Téma: Baví mě věda a umění, nemám ráda matematiku - co mám dělat za práci?

18.02.2017 15:26
Uživatel: Adenin
Věk:  16
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý den,

zajímalo by mě, co si o tom myslíte a jak byste mi poradili. Je mi 16 let, jsem na gymnáziu, tutíž se brzy budu muset definitivně rozhodnout, co chci studovat a jaké bude mé povolání. Jenže to je právě ten problém - mám spoustu koníčků a vůbec nevím, co si mám vybrat.

Jako osoba jsem zvědavá, tvořivá, občas krapet nepozorná a upovídaná, komunikativní, ráda o věcech přemýšlím a nevadí mi být v čele nějaké skupiny.

Ve škole mě baví chemie, biologie, sloh a výtvarka, známkami jsem jedničkářka, dvojkařka. Nesnáším matematiku, mechaniku ve fyzice a tělocvik. Obecně mě baví přírodní vědy (až na fyziku a matematiku), psaní a kreslení. Matematika s fyzikou mě spíš extrémně nebaví než než nejdou, prostě se v hodinách nedokážu soustředit a mám pak špatné známky.

Ráda bych pracovala někde, kde mě to bude bavit, kde práce nebude jednotvárná, kde budu užitečná a budu moct zapojit své znalosti a kreativitu.

Zatím přemýšlím o práci farmaceutika, genetika, biochemika apod. , prostě vědce v laboratoři, jenže nevím, jestli se na tyto povolání hodím, když nemám ráda matematiku a obecně je známo, že na vědu chodí takoví ti matematičtí quazzigéniové.  Chemie a biologie mě baví a zatím mi i jde, ale bojím se, že to postupem času dost možná změní. Vždycky jsem si myslela, že svými uměleckými vlohy můžu do světa vědy přinést třeba jiný náhled na věci a že mi má umělecká část osobnosti může být ku prospěchu, ale poslední dobou mi přijde, že tomu může být naopak. Kromě vědy ještě přichází v úvahu žurnalistika nebo grafika, animace a ilustrátorství, ale živit se uměním mi přijde jako promrhaný život - vždyť kreslit si můžu i po práci, ne?

Jak byste se rozhodli v mé kůži?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2182x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Baví mě jak věda tak umění, nemám ráda matematiku - co se životem?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.02.2017 16:42 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Baví mě věda a umění, nemám ráda matematiku - co mám dělat za práci?
Text uživatele: 

Ahoj, živit se uměním jistě není promrhaný život - grafici mají velké uplatnění, i animátorství je podle mě docela perspektivní. Ale ano, kreslit si můžeš po práci, brát to jako koníček a rozvíjet se sama či v nějakých kurzech.

Jinak ale s přířrodními vědami bys podlě mě měla asi větší uplatnění a zda ti skutečně tak jde biologie atp. - zkus se podívat nebo nejlíp vysondovat od někoho, kdo toto studuje, jak vypadá látka na VŠ.

Btw, todle děsně obdivuju, když má někdo mozek jak na kumšt a humanitní vědy, tak i na exaktní - já mám bohužel jen na humanitní . Mám vystudované umělecké řemeslo a vím, že uplatnění v mém případě by bylo  horší a navíc nejsem kdoví jak zručná na jemné a drobné práce.

Držím ti palce a máš mega respekt ode mě!

 
18.02.2017 22:26 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  40
Téma: Baví mě věda a umění, nemám ráda matematiku - co mám dělat za práci?
Text uživatele: 

Jen si taky přisadím k tomu, že živit se uměním rozhodně není promrhaný život. Alespoň ne tehdy, když má pro to člověk to správné nadšení, posedlost, nutkání (talent nestačí).

Ale jelikož mi přijde, že ten zápal ty nemáš, jinak by tě ta úvaha o promarněném životě vůbec nemohla napadnout, tak za sebe radím, výtvarné disciplíny si nech raději opravdu jen jako koníčka.

 

Uvažuj raději o těch dalších věcech pro které máš vlohy.

 
19.02.2017 13:08 Uživatel: Janek
Věk:  34

Město:Praha

100-500
Téma: Baví mě věda a umění, nemám ráda matematiku - co mám dělat za práci?
Text uživatele: 

Nemáte na škole nějaké zájmové kroužky? Zkus se třeba hlouběji ponořit do některých předmětů. Jinak bych zkusil opravdu lékařství, farmacii nebo chemicko-technologickou školu. Najdi si určitě seznam oborů na jednotlivých fakultách, vytipuj si, které by tě mohli bavit a pak se rozhodni. Ber to i tak, že na některé školy se dostaneš, na některé možná ne, takže se může stát, že některé dilema se rozhodne samo

 
28.04.2017 05:06 Uživatel: Agent
Věk:  10

Město:Canberra

Téma: Baví mě věda a umění, nemám ráda matematiku - co mám dělat za práci?
Text uživatele: 

Pokud vymaluješ Sixtinskou kapli stejně dobře jako je dnes (28.04.2017), nemusíš se o živobytí obávat. Nicméně život se uměním je extrémně těžké - těžko se získává jméno a zakázky.

 

Měnit vědu uměním? Proč?

 

Dnešní chemie je zakuklená fyzika. Základ chemie je kvantová fyzika, stačí se podívat na periodickou soustavu prvků. Další součást chemie je termodynamika a fyzika plynů. Takže studium chemie na univerzitě je napůl fyzika a napůl to co lidé od chemie čekají. Skoukni třeba osnovy pražské chemické školy.

 

Nevím, jak bych se rozhodl na tévm místě. Dala jsi málo informací, a vlastně jen to, že chceš, aby to tě bavilo, ale vlastně nevíš co tě baví - baví tě skoro všechno od bačkor až po vesmír.

 

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Baví mě věda a umění, nemám ráda matematiku - co mám dělat za práci?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16546
Počet odpovědí celkem: 176007
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Zlomená noha

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny