Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace

14.05.2013 22:02
Uživatel: muffinka
Věk:  43
0-100
Odpovědí na téma: 25
Text: 

Dobrý den,

setkali jste se někdy prosím někdo se závislostí na Tramalu eventuelně na DHC? Lékař ho neustále předepisuje i přes to, že dotyčná osoba se na něm stala závislou, a má po něm halucinace, kvůli kterým už musel být dokonce hospitalizován v psychiatrické léčebně.

Dotyčný lékař mi tvrdí, že je to nesmysl a že žádný z těchto léků nemůže způsobovat ani závislost ani halucinace. Slyšeli jste o tom někdo něco?  

Děkuji za odpověď

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 12936x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Tramal, DHC, závislost, halucinace
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.05.2013 22:20 Uživatel: Trinity
1429307679_carrie-ann-mos-as-trinity-in-the-matrix-reloaded.jpg
1000-2000
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Na Tramal je samozřejmě možné vypěstovat závislost a vcelku rychle…je to hodně silný lék proti bolesti a oblbovák. Nechápu tu nezodpovědnost lékaře, že ho vklidu stále předepisuje…

Já ho brala asi 14 dní spolu s neurolem na ukrutné bolesti žaludku bez zjevné příčiny a můžu říct, že závislost jsem si málem vypěstovala hned, jelikož jsem zkracovala intervaly v hodinách, kdy jsem jej brala…a můžu říct, že těch 14 dní jsem se cítila jak narkoman, totálně mimo, ale nic mě nebolelo. Naštěstí můj doktor mi další balení nechtěl předepsat i když jsem jej prosila…probrečela jsem bolestí celé noci a jen tramal pomáhal…nakonec se to časem vyřešilo samo, páč mé bolesti byly psychosomatické.

Takže opravdu POZOR! Je to návykové! A poměrně lehce se dá závislost získat.

 
14.05.2013 22:27 Uživatel: budgie
Věk:  50

Město:Praga mater urbium

G360058.gif
500-1000
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Před pár lety při cestě do práce v brzkých ranních hodinách na Národní třídě v Praze, jsem minul skupinku narkomanů, kteří se dožadovali nějakého dealera právě toho tramalu. Bude to asi pěkný svinstvo jako ostatně všechny drogy…

Ten lékař musí být nějaký divný.

 
14.05.2013 22:38 Uživatel: Trinity
1429307679_carrie-ann-mos-as-trinity-in-the-matrix-reloaded.jpg
1000-2000
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

JJ. svinstvo to je, podává se třeba po operacích…je to fakt hodně silný lék, silnější už jsou jen opiáty.

Taky nějak nechápu toho lékaře, to není normální, vždyť ohrožuje zdraví pacienta.

 
14.05.2013 22:42 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Taky máme v rodině zkušenost s Tramalem. Před pár lety dostala mamka pásový opar, měla hrozné bolesti, tak jí obvoďačka napsala sanitku a objednala ji na infekčním. Sestra se u ní stavila pro Tramal v kapkách s tím, ať jí nakapeme jen 10kapek, ať se jí pro začátek uleví, ale ať si to veme s sebou, aby v nemocnici věděli, co užila. Když jsme jí druhý den volali, jak je, tak byla nějaká zmatená, říkala, že bolesti už tak hrozné nemá, že jí sestra kape 3x denně ten Tramal po 25 kapkách, ale že měla nějaké hrozné halucinace. Tak jsme to volali doktorovi a ten ji hned změnil léky od bolesti a bylo to pak dobré. Asi to bude pěknej dryák.

 
14.05.2013 22:47 Uživatel: Trinity
1429307679_carrie-ann-mos-as-trinity-in-the-matrix-reloaded.jpg
1000-2000
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Tak já halucinace neměla, ale chtělo se mi pořád jen spát (kombinace s neurolem)bylo mi všechno jedno, celé dny jsem byla v pyžamu a nepamatuji si třeba že jsem někam telefonovala, nějak jsem nerozlišovala bdělý stav a spánek, myslela jsem si, že to telefonování byl jen sen…dělala jsem prostě věci, aniž bych si je uvědomovala…byla jsem zmatená.

 
14.05.2013 22:45 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

V příbalovém letáku Tramalu je u bodu 4 poznámka o možnosti vzniku závislosti.

DHC má toto upozornění u nežádoucíh účinků.

 
15.05.2013 01:50 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Tramal jsem měla párkrát v životě, vždy na omezenou dobu a žádné problémy jsem s ním neměla. Obecně mám velmi dobrou snášenlivost léků. Akorát první zkušenost byla… no řekněme zajímavá… píchli mi ho na pohotovosti místo ošetření bolavého zubu a nijak je nezajímalo, že jsem tam autem, nic mi k tomu neřekli a než jsem vylezla z budovy, bylo mi skvěle, nic mě nebolelo. Akorát tu cestu si pamatuji jen útržkovitě a to jak jsem se dostala do postele vůbec.

Později jsem ho dostala jako tablety a skutečně bez potíží.

 
15.05.2013 07:47 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Tak tohle je ono (tramadoli hydrochloridum), na čem jsem byla kdysi závislá já a dr. , díky které jsem se z toho dostala, mě musela pak několik měsíců uklidňovat, že to není má vina. Už jsem kdysi o tom něco psala, ale neřekla jsem, oč konkrétně šlo. Tak právě o tohle.

 

Po víc, jak 15 operacích dol. končetin (zde už "domácí" vědí) to odnesla páteř, kdy před lety mi to nějak "šlo" vše do krční páteře, kdy mě čím dál víc bolelo v záhlaví, ale tak příšerně, že se skoro nešlo soustředit, málem bolelo i myslet, natož normálně fungovat…no, je to hodně dlouhá storry, ale když to přirovnám, bylo mi tak, že  kdyby mi někdo dal (obrazně řečeno, samozřejmě) panáka kyseliny sírové a řekl, že mi to pomůže od bolesti, kopnu ho do sebe! Trpěla jsem jak pes a nepřála bych to nikomu!

Ono vše, co je tzv. v hlavě - oči, zuby, samotná hlava. na to není úlevová poloha jako např. na ta záda či nohy, předpovídala jsem počasí už tak spolehlivě, že se exmanžela kámoš chodil ptát, jestli bude o vík. hezky, že jede s rodinou někam na výlet… A když jsem měla 11 dní v kuse šílené bolesti a doma nefungovala skoro vůbec (a to jsem byla bez práce, nedokážu si představit třeba do toho i dítě), přišly záplavy. až mě zamrazilo, když jsem si to pak uvědomila.

 

Ale ať se k tomu vrátím. Do teď nevím, proč doktoři říkají jen "na to pozor", ale neřeknou, co dál nebo co může následovat a já přišla na to, že jsem závislá až po nějaké době, kdy v období relativního "klidu", kdy to nebylo tak kruté (převážně léto) a nebrala toho tolik, mi bylo zle, zimnice  s pocením, protivná…prostě absťák. Je hodně těžké to nejdřív přiznat sobě, pak partnerovi a pak doktorům, což trvá celé měsíce a byl taky předpoklad pro to, aby mi to vůb. napsali - přiznat jim to, ptž to, co jsem vše dělala pro to, aby mi to kterýkoli (! ) dr. napsal, bylo šíleně ponižující, jenže já to odstranit chtěla, jen jsem se bláhově bála, že bez toho mi bude zle.

A až jsem se dostala do centra léčby bolesti, kde jsem se rozbrečela  a přiznala to, dr. mi řekla, že nejdřív se musím dostat  z tohohle a pak můžu přijít. Takže psychiatrička navrhla léčbu, kde jsem byla vlastně na detoxu a zvládnout se to dalo. Jak mě se ulevilo! A jak jsem dodnes pyšná na to, že jsem to udělala a zvládla to. Dostala jsem substituci, která mi jako zázrakem (! ) odstranila i ty nesnesitelné bolesti hlavy a od té doby si dávám majzla na jakékoli driáky, i když těch léků, které nemusí být jen analgetika a na kterých vzniká závislost, je dost. I se zmíněným DHC mám zkušenost, ty jsem brala taky.

 

Tohle totiž člověka doslova ovládá a pak už to nebere jen jako analgetikum, ale i aby mu nebylo zle, a já už kv. šílené bolesti byla na dosti vysokých dávkách. Dnes, kdybych k tomu jen čichla (u mne převážně kapky), tak se mi navalí…

Někomu se  z toho dělá špatně od žaludku (i já někdy vyhodila celý obsah žaludku, když obč. řekl stop) a někomu se točí hlava. Po těch dávkách, na které já se kdysi dostala, by nezvyklý člověk asi jen spal nebo se věčně motal, mě už to nedělalo nic.

 

Asi předloni se mi svěřila kamarádka s bolestmi páteře, že to také nějakou dobu bere a úplně se jí ulevilo, že se mi může svěřit a úlevou se rozplakala a nechala se mnou  (i když měla taky strach) "dotáhnout" k té dr, která jí dala to samé a pak mi ještě chodila děkovat, že jsem ji toho zbavila. Ale ona byla na poloviční dávce a zvládla to doma. A také se dlouho styděla a jen tak to nechtěla přiznat někomu, kdo ví houby o krutých bolestech.

 

Víte, tohle je jiný případ, než když někdo sáhne po drogách či chlastu - to riziko člověk dobře zná, ale když máte velké bolesti…v tom je ten obrovský rozdíl, a ti feťáci a alkáči se ještě vesele pak  léčí za státní prachy a kolikrát na to ještě dostanou i důchod, i když dobře věděli (! ), do čeho jdou.

 
05.04.2015 10:41 Uživatel: iceman
Věk:  37
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Zdravím se chci zeptat, když beru denní dávku 3-7tisíc mg, přičemž je psáno max. 400mg v začátku léčby jak se s toho dostanu zda to překonám doma nebo musím do léčebny na detox? díky za info na email navaro29@seznam.cz

 
12.12.2016 10:48 Uživatel: miroslava žigova
Věk:  25

Město:ostrava radvanice

Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

dobry den ja bych vas chtela  poprosit o kontakt natu lekařku nebo o adresu kdebych mnela jit ja taky beru lek tramal stala semse  zavisla a hledam pomoc  beru ho uš čtiři riky a nevim jak bych se toho zbavyla jednou sem je nemnela a prožila sem tu nejhorši bolest a dotet stoho mam  nočni mury  nevim jak bych se toho dostala a abych znova nemnela ty hrozne bolesti jako předtim jsem matka tři deti  a chtela bych se strašne toho zbavit kvuli nim protože bych je nechtela stratit  nevim jak nato abych se toho zbavyla a nemnela bolesti a ten abstak tak vas moc prosim jestli bystemi mohla poradit jako te sve kamardce dekuji žigova.

 
16.05.2013 13:16 Uživatel: muffinka
Věk:  43
0-100
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Moc všem děkuji za reakce.   Já to řešila před asi 3 lety, jednalo se o mého otce, obvoďačka mu to psala na bolesti, jenže on má sklony k závislostem a navíc poškozená játra, takže se velmi snadno předávkoval. Je to šílený - nerozlišoval den a noc, zimu a teplo, světlo a tmu, ani čas, prostě úplně totálně mimo. V lednu, v noci oblečený jen do půl těla, celý zpocený odcházel z domova, že musí do práce (nepracuje už několik let). Běhala jsem tehdy za doktorkou, aby mu to už nepsala, že už je z něj feťák, a ona na mě koukala jak na cvoka, že prý je nesmysl, aby někdo měl na Tramalu závislost. Ale na moje naléhání už mu další nenapsala, místo toho mu napsala DHC. Já tenkrát nevěděla co to je. Zhoršilo se to natolik, že jsme v noci volala sanitku a odvezli ho do Bohnic, kde byl pár dnů na detoxu, a pak několik měsíců na léčení.

Asi 2 roky na to byl v rehabilitačním ústavu. A najednou zničeho nic začaly telefonáty, hlavně v noci, naprosto nesmyslné - ať se teple obléknu až za ním pojedu, a jestli už mám přezuté zimní gumy, že tam hrozně sněží (byl červenec). Takže jsem tam musela dojet, vysvětlit lékaři situaci, oni mu přestali dávat Tramal, a za pár dní byl v pořádku.

A teď do třetice. Otec je na plánované operaci, a najednou opět noční telefonáty celé rodině - ve 3 h v noci, že ho propouštějí domů, ať pro něj přijedeme, za hodinu stojí někde u lesa a nejede mu auto, apod. Takže jsem včera opět jela do nemocnice vysvětlit lékařům situaci. Strašně mi děkovali, že jsou to velmi důležité informace, a že nechápou, proč to obvoďačka nenapsala do zprávy. Po operaci mu samozřejmě dávali DHC. Spoluležící pacient na jeho pokoji mi vyprávěl, jak v noci odešel z postele (přestože má napojené různé hadičky), a přestože se nesmí ještě několik dní vůbec postavit.  Když tento hodný pán zvonil na sestru, začali ho hledat po chodbách, až ho našli někde ležet. Poškodil si operační ránu, takže ho museli převézt na JIP a přikurtovat k posteli.

Tohle vše jen pro to, že obvoďačka je slepice, a nenapíše to do zprávy. Fakt nechápu. To je vrchol nezodpovědnosti.

 

 
17.05.2013 13:09 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Pokud má pecient halucinace a příznaky závislosti na lécích Tramal a DHC, myslím si, že není na místě polemizovat a léky by měl lékař vysadit. U některých analgetik a hlavně anodyn (např. oxycodon - Oxycontin) se může rozvinout závislost. U Tramalu a DHC s tím zkušenost nemám, ale asi by bylo nejlepší podívat se do příbalového letáku, co se tam píše. Ale jak říkám - jestli jsou tyto problémy, léky by se měly vysadit a ideální by určitě bylo navštívit ambulanci pro léčbu bolesti (tam jsou největší profíci na bolest) a tam si promluvit o náhradě (např. náplast na kůži s anodyny).

Léčba bolesti je dost specifický "obor" a ne mnoho lékařů umí léčbu správně vést. Chodím na semináře týkající se léčby bolesti, protože se tam dozvím mnoho zajímavého které léky jsou na který typ nemoci vhodné a jak je ideální je kombinovat.

Ale jak říkám - u těch silných léků a výrazných bolestí je dobré zajít do té ambulance pro léčbu bolesti, kde vám nabídnou další možnosti - náplasti, lékové pumpy, apod. Záleží také na příčině bolesti. Jiné léky se dávají u výhřezu ploténky a jiné u onkologického onemocnění, kdy metastázy rozežírají orgány nebo kosti.

 
05.04.2015 10:32 Uživatel: iceman
Věk:  37
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Zdravím-tak to si pište, že na tramadolu vzniká po dlouhodobém užívání závislost a dost nepříjemná. Zda chcete vědět více napište-s Pozdravem

 
15.06.2015 17:13 Uživatel: Roman7
Věk:  35
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Dobrý den, mám zkušenost s DHC i s tramalem, bral jsem tyto léky čtyry roky. Měl jsem chronickou píštěl konečníku. Píštěl byla velká (díra) jak pinponkový míček a hodně hluboká. Bojoval jsem s tím deset let, byl jsem nemohoucí a bolest tak veliká, že to ani nejde popsat. Dnes je to stabilní po více než 24 operacích, jen se modlím, aby se to nevrátilo. DHC byl jediný lék, který mi zabíral, tramal jen, když to nebylo v takové míře. Bral jsem to každý den, až jsem se dostal do fáze, kdy jsem zvyšoval dávky, že by to porazilo i koně. Nikomu bych nepřál to, co si člověk zažije, když léky přestane brát, třas, deprese, no hrůza. Zkoušel jsem se ho zbavit dvakrát, poprvé jsem to nezvládl. Vyhledal jsem pomoc u odborníků, to nepomohlo, tak jsem si řek, že to zkusim sám a vyšlo to nejhorší je první týden, to jsou muka, pak už se to dá. Kdo má stejný problém, držim vám pěstě, aby jste to ustáli a zbavili se této drogy.  

 
06.12.2015 19:52 Uživatel: chose
Věk:  35
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: Zdravim tě přiteli Romane no to co jsi zažil, a čim si si musel všim projit tě opravdu lituju, ale zároven ti řikám že si velkej frajer že si tohle ZLO porazil. Hlavně se k tomu už nikdy nevracej'''!!! já jsem závysli už 4 roky, a neopovažuju se stim nějak skončit i když strašně moc chci stoho ven, ale já nevim jak!!!! má ženu a ditě a jsem ve stavu trosky, jestě kevsemu mam cirhosu jater, a hepatytýdu typu C!!! a moje denni dávka tramalu je???? 400, kapek deně. což znamená 80xzmáčknuti te podělaný pumpičky. lahvyčku mám zhruba na 10 dni, toje PEKLO!!!! chci stoho ven, protože se nato divá moje žena, i 5, letá dcerka… Jsem podělanej sráč, kterej se dostal do PODSVĚTI VLASTNI VYNOU!!!
 
16.09.2015 19:19 Uživatel: guma
Věk:  30

Město:brno

Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

ahoj prosimte ja us tramal beru 10let a vim ze to je navykovi as moc dokonce kdys to vysadis tak mas kryze i muj lekar mne upozornil nes sem to začal brat ze to je velmi slna latka a ihned navykova prosim kdo nemusi at stim nezačina us deset let se snazim to vysadit ale bez uspešne

 
27.12.2016 16:22 Uživatel: 123louka
Věk:  42

Město:as

Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Dobrý den, máte někdo zkušenosti jak snaze překonat absťák z tramalu? a říct o svých stavech rodině či nerict? Děkuji moc 

 
21.02.2017 10:12 Uživatel: Romys
Věk:  47
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Dobrý den, já jsem se také potýkal se závislostí na Tramalu. Užíval jsem ho na bolesti zad 400 mg denně.   po dobu 2 let.  Užíval jsem Tramal retard s prodlouženým účinkem. Začal jsem s postupným snižováním dávek a to tak, že jsem snižoval každý měsíc o 100mg denně. Nakonec jsem tabletu 100mg rozdělil na čtyři díly a bral jsem čtvrtinu ráno a čtvrtinu večer zase měsíc. Takže jsem ke konci vlastně užíval 25 mg denně. A nakonec jsem vysadil i těch 25 mg. Absťák jsem takto prakticky neměl, jenom snad trochu návaly horka a zimy a trochu rýmu. Deprese jsem neměl vůbec. To se projevovalo vždy asi tak 2 dny po snížení dávek. Jinak to nebylo tak hrozný. Musí se postupně a jde to i bez psychologa a jiných náhražek za Tramal. V každém případě ale musí člověk chtít se toho svinstva zbavit a potom to jde. Když budete chtít tak mi napište na valmont7@email.cz a můžeme si o všem popovídat. Rád pomohu.

 
20.12.2017 23:03 Uživatel: Idephix
Věk:  33
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Tak ono hlavne zalezi, jak kdo snasi leky. vsechno je to hlavne o psychice jednotlivce… ja treba leky s obsahem tramalu beru na bolest zad uz docela dlouho, do toho jeste leky obsahujici kodein. Ale stava se, ze treba tyden to zeru jak lentilky, pak tyden nic, zase dva tydny jo, pak 3 tydny ne atd atd… za celych 5 let jsem nepocitoval zadne deprese, nebo navaly horka ci podobne abstinencni priznaky. Proste kdyz boli, tak zobu, kdyz neboli, neberu. ale chapu, ze u psychicky slabsich jedincu muze byt tezka zavislost, ostatne jako u vseho navykoveho jde jen o psychickou stranku… hodne zdaru vsem zavislakum

 
07.01.2018 01:21 Uživatel: Indy
Věk:  40
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Ahojtevja tramal i Dhc beru uz deset let. Dostala jsem ho po operaci zad a jsou to jedine prasky ktery me zaberou. Ale musim priznat ze dnes (07.01.2018) uz me jednavtableta nestaci a kdyz mam opravdu velke bolesti snim jich az devetv zaden. Nejhorsi je u e jaro podzim a zima. Vetsinou je my prvni den spatne ale pak uz ne. Hodne vas pise o unave a ospalosti ja mam opacny problem vubec pi nich nemuzu spat i kdyz by sem strasne chtela proste nemuzu spat. Nastesti pro me nejsem na tramalu ani dhc zavisla. Beru je opravdu jen kdyz jsou bolesti velke a nemam problem je zase dva tri mesice nebrat. Abstinencni priznaky skoro zadne jen jsem po tom vzdycky par dni podrazdena a depresivni. Prestovkdybych nasla neco jineho rada bych se techto dvou leku zbavila a vsem co s nimi maji daleko vetsi problemy jako ja drzim strasne moc pesti.

 
29.03.2019 10:23 Uživatel: karmina
Věk:  37

Město:detva

Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

ano tramal je vysoko navikovy a sposobuje u niektorych ludi aj halunacie ja osobne sa liečim zo zavislosti na tuto drogu

 
30.03.2019 04:51 Uživatel: daninka
Věk:  56

Město:Brno

Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Tak Tramal jsem teď hodně řešila, má matka -85 let- leží v nemocnici se zlomeninou stydké kosti. Tato zlomenina se nedá operovat, jediné řešení je klid na lůžku a poté rehabilitace. Dlouhou dobu potom co nastoupila do nemocnice byl zákaz návštěv. Ale když jsem za mamkou poprvé přišla byla jsem vyslověně zděšená. Ona má sice silnou sklerozu, nic si nepamatuje, ale to co jsem viděla v té nemocnici, jsem nikdy nezažila. Mamka mluvila úplně z cesty, byla naprosto mimo… Vlastně si žila ve svém vlastním světě… Chodila na setkání s bývaými spolužáky, pak zase stála někde na zastávce a udělalo se jí špatně. Známá magistra v lékárně se mě ptala, jestli jí nedávají od bolesti Tramal, že u starých lidí způsobuje zmatemost. Pak jsem se ptala sestřičky-ano dávají jí Tramal. Lékaři mě pořád ujistovali, že ta zmatenost je způsobená změnou prostředí, ale já jsem přesvědčená, že je to i tím Tramalem. Koneckonců je to opiát. I mě ho kdysi dávali v infuzich po popáleninách. Asi jsem byla taky dost mimo, nevím. Každopádně je to pěkné svinsto. I když nevím, jestli na němmůže vzniknout závislost

 
30.03.2019 05:01 Uživatel: daninka
Věk:  56

Město:Brno

Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Ještě tolik-kamarádka mi radila,   že mám říct lékařům, že si to nepřejeme, aby jí dávali Tramal, i jedna lékařka mi radila, aby jí dávali od bolesti něco jiného než tyto opiáty. Nevím, hodně se to už zlepšilo, asi už nic od bolesti nebere, ale já jsem předsvědčená, že je to opravdu drak, svinstvo, které by hlavně starým lidem dávat neměli…

 
30.03.2019 05:57 Uživatel: daninka
Věk:  56

Město:Brno

Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

V každém případě-tramal opravdu způsobuje halucinace. Nikdy jsem nezažila někoho kdo by byl tak mimo jako má matka v době užívání Tramalu.

 
07.12.2021 12:20 Uživatel: Milaaaan
Věk:  38
Téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Text uživatele: 

Tramal je velmi nebezpecna navykova latka, zomrel mi otec, ktory bol na nom tazko zavisli. Bohuzial to nezvladol a polozilo ho to, Vsetkym, ktori s touto strasnou zavislostou bojuju drzim uprimne place, vyhladajte pomoc, je to velmi vazne. Bohuzial Tramal je dobry sluha, ale strasny pan…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Lék Tramal a DHC - závislost a halucinace
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Necháte se očkovat vakcínou na Covid - 19? 15 2996x
infuzní léčba 1 849x
Podpora imunity - zkušenosti, rady, diskuze 5 1303x
Jaké máte zkušenosti s vigantolem? 5 1100x
Trpím nespavostí a nikdo mi nechce předepsat Rohypnol, již se nevyrábí 12 1897x
Koupím léky, které nutně potřebuji 1 1857x
Únava, útlum po antidepresivech a lék Vigil (Modafinil) - předepíše mi ho psychiatr? 7 2134x
Koupě Postinoru v 15 letech - prodají mi potratovou pilulku nebo ne? 1 1425x
Legalizace marihuany s THC jak léku - vliv na schizofrenii, deprese, psychózy, Alzheimerovu nemoc a Parkinsonovu chorobu 3 1678x
Užívání probiotik - proč ano, proč ne, anketa 10 2293x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny