Téma: Je možné nezjistit boreliózu z krve a lumbální punkce?

28.02.2012 10:26
Uživatel: Jiří bs.
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Chci se ještě zeptat, slyšel jsem, že člověk může mít boreliozu, ale z krve a ani dokonce lumbální punkcí se někdy nedají zjistit a přitom je člověk má. Je to pravda a co teda dělat, když mám podezření a příznaky nemocí a stavu podobnému borelioze? Je ještě nějaký jiný způsob, jak boreliozu zjistit?

Děkuju za odpovědi. Jirka

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.02.2012 12:21 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Je možné nezjistit boreliózu z krve a lumbální punkce?
Text uživatele: 

Možná se víc kolem těch testů dozvíte TADY

 
01.03.2012 00:01 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Je možné nezjistit boreliózu z krve a lumbální punkce?
Text uživatele: 

Ano, to co píšeš je pravda. Většinou se neukáže když se odběry dělají krátce po tom, co se využívají antibiotika.   Odběry mají být s odstupem 6 týdno po využití. A nebo pokud je máš již dlouho. Ty stránky co ti dala Barča jsou přímo pro lidi co mají s LB problémy, tam se vše dozvíš. Je nutno se zaregistrovat a pak můžeš dát dotaz. Registrace je do 24 hodin. Nebo bez registrace tam můžeš číst. K tvé otázce postupuj třeba taktocold/p>

 Bez přihlášení na té stránce co ti dala Barča úplně dole je červeně upozornění pro nové návštěvníky, o pod tím na poslední řádek vyhledávání, jak se ti otevře přehled pojmů zadej si   testy na boreliozu.

 

Jde to zjistit i z výpotku, ale to se dělá vyjímečně nebo podle příznaků, těch je hodně, ale to ti zase málo který doktor uvěří když to nemáš ani z krve ani z LP. Dobré je testy opakovat i několikrát, záchytnost je fakt dost malá. Jinak u nás ti budou léčit jen akutní stádium, na stádium chronické je to bída. Doktorů co se zabývají speciálně léčbou LB je strašně málo. Hodně lidí teď jezdí na testy a někteří i na léčbu/ nutno zaplatit/do Německa, ale to bys musel ty stránky opravdu  číst. Pokud ovšem ty problémy máš, tak tam na nich je o LB všechno včetně zahraničních léčebných protokolů.

Ještě bych tii řekla že na přístroji Senzitive Imago to taky zjistí, / placená diagnostika/,  ale to zase pro oficiální lékaře je asi diagnoza kterou oni neuznávají. Mít LB je blbý.

 
02.03.2012 23:26 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Je možné nezjistit boreliózu z krve a lumbální punkce?
Text uživatele: 

Borelióza se pozná z krve a mozkomíšního moku dle titru protilátek. IgG jsou dlouhodobé protilátky (prodělaná lymeská borelióza) a IgM jsou protilátky právě probíhající lymeské boreliózy. O tom, že by tato specifická vyšetření "nefungovala" nic nevím.

 
06.03.2012 20:50 Uživatel: R11
Téma: Je možné nezjistit boreliózu z krve a lumbální punkce?
Text uživatele: 

Dobrý večer,
 už asi rok pociťuji stěhovavé bolesti kloubů, jednou mě bolí koleno, nekdy zase kloub na prstu, prý su záhada, říka doktor. Léčbu nemám žádnou, nikdo mi nic nedal, byla sem na revmatologii, ortopedii, rentgenu, na infekčním - tam mě paní primářka jen řekla že : IgM pozitivní, IgG hraniční hodnoty, a že se moje tělo neěkdy setkalo s infekcí. Říkala že na boreliozu je toho málo. Mám přijít na kontrolu za rok. Dnes mi po dvou měsícíh opuchla ruka ( v oblasti kloubu u prostředníčku). ach jo sad Co dělat? oboďák kroutí hlavou, žádného známého doktora nemám. Čekám co mě bude bolet zitra. Thats all. Najdu někoho kdo by se mnou prodiskutoval boreliozu a jejich příznaky? Asi ji mám, myslím já, ikdž to doktoři nepotvrdili. Děkuji Všem.

 
31.03.2012 09:02 Uživatel: Eva
0-100
Téma: Je možné nezjistit boreliózu z krve a lumbální punkce?
Text uživatele: 

Je pravda, že borelióza se někdy zjišťuje dost těžko. Mně ji zjistili nedávno a to až z lumbální punkce, v krvi nic nebylo, i když mi testy dělali třikrát. Než mi na borelku přišli, byla jsem pro doktory taky záhada, dokonce mě poslali i k psychiatrovi. Určitě doporuču nevzdávat se a určitě hledat jiného doktora. Léčba bývá někdy na dlouho. Beru antibiotika už přes měsíc a nic moc.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Je možné nezjistit boreliózu z krve a lumbální punkce?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny