Téma: Totální endoprotéza kyčelního kloubu - zkušenosti z nemocnice

21.08.2010 19:36
Uživatel: Hanka
Věk:  27
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Mám právě tátu v nemocnici a chystá se na operaci. Má těžkou artrózu kyčle, která dost bolí a budou mu provádět tzv. totální endoprotézu (náhradu) kyčle. V jeho případě je s tím však spojena řada komplikací (měl třeba již slabý infarkt, zjistili mu chudokrevnost) a ani doktoři nejsou ve všem jednotni. Je z toho všeho dost psychicky špatný. Rád bych mu pomohla uvedením nějakých pozitivních případů lidí, kteří tuto operaci mají za sebou.

V materiálech, co dostal v nemocnici, toho totiž moc pozitivního není, spíše naopak - jen samé co nemůže, na co dát pozor, apod. Táta si tak připadá, že bude do konce života jako nějaký méně pohyblivý lazar a to ho dost deprimuje. Nemáte nějaké zkušenosti, postřehy od někoho kdo obdobnou operaci absolvoval? Třeba rodiče, prarodiče apod.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4190x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Totální endoprotéza kyčelního kloubu - zkušenosti
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.10.2010 18:15 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Totální endoprotéza kyčelního kloubu - zkušenosti z nemocnice
Text uživatele: Asi píšu pozdě. Dělala jsem chvilku na RHB, tak malinko vím. Co se týká rizika- infarkt je určitě rizikový faktor jako u všech operačních  zákroků. Záleží taky na tom, jak dlouho od něj ta operace proběhne.  To by měl určit kardiolog. Ta chudokrevnost- anemie. Záleží jak velká. Ale  vždycky je krajní  možnost transfuze. Jinak u lidí po endoprotézách- kolen i kyčlí hodně záleží na jejich předchozí fyzické aktivitě. Je dobré, když mají aspoň trošku pené svaly. Hodně to urychlí jejich návrat k normálnímu životu.  Taky nepíšete, kolik je mu let. Se zvyšujícím se věkem roste riziko operace. Ale taky riziko užívání analgetik....  Já bych  do toho šla.
 
23.05.2011 06:47 Uživatel: jana
Věk:  53
Téma: Totální endoprotéza kyčelního kloubu - zkušenosti z nemocnice
Text uživatele: 

 mám artrozu v kolenou 3 a 4 stupně ,problémy s plotýnkama .Obě kolena mám po artroskopii a mám operovanou bakarskou cistu , která se udělala znovu . Mám nárok na částečný inv. duchod .

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Totální endoprotéza kyčelního kloubu - zkušenosti z nemocnice
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny