Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?

01.03.2013 08:52
Uživatel: Honzík##
Odpovědí na téma: 9
Text: 

Zdravím, chcu se zeptat zda máte zkušenosti a nebo z doslechu s operací šilhání - jedná se pouze o estetický zákrok, jelikož se s tím okem nic jiného už ani dělat nedá, tudíž bych pak stejně na to špatný oko viděl na prd alt, ale aspoň by nebylo viditelné, že to oko utíká do strany. Kdyžtak múžete mi napsat kde to dělaj a kolik to stojí?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 6782x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Operace šilhání
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.03.2013 09:46 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

3ilhání může mít několik důvodů, jedním je problém s okohybnými svaly, které při zkrácení stáčí oko do strany (vně nebo vnitřně) další problémy souvisí s poruchou vidění, tedy s optikou a šilhání je důsledkem toho, že se oko snaží dohonit problém natočením oka. Tohle je třeba diagnostikovat a podle výsledků pak upravit. Doporučuji navštívit odborné pracoviště,   kde ve zhruba hodinu a půl trvajícícm vyšetření, které, pokud je mimo úhradu pojišťovny je účtováno cca 1500 korun, vyhodnotí kde a jaká vada je s naprostou přesností. Poté Vám lékař nabídne možná řešení - budou se různit podle poruchy oka. Od operace - prodloužení svalu v oku až po opravu optické vady … takže řáddově od 0, -Kč pokud to bude na pojišťovnu až po třeba 25.000, - pokud půje o komplikovanou kombinovanou operaci. Tohle nikdo na netu neřekne. Najděte si pracoviště  které máte ddostupnné a kde na vás budou působit dobře, lékaři je třeba důvěřovat. Předtím ale doporučuji dojít si pro doporučení na odborné vyšetření k obvoďákovi aa zjistit si u své zdravotní pojišťovny, jak se staví k takovým zákrokům - i operace očí je někddy proveditelná na úhradu pojišťovny, případně si zjistěte, která pojišťovna je v tomhle ohledu vstřícnější a změňte jí včas hodně štěstí a napišště, jak jste dopadl

 
01.03.2013 13:15 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

Protože jsi Honzíku nenapsal věk, můžu se jen dohadovat, co Tě k dotazu vede. Typovala bych, že Ti jde pouze o to, abys "vypadal" a na vidění Ti momentálně nezáleží. Píšu momentálně, protože i z toho jednou vyrosteš. Takže abych odpověděla přímo - ne, tuhle operaci Ti nikdo neprovede, jediný možný (a rozumný) postup je ten, který tu napsala megera. Zahodit brýle prostě nestačí …

 
01.03.2013 14:52 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

 

Honzíku, nevím, odkud jsi, … já jsem našla něco o operaci šilhavosti v Pardubicích. Ale mé neteři doktoři operovali šilhavost v 8 letech ve Zlínském kraji, takže těchto míst, kde to provádějí, je po republice určitě víc.

Operace šilhání u dospělých

Pomocí operace dokážeme odstranit šilhavost i u dospělých. Využíváme k tomu moderní metodu tzv. nastavitelných stehů. Stehy se dotahují či uvolňují tak, abychom dosáhli přesné rovnoběžnosti zrakových os.

Objednat se

Osvobodíme Vás od šilhání navždy!  

Cílem každé takové operace je dosažení rovnoměrného postavení očí při koukání oběma očima.

Ať už Vás v dospělosti trápí šilhání přetrvávající již od dětství, nebo nově vzniklé. Provedeme kompletní oftalmologické, strabologické vyšetření a vyšetření binokulárního vidění. Na základě těchto vyšetření jsme schopni stanovit, zda právě u Vás je vhodné šilhání odstranit. K odstranění úchylky nejčastěji využíváme metodu tzv. nastavitelných stehů. Kdy se pod spojivkou vedou stehy, které lze v případě potřeby dotáhnout či uvolnit tak, abychom dosáhli přesné rovnoběžnosti zrakových os i v případě mírné zbylé pooperační úchylky. Na oční klinice OFTEX umožňujeme kombinování strabologické a refrakční operace.

Shrnutí

Po provedení strabologického a oftalmologického vyšetření zhodnotíme vhodnost chirurgického řešení. Operace provádíme jen u dospělých pacientů, u nichž lze zákrok provést v lokální anestezii. Cena zákroku je 20 000 Kč.

Objednat se

Kam dále?

 
01.03.2013 18:20 Uživatel: jancaho
Věk:  32
500-1000
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

Synovci operovali šilhání ve 3 letech ve FN Olomouc a musím uznat, že se jim to povedlo. Určitě budou dělat i dospěláky. Myslím, že to budou dělat ve všech fakultních nemocnicích.

 

Pro Barču- pokud není šilhání léčeno včas- nevím, z jakého důvodu, bývá ujíždějící oko tupozraké. A s tím  se v dospělosti nedá nic dělat. Co se týká estetického hlediska, chápu to. Znám 2  ženy s šilháním a je to pro mě docela napříjemné. Ani vlastně nevíte, kam se dívá. Chápu tě, taky bych do toho šla.

 
01.03.2013 21:51 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

Důležité je vědět, čím je šilhavost způsobena. Mnohá dětská šilhavost je operována předčasně a v podstatě ukazuje na oční vadu (jaak mi vysvětlil primář oční kliniky v Plzni, kde jsem byla na operaci já a konzultovala dlouze, opakovaně a velmi podrobně… TAkže dřřv než jakýkoli závěr  by mělo předcházet skutečně důsledné vyšetření, protože oči jsou velmi podstatný orgán a na jeho funkčnosti závisí z velké části kvalita lidského života a to, co je člověk schopen dělat…

 
07.05.2013 20:28 Uživatel: ela
Věk:  25
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

Ahoj Honzo, podle mě, by sis určitě měl zajít k pořádnému odorníkovi (praha, brno, pardubice) a nechat se podrobně vyšetřit. Ale proč by to v dnešní době nešlo, pokud toho nemáš více, co by mohlo komplikaci ohrozit.  

Mně řekli, že čím hůře šilhavé oko vidí, tím je vyšší možnost navrácení do původního stavu, ale já to míním risknout, věřím, že se to nevrátí (i kdyby, tak nejspíš po mnoha letech) a v takovém případě je možná další operace a nové upravení. Mluvím o nastavitelných stehech.  

 

 
05.09.2013 15:54 Uživatel: Marek23
Věk:  23
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

Zdavím, umíte mi poradit, jaký je rozdíl mezi operací šilhání v nemocnici a na soukromné klinice? Teda krom toho, že v nemocnici to dělají zadarmo a na klinice to stojí 10 - 15 tisíc. Co je hlavním duvodem toho, ze tento estetický zákrok udělaj v nemocnici?  

 
20.02.2015 12:22 Uživatel: klara526
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

Stojí to 25 tis. ale velkou výhodou je to, že oči lze esteticky doladit k úplné dokonalosti - jedná se o metodu nastavitelných stehů, která se provádí na soukromých klinikách. Další výhodou je to, že se provádí formou jednodenní chirurgie a člověk nestráví min. týden v nemocnici.

 
29.06.2017 16:57 Uživatel: Sakina
Věk:  36
Téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Text uživatele: 

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda je vhodné plánovat operaci strabismu v dospělosti před plánovaným rodičovstvím, potažmo porodem? Může se vada porodem opět zhoršit? Jednalo by se o druhý porod.

Děkuji.  

Ivana

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Operace šilhání - zkušenosti, diskuze, cena, kde se provádí?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny