Téma: Touha po dokonalé postavě a porucha příjmu potravy - nemám menstruaci

30.07.2018 20:43
Uživatel: daniela14
Věk:  14
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

zhruba od začátku roku 2018 jsem začala jako většina holek v pubertě (ted mam 14 let) mít dost snížené sebevědomí, a s tím přišla i touha po tom "mít dokonalou postavu", což zahrnuje nezdravé diety, strach z jídla a neježeni. Nenazvala bych to poruchou příjmu potravy (na psychiatrii se využívá zkratka PPP), jelikož to trvalo cca 4 měsíce a zhubla jsem maximálně 5 kilo, ale 11. ledna jsem měla menstruaci a od té doby nic. Zhruba v tu dobu se můj životní styl hodně změnil, začala jsem se každý den hýbat a taky přestala jíst maso. Už jsem se z toho všeho dostala a nabrala na normální váhu, ovšem menstruace pořád nikde (říká se tomu amenorea).

Chápu, že většina z vás to bude dávat za vinu mému vegetariánství, ale myslím, že mi v jídelníčku nic nechybí a že je vyvážený. (a ze to co jím, nějak extrémně nesouvisí s menstruací, pokud nemá člověk podváhu) Rodiče o tomhle neví a já se bojím jim to říct, protože by to hned svedli na to, že nejím maso (na což když pomyslím, dělá si mi zle) a proto mám tenhle problém s menstruací. Vím, že se může stát, že holky s ppp o ni přijdou, ale myslím, že už bych jí fakt měla dostat. Máte s tímhle někdo zkušenosti? Popřípadě, co by jste mi poradili.  

Je potřeba, to už řešit s lékařem? Přece jen je to 7,5 měsíce. Moc děkuji za odpovědi a prosím neslušné a vulgární komentáře stranou, potřebuju radu

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2055x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Měla bych s tím za doktorkou?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.07.2018 08:02 Uživatel: mac
Věk:  41
Téma: Touha po dokonalé postavě a porucha příjmu potravy - nemám menstruaci
Text uživatele: 

To, že jsi změnila životní styl a začala jsi se hýbat je dobře, protože pouze dieta k hezké postavě nevede. Nechápu ale, proč jsi současně s tím přestala jíst maso. Pokud cvičíš, aby jsi vypracovala tělo, tak je potřeba jíst bílkoviny a přestat jíst maso jde přesně opačným směrem.

Neříkám, že nelze sestavit "vyvážený" vegetariánský jídelníček, ale je to možná trochu obtížné. Popravdě, pokud jsi s tímto začala nedávno, moc té "vyváženosti" nevěřím. Nemyslím si, že vegetariánská strava může obsahovat dost bílkovin pro člověka, který je stále ve vývinu, aniž by jedl uměle vyrobené náhražky, kde je izolovaná bílkovina jako jsou sojové maso, seitan, atp. Moc přirozená strava to není…  Doufám nejsi veganka - jíš aspoň vajíčka a mléčné výrobky?

Jaké byly Tvoje pohnutky k tomuto rozhodnutí? Zodpověz si tuto otázku pro sebe a pak přemýšlej nad tím, jestli to vůbec bylo smysluplné.

Samozřejmě nevím nic bližšího, ale připadá mi to, že za každou cenu hledáš nějaký "alternativní styl". Asi je to ve Tvém věku obvyklé, ale nemyslím si, že správné. Zkus být "normální".

Jo a doktorce si s tímhle raději zajdi…

 
31.07.2018 08:33 Uživatel: daniela14
Věk:  14
Téma: Touha po dokonalé postavě a porucha příjmu potravy - nemám menstruaci
Text uživatele: 

Mléčné výrobky i vajíčka jím, ale asi to vzdám a začnu i jíst maso. Začala jsem, protože jsem si vzala do hlavy názory lidí z internetu… Děkujii za pomoc

 
31.07.2018 09:36 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Touha po dokonalé postavě a porucha příjmu potravy - nemám menstruaci
Text uživatele: 

Ahoj, pokud je ti opravdu 14let, tak "nedokonalosti" menstruacniho cyklu jsou naprosto normalni. Na gynekologii vsak zajit samozřejmě muzes. Pripadne muzes jeste zkusit bylinky na upravu menstruacniho cyklu (www.bylinkyprovsechny.cz), nejsem zastancem hormonalniho reseni problemu s nepravidelnym cyklem, pokud k tomu neni vazny duvod, coz v tvem veku neni.

Jinak souhlasim s nazorem vyse. Bilkoviny telo k zivotu potrebuje. Mlademu organismu ve vyvoji asi nebudou stacit jen bilkoviny rostlinne, ci z mlecnych vyrobku. Neni potreba jist mnoho masa… jak se rika - vseho s mirou. Nicmene alespon rybi maso je velmi doporucujici.

 
07.08.2018 19:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Touha po dokonalé postavě a porucha příjmu potravy - nemám menstruaci
Text uživatele: 

Ahoj začni pořádně jíst. Dodkud Tvé tělo bude mít pocit, že je kolem Tebe hladomor, menstruace nepřijde.

Byliny na vyvolání menstrauce zde. Lékař Ti bude na gynekologii cpát injekci s hormony. Zkus po nějakou dobu nejdříve jíst a používat ty byliny, vyhneš se tak lékařskému ošetření.

 
30.11.2018 23:55 Uživatel: Honza64
Věk:  54
Téma: Touha po dokonalé postavě a porucha příjmu potravy - nemám menstruaci
Text uživatele: 

Chtěl bych tu uvést, že vegetariánství způsobuje sníženou hladinu testosteronu a tím snižuje libido-chuť na sex a prožívání orgasmu. A to u mužů i žen. Nejen to - snižuje růst svalů (komplikuje hubnutí), zvyšuje únavu, deprese a další nepěkné věci. V pubertálním věku je to obzvlášť závažné. Například u chlapců ohrožuje růst genitálií a sníženou funkci po celý život.

Naopak je žádoucí snažit se mít hladinu testosteronu co nejvyšší. Opět platí i pro ženy.   Zrovna tak snižuje hladinu testosteronu cvičení delší než 50 minut a všechny vytrvalecké sporty. Najděte si na co všechno potřebujete testosteron na internetu a jak ho zvýšit a mnozí poznáte proč je vám stále zle, nehubnete, deprese. nebaví vás život atd.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Touha po dokonalé postavě a porucha příjmu potravy - nemám menstruaci
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny