Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře

26.05.2011 13:12
Uživatel: Lili
500-1000
Odpovědí na téma: 17
Text: 

Můžete mi prosím vysvětlit, jak je možné, že u jednoho zubaře platíme pouze regulační poplatek a u jiného platím za každý úkon.
Byla jsem s dcerou zároveň u zubaře.
 Můj zubař mi vyvrtal a zaplomboval 2 zuby a navíc udělal rentgenový snímek a platila jsem 30 Kč.
Dcera byla u paní zubařky, která za vyvrtání zubu chtěla 150 Kč a za čistění kanálků 250 Kč, plombu zatím v zubu nemá.
Oba zubaři mají z naší VZP smlouvu.

Navíc mne zajímá, zda zubařka neměla dceru na platbu upozornit, neboť ta přešla po přestěhování se, tedy pro lepší dostupnost v ošetření  od jiného zubaře, kde taky neplatila.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.05.2011 15:57 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Snad najdete odpověď TADY

                                                       

 
26.05.2011 17:50 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Možná by bylo dobré zeptat se za co přesně dcera platila

Podobný problém se nedávno řešil v bezplatné právní poradně online:

 
26.05.2011 23:02 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Dcera první položku zapklatila za to, že jí zubařka vyvrtala zub a dala jí do něj vložku, kterou si v případě, že by ji zub bolel měla vyndat a objednala jí za 14 dní. Za toto zaplatila v hotovosti přímo v ordinaci 150 Kč. Když přitom při vstupu do ordinace předložila průkazku VZP a paní doktorka řekla, že má s VZP smlouvu. Navíc dala 30 Kč regulační poplatek.
Zub jí bolel prakticky hned po ošetření, ale protoža to považovala za součást léčby vydržela 2 dny a 2. den nad ránem, kdy bolest již byla i přes prášky neúnosná si vložku vyndala a ráno ihned šla zpěk k lékařce. při vstupu zaplatila 30 Kč regulační poplatek a zubařkya jí pročistila kanálky, zub nechala otevřený . Za toto dcera zaplatila v hotovosti 250 Kč s tím, že má přijít v den sjednaný v minulé návštěvě, tedy za zbývajících 12 dní s tím, že jí zub uzavře a doplatí za plombu, ale neřekla kolik.

Prakticky to byla více méně náhoda, že já šla teky k zubaři a tam zaplatila za 2 zuby za vyvrtání, plomby a navíc rentgenový snímek jen 30 Kč.

O tom kolik platila mi řekla až když  večer volala jestli nemám nějaký prášek od bolesti zubů. Píšu to proto, že kdyby došlo k nějakým změnám v placení, že bych to musela platit i já.

Ještě se jí musím zeptat, zda jí dala paní doktorka aspoň doklad.

 
27.05.2011 06:58 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Podle mého názoru by jste se měla zeptat na VZP kolik si může který zubař vzít za ošetření. Je to fixně dáno a nevím jestli lékařka nějakým způsobem neporušuje zákon. Nemyslím si, že by vrtání a čištění kanálků byl NADSTANDARTNÍ výkon, protože to prostě potřebujete, nejde o žádné kosmetické úpavy apod. Tak když platí dceři stát nebo ona sama zdravotní pojištění, tak na co, když stejně pak doplácí?

Je nutné myslet na to, že VZP je POJIŠŤOVNA, takže pojišťuje zdraví a je nutné s ní komunikovat, když si myslím, že by měla uhradit nějaké platby za běžné ošetření.

 
17.06.2011 13:56 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Anabáze neskončila. Dnes dcera za opětovné čistění kanálků platila,/ a to podržte!!!!!!!/ 1 400 Kč. Všechny doklady jí doktorka vystavuje a až tohle skončí, chce to na VZP zanést. Už dávno by přešla k jinému zubaři, ale lékařka jí řekla, že jí to opravdu nedoporučuje, aby odcházela pokud léčbu zubu neukončí. Ani toto nechápu.

 
28.02.2012 06:48 Uživatel: skoopy
Věk:  25
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Vrtání a obyčejné plomby hrádí pojišťovna. Čištění kanálků pojišťovna nehradí. 1400Kč je běžná cena a to za jeden. V jednom zubu jsou 3 až 4. Můžete mluvit o štěstí, naročnější prípady se mohou vyštlhat i přes 10000 a to za jeden zub.

 
19.03.2012 19:37 Uživatel: Matějík
Věk:  34
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Dnes jsem byla u zubaře já... cenu za 7 zub mi řekl 9.000kč! takže 63.000kč!!!!!!!!! čištění kanálku 2.500kč!!!!!!!!!!!! jelikož mám vysoké léky a z toho mám odvápnění kostí a následek zuby!! nejvíce stoličky se mi lámou. nevím co mám dělat... je mi 34let.... budto mi řekl tato cena nebo umělé a večer do skleničky :/, ale výjde to asi levněji

 
23.03.2012 00:04 Uživatel: Lucasss
Věk:  29
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Dobrý večer, pokusím se vám situaci vysvětlit.

1, není pravda, že zdravotní pojišťovny nehradí ošetření kořenových kanálků. Hradí jejich ošetření v plné výši, ale pouze základní metodou (ruční čistění a zaplnění centrálním čepem). Tato metoda je velmi zastaralá a dávno překonaná. Nicméně smluvní lékař VZP je povinen nabídnout tuto metodu jako první řešení a dále vás může informovat o metodách nadstandardních (ty pojištovna nehradí). Výběr je na vás. Moderní metody mají mnohem vyšší úspěšnost a trvanlivost, ale kvůli časovým a materiálovým nákladům jsou značně dražší. Lékař bez smlouvy s pojišťovnou může nabízet co chce a za jakou cenu chce. Je na vás, kam chodíte. (osobně bych metodu hrazenou pojišťovnou nechtěl v žádném případě)

 
19.03.2013 15:46 Uživatel: Jebrt
Věk:  29

Město:Praha 5

Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

když na to někdo nemá finance tak mu jistě nic jiného nezbyde než standart!

 
23.03.2012 00:42 Uživatel: Lucasss
Věk:  29
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

2, pokud Vaše dcera platila Vámi uvedené částky, není na tom nic špatného, pokud na to byla předem upozorněna. Za strojové ošetření kk s použitím apex lokátoru je to dobrá cena. Pokud lékař má smlouvu se ZP Vaší dcery, tak měl nabídnout obě varianty (zdarma zastaralou metodou nebo moderní za peníze).

 

3. cena 2500. - Kč za jeden kanálek už je dost vysoká (nikoli neoprávněná). Pokud se jedná o ošetření s mikroskopem, tak běžná. Ceny za kvalitní ošetření kk se v ČR pohybují od cca 700 - 3000. - Kč za kanálek v závislosti na místě, klinice, použití mikroskopu atd. U zubů předpokládám, že myslíte korunky nebo můstek. Pokud je to cena za jednu korunku, tak je to hodně (opět na tom nehledejte nic špatného nebo důvod ke stížnosti, máme volný trh a je na každém, aby uvažoval ekonomicky-racionálně a zjistil si, zda je možné to samé pořídit jinde výhodněji). Pokud cena za ošetření kanálku, zasazení čepu a poté korunky, tak je to průměr.  Umělé vyjdou mnohem levněji. Ve smluvním zařízení je plně hradí ZP, v nesmluvním do 4 000. - Kč.

Pro srovnání moje cena je 1000. -Kč za kořenový kanálek, 1700. -Kč za čep a 4800. -Kč za metalokeramickou korunku. Nemám smlouvy se ZP, děláme moderní stomatologii a ta se spohledem pojišťoven moc neslučuje. Pokud byste měla zájem o další info, klidně mě kontaktujte na mail Lucasss@seznam.cz.  (Na pojišťovny si rozhodně nestěžuji, buďme rádi, že nám všem hradí mnohem dražší léčbu v případě všemožných operací a velmi drahých léků, na které by naprostá většina z nás nikdy neměla. Zdravotní systém v ČR je k občanům velmi štědrý ve srovnání s průměrnou platbou zdravotního pojištění).

U většiny stomatologických výkonů je to podobné. Buď můžete mít zadarmo základní metodu ošetření nebo zaplatit za kvalitnější. Ve většině vyspělých zemí zuby nespadají do pojištění vůbec a pacienti si vše hradí sami nebo mají komerční pojistky, které jsou velmi drahé (několikanásobky našeho zdravotního pojištění) a ty některou zubní péči kryjí.

Doufám, že jsem vám všem situaci ve stomatologii trošku osvětlil.  

 
09.08.2012 19:54 Uživatel: david345
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

nesouhlasím s vámi. zdravotní pojištění je bohužel černá díra na peníze. ano to jsme převzali ze zahraničí. zajímavé, že přebíráme vždy to špatné.

částka není malá, pokud se započítají miliardy co dává stát z našich daní, je to sakra drahý špás. vybírat prachy navíc, je zlodějina.

chápu, že stomatologové se nepostaví pojišťovně, ale svorně okradou pacienta. ani pojišťovnu ani zubaře to nebolí.

asi víte, že apex lokátor je o něco lepší ohmmetr!!! konec kanálku najde tím, že se nastaví nulová hodnota dotekem dásně. bohužel jsou mezi váma blbouni co i tak jednoduchou věc používají špatně. jestli pak dávali pozor na hodině fyziky, která je součástí jejich bezplatného studia happy

mikroskopická stomatologie je u nás stále science fiction, ale dobrá za to se dá připlatit, pokud to dotzčný umí!!!

řešení je jednoduché. žádné pojištění všechno cash. pacient si může maximálně spořit a ty peníze by zůstali jemu. dostal by účtenku, kde by bylo vše jasně vyčísleno, záruku a všechny náležitosti co patří k volnému trhu!!!

pak by asi špatní doktoři šli konečně po žebrácký holi a nevysávali systém tím, že nic nevyléčí. seš blbej a nevyléčíš = nedostaneš zaplaceno a zavřeš krám.

to neplatí na Vás, to je obecné jednoduché pravidlo. myslím, že za rychlý profi zákrok, který pomůže, bych si připlatil a vyšlo by to ve výsledku levněji, něž 10 zákroků k ničemu (a, že blbě vyvrtanej zub nebo zavřenej zub nejsou žádná vyjímka).

 
20.04.2015 14:15 Uživatel: Čeri
Věk:  20

Město:Ostrava

Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Tak tohle bylo hodne dobre vystizeno. Je jasne, ze nikdo nebude koukat na pacienta. Doktor si prilepsi o 1000ku, pojistovne zustanou miliardy a jediny kdo neco ztrati je pacient. Ja uz si na tohle ale hold zvykl. Takhle to bylo na svete vzdy a tak to i bude. Bohati=vychcani doktori, chudi=pacienti.  

 
15.04.2014 18:16 Uživatel: pacient
Věk:  25

Město:Brno venkov

Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

to je divné, můj zubní lékař chtěl jen 50 kč za jakýsi materiál, který mi dal do plomby, jinak u VZP jsem neplatil nic… asi záleží na zubaři, jak moc škube své klienty

 
19.02.2015 10:02 Uživatel: Keruko
Věk:  74

Město:Brno město

Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Dobrý den

na podzim jsem si nechal udělat celoplošný snímek zubů. Minulý týden mi doktorka aniž by mne informovala, co se bude dělat, co to bude stát a jak se bude pokračovat, nechala strhnout trojkorunku 5,6,7, vpravo nahoře, která tam byla už 25let a po celou dobu jsem s ní neměl naprosto žádné problémy. Prostě se tam musí vyčistit kanálky. Šok je, že jsem k ní šel s tím, že mám problém s šestkou (pětkou) vlevo nahoře (bolest na tlak). Po stržení a vyčistění ode mne inkasovala 2250kč. Od toho okamžiku se nemohu bezbolestně napít, nebo najíst ani na jednu stranu. Přitom jsem tam šel s tím, že mi opraví ten problém vlevo nahoře a ona mi způsobila navíc další a navíc mne zinkasovala. Jsem invalida a dost to se mnou otřáslo, když mne vlastně za nic obrala. CO BUDE DÁL? B.  

 
30.07.2015 06:16 Uživatel: Illebrandt
Věk:  50

Město:Dresden

Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Ta zubařka si evidentně spletla levou a pravou stranu, respektive Vás špatně pochopila. No a Vy jste tím pádem extra vůl, že jste ji na to hned v počátku neupozornil a nechal si tu nebolestivou stranu rozvrtat.

 
24.10.2015 19:29 Uživatel: Qvark
Věk:  50
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Dnes jen madam 5,000 Kč!!!

 
14.09.2016 15:45 Uživatel: Petřík
Věk:  25
Téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Text uživatele: 

Je to banda, já dneska (14.09.2016) platil za vyčištění kanálků 800 a to bez upozornění že je to nějaká nadstandardní péče.  Asi si někdo myslí že sme dojny krávy. Olbramovice zubař 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kolik stojí čištění kanálku a vrtání zubu u zubaře
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny