Téma: Legalizace marihuany s THC jak léku - vliv na schizofrenii, deprese, psychózy, Alzheimerovu nemoc a Parkinsonovu chorobu

25.04.2018 17:04
Uživatel: Seriozní muž.
Věk:  46
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Podle nedávných studií o mariuhaně, i když ohrožuje zdraví uživatelů a fungování společnosti, činí to v menší míře než alkohol. Přestože se věří, že mariuhana je prvním krokem k tvrdým drogám, tabák nebo alkohol mohou hrát stejnou roli.

Podle nedávných zpráv však marihuana není nutná jako přechodná fáze pro drogovou závislost.

Příznivci marihuany tvrdí, že mariuhana může být lékem proti depresi a jiné poruchy nálad. Mariuhana údajně umožňuje snížit dávku léků proti bolesti a uklidňujicích látek.    

Odpůrci mariuhany vyvrácejí tyto argumenty, přičemž tvrdí, že zvyšují pravděpodobnost vývoje schizofrenie, deprese a psychóz. Existuje názor, že THC zůstane v mozku po zbytek života. THC napodobuje přirozené kanabinoidy, existuje obecné přesvědčení, že mariuhana je špatná.

Shromažděné údaje, však tvrdí, že mariuhana zpomaluje rozvoj Alzheimerovy choroby a dalších neurologických onemocnění.

Byli byste pro legalizaci mariuhany jako léku na lékařský předpis a léčení pod lékařským dohledem?

Odpovíte mi v anketě?

Byli byste pro legalizaci mariuhany jako léku?
 JE MI TO JEDNO (0 %)
 NE (21 %)
 ANO (64 %)
 UŽ DÁVNO MARIHUANU KOUŘÍM :) (14 %)
Celkem hlasovalo: 14

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2170x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Legalizovat marihuanu jako lék?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.04.2018 17:31 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Legalizace marihuany s THC jak léku - vliv na schizofrenii, deprese, psychózy, Alzheimerovu nemoc a Parkinsonovu chorobu
Text uživatele: 

Ten shluk, který jsi zase splácal odněkud z netu, ovšem do nesmyslu, nebudu komentovat. Tak jen k poslední větě = zaspal jsi dobu!

 
25.04.2018 18:35 Uživatel: Seriozní muž.
Věk:  46
Téma: Legalizace marihuany s THC jak léku - vliv na schizofrenii, deprese, psychózy, Alzheimerovu nemoc a Parkinsonovu chorobu
Text uživatele: 

Tato problematika mě začala zajímat až teď. Předtím jsem to míjel. Nejsem proto dobře informován, proto jsem se ptal, abych získal ověřená fakta a názory od lidí na Moje Starosti. Ale je možné, že to nikoho nezajímá.

 
27.04.2018 12:07 Uživatel: Petr Hora
Věk:  50
Téma: Legalizace marihuany s THC jak léku - vliv na schizofrenii, deprese, psychózy, Alzheimerovu nemoc a Parkinsonovu chorobu
Text uživatele: 

Marihuana jednoznačně zvyšuje pravděpodobnost vzniku schizofrenie, deprese a psychóz. Pokud měl někdo možnost nahlédnout za brány blázince, tak ví, kolik uživatelů THC tam dlí.  

Už samotný rauš je umělé vyvolávání psychózy. S tím rozdílem že jestliže po THC přicházejí psychózy libé, psychózy nelibé přijdou samy od sebe pak. Takový psychický zákon zachování energie.

Problém je, že jemná chemie v mozku se naruší do té míry, že někdo se těch nelibých psychóz nezbaví už nikdy.

 
06.12.2022 20:15 Uživatel: MK04
Věk:  35
Téma: Legalizace marihuany s THC jak léku - vliv na schizofrenii, deprese, psychózy, Alzheimerovu nemoc a Parkinsonovu chorobu
Text uživatele: 

Zdravím, jsem absolvent adiktologie a psychologie to co píšete je extrémně zjednodušené a hlavně manipulativně laděné v prospěch "Vašeho názoru", který vám samosebou z nějakého důvodu vyhovuje. Jedná se tedy o něco čemuž se moderně říká informační bias. Možá jste sám prodejcem, producentem nějakých preparátů na bázi kanabioidů.

 Rozeberu Váš prvotní příspěvek velmi stručně, v bodech.

- "Podle nedávných studií o mariuhaně, i když ohrožuje zdraví uživatelů a fungování společnosti, činí to v menší míře než alkohol. Přestože se věří, že mariuhana je prvním krokem k tvrdým drogám, tabák nebo alkohol mohou hrát stejnou roli."

 

-"Nedávných studií si zaplatím, tolik, kolik se mi bude hodit" (věda nestojí na jedné, nebo několika studiích, dynamika vědeckych studií je často řízená poptávkou a proto musí být člověk odborník a mít zkušenosti, aby mohl zaplacené výsledky odhalit z jedné i druhé strany).  

Nebezpečnost drogy organiznu na úrovni fyziologické, není snadné vyjádřit, ale co se dá říct, marihuana není bezpečnější pro organismus než cigarety např. Pokud by někdo chtěl porovnání například na lidský plod a prenatální vývoj a matkou užívané drogy v této době, divil byste se, ale cigarety a marihuana a alkohol patří mezi velmi devastující. Nejvíce jsou devastující barbituráty a například ředidla, toluen a pod.

Drogový abúzus je poměrně individuální ve svých projevech, jsou narkomani na tvrdých drogách, kteří nikdy nekouřili marihuanu a stejně tak nepili alkohol. Spojení marihuany s přechodem na tvrdé drogy nemá spojitost látkovou - chemickou, ale sociální - společenskou. jedná se zde o vliv společnosti jako celku touto společností vymezená pravidla, která vytyčují hranice "dobrého/zlého, přípustné/zakázané".

Společensky tolerované drogy alkohol a tabák jsou v rámci sociokulturní antropologie moderní společnosti něčím jako symbolem dospělosti, atributem přechodového rituálu. Tedy děti, mládež se v rámci socializace skupiny snaží začlenit do skupiny (subkultury) a může a nemusí zde být "vstupní rituál", bez kterého není možno být členem skupiny.   V rámci snadne dostupnosti alkoholu obecně není težké ziskat tento a ani cigarety neni těžké získat. Oboje je dostupné, tolerované, nezakázané pro společnost. Ale marihuana, to je to "zakázané ovoce" a přesto lehce dostupné a díky prakticky obdobnému druhu konzumace i formě konzumace jako cigarety, je to z psychologického úhlu pohledu zlomový okamžik, kdy nejen daný jedinec prokazuje "dospelost a odvahu", ale i ochotu porušovat společenská pravidla a tabu - právě konzumací marihuany. Což pro budoucí jednání daného jedince otevřelo místo pro další ústupky od pravidel, nebo v rámci skupiny se "trumfování" kdo víc, kdo dál apod. Toto je neuralgickým bodem pro spojení marihuany a přechod na další drogy.

 

"Příznivci marihuany tvrdí, že mariuhana může být lékem proti depresi a jiné poruchy nálad. Mariuhana údajně umožňuje snížit dávku léků proti bolesti a uklidňujicích látek."

- Může být a i nemusí. Znám osobně člověka, který se právě do těžkých depresí "prohulil marihuanou"  

Marihuana je rostlina/bylina - nebavíme se tedy o přesně dané terapeutické dávce látky xy (marihuana obsahuje kolem 300 látek). Takže u někoho jeden druh marihuany s psychikou pomůže u jineho stejný druh, nebo jiný způsobí problémy.

 

"Odpůrci mariuhany vyvrácejí tyto argumenty, přičemž tvrdí, že zvyšují pravděpodobnost vývoje schizofrenie, deprese a psychóz. Existuje názor, že THC zůstane v mozku po zbytek života. THC napodobuje přirozené kanabinoidy, existuje obecné přesvědčení, že mariuhana je špatná."

- THC není jedinou psychoaktivní látkou v marihuaně a látek které se mohou navzájem ovlivňovat je cca 300 z toho moderní věda je schopna pojmenovat 40 cca a přesně popsat co, která dělá do 15. A pakliže jedinec konzumuje marihuanu,   inhalací, perorálně (jídlo, pití), vaporizací, tak je závislý právě na celkovém mixu z celé části roztliny, nikoli jen na čistém THCx.

Konzumace marihuany je jedním z velmi silných spouštěčů/startérů psychotickým onemocnění. Speciálně pro jedince vulnerabilní a s genetickou predispozicí k těmto onemocněním. Cigareta Joint marihuany může být tou poslední kapkou mezi uživatelem vulnerabilním a první atakou například schizofrenie. Velmi nebezpečná je kombinace drog, alkohol, cigarety, lsd, marihuana (z praxe,, po této kombinaci po asi roce 18 let muž, invalidní s utkvělým přesvědčením že je jablkem, paranoidný představy a bludy, hluboké obavy že bude snězen).

Veškeré drogy a obzvlášť mix s marihuanou je pro vývoj mozku maldistvývh velmi špatný a z dlouhodobého hlediska můžeme pozorovat vyšší prevalenci různých forem depresí, psychických poruch a jinách psychopatologií a snim spojených problémů u lidí, kteří hojně v dětství užívali jakékoliv drogy. To vidíme i na zvýšené medikaci maldistvých lékaři (psycgické záležitosti), než před dobou kdy bylo užívání drog a marihuany široce reklamováno, popularizováno v mediích a kultuře.

 

"Shromažděné údaje, však tvrdí, že mariuhana zpomaluje rozvoj Alzheimerovy choroby a dalších neurologických onemocnění."

-Toto tvrzení je dosti nepřesné a obecné.

Ano zmírňuje  u některých techto pacientů negativní příznaky, zmírňuje bolesti apod.

 

"Byli byste pro legalizaci mariuhany jako léku na lékařský předpis a léčení pod lékařským dohledem? "

Osobně ne, neboť nemám všechny potřebné znalosti, je toho ještě hodně co vědecky zkoumat. Jako součást experimentální terapie pro indikované pacienty nemáml problém. Ale žádná lékařská marihuana a farmaceutická lobby. Toto by si musel pěstovat sám pacient, rostlina na péči to je nenáročná.

MK04

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Legalizace marihuany s THC jak léku - vliv na schizofrenii, deprese, psychózy, Alzheimerovu nemoc a Parkinsonovu chorobu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Necháte se očkovat vakcínou na Covid - 19? 15 3774x
infuzní léčba 1 1253x
Podpora imunity - zkušenosti, rady, diskuze 5 1747x
Jaké máte zkušenosti s vigantolem? 5 1620x
Trpím nespavostí a nikdo mi nechce předepsat Rohypnol, již se nevyrábí 12 2821x
Koupím léky, které nutně potřebuji 1 2403x
Únava, útlum po antidepresivech a lék Vigil (Modafinil) - předepíše mi ho psychiatr? 7 2830x
Koupě Postinoru v 15 letech - prodají mi potratovou pilulku nebo ne? 1 1868x
Užívání probiotik - proč ano, proč ne, anketa 10 2705x
Fentanyl, heroin - princip účinu proti bolesti 3 2135x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16546
Počet odpovědí celkem: 176007
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Zlomená noha

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny