Téma: Slabě pozitivní těhotenský test a injekce na vyvoláni menstruace

31.03.2012 12:28
Uživatel: Kouřilová
Věk:  26
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobry den, s manželem se už 3/4roku snažíme o miminko. 24.3 jsem měla dostat měsíčky ale nedostala. 26.3 jsem si delala teh. test a ten byl negativní. O den později jsem se vypravila ke svemu gynekologovi. Ten mi udělal ultrazvuk a naznal, že těhotná nejsem a píchnul mi injekci na podporu dostavení měsičku. Dnes je 30.3 a ja měsíčky nemám, tudíž jsem si udělala těh. test a na testu se objevily dvě čárky. Kontrolní výrazně tmava a testovaci slabonká. Chtěla bych se zeptat zda mohu byt těhotná nebo test mohla ovlivnit podána injekce. A popřípadě zda může případný plod nějak ohrozit.
Předem děkuji za odpověď

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
31.03.2012 13:15 Uživatel: Barča
Téma: Slabě pozitivní těhotenský test a injekce na vyvoláni menstruace
Text uživatele: 

Myslím si, že určitě ne. Injekce je na podporu vyvolání menstruace, ne na vyhnání plodu.

 
31.03.2012 13:48 Uživatel: jancaho
Věk:  31
500-1000
Téma: Slabě pozitivní těhotenský test a injekce na vyvoláni menstruace
Text uživatele: 

Připadá mi dost zvláštní, že letíš na gyndu 3 dny po vynechání menstruace. Mně říkal, že se tohle řeší až tak po týdnu. Taky je vhodnější odběr než ultrazvuk, kde ještě nemusí nic vidět.   Počkej tak týden a test opakuj. Jo a krvácení po injekci obvykle začíná 3. -7. den.

 

 
31.03.2012 18:36 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Slabě pozitivní těhotenský test a injekce na vyvoláni menstruace
Text uživatele: 

Dobrý den,

   plod zatím určitrě ohrozit nemůžete protože v tomto stadiu (a ještě další 4 měsíce) se jedná pouze o shluk buněk tedy embryo. hormony podané injekčně na vyvolání ovulace byly estrogeny, které způsobí dozrání vajíčka, prasknutí folikulu a vyplavení vajíčka do vejcovodu, kde do nějakých 3 dnů může dojít k opleození. Ale to bude zhruba týden trvat. Nicméně spermie mají určitou životaschopnost a na vajáčko umí "počkat", takže nic nezkazíte, když se budete snažit dřív než po týdnu - lepší, bay spermie ve vejcovodu už byly než aby "přišly pozdě". Vajíčko je možné oplodnit pouze v první 3 vejcovodu a jeho životaschopnost je asi 2 dny...

    Estrogeny dále způsobují kontrakce dělohy a obecně jsou to hormony, které působí proti otěhotnění (také se používájí -spolu s dalšími - jako kontraceptiva po nechráněném styku nebo hlavně u zvířat po nechtěném připuštění), takže kdyby jste byla těhotná, po injekci potratíte. Doktor vás ale vyšetřil a na ultrazvuku je velmi brzy (už asi po týdnu) vidět zbytnění děložní sliznice v místě, kde se uhnízdilo vajíčko. Což u vás nenašel... Odběry krve a testy moči jsou na stejné bázi - detekují hCG (humánní choriový gonadotropin), který vylučuje placenta (konkrétně chorium). Ta se začíná vytvářet asi až po 10-14 dnech, takže hormon dřívě zjistitelný není ani v krvi ani v moči. Těhotenské testy jsou sice šikovné, ale můžou být ovlivněné i jinými látkami v moči, což se zřejmě stalo u vás. Menstruace se mohla zpozdit třeba proto, že jste otěhotněla, ale embryo z nějakého důvodu zaniklo. Stává se to poměrně často ve velmi ranných fázích těhotentství (2,3 dny), takže to ani nepostřehnete - jen vám to posune menstruaci.

    Ale nevěště hlavu, snažte se dál a případně vše prokonzultujte s gynekologem.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Slabě pozitivní těhotenský test a injekce na vyvoláni menstruace
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny