Téma: Bolesti podbřišku, pocit na zvracení a únava - může jít o těhotenství?

07.10.2014 14:00
Uživatel: Anonymka
Věk:  17
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den,

ráda bych se s vámi poradila ohledně mých starostí, vlastně spíš potřebuji tak nějak uklidnit. S partnerem jsme měli jen jeden pohlavní styk, který byl s kondomem a trval zhruba dvě minuty, během kterých ve mně přítel neměl celý penis, ale jen část, a ani se do mně neudělal. Navíc jsme často kontrolovali, zda kondom nepraskl. Chtěli jsme to jen vyzkoušet, abychom příště nebyli tak nervózní, ale "jen" s kondomem jsme se báli pokračovat, takže jsme po krátké době přestali.

O týden později jsem dostala menstruaci, během které mě přítel prstil. Byly to ale již dny, kdy už ze mně krev netekla, možná jsem jen trochu špinila. Vždy si dáváme pozor na to, aby na rukou neměl sperma ani preejakulační tekutinu, dokonce si vždy oba chodíme umýt ruce, když se k něčemu takovému chystáme. Jsem si jistá, že přítel na prstech neměl čerstvé sperma a preejakulát s největší pravděpodobností také ne.
O něco později jsem měla zánět močového měchýře, který se projevoval bolestmi podbřišku, pálením a štípáním při močení a pocitem nedokonalého vyprázdnění, prostě typický zánět. Dostala jsem od lékaře antibiotika Ciplox, které jsem užívala 5 dní a po kterých se mělo vše zlepšit. Je pravda, že mně při močení již nic neštípe, stále mám však při "dokončování močení" nepříjemný pocit. Také mi občas během dne bývá na zvracení a někdy mně bolí podbřišek, ne však příliš často. Stalo se mi ale, že mi v jedné sekundě do podbřišku vystřelila nepříjemná bolest a zatočila se mi hlava, poté ale bylo vše v pohodě. Rovněž jsem dostala hustý bílý výtok, který - jak jsem zjistila - se vyskytuje v těhotenství. Unavená jsem v poslední době často, což ale bude nejspíš způsobeno stresem a brzkým vstáváním do školy. Také mi bývá občas zima a nedávno jsem měla lehce zvýšenou teplotu.

Mám obavy, jestli bych nemohla být těhotná. Nedávno mi bylo 17 a těhotenství v mém věku by byl velký problém, právě z toho důvodu jsme si s přítelem vždy dávali pozor, ale obavy stále mám. Od doby těchto hrátek uběhly zhruba dva týdny, menstruaci teprve očekávám. Dnes jsem byla zanést lékaři moč po antibiotikách, bylo mi řečeno, že je v pořádku. To mne znepokojilo, neboť kdyby se v moči našly bílkoviny, alespoň bych věděla, že může jít o nějaké gynekologické onemocnění a mohla bych si své problémy (bolest podbřišku, hustý výtok) odůvodnit. Také by mne zajímalo, jestli může lékař z moči poznat těhotenství, popřípadě po jaké době od počátku těhotenství? A je tedy nějaká pravděpodobnost, že bych mohla být těhotná, nebo se to po dvou týdnech moc poznat nedá a já jsem díky obavám schopná si přisoudit příznaky, které ve skutečnosti mohou znamenat něco úplně jiného?

Omlouvám se za délku textu a také za téma, které již bylo zmiňované mnohokrát, ale jsem z téhle myšlenky dost ve stresu a zajímal by mně názor někoho, kdo tomu rozumí lépe než já. Těhotenský test se bojím jít udělat, neboť mám strach z výsledku a z toho, jak bych vše pak oznámila rodičům.  

Předem děkuji za případnou odpověď.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3074x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Milostné hrátky a obava z otěhotnění
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.10.2014 16:08 Uživatel: Kájuše
Věk:  29
1384696181_fifi.jpg
0-100
Téma: Bolesti podbřišku, pocit na zvracení a únava - může jít o těhotenství?
Text uživatele: 

No strach nstrach prostě se seber zajdi do lékárny  a kup si test. Ten mužeš děla cca 10dní po rizikovém styku. Tí, že ho neuděláš nic nevyřešíš, naopak dík testu se bud uklidníš a nebo budeš mít jistotu myslím, že ve tvém věku je lepší  mít jistotu, aby se případně dala situace nějak řešit, než čekat, aby třeba už na nějaké řešení bylo pozdě. Ale tot muj názor. Tak hodně štěstí a at to dopadne dobře : -)  alt

 
08.10.2014 06:03 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Bolesti podbřišku, pocit na zvracení a únava - může jít o těhotenství?
Text uživatele: 

Možnost, že jsi těhotná, je mnimální. I když přiznám, že jsem tvůj dotaz četla jen zběžně. Jinak pokud máš strach, odkládáním testu nic nevyřešíš. Budeš vědět hned, na čem jsi. A taky včas, dokud by byla možnost nechtěné těhotenství ukončit.

Můj názor je, pokud nejsou holky a kluci připravení nést následky (dítě), nemají sexovat. Riziko otěhotnění je vždycky, i když minimální, i s antikoncepcí. Ne tady v 15 letech psát dotazy o možném těhotenství.

 
08.10.2014 09:39 Uživatel: Asti
Téma: Bolesti podbřišku, pocit na zvracení a únava - může jít o těhotenství?
Text uživatele: 

Těhotenský test si udělat můžeš nebo se poraď s gynekologem a podrobně mu vysvětli své příznaky. Těhotná nejspíš nejsi, ale může se jednat o nějaké jiné onemocnění, které vyžaduje podrobnější vyšetření. Gynekolog ti může provést stěr, udělat sono atd.

Taky by sis měla nechat vyštetřit ledviny z krve, případně sonem. Kamarádka měla taky problémy s močákem a pak se jí udělalo špatně a měla zánět ledvin. Tak to nepodceňuj a zajdi k obvodnímu lékaři a zeptej se na to. Když máš problémy s močákem, měla by ses udržovat v teple, nosit delší trička, nesedat si venku na lavičku, aby se ti to pořád nevracelo. Jako podpůrnou léčbu si můžeš koupit brusinky.

 
08.10.2014 13:06 Uživatel: Anonymka
Věk:  17
Téma: Bolesti podbřišku, pocit na zvracení a únava - může jít o těhotenství?
Text uživatele: 

Moc vám všem děkuji za rady a názory! Věřím, že je otravné odpovídat už potolikáté na ten stejný dotaz, ale jsem ráda, že jste si udělaly čas. : )  

 
08.10.2014 13:39 Uživatel: Kájuše
Věk:  29
1384696181_fifi.jpg
0-100
Téma: Bolesti podbřišku, pocit na zvracení a únava - může jít o těhotenství?
Text uživatele: 

Otravné to není, ale jde o to, že at je šance minimální tak nemužeš strkat hlavu do písku a dělat jako, že žádný problém není i  když šance je minimální : -)

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Bolesti podbřišku, pocit na zvracení a únava - může jít o těhotenství?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 15609
Počet odpovědí celkem: 170731
Počet registrovaných: 4608 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Jak říct manželovi, že už s ním nechci být?
Nejkomentovanější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny