Téma: Manžel je agresivní a nemocný - můžu požádat o rozvod?

10.08.2011 19:08
Uživatel: Markéta
Věk:  41
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Prosím o radu, jsem vdaná už několik let, ale 3 roky spolu nežijem, 2 roky jsem se starala o svého manžela ale jeho nemoc způsobuje agresivitu a další nepěkné vlastnosti. Mám děti nemohla jsem si dovolit aby nadále zůstaly ve společné domácnosti. Manžel byl umístěn na LDN a po té k pečovatelce. Finančně je to náročné a sama to neutáhnu, vyžaduje více a více peněz. Chtěla bych požádat o rozvod. Je to možné v těchto zdravotních podmínkách? Manžel je skupina2-3. Prosím za radu. Je samozřejmé, že nějaké náklady budu investovat i po rozvodu.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.08.2011 22:21 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Manžel je agresivní a nemocný - můžu požádat o rozvod?
Text uživatele: 

Požádat klidně můžete. Soud ale může rozhodnout ve Váš neprospěch - tzn. že manželství nerozvede právě pro vážné onemocnění manžela.

 
06.09.2015 15:16 Uživatel: berny
Věk:  40
Téma: Manžel je agresivní a nemocný - můžu požádat o rozvod?
Text uživatele: 

mám pocit, že rozvod je jen chvilkové řešení snad i poblouznění z bezvýchodné situace člověk to může vidět jako spásu ale né vždy to pomůže. tak u mě to bylo přesně naopak  a stačilo jen  že manželství je neodmyslitelně rozvrácené. co soudce to názor a verdikt nikdo neřekne dopředu, protože ho nezná. ve vašem případě to moc neplatí a je mi to líto, ale než se lidi rozvedou a chtějí rozvod je lepší si dát pauzu i s riziky odpovědnosti, rozvést se člověk může pak vždy, ale během rozvodu člověk zažije většinou peklo. pro vás je možné, že vás bude spousta profesionálů odsuzovat, protože se berete v dobrém i zlém, a když je někomu moc zle a druhý se s ním hned rozvede je ještě hůř, minimálně pokud někdo po rozvodu je finančně nesoběstačný uvrhne to druhého níž než na dno.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Manžel je agresivní a nemocný - můžu požádat o rozvod?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny