Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl

27.09.2012 20:59
Uživatel: Nepodstatné
Odpovědí na téma: 7
Text: 

S manželem jsme si chtěli pořídit lepší bydlení, ale byli jsme podvedení a věc se bude řešit s nejvyšší pravděpodobností soudně. Doma to však vyústilo v takové peklo, že rozvod je nejlepší možné řešení. Protože můj muž nehodlá věci řešit ani si jimi zatěžovat mysl. Nechal mě v tom samotnou a nic ho nezajímá. Dětem povídá pohádky o sebevraždě, kterou spáchá, pokud by soud nedopadl dobře. Psychické deptání jak mě tak i dětí je na denním pořádku. S tímto člověkem si už nemám co říct. Velice mě zklamal ve chvílích nejtěžších, obrátil se zády k rodině a opustil nás. Na stole nechal klíče od bytu, sbalil si věci a nekomunikuje. Hovory nezvedá, na SMS nereaguje. Nevím, kde se zdržuje. Navíc nemám žádné finanční prostředky, jelikož jsem byla plně závislá na manželově příjmu. Svým způsobem mám i strach, aby si něco neudělal a nenaplnil vše, čím nám vyhrožoval.  

Bojím se, že spáchá sebevraždu. Navíc ta záležitost ohl. bydlení není dořešená a já bez finančních prostředků nemám ani na živobytí. Co mám dělat?  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4685x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Bez manžela i bez peněz
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.09.2012 21:37 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Text uživatele: 

Myslím, že byste se měla obrátit na sociálku, případně na právní poradnu, existují i bezplatné poradny. Tím  možná pořešíte tu oficiální stránku problému. Manžel je povinen vám platit výživné nejen na děti, ale i na V8s, takže byste zcela bez prostředků zústat neměla, ale než se sutiace vyřeší soudně, budete muset nějak překlenout tu dobu. M8te-li loajální přátele, zkuste se s nimi domluvit na půjčce, kterou pak vyrovnáte, nemáte-li, pak je asi jedinou cestou sociálka a porada s ní, jak postupovat dál. Rozhodně bych si hledala okamžitě práci za peníze, zpočátku jakoukoli - tedy ve smyslu i krátkodobé brigády či výpomoci, klidně na část úvazku, prostě odstartovat a mít alespoň nějaké korunky na chleba. A nebojte se, jste ženská a ta zvládne víc než kůň happy dokážete se zvednout a jít dál, přes velké úsilí a potíže nakonec zjistíte, že vás to posílilo a najdete spoustu skvělých vlastností a schopností, o nichž jste u sebe možná neměla tušení, nabudete toho, čemu se říká "klidná síla" Lekce od života někdy bývají drsné, ale žijte s vědomím, že žádná z překážek není nepřekonatelná a všechno jsou to úkoly, které nám mají přinést nakonec něco pozitivního. Držím palce a napište, jak si vedete.

 
28.09.2012 11:24 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Text uživatele: 

Tak co, už je doma? Možná to byl jen zkrat? Popíšeš nám ten podvod při pořizování nového bydlení? Mohlo by to posloužit jako varování ostatním.

 
28.09.2012 17:14 Uživatel: NEPODSTATNÉ
Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Text uživatele: 

Těžko se mi o tom hovoří, není to dořešený. Podvedla nás realitní kancelář. Můj manžel to nezvládl, jelikož přišel o peníze, které si realitní kancelář za zprostředkování vybrala. Peníze, které si šetřil bokem a které mi vyčetl že, teď nemá. Nehledě na to... nejedná se jen o složenou kauci v hotovosti ale i směnku, a další závazky ze smlouvy vyplývající, které můj muž nebere v potaz. Jde mu jen o to, o co přišel a chtěl ty peníze po mě, ať si je seženu kde chci. Chtěl je i po mých rodičích. Jeho přístup k věci je zarážející a když nebylo po jeho. Rozhodl se nás opustit, nehledě na děti, nehledě na dvanáct let co jsme spolu. Neohlížel se na nic a nechal nás bez finančních prostředků. Stále nevím, kde se zdržuje. Nekomunikuje ani mi neposlal SMS vůbec nevím kde je! A varování pro ostatní? Nikdy nepodepisujte žádnou smlouvu bez právníka, bez toho aniž by jste si zjistili pravdu na vlastní pěst, mnohdy stačí i výpis z katastru nemovitosti. Na to jsme bohužel dojeli my, realitka nás neinformovala a až po podpisu, jsme zjistili že na domě je zástavní právo/ věcné břemena a mnoho dalšího k tomu, o čemž nás nikdo neinformoval a realitní kancelář se k tomu staví, jako by o nic nešlo a žádá nepřiměřenou pokutu, za odstoupení od smlouvy.  

 
28.09.2012 18:40 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Text uživatele: 

Děvče zlaté, pokud je to tak, tak máte šanci a ne malou získat peníze zpět protože vada není na Vaší straně, obraťte se na asociaci RK a poradila bych se se smlouvou v ruce i s právníkem, Prosím můžeš mi do soukromé zprávy napsat o kterou RK jde? Já se ti pokusím naopak zjistit co se dá, aby se věci pohnuly správným směrem...

 
28.09.2012 20:43 Uživatel: nepodstatne
Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Text uživatele: 

Dík, info jsem ti hodila bokem. Snad to dorazilo?  

 
29.09.2012 07:46 Uživatel: Aaa
Věk:  28
Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Text uživatele: 

Tak já bych se rozhodně obrátila na právníka. Pokud máte nějakého seriózního v okolí, je možné se domluvit, že mu zaplatíte až budete mít vyplacené peníze.

Toto opravdu není Vaše chyba, ale čistý podvod, takže jakýkoli advokáže toto vybojovat, pokud samozřejmě ve smlouvě není napsáno, že může dům nárokovat i někdo jiný nebo něco podobného.

Můžu se zeptat odkud jste? Má sestra je totiž právník, pokud byste mi poslala konkrétnější informace, zeptala bych se přímo jí.

A s manželem? Nevím, co na to říci, teď je asi naštvaný na celý svět, až se Vám ozve, dejte mu najevo, že za to nemůže, hlavně se s ním nehádejte, řekněte mu, že to spolu zvládnete, že toto překonáte.

Jeho reakce je sice extrémní, ale zase člověk musí pochopit, že jestli na toto šetřil dlouho, těšil se, až se spolu přestěhujete a teď se mu zhroutil celý svět, že bude reagovat jako zbabělec, ale to je jen tím, že on se teď cítí jako neschopný chlap, což mu musíte dát najevo, že to tak není.

A jinak prozatím si najděte něco, abyste měla aspoň jak říkali na ten chleba, dobře placenou práci je těžké najít, ale nějaký vedlejšák za pár korun se dá celkem lehce a pro Vás to bude mít velký význam, alespoň na to jídlo.

 
01.10.2012 08:41 Uživatel: nepodstatné
Téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Text uživatele: 

Na právníka jsme se obrátili, věc je stále v řešení ale realitní kancelář se k tomu nestaví kladně. Zasílá nám kupní smlouvu a naše odstoupení nebere vůbec na vědomí. Spor se bude řešit nejspíš soudně, tady není vyhnutí. Jsme z Moravskoslezkého kraje. A k záležitosti druhé, manžel se včera vrátil domů.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zůstala jsem bez manžela a bez peněz - manžel utekl
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny