Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?

31.10.2013 22:11
Uživatel: V.ě.r.a.
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý večer.

Potřebuji poradit. Od letních prázdnin 2013 mě trápí vysoký krevní tlak, kdy jsem opakovaně naměřila 178/120 nebo 168/115 mm Hg. Nyní jsem minulý týden ve čtvrtek dostala tabletky Concor combi a měřím tlak 3x deně a mám tak 148/109 mm Hg - 140/120 mm Hg. Včera jsem naměřila 148/136 mm Hg a dnes 143/120 mm Hg. Dnes se mi chvílemi točí hlava. Chtěla bych zkusit ženšen korejský. Mohla bych zkusit? Navíc ještě beru hormonální antikoncepci Lyndinette a včera mi řekl gynekolog, že hormonální antikoncepci mám brát dále, praktický lékař řekl hormonální antikoncepci Lyndinette vysadit - tak nevím.

Ještě bych chtěla dodat že jsem ve velmi velkém stresu a mám hodně velké problémy se spaním, proto si myslím že tlak je způsoben psychikou a nespavostí, celkovým vyčerpáním.

Děkuji za odpověd.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4839x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Léčený vysoký krevní tlak
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.10.2013 22:21 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

Ženšen klidně zkuste. Určitě Vám neublíží.

Hlava se Vám asi točí, proto že jste zvyklá na systolický tlak o 40 mm Hg vyšší než máte nyní - po úpravě léčby. Je pravděpodobné, že motace budou časem méně časté (až se na snížený tlak krve organismus adaptuje). Pokud budete reagovat na tento příspěvek, napište pak ještě KDY se Vám motá hlava (po WC? při vstávání z lůžka? jindy? ), kolik je Vám roků a z jakého důvodu berete hormonální antikoncepci (poruchy cyklu? antikoncepční účel? ).

Samozřejmě stres má vliv na všechno. Zvažte návštěvu psychiatra, pokud jste v napětí nebo úzkostech, event. psychologa, pokud máte nějaké trápení. Pokud nechcete hned začít brát léky, zkuste pít čaje z meduňky (event. pokud si troufnete, můžete klidně jíst lístky meduňky přímo - účinek je silnější a meduňka je chuťově velmi příjemná, víme všichni, že se dává do nápoje Mojito /mochito/) - meduňka má dobrý vliv na zklidnění psychiky, zlepšuje usínání a mimo to má i dobrý vliv na trávení a bolesti hlavy. Ženšen a meduňka by Vám mohly pomoci při léčbě vysokého krevního tlaku.

Samozřejmě spoléhat jen na ženšen nelze. Je potřeba se dostat "do pohody", protože psychika je základ všeho (vizte psychosomatické nemoci ad.). Jakmile budete více v klidu, vysoký krevní tlak i nespavost by se mohly zlepšit.

Kombinace léků na tlak a hormonální antikoncepce by snad ani nevadila, ale předpokládám, že praktický lékař nedoporučuje hormonální antikoncepci při vysokém krevním tlaku, kdy by se teoreticky mohly vyskytovat sraženiny v krevním řečišti (a hrozila např. hluboká flebotromboza, plicní embolie, infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda).

Předpokládám, že nekouříte - při kouření je hormonální antikoncepce kontraindikována.

Informace o ženšenu vizte také zde.

Jo a asi máte aterosklerozu, protože máte vysoký diastolický (ten druhý) tlak - tzn. že cévy (hlavně aorta) jsou nepružné.

 
03.11.2013 15:42 Uživatel: ...
Věk:  38
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

již jednou jsem  měla před 10 lety trombozu, raději jsem vysadila antikoncepci, tlak je zatím dobrý  133/71 nebo 130/90  tak uvidíme jak to bude pokračovat

 
01.11.2013 01:46 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

Na Tebou konkrétně položenou otázku Ti neodpovím, ale poradím něco jiného, i když asi zbytečně, protože jak jsem zjistila lidé se raději budou cpát vším možným i nemožným než by zkusili něco jednoduchého.

Příčinou vysokého krevního tlaku může být ledasco, ale ze své vlastní zkušenosti, stejně tak jako ze zkušenosti lidí v mém okolí, kteří to zkusili můžu doporučit něco velmi účinného a to přestat solit.

Tím nemyslím omezit množství přidávané soli, ale úplně ji jako doplněk vyloučit ze stravy.

Tj. žádné dosolování čehokoliv, přestat používat srágory jako jsou bujony, kořenící směsi - v zasádě ve všech je značné množství soli, v zásadě vyřadit uzeniny vč. tzv. šunky, přesolené "sýry" typu eidam, tvarohové "sýry" jako je např. lučina apod.   Zkrátka používat základní potraviny a koření, když už vyjímečně uzeninu tak kvalitní anglickou slaninu, když sýr tak parmezánového typu atd.

Po zhruba 2-3 měsících se tlak plně upraví.

 

Sama za sebe můžu říct, že jsem brala léky na tlak od mládí, měla jsem velký rozptyl změny tlaku. Něco přes tři roky nesolím a tlak mám ukázkový bez ohledu na to jakým životním obdobím zrovna procházím. Jako bonus mám pestřejší chutě.

Totéž se týká všech, kteří to zkusili.

 
02.11.2013 22:39 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

Tak tak. Veselka má pravdu. Málo solit. Sodík ze soli zvyšuje také určitým specifickým mechanismem krevní tlak. Sůl nahrazovat např. česnekem, který má podobnou chuť - je to jen o zvyku.

 
01.11.2013 16:33 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

Ještě pár věcí k tomu, co napsali Veselka a Avi (souhlasím s oběma)

Zkus rybí tuk - dlouhodobě, pravidelně, dost prý pomáhá.

Nevěř moc přístrojům, které měří tlak (nevím, jakou máš značku). Přítel je z toho nešťastný, protože jezdí na rychlé a lidi volají jen proto, že si naměřili vysoký tlak. Pak přijedou a tlak na jejich pořádném přístroji mají úplně jiný. Já jsem měla takový šmejd teploměr - rozdíl byl, a to nekecám, až 5 °C. Teď si s ním hrají děcka.  

 
01.11.2013 17:57 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

Správně to píše Avatárek, patrně jde již o Aterosklerózu. Nic neobvyklého, aterosklerózu dnes mají už i školou povinné děti.

Až příliš často slyším majetnicky vyslovované obdoby těchto vět: „Mám vysoký tlak, mám cholesterol“, všimněte si toho až chlubivého vlastnictví. Nebo: „To nese ta doba, to jsou ty civilizační choroby“. Také přímo miluji věty: „Za to může ten stres, je ho dneska všude plno. “ Úžasné a nejlepší nakonec: „Mám stres. “

Těmto lidem není pomoci, protože choroby, stres, vysoký tlak, cukrovka a podobné, jsou jejich majetkem a na majetku skoro každý přímo lpí.

Pro ty, kteří nechtějí již do konce života polykat pilulky, nebo si vedlejšími účinky léků kazit život je snadná pomoc. Nutná podmínkou je, že dotyčný musí chtít něco změnit, protože dosavadní způsob života, stravování a myšlení jej dovedl tam kde je a k některým civilizačním chorobám.

Beze změny žádná změna nenastane.

Sám jsem se vyléčil z některých civilizačních chorob, chronického zánětu slinivky, bolestí páteře a dokonce z alergie. Vyléčil jsem si bez operace i zlomený meniskus. Moje ženuška se během dvou roků vyléčila z vysokého tlaku (185/140), zvýšeného cholesterolu, alergie, zhrublé pleti na tvářích a z dalších obtíží. Stačilo opravdu málo, jen se rozhodnout: „Od dneška se nestresuji, ode dneška změním způsob stravování, ode dneška jsem šťastný. “ Samozřejmě to dodržovat alespoň dva roky bez výjimek.

 

O také nutné suplementaci vlákniny, vitamínů, minerálů, stopových prvků a také Omega tři nenasycených kyselin neuvádím podrobnosti, protože to je individuelní záležitost a nelze proto zde přesně poradit.

 
02.11.2013 00:24 Uživatel: Pepa
Věk:  50
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

Je prokázáno, ze pokud v noci ne spím, nebo spím spatne, tlak vyznamne vyskočí. Pokud se to opakuje častěji, uz tak zustane.

 
02.11.2013 22:33 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Text uživatele: 

Byť všechno se vším souvisí, jen nedostatek spánku nezpůsobí hypertenzní chorobu. Jde vždy o komplex příčin (pokud není na pozadí organicita - např. nádor nadledvinek nebo zevní útlak tepny ledviny apod.).

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Léčený vysoký krevní tlak, točení hlavy, stres a nespavost - pomůže ženšen?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 3 113x
Epidemie - průběh, ukončení 4 265x
Koronavirus - diskuze 65 1062x
Nevyléčitelná nemoc 1 467x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 406x
neklidné nohy/neurologie 1 433x
Nemizící pupínky na zadku 4 589x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 441x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 919x
Strie po porodu - léčba, byliny, bylinky, laser? 1 833x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny