Téma: Totální endoprotéza kolene v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko - zkušenosti, diskuze

27.03.2013 10:32
Uživatel: Vestra
Věk:  69
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Prosím, kdo máte zkušenost z těchto dvou míst? Napište mi ji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4911x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: TEN koleno v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.03.2013 13:25 Uživatel: Hanule
Věk:  30

Město:Přerov

Téma: Totální endoprotéza kolene v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Mamka absolvovala TEN obou kolen v Přerově, je tam na to skvělý odborník MUDr. Selucký, má skvělé reference na celé sev. Moravě. Pak byla v Jevíčku a nestěžovala si. Jak je to s ortopedií v Kroměříži to nevím, ale u menších nemocnic je to obvykle horší. Nemocnice v Přerově sice taky není velká, ale ta ortopedie je právě výjimka. Třeba interna, to je katastrofa největší. Pokud to jde, ideální je objednat se na operaci do většího města ( Olomouc ale konkrétně myslím moc věhlas nemá, co se orto týče ). Chápu ale že jsou pak větší čekací lhůty… Ono obecně platí, že čím víc daných zákroků dělá daná nemocnice za rok, tím má s tím větší zkušenosti a tudíž ty operace dopadají lépe. Je to logické. Jsem zdravotník a na škole nám "v legraci" říkali, že malé nemocnice se označují "H" jako hřbitov. Černý humor, ale bohužel to tak často platí. Třeba výsledky léčby leukémie v malé nem. a v Plzni nebo u dětí v motole,  kde jsou na to evropské špičky jsou rozdílné o desítky procent!!! Takže tak…Snad jsem pomohla.

 
29.03.2013 16:19 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Totální endoprotéza kolene v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Původní název byl TEN koleno Kroměříž. Snad jsem správně pochopil, že se ptáte na totální endoprotézu kolene provedenou v nemocnici Kroměříž.

Stručnost je supr věc (to jako doopravdy), ale někdy moc velká stručnost spíš škodí Snad jsem tedy téma přejmenoval (kvůli vyhledávačům) správně.

 
29.09.2013 23:24 Uživatel: Canizares
Věk:  36
1377596676_canizares.jpg
0-100
Téma: Totální endoprotéza kolene v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Ja taky nevím jak je to přesně s ortopedií v Kroměříži, ale to bych už spíš odporučil Brno. Zas to neni druhý konec sveta. Neni to ani druhej konec Republiky…

 
29.09.2013 23:53 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Totální endoprotéza kolene v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

30.3.2012

Na ortopedii v Kroměříži mění klouby šetrněji. Díky unikátním šablonám z USA.  Ortopedie kroměřížské nemocnice nadělila pacientům v rámci svých patnáctých narozenin pěkný dárek: zavedla  novou operační metodu náhrad kolenních kloubů. Podle lékařů je nový způsob operací je rychlejší, šetrnější, snižuje riziko infekce a svou dokonalou přesností předchází případné reoperaci kvůli nesprávnému umístění kolenní náhrady.  

„Kroměřížská ortopedie je navíc jedinou nemocnicí Zlínského kraje, která tuto metodu svým pacientům nabízí, “ uvedla pro server Čekací doby. cz mluvčí nemocnice Veronika Klímová.

Nová metoda Visionare umožňuje ortopedům vést při operační výměně kolenních kloubů zcela přesné řezy, které jsou pro dobrý výsledek rozhodující. „Díky této nové metodě jsou zhotovené šablony ušité doslova na míru. S jejich pomocí je možné kost opracovat zcela přesně a pak umístit endoprotézu, která sedí na milimetr, “ popsal primář ortopedie Alois Hrabec.

Operačnímu výkonu předchází vyšetření na magnetické rezonanci, jejíž výsledky jsou zasílány do Spojených států amerických. Tam se pomocí 3D simulací vyrobí šablona, která je pro každého pacienta jedinečná. S její pomocí se zjednoduší a zrychlí operační postup, takže pacient je také kratší dobu v narkóze.

„Samotná operace je hrazena ze zdravotního pojištění, šablony na míru si však pacient hradí sám. Jejich cena se pohybuje kolem pětadvaceti tisíc korun a pacientovi po operaci zůstávají na památku, “ dodala Veronika Klímová.

Kroměřížská ortopedie patří k nejlepším ve Zlínském kraji. Za patnáct let své existence zaznamenalo oddělení rostoucí zájem pacientů, kteří vyhledávají nejen vyhlášené odborníky, ale zároveň právě i moderní operační metody.

 

Ortopedie v Kroměříži je opravdu na špičkové úrovni, což se třeba nedá říci o oddělení jiných v této nemocnici (např. neurologie.). Vím o třech lidech z naší vesničky, kteří byli právě tady na operaci s kolenem a byli velmi spokojeni jak se zákrokem, tak i s péčí zdravotníků na tomto oddělení, takže mohu jen doporučit.

 
30.09.2013 07:14 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Totální endoprotéza kolene v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko - zkušenosti, diskuze
Text uživatele: 

Jsem skoro "čerstvě" (přes měsíc a půl) po operaci umělé kyčle, kdy všech mých 14 dosavadních ortopedických operací mi dělali ve FN v Brně u Sv. Anny a měla se dělat i tato, ale že mě dr. dost zklamal a hlav. vůbec nepomohl "radou", že mám 14 dní chodit o berlích, abych ulevila páteři (ta to po těch letech, kdy jsem měla celý život 1 nohu kratší, odnesla, to ano), což ale neřešilo můj problém, kdy tohle - jak to prý i tak často bývá, přišlo ze dne na den a já sotva zvládla dodělat druhou 12-ku a pak musela na PN, ptž už to prostě nešlo, jak to bolelo a já dle vyjádření našeho dr. u nás měla kyčel na padrť (bodejť - po tolika zásazích).

Proto jsem jela do "naší" FN v OL. Operace proběhla tam, ale zatím nemohu říct, s jakým výsledkem. Oni mi to totiž nasadili tak, že mi nejen vyrovnali zkratek (2-3cm), ale asi cenťák ještě přetáhli a tím natáhli i svaly a šlachy, což mi pak delší dobu dělalo problémy a způsobovalo bolesti spíš zespodu, pak jako by se to vše "stáhlo" dolů a nikdo mi 1 dobu nemohl sáhnout na kotník, jak to bolelo i jsem měla kolem kotníku 1 dlouhý pruh - modřinu.

A proto nesmím zatěžovat končetinu celé 3 měs, a pak se uvidí, co na to ta páteř, která úpl. celý můj dosavadní život byla "zvyklá" chodit nakřivo, takže dle neurologa je dost pravděpodobné, že bude prý reagovat ještě většími bolestmi…Inu, uvidíme.

Ale že jsem šla jinam, na věci nic nemění a jak tak čtu tu zprávu od Rybky, tak to není v té Kroměříži pro všechny, když pacient musí zaplatit 25 tisíc…Pokud dobře chápu.

 

Vestro - následná rehabilitace (i když to v Jevíčku neznám, jen ve Slavětíně já měla dědu s babi) je dost důležitá - hned po operaci. A ptž mě čeká ještě i výměna kolene - minimálně jednoho, které je prý bolestivější i pro dr. pracnější, tak čert ví, kam se dostanu. Jen jsem chtěla říct, že ať to bude operováno kdekoli, přeju Vám, ať Vám to co nejdřív skvěle šlape a máte plnohodnotnější život bez bolestí, které už v tomto "posledním" stadiu jinak řešit nejde, tak směle do toho.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Totální endoprotéza kolene v Kroměříži, rehabilitace Jevíčko - zkušenosti, diskuze
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny