Téma: Lékaři neléčí ale úřadují v ordinacích

27.05.2011 17:23
Uživatel: člověk
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Tak jsem byla u doktora. Dvě hodiny mě trápil úřadováním a pak sdělil, že mi nic není. V krku mě bolí dále, klouby začínají opět bolet, krevní testy učiněny základní, žádné výsledky. Další vyšetření, sledování či jakákoli ochota řešit zdravotní problém. Doktor měl vysoké tituly. Zlý nebyl, jen klasika. Zákopová válka. Já jsem spala, zatímco on ťukal jedním prstem do počítače. Výsledek tuberkulinového testu, který mi udělal odmítl komentovat, neřkuli cokoli mi vysvětlit, ačkoli kvůli tomu jsem se tam  vláčela. Strávila jsem touto akcí 6 hodin včetně cesty.  Zůstala jsem klidná. Čepy na mandlích po mém klidném, opakovaném upozornění uviděl. Opakovaný rentgen jsem odmítla, protže poslední byl negativní a konal se před měsícem. No nic, přišla jsem domů vyčerpaná. Raději jsem měla zůstat doma a kašlat na pravidla. Byla to pro mě naprosto zbytečná zátěž.  Spadli doktoři z Marsu?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.05.2011 18:20 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
Na příjmu
13000-14000
Administrátor
Téma: Lékaři neléčí ale úřadují v ordinacích
Text uživatele: 

Není doktor jako doktor. Je pravda, že v tom popisu vidím hned několik "chyb", kdy se doktor nechoval a nejednal úplně ideálně, jak by měl (i po léčebné+diagnostické stránce). Ale nechci odsuzovat. Nebyl jsem u toho, musely by se vyslyšet obě strany. 

Trošku je to fakt "bokem" - opakování RTG a tuberkulinový test za situace, kdy jsme všichni očkování proti tuberkuloze (nevím, kolik Vám je roků, jestli jste trošku starší, tak vyšetření na TBC snad ... ale i tak s otazníky).

Osobně bych místo opakování RTG (které až tak megaobrovský přínos u infekcí horních cest dýchacích nemá), zopakoval krevní obraz a CRP (C-reaktivní protein), aby se viděla dynamika zánětu a řešil víc krk s čepy (např. desinfekce Stopanginem, kloktání bylin, v krajním případě i antibiotika).

Ale jak píšu - těžko to posuzovat. 

Co změnit doktora a najít nějakého "kvalitnějšího" a poblíž?

A nebo je tu ještě babka bylinářka wink Já jsem teď taky nachlazený a řeším to vitamínem C, citronem, čínským čajem a medem - klasika wink

 
27.05.2011 21:40 Uživatel: člověk
Téma: Lékaři neléčí ale úřadují v ordinacích
Text uživatele: 

Avatárku, právě, že to není běžné nachlazení. Je to divné a nikdo mě nechce poslouchat. Ale to je fuk. Spíš jak se vyléčit, o to mi jde. Od října mě bolely kolena a lokty tak, že jsem nemohla spát. Při sebemenším prochladnutí jsem zmrzla na led a nedokázala se zahřát. Teplota pod 35° C. V posteli jsem proto strávila tři měsíce střídavě jsem vstala a pracovala. A ne a ne aby to přešlo. Myslet mi dělalo potíže. Tak jsem nasadila česnek a cibuli  a spánek a pocení a grapefruity a vývary z masa. Teď už mám jen čepy na mandlích a zimnici a dušnost téměř ne. Ale je již léto. Na antibiotika se necítím, a tak raději léčím vzduchem a stromy. Chodím mezi stromy. A jsem jim vděčná. Teď vidím, že se ještě musím vyhybat doktorům, protože jsou nebezpeční. Řekněme, že jsem přes to všechno relativně zdravá. Nechci po jejich péči být nemocná.

 
28.05.2011 09:12 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
Na příjmu
13000-14000
Administrátor
Téma: Lékaři neléčí ale úřadují v ordinacích
Text uživatele: 

Ještě mě napadá imunodeficit nebo autoimunitní onemocnění (tomu by odpovídaly ty bolesti kloubů).

Jojo, návrat k přírodě, dobrý nápad. A taky tradiční čínská medicína je fajn.

 
29.05.2011 08:33 Uživatel: veverka299
Věk:  48
Téma: Lékaři neléčí ale úřadují v ordinacích
Text uživatele: 

O doktorech nemám dobré mínění,mají vysoké příjmy a nás co žijem od výplaty do výplaty jen ždímají a nezáleží jim na nemocných,bojím se stáří,právě proto že budem nemocní a odkázáni na nichfrown

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Lékaři neléčí ale úřadují v ordinacích
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny