Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte

29.08.2012 18:00
Uživatel: soldat4
0-100
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Je to normální? Nevím jestli vyhledat odbornou pomoc. Mívám strašné deprese. Přijdu si tak strašně sám. Při tom bych kolikrát utekl někam daleko od všech lidí. Prochodím hodiny venku a přemýšlím.... stejně mi to nepomáhá. Nejradši bych byl zavřenej někde v koutě. Přijde mi že je můj život úplně zbytečnej. Nudnej. Nedokážu si ho užívat jako ostatní lidé. Na život mám záporný názor....
Nevim jak dál....
 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3289x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Deprese
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.08.2012 18:47 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Michale, deprese není stav, kdy mě svět nebaví, nemám náladu, deprese je diagnoza a celkem vážná, na níž se važí i další fyzické stavy - bolesti hlavy, výkyvy tlaku a kde co... takže seber čisté triko a gatě, zítra se vydej k lékaři, který by ti měl napsat doporučení na obdobrné vyšetření - psycholod nebo ještě lépe psychiatr. POkud se jedná o nenálady, zklamání, dočasné otrávení vsím, je to do tlap psychologa, pokud jde o depresi, je to už kompetence psychiatra. a je třeba to řešit. A napiš nám, prosím, jak jsi dopadl. Díky megera

 
29.08.2012 22:20 Uživatel: TQQ
Věk:  19
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Zdar, já jsem odbornou pomoc vyhledal téměř nedávno, také jsem si myslel, že mám deprese. Psycholog semnou na několika sezeních rozebral to, co mě tíží. Nakonec se zjistilo, že žádnou depresi nemám, že to byl jen opravdový smutek happy Co tím chci říci je to, že možná to vše není deprese, možná máš moc dobré důvody být smutný. Já jsem si myslel, že mám depresi, ale byl to pouze potlačený smutek z dětství.

 

Musím ale říci, že po návštěvách psychologa, kde mi bylo řečeno, že depresí netrpím, jsem opravdovou depresi zažil. Měl jsem kocovinu a chtěl jsem se zabít, takže to chce i nějakou psychickou hygienu, nesedět doma u kompu, nechlastat, nekouřit, spíš sportovat, myslet na fajn věci(ano, vyhledávat příjemné věci, třeba fajn knihy), stýkat se s příjemnými lidmi, určit si nějaké životní cíle, najít si koníčky, prostě se aktivně věnovat smyslu vlastní existence happy

 

Ale odborníka jsem vyhledal. Pokud nebudeš mít podporu rodičů, můžeš najít psychologa, který příjímá klienty a nechá si platit pojišťovnou. Rodiče se to nedozví. Ale pokud máš rodiče, kterým se můžeš svěřit, určitě to udělej. Já takovou možnost neměl a je to velká škoda.

Hodně štěstí!

 
30.08.2012 08:42 Uživatel: samča
100-500
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Většinou psychologové na pojišťovnu nejsou dobří, protože mají moc pacientů a nevěnují se ti, tak jak bys chtěl. Můžou tě místo "nakoupnout", srazit k zemi sebevědomí. Mám s tím vlastní zkušenost a slyšela to od ostatních. Lepší je si platit soukromého. Znám jednoho dobrýho, ale je bohužel nejdražší. Před 14 lety byl na pojišťovnu. Chodím k němu, protože vím, že mi pomůže a zná mě dobře. Taky jsem v Tvém věku měla takové pocity.

 

Pokud Ti ten psycholog nebo psychiatr nebude sedět, už k němu radši nechoď a jdi k jinýmu. V dnešní době není ostuda navštívit je.

 
30.08.2012 17:25 Uživatel: Marky
Věk:  21
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Ahoj,

mám stejnou zkušenost jako Samča. Byla jsem u psychologa placeného od pojišťovny, neměl na mě moc času, v čekárně dost lidí, takže jsem víc času strávila snad v ní (a bylo mi tak nějak zvláštně pod zkoumavými pohledy dotyčných; i když vím, že to dneska není žádná ostuda). Potom jsem si našla placenou psycholožku, která se mi věnovala, nespěchala, domlouvaly jsme se invididuálně (takže nikdo nevěděl, že chodím k ní)... Bohužel jsem potom už nevycházela s penězi (chtěla za hodinu tuším tři stovky)... Myslím si, že je opravdu potřeba najít si někoho, kdo ti "sedne".. Přeju ti hodně štěstí...  

 
30.08.2012 20:52 Uživatel: samča
100-500
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Jen tři stovky? To asi není v Praze, ne? Já platím 1000 za 50 min. U levnějšího jsem byla, ale když mě nezná, tak bych tam musela jít vícekrát. Tak mě poslal k tomu dražšímu.

 
31.08.2012 07:24 Uživatel: Marky
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Ne, v Praze to nebylo, jsem z Vysočiny..  

 
08.09.2012 23:35 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Zda jde o skutečnou depresi by měl zjistit (oddiagnostikovat) psychiatr a adekvátně případně stav zaléčit. Depresi sice nazývám stavem, ale je nutno říci, že jde o NEMOC - poruchu neurotransmiterů v mozku. A stejně jako se zlomenou nohou se chodí na traumatologii, tak s depresí se chodí na psychiatrii. Příznaky deprese a léčba zde:

 

 
16.09.2012 10:40 Uživatel: Lucrezia
Věk:  37
index.jpg
0-100
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Chtěla bych se zastat klinických psychologů provozujících terapie na pojišťovnu.

Mám zkušenost jak osobní, tak od kamarádky, kdy odvedli vynikající práci. 50 minut na pacienta, jak to má být. Je dobré rozlišovat psychologické poradenství, vyšetření a terapii.

 

Psycholog buď kvalitní je nebo není. To neovlivní ani to, kým je placen, neb jemu je jedno, odkud ty peníze dostane, jestli od vás nebo od pojišťovny, přijde si stále na stejnou částku.

Takže tím to opravdu není.

 
16.09.2012 18:52 Uživatel: samča
100-500
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Ale kdybych chtěla jít k psychologovi na pojišťovnu, tak musím mít vážný psychický problém nebo nemoc, ne? Já nemám dobrou zkušenost s psychologem na pojišťovnu. Čekala jsem dlouho v čekárně a když už mě vzal, tak mě odbyl. Bylo znát, že má spoustu pacientů a nepamatuje si, co mi radil minule. Dokonce můj problém zlehčoval a mluvil úplně od věci. Cítila jsem se pak mizerně.

Teď chodím k nejdražšímu psychiatrovi, na psychoterapii, ale pomůže mi. Nakopne mě, ani nevím jak.  Cítím se jak v ráji. Chtěla bych jít k levnějšímu, ale je těžký najít někoho, kdo "sedne", pochopí problém a zároveň pomůže.

 
16.09.2012 20:33 Uživatel: Lucrezia
Věk:  37
index.jpg
0-100
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Jestli ti ten současný sedí, tak je asi škoda začínat jinde.

Nejjednodušší je požádat pojišťovnu o seznam psychologů, s nimiž má smlouvu. Někdy se to dá vyhledat i na webu.

Ty pak postupně obvolávat a ptát se, jaký druh terapie či poradenství dělají. Často je nutné čekat měsíce, než se uvolní místo. Ale pak už to jede-berou v přesný čas, žádné čekání, dodržují pravidla 45-50 min terapie (sezení).  Často je dobré dát na dobrý tip od známých, kamarádky, koílegyně, když mají s někým dobrou zkušenost...

 
17.09.2012 14:15 Uživatel: samča
100-500
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Ale stejně je potřeba doporučení od praktického lékaře nebo psychiatra, pokud bych chtěla chodit na pojišťovnu na terapii. To jsem četla na internetu.  Před několika lety jsem taky dlouho čekala než přijdu na řadu na konzultaci na pojišťovnu a pak když jsem šla k jedný doktorce, tak vřelá nebyla.  Každýmu sedí jiný doktor. Jednou mi kamarádka doporučila doktora gynekologa a neseděli jsme si. Sám mi natvrdo řekl, ať jdu k jinýmu doktorovi.

 
17.09.2012 17:57 Uživatel: Lucrezia
Věk:  37
index.jpg
0-100
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Jo, to se často stane, že si pacient s doktorem nesedne.

Já jsem taky jednou zamítla takhle jednu psycholožku, byla nepříjemná už přes telefon.

Nicméně můj nynější terapeut na tom není o moc lépe, zpočátku jsem zvažovala, jestli mi to stojí za to, někdy mi jeho přístup vyloženě nesedne. Jindy jsem ráda, že ho mám.

Tak přeji hodně štěstí při výběru...

 
17.09.2012 18:04 Uživatel: samča
100-500
Téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Text uživatele: 

Mě taky tady na tom doktorovi něco vadí, ale to na každým člověku. Taky je náladový. Hlavně aby neškodil nebo nesnižoval sebevědomí. To na sobě poznáte.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mám deprese a nevím jak dál - poraďte
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 4 305x
Epidemie - průběh, ukončení 4 379x
Koronavirus - diskuze 77 1398x
Nevyléčitelná nemoc 1 558x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 471x
neklidné nohy/neurologie 1 487x
Nemizící pupínky na zadku 4 664x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 525x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 983x
Strie po porodu - léčba, byliny, bylinky, laser? 1 884x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16216
Počet odpovědí celkem: 173739
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny