Téma: Těhotenství s epilepsií a srdeční vadou

24.01.2013 07:35
Uživatel: drndas
Věk:  35
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den, mám ráda bych se zeptala: Asi před 4 lety jsem zkolabovala v práci, měla jsem lehké bezvědomí, po všech různých vyšetření mi diagnost. epilepsii s psychomotorickými záchvaty, vertiginozní syndrom, paroxysmální síňovou tachykardii, prolaps mitrální chlopně I. stupně a hypercholesterolemii v. v. familiárního typu. Dostala jsem léky které pravidelně beru - LAMICTAL 100mg 2xdenně, SOTAHEXAL 80mg 2xdenně a ROSUCARD 20mg 1xdenně, mimito antikoncepci logest. Ráda bych měla ještě mimnko, ale bojím se jak s těmito všemi léky a diagnozami bude těhotenství probíhat, je mi 35let. Děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2549x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: těhotenství s epilepsií a srdeční vadou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.01.2013 08:41 Uživatel: jancaho
Věk:  32
500-1000
Téma: Těhotenství s epilepsií a srdeční vadou
Text uživatele: 

Zeptej se kardiologa a neurologa, řekni, že plánuješ těhotenství. Takhle ti nikdo neporadí. Podle mě by to neměl být problém. Abych pravdu řekla, připadá mi větší riziko ta antikoncepce.

 
24.01.2013 10:15 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Těhotenství s epilepsií a srdeční vadou
Text uživatele: 

Pokud tady nejsou Tvoji ošetřující lékaři myslím, že Ti nikdo moc neporadí…

   Druhá věc je, že ruku na srdce, bohužel nejsi moc zdravý člověk a část Tvých problémů může být dědičná. Neříkám, že nemáš nárok na dítě, ale zvážila bych rizika, že dítě může mít ty samé ne-li jiné problémy. V těhotenství se v těle děje ledaccos a nevíš co se může stát co by případně poškodilo Tebe nebo plod.

   A třetí věc je věk. Jo, dnes je to "normální", protože "není čas" kvůli kariéře a užívání života a tak. Podle přírody to normální není - správný čas mít potomky je podle přírodních "hodin" zhruba kolem 20 let. Ano, to je dnes nereálné, ale o 15 let později si vzpomenout… Od 30 let se rapidně zvyšuje riziko Downova syndromu a mnohých dalších. Není divu, když vajíčka, která v sobě nosíš jsou v podstatě 36 let stará a ty tenká vlákénka, která zaručí správné rozdělení buňky, jsou tvořena tenkými, křehkými bílkovinami, které se při každém nárazu mohou přetrhat. Čím je žena starší, tím větší je počet poškozených vajíček a šance, že zovuluje právě jedno z nich. V lepším případě žena potratí, v horším se vyvine defektní plod.

    Ty sama by sis měla zvážit tato rizika a doktoři Ti řeknou zbytek. Mylím, že dnes jsou k dispozici i genetické testy, které odhalí rizika v genotypu otce i matky, tak bych zvážila to, aby případný otec ještě "nepřisolil" nějakou skrytou vadou, kterou může mít v genech. Každá gravidita je sázka do loterie, ale čím je organismus starší a nemocnější, tím jsou šance na výhru menší.

 
24.01.2013 14:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Těhotenství s epilepsií a srdeční vadou
Text uživatele: 

Nevím jak to před těmi 4 roky bylo, ale podle popisu mi to připadá spíš jako kolaps (tedy synkopa), zda šlo o pravý epileptický záchvat (i s ohledem na označení "psychosomatický záchvat") mi to moc na epilepsii nepřipadá.

Podstatné je určitě jak dopadlo EEG a EEG se spánkovou deprivací a stimulací - a co ukázalo. Lamictal / lamotrigine je lékem volby u epilepsie těhotných nebo žen ve snaze otěhotnět, takže to je asi OK. Co se týče léků "na srdce", to musí zvážít kardiolog, zda nechat stejné léky nebo je změnit.

Pokud jsi 4 roky "jakozáchvat" neměla, otázkou je, jestli vůbec dál Lamictal / lamotrigine dále užívat. Samozřejmě pokud by se jednalo o skutečný epileptický záchvat před těmi 4 roky a ten by se opakoval, tak by případný pád mohl ohrozit plod.

Klíčovou otázkou je, jestli tehdejší kolaps nebyl opravdu kardiogenní (od srdíčka či nestabilního tlaku krve) a byl epileptogenní.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Těhotenství s epilepsií a srdeční vadou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny