Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě

23.01.2012 19:49
Uživatel: Skarmanka
Věk:  53
Odpovědí na téma: 54
Text: 

Jsem dva roky po banální autonehodě. Při nárazu mi hlava ulítla vpřed a hned vzad.lLékař nepoznal včas úraz Whiplash injury (opěrkový syndrom, bičové trauma) a včas neléčil....   Byla jsem za simulanta, hypochondra, vyhořelou učitelku, blázna. Z několika zdrojů vím, že se tento úraz dá úspěšně a bez následků léčit. Musí se ovšem včas poznat a vědět jak léčit. Vidělo mě 11 neurologů Plzeňského kraje, jen jedna neuroložka zabrala. K té jezdím. Přiznala se, že byla na školení u doc...... na Vinohradech. Jinak prý neurologové nemají šanci tento úraz poznat. K němu také jezdím. Jinak jsem pro všechny ostatní.... viz výše. Jsem v plném invalidním důchodu. V našem městě vím o 3 dalších lidech, také zmrzačeni, stejné příběhy jako přes kopírák. Protože nemají graf z TETRAXu jako já, a tudíž nemají nález, jsou v péči psychiatrů.

Ráda bych založila občanské sdružení, jakési fórum stejně postižených, ať už těch zmrzačených (těch je asi většina), i těch, kteří měli to štěstí a včas narazili na doktora, který znal a věděl, jak je vyléčit.

Oficiální stanovisko České neurologické společnosti k tomuto úrazu zní: soukromé vsugerované pocity pacienta, špatné myšlenky, zveličování potíží, které nemají reálný základ a proto: buď do práce anebo na psychiatrii. Přihlásil se mi asi padesátiletý pán, který mi plakal do telefonu, že není blázen. Vím, že není blázen. Ale měli by to především vědět doktoři, že my vyplešáci nejsme simulanti ani blázni. Poraďte, jak s osvětou jak mezi lékaři (nejsou peníze na školení, ale na invalidní důchody ano? ), tak mezi potenciálními pacienty.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.01.2012 00:09 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Není pravda, že lékaři nedokážou odhalit pravý stav pacienta. Píšou, že přístroj odhalí i simulanta.

„Žádné jiné diagnostické zařízení nedokáže měřit nestabilitu a určit zdroj problémů s rovnováhou tak přesně jako Tetrax, “ vysvětluje vynálezce zařízení profesor Reuven Kohen-Raz. Přístroj dokáže potvrdit přímou souvislost mezi konkrétním případem a úrazem, který se mohl stát v minulosti. Dokáže však bezpečně odhalit i simulujícího pacienta. V případě soudních sporů je objektivním a nezávislým arbitrem pro stanovení výše odškodného.

 
24.01.2012 07:18 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Ale paní psala, že ostatní pacienti nemají graf z tohoto přístroje jako ona, takže vůbec na tomto vyšetření nebyli.

Možná že lékaři toto zanedbali.

 
24.01.2012 08:52 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Rozumím, ale reagovala jsem na poslední odstavec - Oficiální stanovisko České neurologické společnosti k tomuto úrazu zní: soukromé vsugerované pocity pacienta, špatné myšlenky, zveličování potíží, které nemají reálný základ a proto: buď do práce anebo na psychiatrii.

 
25.01.2012 21:22 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dovolil jsem si Vám nastavit sledování tématu, takže Vám budou chodit infoemaily, že je tu nová odpověď. Je to lepší pro uchování anonymity. Protože pokud sem napíšete svůj email, někdo si Vás může "dohledat" a nějak toho zneužít. Obzvlášť informace o zdravotním stavu považuji za obsah intimního rázu.

 
19.12.2012 19:47 Uživatel: Bella
Věk:  38
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Prosím o radu. Jsem dva roky po autonehodě, právě mi neurolog oznámil opěrkový sindron. co se dá dělat pro zlepšení potíží?

předem děkuji za radu.

 
22.12.2012 11:14 Uživatel: Irena
Věk:  54
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vážený mlzb,

když jste dva roky po autonehodě, tak můžete jenom poděkovat pánům doktrorům, ke kterým jste přišel ihned po nehodě, že Vás zmrzačili.

Teď už tak jenom můžete si najít fyzioterapeuta, který byl na školení (na rozdíl od neurologů) a zná metodu Mc Kenzie. Prezidentka společnosti Mc Kenzie pro Českou republiku paní Eva Nováková vyškolila v republice stovky fyzioterapeutů, kteří umí pohmatem na hlavě a krku během několika vteřin poznat Whiplash injury (opěrkový syndrom) a umí ho také po krátkodobé adekvátní léčbě vyškoleného neurologa rozctvičit. Cvičení trvá podle Evy Novákové 3 měsíce, ale lidem se prý tak uleví, že po měsíci jdou do práce a zbytek docvičí ambulantně.

My jsme to štěstí neměli, tak teď můžete jenom čekat na přírodu, jestli něco z toho sama nespraví. Můžete si najít fyzioterapeuta, který zná metodu Mc Kenzie a zkusit cvičit.   Pokud nebudete kolabovat jako já, tak máte štěstí. Znám z internetu více případů podobných jako vy. Protože jste o sobě toho moc nenapsal, tak nevím, jaký máte nález z TETRAXu. Co mi tak lidi píšou, tak pokud mají postížení 100 % jako já, tak jsme v pytli. Znám učitelku z Plzně, která má postižení 56 % a ta je schopná cvičit a psala mi, že se její stav pomalinku zlepšuje.

Jinak Vám řeknu, že jsou to zoufalé osudy lidí jako přes kopírák. Přitom na západě se tento úraz léčí už 40 let a lidi se vrací po 4 měsících zcela zdrávi do práce.

Další kapitola jsou pojišťovny. Mě nabízí Kooperativa za zmrzačení člověka s přiznaným nejtěžším stupněm invalidity celých 2 500 Kč. Pozvali si svého soudního znalce, který napsal, že mé potíže nesouvisí s dopravní nehodou. Ani se mu nemůžu divit, když si přečetl ty blbosti, co o mě napsali západočeští neurologové. Nejlepším doktorem v republice, který se zabývá tímto úrazem je doc. MUDr. Aleš Hahn, přednosta ORL kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jezdím k němu jednou za 4 měsíce na kontroly, bohužel už se nedá nic dělat. Tak to beru jako relax a uklidnění. Protože on tento úraz opravdu zná a nepotřebuje pacientům nadávat a posmívat se jim. Pokud nemáte vyšetření na TETRAXu najděte si na internetu telefonní číslo ORL ambulance na Vinohradech a objednejte se tam. Budete potřebovat doporučení praktického lékaře nebo neurologa. Oni Vám tam nepomůžou, jenom Vám napíšou na papír, že Vám opravdu něco je. Já jsem to potřebovala, protože jsem narážela na samé blbce.

Přeji hodně štěstí. Když tak napište, jak pokračujete.

Irena

 

 
07.07.2017 19:46 Uživatel: Vyplešák
Věk:  32
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Mám za sebou to samé x lete kolo po vyšetřeních a kde nic tu nic závažného. mírné změny na páteři prý nejsou v souvislosti s nehodami. 11 let od první nehody dajsi vážná 10 let zpět a před 2 roky další. Šílenw bolestí celé horní levé poloviny těla. závratě nově 2 měsíce a citlivý sluch ucho a čelist i žebra levé strany hlavně ale okolo ucha a krk a zvedací sval hlavy na levo. Resim měsíc s doc. Hahnem ale už je to v háji a může jen zmírňovat příznaky whiplash syndromu. Dle neurologie a mám vzít prášky na nervy a jen rehabilitačni lékařka a doc. Hahn vědí že je to operkovy syndrom. smutný že se to dozvídám po takové době

 
21.05.2013 14:14 Uživatel: Iveta
Věk:  27

Město:Hradec Králové

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vážení,

prodělala jsem toto poranění při dopravní nehodě v práci, včas nepoznali diagnozu, nekonečné kolečko neurologů, rahabilitační a lázeňské péče, oční, ušní apod. jo abych nezapomněla na psychologa, tam Vás odešlou, když už si neví rady… Poznala jsem pár lidí s WI, můžeme si neustále povídat o stejném přístupu lékařů a o příznaků diagnozy, člověk je alespoň rád, že na to všechno není sám…Navštívila jsem ORL v Praze a p. Doc. Hahna a jeho přístroj Tetrax, prakticky jen potvrdil, to co už dávno vím! Fullindex jsem měla poprvé 88 pak 94 a při poslední kontrole 100. Kdo z Vás ví, co Fullindex znamená??? Protože to není procentuální poškození rovnováhy, jak jsem si myslela…No, můžu Vám říct, že i přístup doktora se změnil, zprávy o ničem, ani kopie grafů z Tetraxu mi nedal a já se tady s těma exotama, který ani neví, co WI je, můžu nadále dohadovat o svých potížích a  absolvovat již známe kolečko …Zatím ani zaměstnavatel to moc nechápe a já chodím do práce, přepínám se, nezvládám to, tak jdu na nemocenskou, na pár týdnů, pak do práce, a takhle asi budu žít. Nemáme to jednoduché, držte se!!!!!!!

 
14.01.2014 20:26 Uživatel: Alijasta
Věk:  39

Město:Liberec

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den,

mluvíte mi z duše. Opravdu je to vyčerpávající postižení a člověka to stojí hodně sil, aby zvládl své povinnosti, které dříve plnil bez obtíží. Myslím, že vše by se snášelo lépe, nebít toho výsměchu lékařů. Smířila jsem se s tím, že se to už nezlepší, ale to jsem nevěděla, že mi nebude dopřána ani léčba, aby se to nezhoršilo. Rehabilitaci si nyní platím sama, protože lékař mi sdělil, že by to asi stejně nepomohlo… a…závratě to je subjektivní pocit.

 

 
29.06.2013 20:25 Uživatel: marcelaa
Věk:  40
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Pěkný den, jsem po bouračce téměř 3roky, náraz zezadu, tlakovou vlnou se mi tělo švihlo ne jednou, ale rovnou dvakrát o opěrku sedadla, co následovalo umí pochopit jen ten, kdo má stejnou zkušenost, 5měsíců v límci, 8měsíců v pracovní neschopnosti, vyšetření nic neukázala, na MR jen vychýlená krční páteř do pravé strany, denně bojuji s bolestí, přidávají  se závratě, nevolnosti, tuhnutí krku a zad, bolest se dá vyjádřit asi vším, co lze popsat a bylo kdy popsáno a rovněž nepopsáno, od mravenčení, pocitu jehliček, tlaku, pálení, bodání, tuhnutí, elektriky po těle až do pocitů. které neumím slovy vyjádřit, několikrát do měsíce se mi k tomu všemu přidá ještě rychlý pulz, 160 za min. , vyskočí TK, bolest se šíří do hrudní kosti, krku, jazyka a horního patra, těžko se mi dýchá, tlak v uších, pískání, to už ani neudávám…chodím do práce, jsem zdr. sestra, paradox, pečuji o pacienty, kteří jsou na tom se zdravím často lépe než já, a to pracuji na JIP, moje lékařka mi oznámila, že ať na invalidní důchod zapomenu, takže si občas v práci nechám píchnout kapačku na uvolnění, ale stejně nezabírá, léky na zpomalení srdce, ty zatím fungují, chvíli ležím vedle mých pacientů, a pak je jdu zase opečovávat s vypětím sil…nevím, jak dlouho tohle ještě vydržím, stav se mi rozhodně nezlepšuje, ač se snažím cvičit, tedy můžu jen chodit plavat a trochu cvičím s hlavou, ale jen někdy, když mi to závratě dovolí…výrok od mé lékařky, buď do práce, nebo na psychiatrii také znám, vybrala jsem si do práce…ale možná jsem měla volit psychiatrii, ač se za blázna nepovažuji, těžko zvládám 8 hodinovou šichtu, a když mám dvanáctku, tak se modlím ať to dám, bojím se, že přijdu o práci, a co pak budu dělat?? Netroufám si jít ani na pracovní neschopnost, abych nepřišla o práci, možná by pomohli lázně, nevím, po 3 letech už asi ne, stejně na ně nemám peníze, jsem samoživitelka, lázně nejsou hrazené, prý jen půl roku od úrazu, před 5 týdny ode mne odešel přítel, už to nevydržel, stále jen polehávám, nemůžu sportovat, nemůžu jet autem daleko, k moři už se nedostanu, nemůžu nosit podprsenku, je mi 40let a doufám, že nějak dovychovám své 2 děti, že v práci rovnou nezůstanu na marách, doufám v každé nové ráno v lepší den a děkuji za každý večer že jsem den zvládla, a děkuji za každou noc kdy mě bolest nechá spát. Zítra mám rande, pán nemá tušení, jaký mám život, doufám, že na něj budu moci alespoň přijít, a zkusit štěstí v lásce, protože nevím, fakt nevím, jak mi bude třeba za půl hodiny, natož jak mi bude zítra ve 14 hodin. Jestli je na netu nějaká diskuze podobně poraněných lidí, prosím o kontakt, přeci jenom, když si člověk může s někým napsat o svých pocitech, lépe zvládá celou situaci, děkuji.

 
29.06.2013 20:37 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Možná někde tady najdete, co hledáte  -

http://url.googluj.cz/6ka

 
13.07.2013 15:24 Uživatel: Ivett
Věk:  28

Město:Hradec Králové

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Marcelko, kontaktujte mně na mail: k.Ivett@seznam.cz, mám kontakt i na pisatelku 1. příspěvku. Podotýkám, že mi je 28, také jsem dávala příspěvek, jsme na tom bohužel všichni stejně, ale stát a ani lékaři nám nepomohou, jsem též státním zaměstnancem, nikoli bláznem

 

 
22.11.2013 18:59 Uživatel: žabka
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Marcelko, jestli máte zájem, můžete mi napsat na pijana@volny.cz.

 
01.07.2013 19:39 Uživatel: marcelaa
Věk:  40
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

nemá někdo mail kontakt na paní z prvního příspěvku skarmanku? Děkuji za odpověď.

 
16.07.2013 18:41 Uživatel: Iveta
Věk:  28

Město:HRADEC KRÁLOVÉ

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Marcelko, kontaktujte mně na mail: k. Ivett@seznam.cz, mám kontakt i na pisatelku 1. příspěvku. Podotýkám, že mi je 28, také jsem dávala příspěvek, jsme na tom bohužel všichni stejně, ale stát a ani lékaři nám nepomohou, jsem též státním zaměstnancem, nikoli bláznem 

 
18.07.2013 11:12 Uživatel: Skarmanka
Věk:  55
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Marcelko, napište mi na mail, který Vám dá Iveta.

 
19.04.2021 11:04 Uživatel: Ostraj
Věk:  50
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table. MsoNormalTable {mso-style-name: "Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size: 0; mso-tstyle-colband-size: 0; mso-style-noshow: yes; mso-style-priority: 99; mso-style-qformat: yes; mso-style-parent: ""; mso-padding-alt: 0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top: 0cm; mso-para-margin-right: 0cm; mso-para-margin-bottom: 10.0pt; mso-para-margin-left: 0cm; line-height: 115%; mso-pagination: widow-orphan; font-size: 11.0pt; font-family: "Calibri", "sans-serif"; mso-ascii-font-family: Calibri; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: "Times New Roman"; mso-fareast-theme-font: minor-fareast; mso-hansi-font-family: Calibri; mso-hansi-theme-font: minor-latin; }

Dobrý den,

jsem také z klubu whiplasháků a nyní řeším ID. Námitky mi zamítli a proto jsem se rozhodl podat správní žalobu. Píšete zde, že máte ID, máte jej na Whiplash a jeho následky? Můžete mi prosím poradit jak argumentovat v žalobě, abych měl větší šanci uspět? Pomáhal Vám nějaký lékař (obor, jméno) s odbornou částí žaloby?  Je vhodné mít již do žaloby posudek soudního lékaře? Nechala jste si takovýto posudek vypracovat (jméno a obor soudního znalce)? . Máte k dispozici svůj (nebo nějaký jiný) soudní rozsudek v této věci. Kontaktoval jsem již mailem uživatelku Ivet, ale ta s tím zkušenost nemá. Pokud jste ochotná mi nějak poradit, tak mi třeba napiště prosím Váš mail (třeba přes mail uživatelky Ivet), abych se přes něj mohl s Vámi spojit. Moc děkuji.

 
30.11.2021 22:44 Uživatel: Miroslav Budera
Věk:  48
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den. Trpím WHIPLASH Syndromem od ledna 2021. Je to opravdu hrůza. Založil jsem na FB SKUPINU WHIPLASH (opěrkový syndrom). Pokud máte zájem přidejte se nebo mi napište na messenger   (Budera Miroslav)  budu moc rád.  Případně email damakok@seznam.cz

Odkaz na FB   https://www.facebook.com/groups/516870832723621/

 
02.10.2013 08:36 Uživatel: Fialka
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den, před půl rokem jsmě měli s rodinou autonehodu, náraz zezadu a následovaly přesně ty samé potíže, jako Vám. Na první dojem bych řekla, že jsem vlastně měla štěstí, protože jsem byla hned v rehabilitační péči (byť původně s něčím jiným). Nyní je to ale už půl roku, o něco se to zlepšilo, ale nemohu říci, že jsem bez potíží. Nikdy nevím s jakou se probudím, krk mi tuhne, šíjové svaly také, vznikají mi od toho migrény atd. Lékařka se na mne začíná dívat už nedůvěřivě, že by to už mělo být v pohodě. Sama jsem si začala připadat jako někdo extra přecitlivělí a stáhla jsem se, ale když čtu vaše příspěvky, vidím, že to co cítím je skutečné a nejsem nijak přecitlivěla, labilní nebo co se lékařka snažila naznačit.  

      Proč však hlavně píšu je to, že při naší smůle před několika dny měl autonehodu můj manžel s dcerkou, sejmul je náklaďák. Byl to náraz už přes druhé auto a tak, díky Bohu, jsou manžel i dcera doma, avšak, dcera má otřes mozku, pohmožděnou zadní část lebky a. myslím, že whiplash syndrom. Přesně se to projevují u ní, jako tehdy u mne. Ztuhly jí všechny svaly kolem krku, pod ušima se velmi citlivá místa, nemůže hýbat dobře krkem, atd. Jenže, to lékař na začátku vůbec neřešil, udělali jen rtg, kde řešili fraktury apod. Poradili byste mi, co mám nyní dělat, za jakým lékařem s tím jít - chirurg, ortoped, neurolog? Nerada bych stav své devítileté dcerky nějak zanedbala a ani se nechci nechat odradil lékaři, obzvlášť, když vím, o co jde.  

     Děkuji Vám, že se vzájemně podporujete, i já se přidávám.  

 

 
02.10.2013 11:30 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

jak se projevuje ten operkovy syndrom? boli neco nebo co se deje?

 
03.10.2013 14:03 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Opěrkový syndrom zde, a nebo tady.

 
03.10.2013 10:38 Uživatel: Skarmanka
Věk:  55
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vážená paní,

jediným místem je ORL klinika Vinohradské nemocnice. Najděte si telefon na ambulanci této kliniky a objednejte se tam na TETRAX. Musíte mít doporučení od praktického či jakéhokoliv lékaře (neurologa, chirurga, ortopeda…) Přednosta kliniky doc. Hahn je největším odborníkem na tento úraz. Bohužel tam má moc plno, musíte říct, že jste po autonehodě, aby Vás vzali hned.

Hodně štěstí.

 
24.11.2013 11:47 Uživatel: Laky
Věk:  34
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den,

zdravím všechny,, Whiplešáky,, . Před více jak dvěma lety jsem měla autonehodu a co následovalo, je popsáno na těchto stránkách. Neskutečné bolesti, utrpení, lázně, nemocnice, psychologická a neurologická vyšetření, závist a nenávist kolegů v práci, finanční problémy, partnerské problémy, omezení života. Vděčím několika lidem za to, že držíme takto spolu (jsou mezi pisateli) a můžeme si sdělovat pocity a dávat si naději, že bude lépe

Nejdůležitější je podpora nejbližších, víra, odhodlání a trpělivost. Hodně mi pomohla alternativní medicína, východní fylozofie a joga. Musíte se oprostit od běžných věcí a začít věřit pouze svým pocitům, instinktům a naslouchat svému tělu.

Nikdo Vám nepomůže, jelikož i moje zkušenost s doc. Hahnem není moc pozitivní, troufám si říci, že ač jsem do něj vkládala velkou naději, ohromně mne zklamal!!! Výsledek z Teraxu jsem ani neobdržela, ač hodnoty byly 100,96,100.

Přeji Vám všem WI hodně štěstí a pevné nervy, budeme je potřebovat

 
30.11.2013 14:29 Uživatel: Stanislava
Věk:  39
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: Dobrý den nevíte někdo zda se toto vyšetření, rehabilitace či léčba provádí i v Brně či na Moravě? DĚKUJI
 
30.11.2013 14:57 Uživatel: Skarmanka
Věk:  55
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vyšetření na TETRAXu se provádí pouze v Praze. Ve Vinohradské nemocnici má jeden ORL klinika a druhý rehabilitační klinika. Jinak Whiplash umí poznat každý neurolog, který prodělal školení u doc. Hahna, přednosty ORL kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Doposud jsem nenašla cestu, jak zjistit, který neurolog toto školení má. Whiplash umí také poznat  a rehabilitovat fyzioterapeutky, které školí Eva Nováková, prezidentka společnosti Mc Kenzie v České republice. Kdysi byl na netu jejich seznam. Neporadím Vám nějakou rychlou metodu, jen osobní dotaz.

Na netu jsem si přečetla, že dle doc. Hahna by měl pacient dostat neuroprotektivní léky nejpozději do 3 týdnů po autonehodě.

Hodně štěstí.

 
14.01.2014 20:13 Uživatel: Alijasta
Věk:  39

Město:Liberec

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den,

 

měla jsem autonehodu v roce 2007. Před tím jsem k doktorům téměř nezavítala. Po nehodě jsem začala mít potíže s bolestmi hlavy, závratě, tuhnutí ramene a šíje. Mé potíže lékaři odbývali…RTG nic neukázalo. Začala jsem věřit, že si vše z nějakého neznámého důvodu můj mozek vsugeroval. Ale bolesti toto přesvědčení nepotlačilo, dostavila se deprese…nikdy bych nevěřila, že sama půjdu k psychiatrovi. Pak jsem se dozvěděla o vyšetření v Praze, vyšetření jsem absolvovala, diagnéza 100% fall index, souvislost s nehodou pravděpodobná. Byla jsem ráda, že nejsem blázen a věřila, že s tímto nálezem se snad dočkám léčby. Bohužel, přesto, že lékař v Praze napsal doporučení na léčbu, neuroložka tento nález zpochybnila, doporučené léky mi odmítla předepsat a ysvětlila mi:"to je stejné, jako by jste chtěla po někom, aby Vás léčil, protože Vás něco svědí na nose". Stav se horšil, následoval pád ze schodů, zlomené obratle, operace a několik měsíců léčby zad…na závratě jsem dostala "Elenium". Tj. nález z Prahy mám, ale doktora, který by zahájil léčbu ne. OS je určitě dobrý nápad.

 
16.01.2014 17:42 Uživatel: Baruš
Věk:  33

Město:Liberec

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den,

 

jsem také z Liberce. Je to rok a pár měsíců co jsem po nehodě. Z vlastní zkušenosti neurologa v Liberci nehledejte. Obešla jsem téměř všechny a bez výsledku a naděje na léčbu nebo aspoň o pokus léčit.

Jezdím na neurologii do Prahy lékařka kam jezdím se aspoň snaží poslala mě na všechna možná vyšetření radí se se mnou ohledně rehabilitace zkouší možné metody ať už z běžné medicíny tak té alternativní.

Pokud budete chtít dám Vám kontakt. Graf z Tetraxu mám také, ale v Liberci jsem s ním nepochodila u žádného lékaře. Kontakt na neuroložku kam dojíždím jsem také dostala od jedné z WI. Takže určité zkušenosti má, ale náš úraz je bohužel špatně ovlivnitelný pokud se nerozezná včas.  Můžu poskytnou i kontakt na fyzioterapeutku v Liberci (pracuje v nemocnici, ale od února bude mít soukromou praxi) Cvičí se mnou (kombinaci různých metod) a zároveň kraniosakrální terapii. Pokud budete mít zájem dejte vědět ráda pomůžu, když to bude možné, ale jak už jsem psala tento úraz je třeba poznat a léčit hned.  

 
24.02.2014 10:55 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Opěrkovému syndromu se dnes věnují na Novinkách, možná někomu info pomůže  - ZDE

 
25.02.2014 04:06 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Nový článek na toto téma

 
27.05.2014 20:57 Uživatel: dsisi
Věk:  22
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den. Mohu poprosit o postup jak se na toto vyšetření dostat? Předem děkuji. S.

 
27.05.2014 21:21 Uživatel: Škarmanka
Věk:  56
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Najděte si telefonní číslo na ambulanci ORL kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, řekněte, že jste měll/a úraz a objednejte se na TETRAX.   Telefon je 267 162 332. Obstarejte si doporučení k vyšetření od praktického lékaře, neurologa, ortopeda… Zkrátka kohokoliv, koho se vám podaří "ukecat".   Vyžaduje to pevné nervy a hodně síly bojovat.

 
22.08.2014 09:59 Uživatel: hypochondr?
Věk:  46
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

jsem po vyšetření na Tetraxu už od ledna a druhé v březnu výsledek? 100%rizikovost pádu. A posudkový lékař? Bohužel 1 st. invalidity a tu jen proto, že mimo diagnostikovaný wiplash syndrom mám koncentrické zúžení zorného pole k 10-15 u obou očí. Všichni s opěrkovým syndromem dovedete si představit  co to pro mne je, když k tomu všemu vidím omezeně a musím pracovat, abych měla na dojíždění na rehabilitace a cesty k doc. Hahnovi, protože jezdím s doprovodem? Né všichni lékaři berou výsledky s Tetraxu!!!

 
22.08.2014 20:23 Uživatel: Skarmanka
Věk:  56
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vážená paní,

i neuroložka z Fakultní nemocnice v krajském městě se mě zeptala, co je to TETRAX, že to ještě nikdy neslyšela. Tak jak můžeme po nich chtít, aby rozuměli výsledkům, natož ještě na ně brali ohled. Buďte ráda za ten 1. stupeň. Normálně se to bere tak, jako že hajdy do práce simulante, nebo jinak na psychiatrii. Znala jsem pána, kterého tak intenzivně léčili psychiatři, že radši spáchal sebevraždu. Plakal do telefonu a říkal, paní, já nejsem blázen. My to cítíme a víme, že nejsme blázni, ani simulanti.

Hodně štěstí a pevné nervy.

 
27.07.2016 07:44 Uživatel: Eruveo
Věk:  25

Město:České Budějovice

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den,

v roce 2015 jsem měl vcelku banální autonehodu, z které jsem vyvávzl jen s rozbitým čelem… auto sice na odpis, ale vylezl jsme "sám"… po pár týdnech domácí péče jsem začal pocitovat bolesti zad, motání hlavy, závratě. čas od času slabost v HK. Strašné migrémy, na které jsem nikdy netrpěl. Byl jsem sportovně založený člověk, zdravý. Nyní stále unavený, fyz. nedokážu pracovat jako dřív a mám neustálé závratě. U lékařů jsem simulant… chir. /neurologové, několik MR vše bez výsledku, prej jsem zdravý člověk. 4 měsíce se již léčím u psychiatra, prý hypochondr. paní psych. jěn dělá co musí, byl jsme na vyšetření Tetrax kde mi vyšel fall index 80. Poškození rovnováhy atd… dále zhoršený sluch na ORL. Když jsem tyto výsledky ukazoval neurologům koukali na mně jak na blázna, že vůbec netuší k čemu toto vyšetření je. Výsledek? Léčba žádna, papír v ruce mám k ničemu, protože ho prý nebudou brát v potaz když toto vyšetření neznají a  beru antidepresiva… co dál? Nevím

 
29.07.2016 10:33 Uživatel: Pumelenice
Věk:  45
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den, jestli chcete, ozvěte se mi na umelenice@seznam.cz">pumelenice@seznam.cz. Mohu Vám poradit, kam v Praze s tímto problémem, sama mám za sebou několikaletou podobnou anabázi.  

 
27.07.2016 12:14 Uživatel: Ivet
Věk:  31

Město:TRUTNOV

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vážený Eruveo, ozvěte se mi na mail K.Ivett@seznam.cz  podle mě jste krátce po nehodě a mohla by Vám pomoci speciální rehabilitace, my ostatní, co jsme x let, já 5 let po nehodě, nám už zpravidla pomoci není a prožíváme totéž

 
31.10.2016 21:33 Uživatel: Rencave
Věk:  36

Město:Mladá Boleslav

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý večer všem,

jak to tady čtu, tak začínám mít strach co se se mnou bude vlastně dít.

Jsem dva měsíce po ne uplně banální autonehodě, ale jak píše pán zhora vylezla jsem sama a i děcka vylezli sami. Díky bohu se děte nic nestalo a odnesla jsem to jen já mou páteří. Nikde jsem se nebouchla, ale cuklo mi to s hlavou pěkne.

Nic méně, na utz hned po nehodě byla krční páteř v pořádku.

Za týden na kontrole už mě dost krk bolel, tak jsem dostala na nošení krční límec, pouze na týden.

Po týdnu nošení mi bylo najázáno límec sundat a rehabilitovat.

Kontrola za měsíc.

Na rehabilitaci mi míčkovou metodou akorád ublížili a díky tomu jsem skončila na neurologii.

Paní doktorka byla hrozně milá, vyslechla mě, prohlídla mě.

Dala opich na krční páteř, předepsala léky na uvolnění svalů a proti bolesti. Do té doby jsme byla měsíc a půl na ibalginu. Jelikož ty hrozné bolesti jsem tlumit musela a chirurgii mi řekli (než ode mě dali ruce pryč), že mám brát léky na bolest.

Nyní jsme si pročítala mou zprávu z neurologie a čtu že mám Whyplas syndrom.

Teď nevím jestli se mám radovat, že na to dr. přišla ttakhle brzo nebo ne.

Krom léků a opichu jsme zatím žádnou léčbu nezaznamenala. Jen to že jdu na kontrolu až 1.12.

Ráda bych se také asi objednala k nějakému specialistovi, jelikož se chci co nejdříve vrátit do práce a ne marodit dlouhé měsíce.

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď a případnou pomoc.

 
04.11.2016 22:50 Uživatel: Skarmanka
Věk:  58
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vážená paní,

následky tohoto úrazu jsou ryze individuální. Ani největší odborník vám neřekne, jak se bude vše vyvíjet. Pro další informace použijte shora uvedené odkazy, mailové adresy, objednejte se k doc. Hahnovi prostřednictvím ambulance  ORL kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Přeji hodně štěstí.

 
22.08.2017 21:16 Uživatel: Bolbla
Věk:  20
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Ahoj všichni! Potřebuju poradit… Jela jsem v autobuse a seděla jsem pozadu. Autobus prudce zabrzdil a mně se prohnula krční páteř, myslím, že hlavně dozadu.

 

Myslíte si, že z toho můžu mít Whiplash injury??? Děkuji!!

 
23.08.2017 15:52 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

U většiny pacientů se do 24 hodin po nehodě rozvinou typické příznaky Whiplash Injury: bolest a ztuhlost šíje, bolest hlavy, závrať, bolest spánkové a čelistní kosti, bolest zad.

Více se dočteš  - http://www.ibesip.cz/cz/ridic/zasady-bezpecne-jizdy/whiplash-poraneni-krcni-patere

 
23.08.2017 22:55 Uživatel: Bolbla
Věk:  20
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Děkuji. Poslední dobou mám potíže se zády a podobné příznaky jsem měla už před tím… takže teď nevím. Co myslíte, mohla mi to ta jízda autobusem způsobit?

 
04.09.2017 21:23 Uživatel: Edit
Věk:  54

Město:České Budějovice

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Náhodou jsem narazila na tuto diskusi, je to 2 roky co měl manžel autonehodu, přesně jak píšete neurologie, psychiatr, ušní… Byl i v praze na TETRAXu, Doc. Hahn, potvrdil  Whiplash Injury!

Dva roky denně bolest hlavy, autonehodu zavinil protijedoucí řidič, čelní náraz. Z manžela udělali lékaři blázna a při soudním řízení mu nikdo nevěří, předložili jsme i zprávu od Doc. Hahna nikoho nezajímala.   Potřebuje opravdu pomoci, netrpí jen on ale i celá rodina. Straní se, je pod analgetikama denně, antidepresiva, no to není život. Prosím proto o jakouloliv radu co Vám pomohlo. Jsme z Českých Budějovic.

 
05.09.2017 09:07 Uživatel: Skarmanka
Věk:  59
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Vážená paní,

přeposílám poznatek od jedné naší "kolegyně": Na rehabilitaci se setkala s tímto přístrojem:

 

Jmenuje se to Biosynchron a odstraňuje to bolesti (najednou v celém těle), zlepšuje to nespavost, imunitu, potíže s kloubama, s kůži, dokonce to zlepšuje náladu.

 

Zkuste pátrat, v ČB máte určitě dost možností. Sedněte k telefonu nebo k internetu a oslovte různá rehabilitační pracoviště.

 

 
05.09.2017 16:36 Uživatel: Edit
Věk:  54
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den, moc děkuji, zkusím najít… pěkný den!

 
14.12.2017 16:26 Uživatel: MACH9
Věk:  62

Město:LIBEREC

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den,

zde popsané problémy jsou jako přes kopírák s těmi mými. Po 18letech od úrazu jsem kontaktoval Doc. A. Hahna a vyšetření na přístroji Tetrax. Poškození 74%. Byla mi po 23letech od úrazu přiznána invalidita 2. stupně. Nebýt výsledků které jsem obdržel z TETREXu, byl bych simulant. Zaměstnání jsem byl nucen  ukončit cca 7x, teď mi svitlo, výsledky od doktorů jsem předal Úřadu práce a s invalidním důchodem 6,800Kč čekám na důchod plný starobní. S léky proti bolestem mě nezaměstnají nikde. Dalším krokem, který podstoupím  bude BIOSYNCHRON a jednou se snad zadaří.

Včera (13.12.2017)   jsem nad sebou bádal a došel k závěru, že vyléčení uvedených potíží je možné, jen doktoři nevědí jak. Tak jdu hledat dál. Přeji nám všem pevné nervy a hlavně to nevzdat. (I když je to často síla … )

 
25.05.2018 08:57 Uživatel: 13renca
Věk:  50

Město:bruntal

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

dobrý den, vidím všude je to stejné jen mě zajímá já dostala invaliditu 1 st a na tetraxu mám 100% rizikovost pádu. Tak vidíte jak nás mají někde

 
19.01.2018 13:03 Uživatel: KS
Věk:  40
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den, psal jsem jak mi to přišlo pod ruku tak omluvte nějaké pravopisné neduhy

V roce 2011  jsem měl autonehodu narazil do mne ze zadu nepozorný řidič, nebrzdil tak to bylo nečekané… popojížděl jsem v koloně hlavu doprava a odpovídám něco mé těhotné manželce a prásk… vylezu z auta a ten nýmand co nás nabral sbírá svojí SPZ a říká " takovej lehkej tukanec co ", já byl mimo ani jsem nevěděl co se stalo. Manželka říká zavoláme polici a pán já už jsem jednu pokutu dnes (19.01.2018) dostal tak jsme to jen sepsali, záznam o nehodě a jeli jsme na ošetření. Vše vypadalo OK hlavně že má žena byla v pohodě, já měl bolesti hlavy a byl jsem jako mimo nikdy jsem nic podobného nezažil, otřes mozku jsem něměl protože jsem nezvracel jinak rentgen nic neukázal. Bylo mi řečeno že to přejde… jinak mě nebolel ani krk ani záda že mám poruchu rovnováhy jsem zjistil druhý den, když jsem se ohnul tak jsem zavrávoral a zjistil jsem že mám problém i s krátkodobou pamětí. Potom to začalo, při zvednutí něčeho těžšího nebo záklon hlavy strašnej stav, připadal jsem si jako bych byl dementní… . pak následoval neurolog hmmmm. injekce proti bolesti i když jsem říkal že mne to nebolí… potom injekce na prokrvení také žádná úleva. Rehabilitace také bez výsledku… řekl jsem si o rezonanci protože mi nevěřil poruchy rovnováhy ani rozostřené viděníatd. vyslechl jsem si že mne tam pošle ale jak ho drtí pojišťovny, MRI C páteř bez nálezu rehabilitace a zase nic, potom mi řekl že mi asi tlačí nerv  na cévku a že se stím nedá nic dělat jen rehabilitace. Potom mi řekl ať se s tím naučím žít, tak jsem žil… bylo mi dívně ale neměl jsem závratě ani pořádně bolesti jen pod klíční kostí sporadicky. Cvičil jsem Sám ale výsledek žádný, potom Léčitelka kromě drahých preparátů také o ničem. Po tři čvrtě roce se to trochu zlepšilo asi samo nebo si člověk na ledacos zvykl, bylo mi špatně většinou už jen při zátěži nebo záklonu a rotaci ale dobré už to nebylo nikdy. Po čtyřech letech se to začalo zhoršovat i když jsem se trochu pracovně šetřil, začal víc bolet krk, bylo mi zase divně a začala bolest mezi lopatkami ale vždy to člověk nějak rozhýbal. Začátkem července 2015 jse mi při nanošení písku na pískoviště udělalo zle ještě víc než jindy, zašel jsem k lékaři… to bude asi od té autonehody… po měsíci jsem v sedě zaznamenal nějaké srdeční prodlevy. Při práci ale nic, při jízdě za rodinou po sednutí do auta bolest v zádech, brnění rukou a zase prodlevy a udělalo se mi děsně zle, zavolal jsem si rychlou. druhý den obvodní lékařka konstatovala že je to z nervů, i když jsem jí říkal že nemám rodinné ani pracovní problémy, dostal jsem xanax a ať ho beru když se nebudu cítit. Nebral jsem ho začal jsem cvičit, plavat, za 10 dnů to bylo dobré. Dva měsíce jsem normálně existoval a pracoval, a pak to přišlo zvedl jsem dva kýble se sutí a zase srdeční prodlevy, otupění. a bolest mezi lopatkami. Druhý den mi lékař řekl že mne čeká psychiatr a že to mám z nervů, řekl jsem že chci rentgen páře a plic to bylo na něj moc ale když jsem to řekl asi po pátéa že na tom trvám, tak mne nakonec poslal, Nálezy na páteři byly tak zase rehabilitace, po všelijakém kroucení jsem dostal závratě a děsnou motolici, bylo to v leže ve stoje i v sedě, trvalo to týden… šel jsem na rehab. jinam ale tam absolutně něvěděli co by měli dělat. Tak jsem to tam vzdal, začal jsem brát prášky na bolest, pracovat jsem nemohl bolest v zádech byla ukrutná k tomu ty srd. prodlevy a zase ty stavy jako když je člověk mimo. EKG bez nálezu, holter Extrasystole, doktor zase že je to z nervů a už jsme si nějak nerozuměli po 20 letech. Začal jsem cvičit sám ale nikam to nevedlo, zjistil jsem že mám bloklou hrudní pátěř při nádechu a zadržění dechu bolest a stav na omdlení to samé v hlubokém přdklonu. Začal jsem brát xanax ale lépe mi nebylo, 2016 jaro zase neurolog kapačky na uvolnění a bez úlevy, a zase rehabilitace slyšel jsem, "to chce zpevnit svaly" cviky na balonu na žebřinách ještě zase zhoršení, vydržel jsem to 2 měsíce i když jsem říkal že je mi hůře, slyšel jsem vydržte to se zllepší po cvičení zle brnění rukou čelist a celkově na kolaps, pohotovost kapačka, trochu úleva, doporučení zase rehabilitace a že byh měl vyměnit obv. lékaře když mne nikam neposlal. Léto 2016 už nejsem schopen dělat skoro nic pracovně. říkám si o rezonanci celé páteře, výsledek že to bude od CTH přechodu na operaci to prý není, Th páteř nic prý bez nálezu. Zkouším jinou rehab. tejpování a zase mi vnucují něco proti zánětu atd. jsem tam 3 x a o 5 tis. lehčí po 3 měsících zase žádné zlepšení. Mezi tím mám nového obvodního lékaře a už to jede je to z nervů dáme neurol… Jedu sám zjistit na Vinohrady jestli mám poruchy rovnováhy ano mám 80 %, nasazují tebokan a jedině rehabilitace že po 5 letech není možná léčba. Obvodák mi stejně nevěří nic a zase slyším, "moc na to myslíte"vyžaduje zprávu z rezonance na té dle něho nic není tak aby mi mělo být tak zle, závěr Váš stav neodpovídá nálezu berte zoloft uvidíte jak Vám bude dobře, po měsíci žádné zlepšení, slyším berte to dál… tak to beru, posílá mne na rehabilitaci, za 500 na hodinu smrdutá místnost cviky podle mojžíšové, říkám si třeba to konečně  pomůže, jsem tam dvakrát a mám cvičit dva cviky a za půl roku prý přijít že to třeba bude lepší a ještě dodá "co je to půl roku oproti 6 ti letům co je mi zle" Prosinec 2016 na doporučení jdu k fyziterapeutovi, vše probereme… vezme mne silou že mne napraví, brutální bolest v zádech je mi zle, doma dostávám zase závratě a je mi nejhůř za celou dobu, přestávám vidět na pravé oko asi ze tří čtvrtin, mylím že to se mnou sekne, měřím tlak 135/70 75 tepů, beru si xanax rodina mne veze do nemocnice, je 18.12 2016 interna doktor je mladý vše mu popisuji volá primáře, ten pozdraví a slyším "jste cely den koukal do počítače co? " odpovídám že ne, pochoduji na místě při zavřených očích si mám sahat na nos na počtvrté se trefím to je dobré slyším. CT mozku, ležím s kapačkou a je mi sděleno že mám otok mozku ale že asi mohu jít domů… primář má děsnou starost o ožralého bezdomovce který tam pořád osahává sestru, o mne už zájem nejeví. V nemocnici si mne nechávají do druhého dne, mám kapačku na rozšíření cév, ráno jdu prý na rezonanci mozku nebo mne převezou jinam. Je ráno místo rezonance sono karotid to je ok, přichází neurolog vše mu popisuji kouká a jen řekne nemám s čím porovnat a odchází, houknu na něj co ten otok, něco tam je ale asi to není tak hrozný. Přichází oční lékařka vše se jí zdá ok, nemůžu dojít ani na záchod po pár krocích na kolaps, Ekg je také ok, přichází mladší lékař že jdu domů, co ten otok ptám se? Prý se se spletli, ráno se na to díval někdo jiný a je to v pořádku. Rezonanci doděláme ambulantně. Celé svátky mi je zle, brutální bolest na hrudi a v zádech motolice. Leden 2017 jdu na vyšetření k Doc Jeřábkovi do motola, vyzvedám si cd s předchozí rezonancí páteře kterou mám mít sebou a která byla 08/2016 a zjištuji že mi neurolog dal jen půl zprávy a nějaké nálezy jsou i na TH pátěři. V Motole mi lepí na oličej senzory a  lijí vodu do uší mám závratě jsem připoután v křesle abych nevypadl… Nějaké poruchy tam jsou ale není prý tolik. Další vyšetření v Motole mám Extrasystole a při zvednutí levé ruky mi spadne tlak o 40 stupnů. Asi mi tam tlačí něco na cévu rentgen … vypadá to že je to v pořádku. Posílají mne na ECHO a ERgometrii tam je vše ok. Od obvodního lékaře poslouchám že jsem chypochondr atd. Cvičím Sám zkouším vše možné, když už si říkám že je to lepší za dva dny se těmi cviky zase odrovnám. Jaro 2017 Jiná Rehabilitační lékařka mi zase tvrdí že je to z nervů jsem na odchodu ale přemůžu se … a zůstávám píše mi rehabilitaci tam se sice snaží ale bez výsledku. Chci žít a tak na doporučení jdu zkusit fyzioterapeuta ten po mém popisu a zhodnocení rent. snímků mi sděluje že na mne ani nesáhne a odkazuje mne na jdnoe centrum v Praze, tam se v létě 2017 objednávám, rehabilitace a cvičení je mi zle brní mne ruce, nohy čelist jsem hotovej. neurolog se tam sice snaží ale závěr je že to musí být cévní problém ale na rezonanci to není vidět a že mu je líto ale že mi nepomůže. Zkouším chiropraktika snaží se ale je mi zle ještě víc, brnění rukou čelisti, nohou a na kolaps poiřád slyším že to je panický atak že je to z toho jak dýchám ale já i když mi je tak zle mám většinou tlak 125/70 a 60 tepů. Po pár měsících mi chiropraktik sděluje že není možné aby mi bylo tak zle. Nechávám si udělat Boreliosu a chlamydie vše ok. V praze se diví proč nemám invalidní důchod, jdu ke svému lékaři tem mi sděluje že mám psychosomatickou poruchu a že mi nic není a nic mi psát nebude, nasraně odcházím. Listopad 2017 Objednávám se k Doc. Hahnovi ten nasazuje léky na prokrvení a na závratě ale špatně je snáším ale alespoň mi píše zprávu pro mého nevěřícího lékaře. Můj stav je pořád horší a horší, jediné co jsem cvičením rozhýbal je že nemám už takovou bolest na hrudi a při předklonu nemám stav na kolaps, ovšem to brnění je čím dál častěší až do křečí rukou, na Vánoce 2017 při cestě autem brnění křeče do rukou a do hrudi že jsem nemohl ani vystoupit z auta, manželka mne odvezla do nemocnice, tlak 120/62 78 tepů. Lékař mi sdělí že by to tipnul na chvilkové nedokrvení… . injekce. a tímto končí.

Rozepsal jsem se víc než jsem čekal, nikdy jsem na internet nic delšího nenapsal.

Pokud máte někdo potíže podobného typu a něco Vám ulevilo, budu rád když se o ně se mnou podělíte.

Můj e-mail pak můžeme po telefonu.

khonda@seznam.cz

 

 
05.02.2020 13:54 Uživatel: Zdendula
Věk:  49
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den! Potýkám se s podobným problémem, Jen díky mé vytrvalkosti a úsilí jsem byla i na testu v Praze a  musím říci, že odborníků na tento problém je málo. Vítám Váš návrh na pomoc, protože i já si procházím nehezkou cestou. Nemíním to však vzdát a stějně jakio Vás mě napadlo pomáhat lidem, kteří trpí whiplash syndromem a dělají z nich blázny.  Vím že to potřebují. Říkala jsem si, že stejně jako já musí být hodně lidí nešťastných.  Doufám že mám dost sil to zvládnout a pak pomáhat druhým.

 

 
16.03.2020 15:47 Uživatel: Kindermann
Věk:  29

Město:Praha

Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den, Vážení.

 

V dubnu roku 2016 jsem byl účastníkem nezaviněné dopravní nehody (náraz cizího auta zezadu) Přišel jsem o práci, která byla zároveň mojí velkou vášní, přestal jsem aktivně sportovat a,, péče´´ lékařů mě málem donutila k sebevraždě. V roce 2018 mi pak byl diagnostikován opěrkový syndrom s fall indexem 100% s tím, že na nějakou léčbu už je pozdě, měl sem přijít dřív. Z toho důvodu jsem byl uznán invalidním III. stupně. Invaliditu jsem měl pojištěnou, bohužel moje pojišťovna na mě podala trestní oznámení s tím, že opěrkový syndrom prakticky neexistuje, problémy měli odejít do 14 dní po dopravní nehodě. Chtěl jsem Vás proto všechny poprosit, můžete mi napsat čestné prohlášení o vašem příběhu s opěrkovým syndromem, o tom, co jste si prožívali u lékařů a jak vám to změnilo život? Mnohokrát všem děkuju. Můj email je kindermannantonin@gmail.com, tel 733600330.  

 
19.04.2021 10:45 Uživatel: Ostraj
Věk:  50
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den,

jsem také z klubu whiplasháků a nyní řeším ID. Námitky mi zamítli a proto jsem se rozhodl podat správní žalobu. Píšete zde, že máte ID, máte jej na Whiplash a jeho následky? Můžete mi prosím poradit jak argumentovat v žalobě, abych měl větší šanci uspět? Pomáhal Vám nějaký lékař (obor, jméno) s odbornou částí žaloby?  Je vhodné mít již do žaloby posudek soudního lékaře? Nechala jste si takovýto posudek vypracovat (jméno a obor soudního znalce)? . Máte k dispozici svůj (nebo nějaký jiný) soudní rozsudek v této věci. Kontaktoval jsem již mailem uživatelku Ivet, ale ta s tím zkušenost nemá. Pokud jste ochotná mi nějak poradit, tak mi třeba napiště prosím Váš mail (třeba přes mail uživatelky Ivet), abych se přes něj mohl s Vámi spojit. Moc děkuji.

 
19.04.2021 11:00 Uživatel: Ostraj
Věk:  50
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Můj příspěvek z 19.04.2021 10:45 je odpovědí na příspěvek uživatele Skarmanka ze dne 23.01.2012. Nevím proč se zařadil až na konec všech příspěvků, když jsem jej psal jako odpověď na konkrétní, výše uvedený, příspěvek. Budu však velmi rád, pokud mi bude ochoten a schopen poradit kdokoliv z Vás uživatelů tohoto fóra. Děkuji.

 
30.11.2021 22:42 Uživatel: Miroslav Budera
Věk:  48
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den. Trpím WHIPLASH Syndromem od ledna 2021. Je to opravdu hrůza. Založil jsem na FB SKUPINU WHIPLASH (opěrkový syndrom). Pokud máte zájem přidejte se nebo mi napište na messenger   (Budera Miroslav)  budu moc rád.  Případně email damakok@seznam.cz

Odkaz na FB   https://www.facebook.com/groups/516870832723621/

 
19.04.2021 11:02 Uživatel: Ostraj
Věk:  50
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

.

 
30.11.2021 22:43 Uživatel: Miroslav Budera
Věk:  48
Téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Text uživatele: 

Dobrý den. Trpím WHIPLASH Syndromem od ledna 2021. Je to opravdu hrůza. Založil jsem na FB SKUPINU WHIPLASH (opěrkový syndrom). Pokud máte zájem přidejte se nebo mi napište na messenger   (Budera Miroslav)  budu moc rád.  Případně email damakok@seznam.cz

Odkaz na FB   https://www.facebook.com/groups/516870832723621/

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Opěrkový syndrom a plný invalidní důchod po autonehodě
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Hromadné očkování speciální pistolí 5 2918x
MIGRÉNA - PŘÍČINY, PROJEVY A LÉČBA 4 1588x
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 4 909x
Epidemie - průběh, ukončení 4 804x
Koronavirus - diskuze 79 2943x
Nevyléčitelná nemoc 1 1073x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 965x
neklidné nohy/neurologie 3 1059x
Nemizící pupínky na zadku 4 1187x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 1162x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16436
Počet odpovědí celkem: 175028
Počet registrovaných: 5064 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: TERMÍN VÝPLATY

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny