Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí

20.05.2017 08:29
Uživatel: ondrasp
0-100
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Ahoj všem,

nikdy jsem nepotřeboval ventilovat na internetu moje osobní problémy, ale už je toho na mě nějak moc. Asi se potřebuji vypsat, veřejně svěřit. Jsme s manželkou 10 let, máme spolu tři děti. Jsme zabezpečení, bez finančních problémů, děti zdravé, vše, jak má být. Byl jsem vždy manželce věrný, je to takové moje osobní nastavení, nikdy jsem to ve vztazích neměl jinak. Musel bych se stydět sám před sebou, před dětmi, před ní. Nicméně manželce jsem v průběhu posledních 3 let (2015-2017) přišel na "interakce" se třemi různými muži/mladíky. Poslední její akce byla před týdnem. Samozřejmě nevím, jestli toho nebylo víc, ani vědět nechci…

Před rokem, při druhém zjištění, jsem se to snažil řešit a navštívil jsem maželskou poradnu. Myslel jsem si, že je chyba v našem vztahu, v komunikaci. Jsem docela introvert, když není nutné, veci neřeším, manželka spíš extrovert. Chtěl jsem to řešit společně, ale odmítla s tím, že se nebude nikomu svěřovat. Asi po čtyřech sezeních jsem přestal docházet, snažil se změnit chyby v komunikaci a zdálo se, že se vše zlepšilo. Nicméně poslední událost ukázala opak.

Včera (19.05.2017) jsme se o tom bavili a řekla mi, že mě má pořád ráda a chce se mnou zůstat, ale že má asi nějakou "úchylku" a nemůže si pomoci.

A já už jsem docela na dně. Dal jsem šance sobě i jí, snažil se to lepit i kvůli dětem, ale teď mám pocit, že už to nedám a chci od toho utéct. Je mi hrozně líto našich dětí, nikdy jsem nechtěl, aby to takto skončilo. Mám pocit, že si jí už za nic nemůžu vážit, nemůžu jí důvěřovat, hodně u mě morálně klesla. Pokládám si otázku, jestli to znovu zachraňovat a čekat, kdy se to stane příště. Pokud si vlastně třikrát nevážila toho, že jsem byl ochotný se tak trochu "obětovat", nebude si toho vážit nikdy…

A tak budu v následujících dnech sám v sobě hledat další cestu

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4663x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Opakovaná nevěra manželky
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.05.2017 08:52 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Ahoj. Ona si zřejmě chce pořád dokazovat, že je žádaná. I když ti slíbí, že už to nebude dělat, tak to bude dělat, ale potajnu. Kdyz chce být tak promiskuitní, tak si to měla rozmyslet dřív, než se vdala a měla děti. Kdyby byla chytrá, tak by se postarala aspoň o to, aby ses to nedozvěděl  a pokud ano, tak by ti to zapřela. Ona má u tebe asi nejaky komfort, kvuli kteremu nechce od tebe odejit. Mě by nestálo za to s takovým člověkem zůstat ani kvůli dětem. Už kvůli narušené důvěře, která je pro vztah nejdůležitější. Lide se nemění a asi bych to brala jako ponížení. Za tvé rozhodnutí té chválím.

 
20.05.2017 09:29 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Taky mi přijde, že to nemá smysl, proč s takovým člověkem vůbec zůstávat? Evidentně si tě neváží a jak píše Dáreček, nejspíše jí jde jen o nějaký komfort.

Žít s člověkem, ke kterému nemáš důvěru? To se také jednoho dne můžeš vrátit, ona bude pryč (s dětmi nebo bez nich) a bankovní účty vybílené, nebo se jen nechá některým z milenců napálit a třeba kvůli němu spadne do dluhů, protože jí naslibují hory a doly. Nebo "jen" od ní něco chytneš, co ona chytne od svých milenců.  

 
20.05.2017 12:43 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Opravdu nevěřím, že bude někdy věrná.

S kvalitami vztahu její zahýbání nemusí souviset - nejsem zastánce teorie, že ten, kdo je ve vztahu spokojený, nezahýbá. Někteří lidé prostě jen mají chuť po nových sexuálních zážitcích, nedokáží se obejít bez pocitu té počáteční zamilovanosti, která je typická pro první měsíce vztahu, něco si musí stále dokazovat nebo je baví ten adrenalin spojený se "zakázaným ovocem".  

Je to o dospělosti a o hodnotách. Jestli je toto pro někoho lákavější než hodnoty, které nabízí trvalý vztah.

Kdyby ona se sebou něco chtěla dělat, už by to udělala.  

Takže teď už je to jen o tvojí trpělivosti a o tom, jestli najdeš nějaké důvody s ní být. Protože když jsi to odpustil třikrát, tak ona pravděpodobně čeká, že to odpustíš i po čtvrté. Buhužel ale je taky možné, že každé další odpuštění nedělá z tebe jako z partnera větší formát, ale spíš většího moulu. Čili to u ní důvod k větší úctě k tobě nezakládá.

Pokud s ní budeš ještě chtít zkusit zůstat, tak bych radila dát tentokrát jako podmínku tu poradnu. A jestli nechce, tak konec.

 
20.05.2017 17:12 Uživatel: ondrasp
0-100
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Děkuji za reakce.

Řekl jsem jí, že odcházím. Nepočítala s tím, včera (19.05.2017) jsme řešili něco trochu jiného. Prostě už si nechci nechat s… t na hlavu. Sypala si popel na hlavu, chce mi prý dokázat, že jí můžu znovu věřit. Že mě má hodně ráda a nechce mě ztratit. Ať jí dám ještě šanci. Chce se mnou navštívit poradnu a řešit budoucí vztah. A já jsem se na amplitudě mých pocitů a nálad zase ocitnul někde nahoře - zkusit to ještě zachránit, kvůli dětem. Ukecala mě, zmanipulovala, dostala tam, kde mě chce mít? Nevím, jestli to raději nerozbít a nejít každý svou cestou. Ale bohužel nenávratně. Nebo ze sebe udělat blbce a znovu odpustit. Těžké rozhodování…

 
20.05.2017 18:04 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Ondro, ale ty to přeci nemusíš mít rozhodnuté hned a to definitivně. Nech si času kolik chceš a potřebuješ.

Osobně i myslím, že bys tu poradnu zkusit měl. Terapeut v poradně tě nemusí nutně přesvědčovat o tom, abyste s manželkou spolu zůstali, ale pomůže ti si udělat jasno.

A mimochodem, je ještě jedna možnost mezi rozvodem a odpuštěním - a to odluka. Není to definitivní řešení, ale právě to je výhodné pro člověka, který si není jistý tím, jak to chce dál a který se cítí být do něčeho tlačen.

 
20.05.2017 18:23 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Já si myslím, že už je to stejně o ničem. Ty už budeš pořád ve střehu a pořád se budeš bát, kdy zase s někým skočí do postele.  To  manželství  už je  poznamenané. A pokud spolu zůstanete, tak si myslím, že to vaše děti stejně budou vnímat. Vnímají to i teď. Vím to sama z vlastní zkušenosti, když moje mamka mého taťku podváděla. Oni spolu kvůli nám nakonec zůstali, ale jsou od té doby už v podstatě jen spolubydlící. A myslíš že to byl poslední maminčin milenec? Měla jich hafo, akorát taťka  o  nich nevěděl… Všichni mi ex si stěžovali, že jsem chladná a že neumím dávat city na jevo a že se k nim chovam spise jako kamarádka. Asi jsem to viděla doma.  Tvou manzelku podle mě spíše vyděsilo to, že přijde o komfort, který u tebe má, než o tebe.  

 
20.05.2017 20:14 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Á, dobrodrůžo úchylka, no podle toho, co píšeš, tak tento typ člověka, ať už žena či muž, jistý typ adrenalinu potřebuje. Ráda bych se mýlila, ale obávám se, že bys měl zvednout kotvy. Tohle je a bude chronické. Přečti si něco o chronických nevěrnících.  

 
24.07.2021 13:32 Uživatel: Jajada
Věk:  31
Téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Text uživatele: 

Nezlob se na mě ale chceš aby ohrozila na zdraví vaše děti a nebo tebe. Myslím že to je otázka času kdy ti domů přitáhne nějakou nemoc.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Opakovaně nevěrná manželka, nevěřím jí - chci se rozvést, je mi líto našich 3 dětí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny