Téma: Zapomínání slov, únava - příčina?

20.10.2011 13:57
Uživatel: msiwjquu
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,
Chtěl bych pomoci při rozlišení nemoci. Bohužel velice často se mi stává, že zapomenu potřebné slovo, které určitě znám v poslední době se mi to stává docela často, a  bojím se že mám nějakou nemoc nebo poruchu. Také jsem velice unavený a nic se mi nechce dělat i přes to, že bych rád něco dělal. Děkuji za pomoc. 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.10.2011 15:54 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zapomínání slov, únava - příčina?
Text uživatele: 

Ze dvou příznaků je těžko udělat diagnózu a ještě bez laboratorních rozborů.

Může jít o roztroušenou mozkomíšní sklerózu (RS), může jít jen o chudokrevnost (anémii), či deset dalších nemocí. Každopádně doporučuji jít s tím k lékaři a také brát nějaké multivitamínové tablety nebo ginko bilobu (jinak dvoulaločný) - to sice nezmírní únavu, ale zlepší vybavování z paměti.
Každopádně tu únavu ginko nevyřeší. Fakt to chce probrat s doktorem.

 
20.10.2011 21:35 Uživatel: Indiánka
Téma: Zapomínání slov, únava - příčina?
Text uživatele: 

 Může se také jednat o výskyt těžkých kovů v organismu, který je ukládá v nervech, tkáních, orgánech, mozku. Nech si odstranit amalgámové plomby, pak je ale nutné pročistit organismus homeopatiky, pouhé odstranění plomb nepomůže.

 
20.10.2011 22:23 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zapomínání slov, únava - příčina?
Text uživatele: 

Jasně, jak jsem psal, těch příčin může být víc. Nejen olovo, ale i rtuť atd. Záleží na tom, čím by byla daná osoba exponovaná atd.

Proto říkám k lékaři a zkusit vykoumat příčinu - i s pomocí biochemické a krevní laboratoře. Může v tom být i štítná žláza atd. atd. Kdo ví ...

 
21.10.2011 01:11 Uživatel: ajzi55
Věk:  56
freevoxlogo8b_100x50_vyhl.Bress.png
0-100
Téma: Zapomínání slov, únava - příčina?
Text uživatele: 

Koupil jsem si před 11 lety starší auto, důvod zmínky o autě vyplyne na konci příspěvku, můžete tam také přeskočit hned:) V té době také jsem měl stres ze zaměstnání. A nově jsem měl z bazaru starý monitor, který asi neměl ochranu proti vyzařování. Mluvilo se hodně o BSE, a já ve veřejné jídelně jsem snědl nějaké hodně divné hovězí. Tak jsem ty viry mučil tím, že jsem pak 3 měsíce jedl výjimečně hodně trvanlivých uzenin, tam je hodně konzervantů:) Pár měsíců po nákupu auta jsem měl stejné příznaky jako popisujete, konkrétně silně zhoršenou střednědobou paměť, problémy s učením se nových věcí, a bolesti v horní části páteře, a hlavně v zátylku. Prakt. doktorka nic nezjistila, předepsala mi rehabilitaci páteře, nějakou elektro a magnet. proceduru. Rehabilitační doktorka mi navrhla injekce vit. B12, ty jsem odmítl. (Jednu sadu na mé konto u VZP si pak vzala sama, jak jsem zjistil v ročním vyúčtování VZP.) Tak mi aspoň předepsala silný vitamín B1, lék Benfothiamin (nyní Benfogamma). Když jsem rehab. doktorce za pár dní řekl, že po užití Benfothiaminu se mi paměť na nějakých 20 hodin ještě víc zhoršila, ani mě nevzala do ordinace, a řekla ať ho tedy neužívám (Jako by říkala, co je jí do toho, že lék který se vyrábí zhoršuje příznaky.) Prostě zlý sen. A tak jsem 3 roky (!!) cvičil cviky na horní část páteře, prvý rok až hodinu denně, druhý rok 40minut, třetí rok 20 minut, nejedl jsem určité druhy masa, konkrétně hovězí a krůtí, po kterých příznaky vždy sílily. Po 4 či 5ti letech jsem měl problémy již jen sporadicky, tak asi pár hodin za měsíc, když jsem snědl víc škodlivého masa. Ale problémy nebyly, to jsem si všiml již dříve, když jsem k těm masům měl kečup!! Taky už vím proč u Mac' Donalda dávají ke všemu kečup, ale čtěte dál. Před 2-ma lety jsem si všiml, že mi v tom starém autě pomalu ubývá chladicí kapalina. A když jsem jednou otevřel víko ještě horkého motoru, vidím tenký pramínek stříkající z natlakovaného zásobníku CHLADICÍ KAPALINY. Zásobník jsem vyměnil. Myslím že právě opakované vdechování výparů chladicí kapaliny bylo příčinou mých bolestí zátylku a zhoršení paměti. Doktor by Vám nejdřív měl dát seznam možných jedů, kterým můžete být nevědomky vystaven, abyste si ho prošel a ujistil se, že ze strany možných vnějších příčin je vše v pořádku. A pak teprve by měl léčit poškozené tělo. Mě by byl dobrý doktor býval ušetřil 500 hodin času stráveného cvičením, o pokračující otravě až do výměny děravého zásobníku nemluvě. V mém případě tak nějak platilo, jako v pohádkách: nejdřív mrtvá voda (detoxikace) a pak teprve živá voda (vitamíny).  

 
26.01.2012 10:12 Uživatel: biba
Věk:  30
Téma: Zapomínání slov, únava - příčina?
Text uživatele: 

také na to trpím zapomínám, v práci mi to vadí více neudělám úkoly které jsou zadané. A pak mám jen problémy, a také ta únava ale přitom jsem vyspaná, tak nevím co se s mým tělem děje.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zapomínání slov, únava - příčina?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 3 99x
Epidemie - průběh, ukončení 4 261x
Koronavirus - diskuze 63 1031x
Nevyléčitelná nemoc 1 465x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 405x
neklidné nohy/neurologie 1 433x
Nemizící pupínky na zadku 4 589x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 441x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 919x
Strie po porodu - léčba, byliny, bylinky, laser? 1 830x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny