Téma: Mám cukrovku, zmenšují se mi svaly a svalová síla

28.08.2011 20:38
Uživatel: Kratochvíl Josef
Věk:  67
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Sportuji, mám cukrovku typu B, ubává mi svalová hmota a síla. Prosím existuje potravinový doplněk na zvětšení síly a svalů? Děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.08.2011 21:34 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Mám cukrovku, zmenšují se mi svaly a svalová síla
Text uživatele: 

Vážený pane Kratochvíle.

Fandím Vám, že sportujete, jsem stejně mladý jako vy a také nezahazuji flintu do žita.

První problém pacientů tkví v tom, že po návštěvě lékaře, se stanou majiteli choroby. Vědí, že se budou muset stále léčit a dokonce ani neuvažují, ani nesní o tom, že by se mohli uzdravit, nebo aspoň podstatně si zkvalitnit život. Lékaři, oficielní medicína apod. léčí a to vyhovuje farmaceutickým koncernům. Každý pacient s cukrovkou, s rakovinou, s vysokým tlakem, s artrózou a jinými  autoimunitními chorobami a dalšími tak zvanými civilizačními chorobami je pro ně hotový zlatý důl. Uzdravit se ovšem, musí každý sám. Podmínka je, že musí chtít se uzdravit a věřit, že je to v jejich silách. Většina pacientů, bohužel, jen hledá ještě zázračnější pilulku, nebo jednoduchý prostředek, který mu zaručí změnu choroby, změnu myšleni, změnu ostatních lidí a vlastně všechno udělá za ně.

Tak to ovšem nefunguje. Chceme-li něco změnit, musíme změnit sebe. Beze změny žádná změna nenastane. Každá změna začíná v hlavě, v tom co máme mezi ušima a rozhodnutím, což souvisí s našimi cíli a vůbec chutí aktivně žít a řídit sami svůj osud. Dobří lékaři mohou být našimi pomocníky v uzdravování. Pomoc existuje, 80% je ale na vás a spočívá ve změně stravovacích a jiných návyků a to je dlouhé povídání. Mohu vysvětlit jen osobně. O 20% se postarají výživové doplňky, vyráběné výlučně organickým způsobem. Pan Sova

 
29.08.2011 08:20 Uživatel: Julie
Téma: Mám cukrovku, zmenšují se mi svaly a svalová síla
Text uživatele: 

  Hlavně se pane Kratochvíle poraďte se svým lékařem. Všelijaké šarlatánství by Vám mohlo ublížit. Také bych si dávala pozor na předražené výživové doplňky, které jsou defacto placebo. Poznáte je tak, že je nabízejí dealeři a v lékárně je nekoupíte.

 
29.08.2011 11:07 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Mám cukrovku, zmenšují se mi svaly a svalová síla
Text uživatele: 

Vážený pane Kratochvíle!

Předpokládám, že se léčíte u dobrého lékaře. Já kamarádím takés mnoha velmi dobrými doktory, někteří jsou přímo osvícení a poznám je podle toho, že postupují podle tak zvaného celostního pohledu na člověka a řídí se také svým svědomím. Je fakt, že jim za rozhovory s pacienty a pátrání po skutečných příčinách nemoci, pojišťovny nic neplatí. Znám taky mnoho hloupých lékařů, tak jako jsou dobří automechanici a špatní a tak to platí napříč všemi obory lidských činností.

Šarlatány nikdy nikomu nedoporučuji, ani žádné neznám. Snažím se stýkat s moudrými, přemýšlivými a citlivými lidmi, nezatíženými předsudky. Doporučuji Vám přečíst si dvě knížky, které by Vám určitě mohly pomoci: 1. Norbiho tajemství od autora Norbi Titok, vydavatelství NOXI, s.r.o., tam se dočtete o změně stravovacích návyků, o správném poměru proteinů a uhlohydrátů a další nesmírně důležité informace, a 2. Knížku od MUDr. Jana Hnízdila, Mým marodům, aneb Jak vyrobit pacienta, nakladatelství Lidové noviny.

Co se týče výživových doplňků, nejsou to léky, a také neléčí, ale jak název napovídá, jsou to doplňky výživy. Jejich účelem je doplňovat to co ke zdravému životu naše tělo potřebuje a co se v naší dnešní stravě nenachází, anebo nachází v nedostatečném množství. Naše tělo potřebuje ve stravě denně přijmout asi 95 různých látek v různém množství, jinak dochází k vyčerpávání organizmu a následně k různým nemocem. Výživové doplňky přírodního původu vyrábí ve světě asi 2000 výrobců. Výživové doplňky se podle způsobu dělí na prášky z rostlin, které osahují mnoho celulózy a málo účinných látek, další jsou výtažky z rostlin, kde je extrahována, většinou chemicky, jen některá účinná látka. Třetí skupinu tvoří exklusivní koncentráty z rostlin, vyráběné za nízkých teplot, které obsahují vždy celou škálu účinných látek, tedy i mikroživin, minerálů, stopových prvků, vitamínů a takzvaných fitonutrientů. Všechny dohromady vytváří synergický efekt, to značí, že znásobují účinnost jednotlivých látek. Tolik stručně k této problematice. Absolvoval jsem v této oblasti důkladné školení zakončené zkouškami.  V lékárnách jsou mnohé dobré výrobky k dostání, ale je třeba si vybírat podle účinnosti, a způsobu výroby. Ty laciné, většinou chemicky vyrobené se mohou ukázat jako málo účinné, nebo přímo škodlivé a pak přijdou pěkně draho. Dobré výživové doplňky opravdu neléčí, ale přímo uzdravují.

Výrobky prodávané takzvaně přímo od výrobce, jsou u seriozních výrobců, kteří působí například už 75 let, vzhledem ke skutečné účinnosti, mnohem lacinější. Je třeba si vybírat, myslet, případně se poradit se zkušenými odborníky a neházet vše do jednoho pytle. Doporučuji stránky Mgr. Martina Jelínka, který je velmi zkušený odborník na výživu a výživové doplňky. Pan Sova

 
06.11.2013 21:35 Uživatel: Jaro
Věk:  52

Město:Malacky

Téma: Mám cukrovku, zmenšují se mi svaly a svalová síla
Text uživatele: 

Mal som cukrovku II. typu, alebo typu B - komu sa ako páči. Dostal som sa z toho - ale v počiatočnom štádiu - cukor na lačno 7,6  po záťaži ( vypití glukózy ) vyše 12.

Liečba :
Zázvor - 5x denne po 10 g, nastrúhaný, ochutený ( osladený + 1/2 citrónu, zaliate 1/2 litra vody, alebo s nastrúhanou mrkvou, jablkom, citrónom, rebarborou, . proste - šalát podľa chuti )
Ostatné ráno na lačno
             1 tbl chróm forte ( odporúčam MedPharma - tekutý, kvalitnejšie sa vstrebáva )

             2 tbl zinok ( na predpis zarábaný v lekárni je hradený poisťovňou )

             2 lyžice rybieho tuku ( na predpis čapovaný je hradený poisťovňou )

Ak máte stukovatelú pečeň - pri cukrovke to býva
            1 tbl Lagosa

            1 -  2  tbl kálium   ( riadi glykáciu hemoglobínu ) - na predpis hradí poisťovňa 

Po tejto dávke som nejedol aspoň dve hodiny - aby sa to nezmiešalo s jedlom a kvalitne strávilo.  
Rok športujem - beh, bicykel, kliky, brušáky - do spotenia. Dnes v pohode zabehnem denne 5 km, 3 - 4 krát denne 40 km na bicykli asi za 2,5 hodiny - ale polovica trasy je horská.

 

Zmena organizmu obrovská - doteraz chodím v tričku s krátkymi rukávmi …je november!!!  Ale hlavne : cukor na lačno kolíše 4,3 - 4,7 a po záťaži je do 5. Ak ste nedospeli do štádia odrezávania prstov na nohách - preberte sa a zamakajte. Mne to trvalo 3 roky, než som sa uzdravil. Trvá to, ale treba vydržať. Na začiatku sú výsledky nebadané.  

A ešte niečo :  môže pomôcť, ak sa … zamilujete. Je to super inšpirácia, prečo so sebou bojovať! A je jedno, či máte 50 a milovaná osoba 20 - šalejte, robte sprostosti, žite a prežijete. Farmácia a pasivita s nedisciplynovanosťou vás neuzdraví …

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám cukrovku, zmenšují se mi svaly a svalová síla
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Epidemie - průběh, ukončení 4 245x
Koronavirus - diskuze 55 940x
Nevyléčitelná nemoc 1 457x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 398x
neklidné nohy/neurologie 1 425x
Nemizící pupínky na zadku 4 582x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 434x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 909x
Strie po porodu - léčba, byliny, bylinky, laser? 1 824x
Problémy s erekcí - po předehře penis ochabne a je po všem 1 1642x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 2
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16121
Počet odpovědí celkem: 173360
Počet registrovaných: 4868 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Chci víc sexu než partner
Nejkomentovanější za 7 dní: Zvyšování nájmu ve stavu nouze
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny