Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici

15.06.2016 21:32
Uživatel: poslusnost
Věk:  52
0-100
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Žiji s manželem už deset let (2006-2016) v Německu. Nemám s ním žádné děti. Z prvního manželství mám syna - dnes (15.06.2016) už mu je osmnáct let. Syn je stále u mě. Brala jsem si manžela jen z důvodu, že jsme nemeli se synem kam jít. Tehdy jsem měla pronajatý byt v ČR a kvůli přestěhování jsem byt vrátila majiteli. Adresu mám  pořád trvalou na bytě v ČR. Vím, že jsem ztratila mnoho let svobody a ted už jsem na tom tak psychicky, že ho nemůžu ani vidět. Celých deset let trpím já i syn. Nemáme kam jít - už jsem se jednou pokusila mu říct, že se s ním chci rozvést - bylo to před třemi roky a nechtěla bych to znovu zažít. Mám z něho strach a jsem bez práce - mám nemocnou páteř. On dělá ale to nestačí k životu a sociálka nám přispívá. Na sociálce mě pošpinil tak, že nevím kudy kam. Celých deset let měl soc. peníze na sebe protože ne vždycky pracoval a taky se bál, že já mu peníze vezmu a uteču.

Jsem na nervy  chci se s ním rozvést ale nevím když si sepíšu sama žádost o rozvod, že to bude stačit a že nás rozvedou když tam on nebude. Vím, že kdybych mu řekla, že se s ním rozvádím tak nezaplatí nájem a odevzdá byt majitelce a my skončíme na ulici.

Prosím poradte co dělat.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2680x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Prosím o radu.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.06.2016 08:28 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Text uživatele: 

Co poradit? Neznáme možnosti v Německu a pokud by ses chtěla vrátit domů, nejspíš by bylo nejlepší si napřed tady najít něco menšího k bydlení, nebo třeba i v azylovém domě, než se odrazíš ode dna. Každopádně - prodala ses za domnělé jistoty a teď ti nezbývá, než se obrnit, na nic nečekat a pustit se do řešení.

 

 
16.06.2016 17:09 Uživatel: poslusnost
Věk:  52
0-100
Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Text uživatele: 

Moc děkuji za odpověd.

 
16.06.2016 13:23 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Text uživatele: 

Nepises, jestli mas nemecke nebo ceske obcanstvi, jakou mas pojistovnu atd. Syn jiste chodil nebo chodi do skoly a Nemecko je jeho domov. A kde chces vlastne zit?
Docela me udivuje, jak se sama omlouvas, proc jsi se vdala. Pises, ze jsi mela v CR byt, takze si trochu protirecis, ze jsi nemela kam jit. V podstate jsi se vdala, abys byla s ditetem zabezpecena a doufala jsi, ze ti to "stesti" vydrzi na veky. Nechapu, proc jsi nikdy nechodila do prace? Vzdyt nemocnou pater ma dneska (16.06.2016) kazdy druhy a existuji i jina zamestnani nez fyzicky narocna.
Asi ti nezbyde nic jineho, nez se poptat na socialce, co te ceka. Na ulici se jiste neoctnete, na to jsou azylove domy, ale v soucasne dobe bych tam bydlet nechtela. Mozna by jste meli se synem i narok na socialni byt vcetne davek. Napred si zjisti situaci a pak teprve jednej.
Nevim sice, jak si predstavujes svuj zivot dal, protoze kdo nepracuje, dostane minimalni duchod. Ale jsou lide, kteri ziji cely zivot na davkach a nevadi jim to.

 
16.06.2016 17:29 Uživatel: poslusnost
Věk:  52
0-100
Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Text uživatele: 

Ahoj, taky děkuji za odpověd. Víš já mám v ČR odpracováno  28 roků a tady v Německu mám  7 roků odpracovaných. Začátky byly hodně těžký než jsem se naučila řeč mi trvalo dlouho. Byt v česku jsem nechala jen proto, že mi nynější manžel sliboval, že se budeme mít se synem dobře aže byt nemusím platit a raději ho odevzdat. Ze začátku se jevil jako moc slušný člověk tak jsem ho poslechla a po několika měsích byt odevzdala majiteli. Pak začalo peklo, dodnes (16.06.2016) si vyčítám co jsem to provedla. Po nějakém čase mi zdělil, že on sám má velké dluhy a že je v bankrotu - tady to trvá až 6 let. On sice pracoval jako zahradník ale to vůbec nestačilo na život. Po nějaký době když jsem už zvládala jazyk našla jsem si práci a když jsem nastoupila on šel na dlouhou dobu marodit - nic mu nebylo ale nechal si píchat injekce a předepisovat léky který neužíval a házel do koše. Mě říkal že on pracoval 26 let a že ted chce mít klid a že at já dělám na něho, že se on už nadřel dost. A to jsme tam byli teprve rok. Hrůza, kluk byl vyřízený a já nevěděla co dělat. Moje rodina mi nepomohla, naopak chtěli ještě po mě abych jim pomáhala finančně. Kdybych tady měla napsat vše, bylo byto  na měsíc. Tady v Německu mi nepomůžou je to nezajímá, mám prý se s ním rozvýst. Na azyl můžu jen já ale syn ne - můžou děti jen do 12 let. Syn se učí na kuchaře, je teprv v prváku - protože když nastoupil jak osmiletý sem do druhý třídy tak dvakrát propadl kvůli jazyku. Ted ovládá němčinu perfektně.

 
16.06.2016 15:09 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Text uživatele: 

Trochu me udivuje, ze se obracis na cesky server, kdyz informace ziskas nejlip v zemi, kde zijes.
Podivej se napriklad sem:

https://www.elternimnetz.de/familie/finanzen/wohnenmieten.php

http://www.zurecht.de/sozialrecht/sozialhilfe/anspruch/

http://www.geldsparen.de/sozialhilfe-rechner/

 
16.06.2016 17:30 Uživatel: poslusnost
Věk:  52
0-100
Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Text uživatele: 

Občanství mám český a syn taky.

 
16.06.2016 18:01 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Text uživatele: 

Vidis, tak to uz je aspon vic informaci. Precti si ty odkazy, co jsem ti poslala, at mas alespon nejake informace. Pak si vem nejakou kamaradku nebo znamou a jdete na socialku, kde ti daji informace, jaka je situace, resp. jaka by byla situace po rozvodu. Za zkousku to urcite stoji.
Z Cech ti nikdo nepomuze, ale pokud se chces vratit, byt by sis nasla jiste snadno. Ale musis mit penize, a ty ziskas jenom praci.
Pokud uvazujes o rozvodu, musis si byt jista, ze ty muzovy dluhy neprejdou pri rozvodu taky na tebe. Asi budes muset prokazat, ze jsi o jeho dluzich nevedela. Na tvem miste bych se obratila na pravnika. Existuji i bezplatne pravni poradny pro lidi bez prijmu nebo v nouzi.
Cim vic budes na situaci pripravena, tim lip pro tebe. Za ta leta mas jiste i nejake kamaradky nebo zname, ktere by ti taky mohly pomoct.
Pokud mas v Nemecku trvaly pobyt a pokud jsi tam pracovala, na ulici nikdy neskoncis. Takze se neboj a pust se do toho!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozvod s manželem cizincem (Němcem) - bojím se, že skončím na ulici
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny