Téma: Práce s duševně nemocnými v komunitních bytech - zkušenosti, názory, diskuze; šli byste do toho?

25.10.2014 21:38
Uživatel: Dnes anonym
Věk:  24
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý večer,

chodím sem, ale dneska zůstanu anonymní, děkuju za pochopení. Přece jenom je to trochu citlivější téma.

Mám po vysoký škole, dělám práci, která je na poměry menšího města, ve kterým žiju dobře placená a jsem ráda, že ji mám. Nicméně - nebaví mě a pořád se to zhoršuje. Je poměrně fyzicky náročná, nemá moc budoucnost (není možný ji dělat v pokročilejším věku) a když to tak řeknu - myslím, že mám na víc (nemá to znít nabubřele). Zkrátka - není to ono, ráda bych odešla.

Byla jsem na pohovoru - práce s duševně nemocnýma v jejich vlastních bytech (komunitních). Vymýšlela bych pro ně aktivity, byla bych zkrátka s nima. Jednalo by se o lidi se schizofrenií, depresí. Tedy jen duševně nemocní. Je pravda, že o schizofrenii nemám nastudováno, ale mám z takových lidí přirozený obavy (daný určitě i mediální masáží po incidentu, co se stal). Šli byste do toho? Finančně bych na tom byla o něco hůř, ale je to práce k mýmu vzdělání (jedna z možností). A taky možnost, jak odejít ze současný práce. Pro mě to není žádný sen (nemám vysněnou práci, jen hrubý rysy, nic konkrétního), spíš v tom vidím šanci, jak odejít ze současný. Ale zase - odejít do jiný, který už se teď bojím (těch lidí)? Neumím si to moc představit, byla jsem na praxích na psychiatrických léčebnách, ale tam to bylo něčem jiným než o komunikaci s klientama (aktivitách + nebyla jsem tam s nima sama). Prosím o názory a děkuju za ně.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1383x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Práce s duševně nemocnými - šli byste do toho?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.10.2014 21:49 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Práce s duševně nemocnými v komunitních bytech - zkušenosti, názory, diskuze; šli byste do toho?
Text uživatele: 

To bych asi zkusila diskuse na webech pro tyto lidi a pokusit se se do nich vcítit. Pokud by Ti to nesedělo, nedělej to. Mám dojem, že u schizofreniků je jen asi 1-2 % agresivních psychopatů nevím asi to kopíruje rozložení po celé populaci? Myslím, že tahle práce je spíš o touze pomáhat než soudit. Jinak je asi dost namáhavá… Můj  názor.

 
25.10.2014 22:15 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Práce s duševně nemocnými v komunitních bytech - zkušenosti, názory, diskuze; šli byste do toho?
Text uživatele: 

Pokud má být tahle práce jen a pouze únikem odněkud někam, bude lepší hledat jinde. Strach bych totiž neviděla jako brzdu. Daleko větší brzda by byla nemít osobnostní předpoklady.

 
26.10.2014 11:21 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Práce s duševně nemocnými v komunitních bytech - zkušenosti, názory, diskuze; šli byste do toho?
Text uživatele: 

Pokud nemáš ani teoretické a ani praktické znalosti a zkušenosti s takto duševně nemocnými lidmi, tak bych do toho být Tebou nešla. K nemocným lidem je třeba mít správný přístup - dle té které nemoci. Pokud chceš někdy s takovými lidmi pracovat, tak by jsi si nejdříve měla doplnit vzdělání, ale hlavně praxi = je dúležité vědět,  jak s takovými lidmi pracovat a jak k nim přistupovat, což si myslím je mnohdy těžké i pro odborníky s praxí. Zkrátka, myslím si, že toto je dost náročná a zodpovědná práce a když nevíš, jak při práci s nimi v té které situaci správně reagovat, neměla by jsi do tuto práci brát, neboť nesprávným přístupem by se mohlo hodně pokazit. A samostudium si myslím, že v tomto případě nestačí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Práce s duševně nemocnými v komunitních bytech - zkušenosti, názory, diskuze; šli byste do toho?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny