Téma: Holení intimních míst a zarůstání chloupků - co dělat?

12.05.2012 20:29
Uživatel: Slečna K
Věk:  18
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den.  
Toto je spíše dotaz pro ženy, ale budu ráda za každou odpověd.   Nevím jak bych měla tento dotaz začít. Každopádně nevím jak se "tam dole" holit. Pokud si to oholím žiletkou do hladka chloupky mi poté zarustaji a nevypadá to vubec hezky. Jak se holíte vy? a nevíte něco proti zarůstání chloupků?  
Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký zbytek dne

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.05.2012 20:56 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Holení intimních míst a zarůstání chloupků - co dělat?
Text uživatele: 

Jak si vyholit klín - krok za krokem (- odkaz na zdroj)

Na výběr máme vosk studený a teplý, depilační strojky, holicí krémy a mléka a samozřejmě mokré holení za pomoci pěny či gelu.

· Studený vosk nedoporučujeme - poměrně to bolí a výsledek taky za moc nestojí.

· Aplikace holicích mlék je pohodlná, ovšem na silnější chloupky na přirození nestačí.

· Celkem trvanlivou metodou (2-3 týdny) je depilační strojek. Procedura ovšem značně bolí a depilovaná místa jsou asi den zarudlá a “oteklá”. Navíc se při depilaci velmi silných chloupků může v místě vytažení objevit malé krvácení. Následné stroupky zůstávají asi týden a efekt hladkosti je tím prakticky vynulován.

· Použití depilačního krému nebo pěny je snadné a efekt okamžitý. Složení některých přípravků navíc pokožku zároveň hydratuje i vyživuje. Dermatoložka MUDr. Jiřina Cabalová k tomu říká: “Hlavní mechanismus účinku spočívá v rozpuštění keratinu - základní stavební látky vlasu. Součástí těchto přípravků jsou různé rostlinné tuky. Tyto biologicky aktivní látky mají při vnější aplikaci zklidňující, stimulující, ochranné a dezinfekční účinky. Důležitou součástí je i vitamin E, známý svými antioxidačními účinky. ”

· Nejrychlejším a nejrozšířenějším způsobem vyholování je takzvané mokré holení za pomoci žiletkového strojku a holicí pěny či gelu.

Jak na to
Vykoupejte se v horké vodě, chloupky víc změknou než jen při použití pěny či gelu. Holení je nejpraktičtější začínat v oblasti stydkých pysků mezi stehny, stékající voda tak nesmývá pěnu, jako je tomu při opačném postupu. Tady můžete holit proti směru chloupků, výše už ne. Hrozí totiž tzv. ”zaholení” a následné zarůstání chloupků pod kůži. Žiletku oplachujte nejlépe po každém tahu, ideálně pod studenou vodou - pomaleji se tak tupí.
Po opláchnutí pěny přemozte štípání a použijte kolínskou. Jako prevence infekce funguje  i čajovníkový olej nebo velmi silný výluh z černého čaje. Na balzámech po holení se nevyplatí šetřit. Vyplatí se ty pro citlivou pokožku.

“Je třeba se vyvarovat parfémovaným prostředkům a přípravkům, které mění pH. Je nezbytné používat prostředky s neutrálním či lehce kyselým pH, ideálně prostředky, které využívají účinky kyseliny mléčné, ” připomíná gynekoložka MUDr. Alexandra Stará zdravotní stránku kosmetických přípravků určených k holení intimních míst ženy.

Zarůstání chloupků
Kůže je na intimních místech velmi jemná. Seříznutím dostane chloupek ostré hrany, kůže na něj začne reagovat jako na cizí těleso, které ji chce poškodit, a tak jej zabalí do papulky. Tomuto procesu zabráníte tak, že budete holit PO SMĚRU RŮSTU CHLOUPKŮ (! ). Znamená to sice častější holení, ale v konečném součtu se to určitě vyplatí.
Preventivně můžete oholená místa obrušovat peelingem. Proti zarůstání můžete praktikovat i každodenní masáže pokožky houbou lufa - kůže je pak měkčí, pružnější a nově vyrůstající chloupky se nemusí tolik drát ven a nezpůsobují problémy.

Abyste zabránili zarůstání chloupků a nepříjemnému svědění, vmasírujte po holení (a ještě následující dva dny) na osušenou kůži dezinfekční indulonu.  

 
12.05.2012 20:57 Uživatel: Tepu
1403024269_kopretjpg
Téma: Holení intimních míst a zarůstání chloupků - co dělat?
Text uživatele: 

...tady... se to  také řešilo.

 
26.05.2012 23:36 Uživatel: trinity
Věk:  39
Téma: Holení intimních míst a zarůstání chloupků - co dělat?
Text uživatele: 

happy... tady je můj vyzkoušený postup:horká sprcha, následuje holení žiletkou, používám gel, lépe přilne k pokožce než pěna, hol. strojek používám gillete, ale kupuji si do něj pánské náhrady(venus-náhrady MACH)pasují tam, jsou levnější a vydrží dýl než ty dámské... následně oholená místa natřu tea tree olejem, po tom jediném místa nezarudnou a neobjeví se zanícené pupínky... ještě doporučuji oholit se večer, když vím že nebudu hned oblékat spodní prádlo, které může pokožku podráždit... ráno smyju tea tree olej(moc nevoní)natřu těl. mlékem a vše je o. k.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Holení intimních míst a zarůstání chloupků - co dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny