Téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce

01.03.2012 22:23
Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město: Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Vážení a milí, než mě dnes poslali ze cvik domů všimla jsem si, že jsme tam všichni byli skoro jako v nějakém sanatoriu. Přes chrchlání a smrkání nebylo slyšet vlastního sýpotu natož slova kantora... Pěkně se nám oteplilo, ptáčci zpívají, travička se pomalilinku začíná zelenat a chřipka se tetelí blahem.

    Dřív, než mi vypadnou oči z ďulků - protože ten tlak už dlouho nevydrží nebo než mi naroste hřebínek či rypák se chci zeptat na vaše babské rady a triky, jak s touto věrnou kamarádkou rychle vyběhnete? Ráda uslyším i "dědkovské" rady od mužů (i když můj děda, kdykoliv se ho optám na zdraví a tak odvětí, že život mužův se dělí na tři etapy podle témat v hospodě-v první se baví o ženách, ve druhé o jídle a sportu a ve třetí o nemocech a že do té on určitě nepatří... ).

    Zabírají vám zaručené léky (tedy spíše odstraňovače příznaků) z televizních reklam? Máte recept po prapraprababičce? Nebo se jen vzdáte a čekáte, až vás a vaší postel návštěvnice opustí?

    Co s bolavými klouby a vlastně vším? Potlačujete teplotu nebo necháváte vše plynout? A co s tím věčně tekoucím nosem a pšíkáním? Ještě pár takových a vykýchnu snad i plíce excited

   Šup... rady a názory sem... Zrovna teď mám pocit, že zmrznu. A to jsem tu před chvílí byla jako ve výhni a přitom jsem nezměnila polohu ani ošacení. Zatím si půjdu udělat už asi 10 nápoj, po kterém chřipka vyšumí. Pak se prosím přihlaste ti z vás, u kterých díky mým nápojům vyšuměla wink

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.03.2012 07:18 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce
Text uživatele: 

Lucy, jedině poctivě vyležet. Při teplotě nad 38 paralen, jinak ji nechat "spálit bacil" v těle. Hodně tekutin nemusím asi připomínat. Žádný internet, v klidu vyspávat a sem tam lžíci šťávy z cibule (posekaná a posypaná moučkovým cukrem pustí dobrou medicínku)

 
02.03.2012 10:14 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce
Text uživatele: 

 Co bych já udělal, Lucy... Okamžitě lehl do postele na 2-3 dni. Uvařil černý čaj půl litru + půl litru suchého bílého vína, teplé nalil do termosky a popíjel prvý den. Všechny škodliviny třeba s těla rychle vyplavit, pocením, černý čaj je močopudný. Pil bych bylinné čaje, kloktal hrdlo, koupel nohou a obklad na hrdlo samozřejmě vše, dle potřeby. Vypocené i vymočené tekutiny je třeba doplňovat čistou vodou s troškou soli, a minerálkou bez bublinek, pro doplnění vypocených minerálů a soli.  

 

Rady z knihy, kterou vzpomenu v mojí nové témě.

Chřipka.

•Jezte málo. Pijte bylinné čaje.

•Kloktejte heřmánkovým a šalvějovým čajem.

•Dopoledne si připravte koupel nohou a potom hned zas ulehněte do postele.

•Potírejte si čelo mátovým olejem.

•Pijte čistý slepičí vývar.

•Připravujte prastarý účinný protichřipkový čaj: 1 čajovou lžičku sušeného lipového květu spaříme šálkem vařící vody a necháme 15 minut vyluhovat, pak čaj scedíme a trochu osladíme medem. Lipový květ také můžeme smíchat se stejným množstvím bezového květu, nebo bezinek.

•Pijte denně ¼ litru šťávy z červené řepy.

•Proti nákaze chřipkou se pije čaj z červených plodů cayennského pepře, jedí se kandysované zázvorové kořeny, nebo se rozžvýká několik jalovcových bobulí. Jsou to výborné dezinfekční prostředky, máme-li navštívit nemocného chřipkou.

Čaje proti bolesti v krku... 1 lžíce dubové kůry, půl citronu, který jsme předtím omyli dobře v octě, lžíce kořene nebo nati petržele. Vaříme 8 minut v půl litru vody a hned slijeme. Čaj pijeme šest dní.

Čaj proti kašli... 1 lžíce řebříčku, 7 hřebíčku, lžíce podbělu, lžíce kmínu, lžíce dubové kůry, citrónu a lesního medu. Vaříme 8 minut v půl litru vody a hned slijeme. Čaj pijeme 7 až 14 dní.

Koupel nohou při teplotách.   Ve 4 litrech vody vaříme 10 minut hrst dubové kůry. Přidáme 2 lžíce soli a v odvaru koupeme 20 minut nohy.

Přeji rychlé uzdravení.  

 

 

 
02.03.2012 17:51 Uživatel: Julie
Téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce
Text uživatele: 

  Jak na sobě pozoruji chřipku, vlezu do pelíšku a užívám Apo-Ibuprofen a čaj, hodně čaje. A čekám.....

 
02.03.2012 20:43 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce
Text uživatele: 

Páni, děkuji všem za rady happy

   Cibulová šťáva a i ty "driáky" se zázvorem znějí děsivě, ale jistě patří mezi nejúčinnější. Babička mi jednou udělala čaj se zázvorem, citronem a ještě něčím. Položilo by to i koně, ale mě to zaručeně zbavilo nachlazení. Bylinky bohužel nemám. Plánuji na jaře vyrazit s Árčím a něco si nasbírám - pokud mi to všechno nespase pod rukama happy

    Takže teplá postel je jasná volba. A pití... Já piju obecně strašně málo sad Snažím se polepšit, ale žízeň cítím málokdy  a jsem lajdák a nemyslím si na to.

   Baru, s tou teplotou je to u mě složitější. Přirozenou tělesnou teplotu mám 35,5 a teploty nad 38, díkybohu moc nemívám. Bohatě mi stačí 37. U doktorů jsem pak za hypochondra, ale ty 2 stupně jsou opravdu znát...   Vím, že patogeny mají optimální teplotu, kdy se množí a já jsem zřejmě blíž té jejich spodní hranici. Proto nevím, jestli u mě pocení má smysl - nevím, jestli dosáhnu té horní hranice, kdy už jim začne být horko, aniž bych uvařila sama sebe...

    38,5 jsem měla naštěstí jen jednou v životě při hnisávé angíně a bylo to dost nepříjemné. Když pominu hodně divoké sny, když jsem náhodou na chvíli usnula, a halucinace nemohla jsem jíst pít a vlastně skoro nic. Horší bylo, že už máma nevěděla co semnou a nepomáhaly ani obklady z tvarohu ani s cibulí, ani vlažné sprchy... To bylo celkem peklo. Trvalo to naštěstí "jen" odpoledne a noc. Asi zapracovala i psychika protože do nemocnice jsem opravdu nechtěla.

    No nic, uvařím si čajíka, nakopnu vlněné ponožky a mažu pod peřinu. Ještě si přiberu nějaké ovoce... a cibuli zvážím. Už je mi o něco líp, tak uvidím zítra wink

   Děkuji ještě jednou.

 
03.03.2012 19:16 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce
Text uživatele: 

 Tak to máme Lucy s tou teplotou stejné. altPřesto, když mám pocit, že na mě něco leze, udělám, co jsem psal. Bylinky se sbírají ne jenom na jaře, ale i v létě a na podzim. Dobré je mít doma herbář, kde se píše, která bylinka se kdy sbírá, jak se suší a k čemu je prospěšná. Přes zimu se dají bylinky koupit v nějakém dobrém krámku a zázvor kořen lze koupit pořád. Četl jsem Tvoje téma, kde píšeš o Arčim, je to velice pěkně, s citem napsané a smutné.

 

Koupel nohou si můžeš udělat, i když nemáš teplotu a přes rok, také koupel celého těla.

Koupel celého těla v odvaru •Hrst dubové kůry, 20 dkg cibule, 5 stroužků česneku, hrst přesličky, 3 lžíce fenyklu, hrst bezinkových větviček vhodíme do 4 litrů vody a 10 minut vaříme. Přecedíme a nalijeme odvar do vany. Koupel trvá 20 minut v příjemné teplé vodě.

Koupel používáme 1 krát týdně při oslabení, jinak 1-2 krát měsíčně. Zlepšuje celkovou kondici, prokrvuje, čistí, posiluje nervovou soustavu. Vynikající pro osvěžení po tělesném výkonu.

Moje poznámka• Když nebudeš mít všechny ingredience, třeba jenom dubovou kůru, nic  tím nezkazíš. Hodí se přidat i mořská sůl.

 

 
03.03.2012 00:39 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak na chřipku - babské rady či rady po prababičce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Epidemie - průběh, ukončení 4 245x
Koronavirus - diskuze 55 940x
Nevyléčitelná nemoc 1 457x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 398x
neklidné nohy/neurologie 1 425x
Nemizící pupínky na zadku 4 582x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 434x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 909x
Strie po porodu - léčba, byliny, bylinky, laser? 1 823x
Problémy s erekcí - po předehře penis ochabne a je po všem 1 1642x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 2
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16121
Počet odpovědí celkem: 173360
Počet registrovaných: 4868 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Chci víc sexu než partner
Nejkomentovanější za 7 dní: Zvyšování nájmu ve stavu nouze
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny