic neudělá sám od sebe (ovšem když mu řeknu aby něco udělal, nebo př. že bych ráda o víkendu šla s ním za kulturou, tak to udělá, zařídí). Tyto 2 vlastnosti (agresivita a lenost) se spolu s jistým egoismem (nejdřív uspokojí svoje potřeby a až pak se zajímá o ostatní) nelíbí mé rodině. Na návštěvách ho tolerují. Ovšem Vánoce s ním trávit nechtějí. Jsou radši když přijdu bez něj, a radí mi ať se s ním rozejdu než budeme mít děti nebo jiné závazky. Z mé strany je zde ještě nelibost k jeho mámě, která je dost egoistická, často "histerčí" a z její strany panuje často "italská domácnost" - je ten typ člověka, podle kterého se musí vše řídit, jinak je zle. Bojím se, že by nám mohla do budoucna způsobit problémy.

Bojím se, že by náš vztah kvůli jeho špatným vlastnostem, nepřízni od mé rodiny a zvláštní osobnosti jeho mámy mohlšpatně zkončit. A to jakmile bychom museli řešit větší životní rozhodnutí, jako práce, kde bydlet, případně děti. Na druhou stranu teď se mi s ním žije dobře - mohl by být méně líný a expresivní, ovšem nepředpokládám, že existuje parter, u kterého bych nenašla nějakou negativní vlastnost. O možnosti rozchodu uvažuju na popud rodiny a z jistého strachu z budoucna. Ovšem strach z budoucna zůstává i pro možnost rozchodu. Bojím se začít bydlet sama, na jiném místě, všechny problémy řešit sama a nemít se na koho obrátit.

Děkuji za přečtení a případné rady. Budu si jich vážit.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.11.2018 22:57 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Ahoj, kluk to asi podědil a odkoukal od mámy - hysterii, agresi, egoismus. Podívei, to jsou hodně špatné vlastnosti, každý má něco, ale toto může do budoucna způsobit hodně potíží  - on i jeho matka.

Vím, že nemá rodina kecat do vztahů, ale občas je dobré je poslechnout, protože dokážou vycítit to, co zaslepený člověk nikoliv.

Myslím, že ti radí správně, ale volba je na tobě.

Představ si, že bude řešit primárně sebe, až budete mít děti, a pak až někdy možná je a tebe atp. Sobectví je zhouba.

Edit: Ještě dotaz - není náhodou mamánek? Zkoušela jsi s ním o jeho chování mluvit? Je ochoten slyšet kritiku, zlepšovat se atp. ?

 
23.11.2018 19:04 Uživatel: Šana
Věk:  25
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Děkuji za reakci.

Přítel se svojí mámou moc dobrý vztah nemá, je toho hodně, co se mu na jejím chování nelíbí. (Popravdě, pokud pŕi nějaké hádce prohlásím, že se chová jako jeho máma, tak se vždy po chvíli omluví, a vyřešíme to vklidu). S poslechnutím si kritiky nemá problém, akorát na víc než 50% věcí mi řekne, že takovej prostě je a nezmění to, a nebo, že to půjde hodně těžce, což je v reálu cca to samé. I když za ty roky si myslím, že se jeho chování zlepšilo. No nevím, jestli ne to ním, nebo tím, že vím víc jak na něj.

 
21.11.2018 09:10 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

"… začne velmi rychle křičet, nebo oponenta silou zadrží/odsotí. Křičí a divoce gestikuluje i při řešení prkotin. Také je líný… Z mé strany je zde ještě nelibost k jeho mámě… "

 

Rodina to tolerovat nemusí a taky to nedělá. Tobě radí totéž. Radili ti už někdy špatně?

 
21.11.2018 16:05 Uživatel: Arden
Věk:  20
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Asi to pro tebe je těžké.  

Podle mě není důvod se rozcházet. Já osobně jsem dost agresivní, egoistická a jsem i dost velký ignorant, takže chápu, že je to občas těžké.

S problémem tvých rodičů bych skusila možná společný výlet? Ty, přítel a tvoje rodina? Třeba by si ho oblíbili nebo by alespoň zjistili, že není tak špatný jak se zdá.

Vzít je na místo, kde to má tvůj přítel, nebo ty, rád.

Přeci jen, přítel byl takhle vychovany a on za to nemůže.

S jeho matkou bych skusila navázat dobrý vztah.

Když k nim přijedete, zeptat se jaký byl den, zjistit něco o jejích zálibách atd. Třeba by jste měli něco společného.

Snad jsem trochu pomohla☺️

 
21.11.2018 20:29 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Mela bys dát hlavně na své pocity, ne na pocity ostatních. Ty jsi ta, která s ním žije, ne oni. Tvoje rodina ti má být oporou a respektovat tvé rozhodnutí, protože jde hlavně o tvůj život, ne o jejich.  

 

Musíš ty sama vědět, jestli jsi schopna chyby svého partnera zvladat a tolerovat je.   Ty jsi ta, ktera vi, jestli se s nim citi dobre.

 

 Pokud je to egoista, občas je agresivní a expresivní,   tak je tady podstatny jeden důležitý faktor. Vyvolává tvuj partner v tobe pocit méněcennosti?   Pokud máš pocit, že ti tvůj partner snižuje tvou hodnotu, tak je to špatně.   V tom případe by bylo lepší být sama, než s nekym, kdo by tě celý život ponižoval.   

 

Když má někdo příliš vysoké ego, tak má často tendenci si zvysovat své sebevědomí na úkor druhého.   Svým způsobem je to také zakomplexovaný člověk.    

 

Už si s ním dlouho a po takové dlouhé době bys měla vědět, jestli je to clovek, se kterým si dokážeš představit celý zivot, svatbu a mít rodinu.  

 

Nikdo není bez chyby, ale u partnera nesmíš mít pocit, že snižuje tvou hodnotu. Člověk, který má tendence ponizovat toho druhého, je pro vztah nepoužitelný a od takového člověka ruce pryc.  

 

 
22.11.2018 22:28 Uživatel: janinkak
Věk:  57

Město:pardubice

Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Pryč od něj - až tě poprvé uhodí, vzpomeň si na mě. Zažila jsem to také a začalo to také tak. Dneska (22.11.2018) žiji s despotou, který vybuchuje pro maličkosti a někdy ani nepochopím, co jej rozčílilo. S lidmi se nesnáší a nedá se s ním normálně vyjít. Jsme doma sami, raději k nám už ani nikdo nechodí. Dneska (22.11.2018) chtějí lidé žít a ne neustále poslouchat - že je to hrozný v práci, proč máme méně peněz než druzí, všichni jsou blbí, ten si koupil to a my to nemáme a tak podobně. A když se vzepřeš - bude zle, ale to už budou děti a hypotéka a bude těžké.

 
23.11.2018 10:49 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Přesně tak slečna dopadne.

 
23.11.2018 14:33 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Až tak bych nemalovala čerta na zed. Měla jsem taky vždycky egoisty a ti mě nikdy neuhodili.   Mají tendenci spíše jít na to psychicky. Ale ani to samozřejmě není idealni.  

 
23.11.2018 19:06 Uživatel: Šana
Věk:  25
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Děkuji moc za všechny reakce.

 
28.11.2018 13:02 Uživatel: pjk
Věk:  40
Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

Najdi si, co je to histrionská porucha osobnosti. A pak si dobře rozmysli, co uděláš.

 
07.03.2019 17:12 Uživatel: Mia1986
Věk:  31

Město:Zvolen

Téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Text uživatele: 

dopadnes zle on sa nezmeni,  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodině se nelíbí můj výběr partnera
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 4 1148x
Rozchod kvůli jiné 25 1833x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 1686x
Nepochopitelny konec 4 1160x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 1333x
Nejistota 5 1215x
Obava z nového 2 1208x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 1356x
Drobné krádeže v domácnosti 3 1582x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 1552x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny