Téma: Učitel ve škole, ředitelka mě chce vyhodit - mám nějakou naději jak to zvrátit?

10.04.2017 20:52
Uživatel: hof
Věk:  24
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,  

chtěl bych vás požádat o nějaké rady, tipy, apod.  

2015-2017 jsem učitelem na základní škole. Poslední školní rok to bylo za nemocnou učitelku, letos (2017) je to za MD. Vzdělávání sebe i dětí mne naplňuje, cítím, že tu profesi vykonávám dobře, děti mne mají rády, učí se - ne kvůli známkám, ale kvůli tomu, aby něco věděly. Považuji to za vrchol svého umění, dosáhnout toho, že se dítě vzdělává proto, že samo chce a ne proto, že to po něm chci já, jakožto pedagog, nebo proto, že chce mít dobré známky.   

Vím, zní to trochu egoisticky, ale já sám vidím, že se v této profesi velmi dobře realizuji a že na děti působím naprosto pozitivně. Ale abych se dostal k problému.  

Letošní školní rok jsem přijal místo na svojí bývalé základní škole (kam jsem chodil jako dítě já). Pravda, vzal jsem místo učitele předmětů, na které nemám aprobaci, ale jsem kvalifikovaný pedagog. Byl jsem přijat jako zástup za MD s tím, že jsem paní ředitelce (která se - stejně jako celý pedagogický sbor - od mého odchodu ze ZŠ nezměnila) řekl, že bych byl rád za co nejdelší spolupráci a že bych na téhle škole htěl učit nastálo. A tomu nahrává i fakt, že příští rok (2018) odchází do důchodu jedna kolegyně a rok na to kolegyně, která má mojí aprobaci, čili bych po dvou letech mohl učit,, to své".   

Paní řídící mi dala smlouvu na dobu určitou s tím, že bude ráda, když by se mnou mohla počítat i nadále. Celý rok co jsem ve škole poslouchám, jak se všeobecně lepšila kázeň žáků, že jsou všichni klidnější, neřeší se žádné závažné přestupky proti školnímu řádu. Moc jsem kolegyním nechtěl věřit, ale fakt, že jsem jediný muž v pedagogickém sboru asi mluví za vše.   

Inu stalo se, že mi bylo oznámeno, nechť si hledám jiné místo, že spolupráce se mnou již není vítána. A to ne kvůli špatným metodám (ředitelka hospitovala a chválila). Cítím, že tím hlavním důvodem je - a říkají to i občas ti odvážnější žáčci, že neunesla, že mě mají žáci raději a jsem pro ně vyšší autorita než ředitelka. A asi také to, že jsem muž. Ve sboru jsou jen ženy a připadám si téměř tak jako na obtíž. No a od září 2017 - má nastoupit dcera paní ředitelky na mé místo. Dcera má vzdělání, jen co je pravda, ale je bez praxe. Ujistěte mě někdo se zdravým rozumem, že je přece hloupost přijímat někoho bez praxe a nahradit jím někoho, kdo praxi má…

Co myslíte, dá se něco dělat? Dá se nějak udržet v současném zaměstnání? Působení na této škole mi vyhovuje, vyrůstal jsem v ní, navštěvoval jsem zde i školku, celý sbor fakticky znám velmi dobře a egoisticky řečeno, myslím, že jsem dobrým učitelem. Všechny kolegyně mi říkají, že jsou rády, že konečně mají mezi sebou muže a že se kázeň ve škole zlepšila.  

Z mého působení se snažím těžit co nejvíce, takže v květnu beru děti do Anglie na pět dní. Nutno podotknout, že nejdále kam se děti dostaly v rámci školního výletu byla Praha… alt 

Budu vděčný za vvšechny vaše názory, připomínky a podněty.

Děkuji…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2397x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Ředitelka mě chce vyhodit - mám nějaké možnosti?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.04.2017 20:55 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Učitel ve škole, ředitelka mě chce vyhodit - mám nějakou naději jak to zvrátit?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 
10.04.2017 22:01 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Učitel ve škole, ředitelka mě chce vyhodit - mám nějakou naději jak to zvrátit?
Text uživatele: 

Nevím, co poradí právní poradna, ale popravdě ti moc šancí nedávám, když máš smlouvu na dobu určitou.

 

 

Nevím, jestli má smysl si to brát vyloženě osobně - že tě chce ředitelka vyšachovat z ješitnosti - možná ano možná ne - ale ukřivděnost nikomu v ničem nijak nepomáhá.

Možná chce ředitelka jen uplacírovat dceru a kdo ví, jestli nezamýšlí jí i jednou předat svoje křeslo. Neříkám, že je to správné, rozumné nebo spravedlivé, ale to zkrátka rodiče často dělají, že se snaží svým dětičkám nějak vyšlapat cestičku - ne všem dětičkám to je ku prospěchu - ale tak prostě rodičovská starostlivost mnohdy funguje.

Vzdělání kontra praxe - to ti nikdo nerozsoudí, kdo vás oba nezná. Jestli učíš dva roky (tak to vyznívá), tak to až tak závratná praxe není, to holka rychle dožene. A i když ti věřím, že jsi dobrý učitel, tak si nemyslím, že to je praxí, ale pedagogickým talentem - protože jinak by logicky vzato musela být přímá úměra mezi délkou praxe a kvalitou pedagoga - a to fakt není - mnohdy je to spíš naopak.

To říkám proto, abys nepodléhal ukřivděnosti a neupadal do nějakého osočování druhých - nepomůže ti to myslím nijak - a jestli si tím ulevuješ, ke cti ti to neslouží - i když je to lidsky pochopitelné - ale úctyhodnější by bylo, kdyby jsi to dokázal brát s nadhledem. Možná i ty jednou budeš mít vlastní děti a budeš vymýšlet jak jim prospět a upřednostníš je v něčem i když spravedlivě bys měl dát přednost cizímu člověku.

 

Všechno zlé je pro něco dobré - já věřím, že jsi dobrý učitel a tak i když teď to bereš jako příkoří, možná tě to posune někam, kde si tě budou víc vážit a kde to budeš mít lepší.

 
10.04.2017 22:03 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Učitel ve škole, ředitelka mě chce vyhodit - mám nějakou naději jak to zvrátit?
Text uživatele: 

PS: a nikde není psáno, že i když teď "budeš odejit", že to je konečná - možná se tam budeš mít možnost ještě někdy vrátit. Dnes (10.04.2017) nikdo nic nemá definitivní.

 
12.04.2017 07:54 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Učitel ve škole, ředitelka mě chce vyhodit - mám nějakou naději jak to zvrátit?
Text uživatele: 

Ředitelku asi nezajímá výkon učitelé a žáků, spise ze školy dela rodinný podnik, tak jak se to dělává i na úřadech.  Pokud jsi jediný muž, tak to by si tě tam ty ženské měli spíše hýčkat, protože jen ženský kolektiv je přímo katastrofalni. Ty teď máš prostě smůlu i v tom, že ti zřejmě tvůj úspěch ředitelka jeste i závidí a závist je sviňa… Jenže ty jsi vůči její funkci malý člověk a stim nenaděláš bohuzel nic.  

 
28.04.2017 04:58 Uživatel: Agent
Věk:  10

Město:Canberra

Téma: Učitel ve škole, ředitelka mě chce vyhodit - mám nějakou naději jak to zvrátit?
Text uživatele: 

"No a od září - má nastoupit dcera paní ředitelky na mé místo. Dcera má vzdělání, jen co je pravda, ale je bez praxe. Ujistěte mě někdo se zdravým rozumem, že je přece hloupost přijímat někoho bez praxe a nahradit jím někoho, kdo praxi má…"

 

Toto ti jako důvod nestačí? Cokoli dalšího, co jsi napsal, je omáčka a jen tvoje nesmyslné ublíženecké řeči.

 

Dostáváš první lekci života. V povolání nejde jen o výkon a dobrou práci, ale také o strategii, jak si místo udržet. Spousta lidí by ráda na tvé místo - a soutěží nejen dobrou prací.

 

Konkurovat dceři ředitelky tlačící se na tvé místo nemůže snad ani Chuck Norris. Ani s 400 lety praxe. Tak svět funguje od doby, kdy pračlověk ulovil prvního mamuta.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Učitel ve škole, ředitelka mě chce vyhodit - mám nějakou naději jak to zvrátit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny