Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření

19.07.2016 20:38
Uživatel: lulinka
Věk:  23

Město: Kladno

Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den.

Mám u sebe podezření na Aspergerův syndrom (příznaky jsou zde)  a nevím, na koho se obrátit. Nemohu jet do diagnostického centra do Prahy ani do Plzně, neboť trpím těžkou panickou poruchou s agorafobií. Hledám někoho v městě Kladně, na koho bych se mohla obrátit, kdo by mě vyšetřil a potvrdil/vyvrátil diagnózu Aspergerova syndromu. Chodím k psychiatrovi a ten mi řekl, že určitě AS nemám, protože lidé s AS jsou "chudáci, co si neumí ani zavázat tkaničky". A víc to se mnou neprobíral, neudělal mi žádné testy, nic. Přitom příznaků AS mám více než dost.

Tak na koho se mám na Kladně obrátit?

Děkuju za odpověď.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3455x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Podezření na Aspergerův syndrom - na koho se obrátit?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.07.2016 20:53 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Text uživatele: 

Ahoj, neporadím ti nikoho konkrétně ve tvým městě, ale stačí psycholog, nemusí to být psychiatr.

Za druhé - pokud ti tvůj psychiatr řekl to, co píšeš, pak je neprofesionál Najdi si jiného, slušnějšího. Navíc u holek je Asperger prý mírnější, než u kluků a tkaničky jsou pouze obecným, zjednodušeným chlívečkem pro laiky alt. To je jako Rainman = autista = genius. Mýtus, spíše výjimka. (Ale je to perfektní film).

Za třetí - samodiagnostika. Každý se najde v lecčems, exisutjí i autistické rysy či co, tedy ani autismus ani aspík jako takový. Pouze některé věci sedí.

Za čtvrté - možná se k tomu upínáš až přílíš, chce to vychladnout. Ovšem chápu, že pokud by se tvoje domnělá diagnoza povtrdila, možná by ses cítila líp. Ale možná taky ne.

Takže najdi si nejbližšího, slušného psychologa - asi ženu spíš. Podívej se na znamylekar.cz.

Hodně štěstí ve všech tvých stavech! alt

 
19.07.2016 21:02 Uživatel: lulinka
Věk:  23

Město:Kladno

Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Text uživatele: 

Děkuju za odpověď. K psycholožce chodím, jednou jsem jí to řekla a jen se zasmála a změnila téma. Teď nedávno jsem byla u klinického psychologa na testech, myslela jsem, že k němu půjdu i pro výsledky a optám se ho, pokud mi nic nenajde, jestli by to nemohl být AS, jenže on mi ten psycholog řekl, že výsledky pošle k mému psychiatrovi. A s tím se o tom moc bavit nedá. Tak nevím, na koho se obrátit. Jestli to tady na Kladně vůbec někdo dělá. Nemůžu si hledat jen tak nějakého psychologa, musí to být klinický psycholog a ti jsou na Kladně snad jen dva, jeden vůbec nové případy nebere a u druhého jsem teď byla na testech a ten má hrozně dlouhou čekací lhůtu. Tak jsem z toho bezradná. Nejsem na to až moc upnutá, jenže jsem jiná celý svůj život, dost jsem si kvůli tomu vytrpěla, nakonec to vygradovalo těžkých psychickým onemocněním, které mi značně komplikuje život, chci se toho už zbavit, vyléčit se a být zase v pohodě. To je můj jediný sen, být zdravá. A zdravá nebudu, dokud nezjistím příčinu mých problémů. A AS se zdá být vhodný kandidát na příčinu.  

 
19.07.2016 21:22 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Text uživatele: 

Já se taky celý život cítím "jiná", cizinec, jako bych zde byla na návštěvě z jiné planety. Myslím, že sem nepatřím. A že půjdu tam, kam patřím, až jednou vydechnu naposled. Myšlení mám na úplně jiném levelu, než ostatní a vidím jiný věci, než ostatní (to nemyslím povýšeně, spíše je mi to též na škodu). Resp. dochází též k vzájemnýmu nepochopení až vyautování - ale z části jsem se vyautovala sama.

Nechci to stáčet na tebe, ale říct ti, jak tě moc chápu. A víš co? Taky mně hlavně dřív vadilo, že moje odlišnost nemá pojmenování. Je to jen soubor povahy a různých zážitků? Anebo to za to může nějaká reálná odchylka někde v mozku? (A tedy psychoneuro. příčina). Ale jak jsem se vymanila ze základky a střední, tak jsem najednou  vychladla. V některých věcech pokulhávám pořád a možná i víc, páč jsem teď též v mírném "psychodyskomfortu" Omg, nekterý věci se mi odtud vytratily? Dopíšu ještě to, že jsem nakonec došla k tomu, že nikdo mě nikdy kvůli mé odlišnosti neshazoval. Vadila vždy pouze mně. Takže okolí je shovívavější, než si myslíme.

Myslím, že i ty se trápíš sama sebou víc, než okolí. Možná se trápíš tím, že jsi též "cizinec" ale zkus se zamyslet nad tím, zda tě skutečně někdo někdy inzultoval výhradně kvůli tvým odlišnostem. Pravděpodobně je to pro všechny "mimozemšťánky" stejné, rádi by byli, jako všichni. Ale jednou přijde čas, kdy se přijmeš taková, jaká seš a bude ti se sebou samotnou dobře. I mně  už je se sebou dobře. Jsem trochu nesamostatná, skrývám úzkosti a fobie, vztahy nechápu (ty povrchní, což je většina), krásy jsem moc nepobrala, ale vím, že mi to v jistých věcech pálí a na to spoléhám a chci toho využít.

Sama víš, co ti tvá odlišnost dává a bere - nezaměřuj se na to, co ti bere, ale co ti dává. A co ty můžeš dát jiným, čím můžeš přispět a získat si respekt za svou svéráznou povahu. Můžeš všechny posadit na zadek. Kdysi jsem se zařekla, že se mi jednou budou lidi (ti, co se mi smáli) klanět, jako Ivánek Hříbečkovi z Mrazíka.

Doufám, že se v to možná trochu poznáš alt a začneš si sama sebe vážit!

Jinak situace s těmi psychology - to je blbé, nepříjemné, ale když využíváš hned dva psychology, pokud jsem to pochopila - zkus se ještě jednou optat toho, co tě testoval. Klidně řekni, že tvůj psychiatr ti není moc k užitku. Máš přeci právo vědět, co zjistil. Ale ta baba, co se zasmála, no to bych se asi ostýchala jí znovu k tomu směrovat… ale je dost možné, že to nemyslela ve zlém, naopak si myslí, že ho nemáš a nechce tě záměrně v té myšlence podporovat, ale naopak ti ukázat, že jsi normální člověk se svýmmi kvalitami alt

 

 

 
20.07.2016 21:10 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Text uživatele: 

Nevím jak je to u psychologů a psychiatrů, ale obecně platí, že máš jako pacientka právo na informace o svém zdrav. stavu, tzn. , že máš i právo nahlédnout do své karty u lékaře, pořizovat si z ní fotokopie, opisy a výpisy, jen např. nemocnice vyžadují předem písemnou žádost o tom, že chceš nahlédnout do své karty, pak se s nimi domluvíš na termínu.  

 
19.07.2016 21:51 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Text uživatele: 

Jo a ještě možná pojišťovna či tvůj praktik by ti mohli dohledat, kolik tam máte těch psychologů a někoho doporučit.

 

 
20.07.2016 16:26 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Text uživatele: 

Aspergerův syndrom je pervazivní neléčitelná porucha, podívej se na apla.cz. Psychiatr  ti pověděl naprostý nesmysl, klasickým představitelem AS je třeba doktora Brennanovà ze seriálu Kosti. Mrkni na znamylelar.cz.

 

 

 

 

 

 

 
21.07.2016 10:07 Uživatel: Toria
Věk:  35

Město:severní Čechy

0-100
Téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Text uživatele: 

Ahoj,

 

učím dvě děti s AS a oba si rozhodně tkaničky zavážou.

Každý je jiný, jeden hodně inteligentní, druhý excelentní v biologii.  

K AS se často přidává i jiná porucha. Tvůj psychiatr je neprofesionál. I když souhlasím s výše napsaným, že sebediagnostikování je zrádné.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Aspergerův syndrom - diagnostika, vyšetření
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny