Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit

20.04.2014 11:36
Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Odpovědí na téma: 39
Text: 

Tak je to tady, máme malá králičata, mám z toho moc velkou radost.

Ale začalo to trochu jinak… jako vždy.

 

Manžel loni přišel s tím, že když už máme ty slepice, že by to chtělo i pořídit samici králíka. Jedna stačí, možná dvě. Já jsem nechtěla, protože králiky na talíři mám sice ráda, ale ne ty které si vypiplám, že jo.

Ale nakonec jsem si řekla tak proč ne a třeba ani mladé mít nebudou.

 

Přinesl samici od známé, moc pěknou bílou s černým flíčkem na čumáčku a ocásku. Dali jsme jí jméno Andulka. Už když jí donesl, tak byla opravdu velká, měla něco přes šest kilo a to mě nadchlo, protože ty velké samice špatně zabřezávají. Zvířata u mě musejí mít stále dostatek jídla, takže byla pořád plná miska. V tom jsme se trochu rozcházeli s manželem, protože ten byl zase pro dietu. No vzdal to.

 

Když už jsme měli Andulku, tak se mi jedna zdála málo a domluvila jsem si polozaječici od našich, proti Andulce poloviční. Protože se narodila v dubnu, pojmenovali ji April (Ejpril). Je náderná a taky pěkně vzteklá, i když nevíme proč, po své mamince to nemá.

 

Mno a v zápětí manžel přišel s tím, že ta známá má ještě jednu samici a je jí smutno bez Andulky. To už jsem jen kývla, že jestli dvě nebo tři, ať jí donese a tak nám ještě přibyla černá s medovovým límečkem Amálka, skoro stejně velká jako Andulka.

 

Něco před měsícem jsme si vypůjčili od kamaráda jeho samce Ferdu, nádherného bílého strakáče a že to tedy s těmi našimi holkami zkusíme. Jako první jsme zkusili Andulku, vůbec neměla zájem a tak jsme si řekli, že nic nebude. Za dva dny Amálka, taky nic moc, no a April ta Ferdu pokousala.

Zkusili jsme to pak znovu zopakovat, ale výsledek byl nejistý a tak jsme si řekli, že tedy asi nic nebude.

Před týdnem Amálka projevovala ohromný zájem o Ferdu, tak jsme to zkusili a vypadalo to, že to vyšlo.

Tedy resumé bylo, že asi až tak za tři týdny možná ona bude mít mladé.

 

Jak to dopadlo? V pátek v osm večer mi manžel volal, že naše Andulka rodí. Za chvilku jsem dojela domů, to už bylo po všem a tak jsme doplnili seno, vodu atd. , aby všeho měla dost a já se jen tak podívala i na ostatní králice a u Amálky byl také pelíšek z chlupů. Ty potvůrky porodili stejně, akorát jsme to prakticky moc nečekali a u Amálky už vůbec.

Bohužel Amálka měla dvě mrtvá, zřejmě ta první příliš velká, vytáhla je k dvířkům, ale jinak se jí to tam, stejně jako Andulce krásně vrtí, pelíšky vypadají dobře a čistě. Tak nám držte pěsti, ať všechno dopadne jak má.

Jsem na ty naše holky králičí hrdá.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.04.2014 12:01 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

a co s temi kraliky delas kdyz si je vypiplas a nejis?

 
20.04.2014 14:33 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Parku, tohle jsou moji první.

Králíky měla moje babička a já je chodila o víkendu a tak krmit a sem tam se pomazlit. Jenže mezi třiceti apod. jsem se prostě vždy pomazlila s některými a když byl nějaký na talíři tak jsem stejně věděla prd, který to byl.

Teď to bude jiné, protože jich tolik asi nebude, odhadujeme to na 6-8 od obou a to víš, že si je budu chodit muckat buchtičky.

Njn, ale jsem taky pragmatik a tak vím, že to jinak nejde. Naštěstí tohle už máme tak nějak předem zařízeno, až bude čas pojedou, jak říká manžel, na výlet a zpátky prostě dostaneme přepravku s masem. Protože vraždit je doma manžel, to bych nerozdýchala.

Nicméně už teď vím, že určitě jeden ušák zůstane na dožití u tchána, prý se chce o králíka starat. Měl takhle dva, ale loni mu stářím dožili. No a kdo ví, možná  naši budou chtít zase z našeho chovu samici nebo samce na chov.

To se ještě uvidí a hlavně je to daleko.

 
20.04.2014 14:48 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Holky vyfotím až budou prckové větší, ale mám fotku Ferdy, když jsem ho vzala na trávu.

Ne, fakt normálně domácí králíky nevenčímalt, ale chtěla jsem ho vzít na trávu a bála jsem se, aby nezdrhl, což bylo prozřetelné. Nejdřív se jen rozhlížel, ale pak se mu to moooc zalíbilo venku.

No řekněte, není on nádhernej kousek? altalt

 
20.04.2014 16:50 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

kralik na voditku to sem jeste nevidel

 
21.04.2014 16:40 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

A kde jsou fotkyyyy? Jsem si říkal, tak rozkliknu téma, pokochám se krásnejma králíčkama a kde nic, tu nic

 
21.04.2014 23:51 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Fotky budou, ale zatím to je jen hnízdo sena, chumel chlupů a kdesi v něm prckovéalt.

Od Andulky tedy vím jistě o třech, když jsem zahlédla jejich hlavičky při zkoušce dokrmování. Jedna je celá černá, další bílá s černými flíčky a třetí téměř celá černá.

Nějak se jí to tam moc vrtělo a trochu sem tam zakňouralo tak jsem zkusila stříkačkou dokrmení slabým sunarem.

Akorát jsem moc neviděla, protože jsem jí nechtěla příliš porušit hnízdo. Dala jsem jí do vedlejšího kotce, opatrně tou stříkačkou trochu odhrnula chlupy a po kapkách krmila toho kdo se k ní připletl. Ti prckové, kterým jsem zahlídla celou hlavičku, ale vypadali dobře, nijak svraštěle, tak jsem po jedné stříkačce usoudila, že to asi tak horké  nebude. Zase jsem vše opatrně zahrnula, vrátila Andulku zpět, podstrčila jí mrkev a seno, aby hned nezkoumala hnízdo a vše se zdá v pořádku. Na chvilku k němu "koukla", zřejmě usoudila, že je vše v pořádku a pokračovala v jídle.

Amálku jsem akorát přistihla při krmení, tak tam jsem to ani nijak nekontrolovala. Jen lehounce se to sem tam zavrtí, jinak klídek.

 

I když nejsem zrovna úplně pověrčivá, tak si říkám, že nejspíš na větě - aby se někdo/něco mohlo narodit, musí někdo/něco zemřít, zkrátka něco bude.

V pátek se nám narodili ti naši ušáci a dnes jsem pochovala jednu z našich slepiček Oranžovou.

Několik dnů evidentně nežrala, měla prázdné volátko, jenže toho jsem si všimla až dnes, protože s ostatními ozobávala vše. Nicméně od včera začala výrazně kulhat a dnes když jsem jí dávala chladivý zábal, zjistila jsem, že má nafouklé a horké. to co já nazývám břichem.

Protože jsem jí neuměla pomoct, zavolala jsem našemu veterináři jestli mi jí uspí, protože jí prostě nedokážu zabít.

Jenže když jí prohlížel, zkonstatovali jsme, že je na tom sice evidentně zle, odhadoval to na zapálené vejcovody nebo tak něco, ale hřebínek má pěkný a kromě zjevných obtíží, jinak vypadá dobře, je mladá a když mě víc záleží na slepici než vajíčkách, tak že jí zkusí píchnout antibiotika.

Dala jsem jí do přepravky, domlouvali jsme se co dál a netrvalo to snad ani pět minut, Oranžová sebou začala cukat, vyndala jsem jí z přepravky a už jsem viděla jak modrá. Takže to bylo rychlé, doktor hned natáhl uspávačku a během pár vteřin usnula. Šílenej pohled a je jedno, že šlo "jenom" o slepici.

 

No, ale co jsem chtěla napsat je vlastně to, že je jedno jak to s tou větou/rčením je. Člověk za vším vidí to co vidět chce a já už byla několikrát svědkem kdy zrození bylo provázeno smrtí a možná, že se mi díky této rovnováze, které víc a víc věřím, prostě jen zdá běh světa spravedlivější/snesitelnější. Je jedno jak to je, já vím, že moje Oranžová prostě vyrovnala naše ušákyalt.

 

 
22.04.2014 11:36 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

alt

Budu (budeme) se těšit.

 
22.04.2014 11:27 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Ahoj Veselko, to jste měli pěkný zážitek, obzvláště když to přišlo u druhé samice nečekaně. Jedni sousedi kdysi měli na zahradě dva králíčky, ne v králíkárně, mohli všude a nemuseli sekat vůbec trávu. Venku byli i v zimě, jen měli takové bydlení z tvárnic. Pak nám ty miminka králičí vyfoť, jiste to budou krasavci i po tátovi.  

 
24.04.2014 22:14 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Tak moji milí, ačkoliv jsem si všechny prcky dneska "chovala" tak fotky ještě nemám, protože na to nebyl čas, honem jsem je vracela zpět.

 

U Andulky vše v pořádku, má 6 miminek pěkně ve dvojicích … dva celý černí, dva s černou hlavičkou a dva strakáči. Jejich úplné detaily jsem tedy nezkoumala, ale hlavní zbarvení mají tak.

Trochu jsem je dokrmila, vlastně jen jednoho - toho největšího, asi mu běžný příděl úplně nestačí a dva jen tak malinko. Jinak jsou všichni zdá se zdraví a v pořádku.

Andulka moje narušení hnízda bere v pohodě … asi už začínám být profík.

 

No a bohužel jsem musela sáhnout do hnízda i Amálce teď večer, protože když jsem jí šla trochu zrevidovat, ucítila jsem zápach, jedno zemřelo. Odhaduji to tak na dva dny zpět podle lehkého osrstění. Bylo moc malinké.

Nicméně ještě jedno jí zůstalo. Měla tedy celkem čtyři. Dva strakáčci příliš velcí se zřejmě narodili mrtví a pak dva černé. Ten co zůstal je krásná buchtička.

Akorát jsem měla strach co to s Amálkou i tím prckem udělá, když jsem pak musela podstatnou část hnízda vyházet pro jistotu a v rychlosti udělat nové z čerstvého sena. Naštěstí zbylo hodně použitelných chlupů z vnějšku a prcek mi spokojeně usnul v podprdě, než jsem to připravila. Uložila jsem ho zpět pěkně upravila hnízdo a vrátila Amálku zpátky. Zkontrolovala hnízdo a prošlo to. Tak se zdá, že to snad bude už v pořádku.

 

Jak jsem slíbila, fotky dodám, ale momentálně mi jde hlavně o ty prcky, focení až pak.

 
25.04.2014 22:40 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Mám první fotky, ale omluvte kvalitu, párkrát jsem cvakla a moc jsem to neprotahovala.

Holky na mě dneska byly celkem naštvané, tak jsem je nechtěla ještě víc prudit.

alt, alt

Tohle je ta buchtička Amálky. Je to pěknej kousek, oproti Andulčiným je jednou takový. Na první fotce se mi zrovna stáčel do klubka a na druhé se cpe bokem do hnízda a vystrkuje zadek.

 

alt

 Tak tenhle chumel jsou miminka Andulky v poodkrytém hnízdě.

 
25.04.2014 22:48 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

altJemináčku, to je nádhera. Opravdu zázraky přírody, jsou moc krásní. Díky za fotečky. alt

 
26.04.2014 06:15 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Ti jsou kouzelní. Ten černý vypadá jako můj pejsek, když byl miminko .  

 
28.04.2014 13:46 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Jsem tu opět s novinkami o našich králíčcích.

Je to dva dny co jsem usoudila, že jeden prcek u Amálky je málo a šest u Andulky je moc a dva prcky jsem dala k Amálce.

 

Nejdřív jsem to dělat nechtěla, přeci jen co když je už nepřijme, ale nakonec jsem se rozhodla, že to zkusím. Přeci jen ten jeden už byl velký asi jako týdenní štěně a ti ostatní tak nějak poloviční.

Vzala jsem od Andulky dva největší a nejsilnější strakáče a musím říct, že to vypadá výborně. Jsou napucnutí a všem se daří, takže se zdá, že je Amálka vzala za své. A ani u Andulky to nevypadá, že by jejich ztrátu nějak pocítila.

 

Nejdřív jsem chtěla dát ty nejmenší, ale pak jsem si to rozmyslela, protože by vůči tomu velkému nemuseli mít moc šanci a doma u mámy se jim tak jako tak daří.

 

No a jinak tedy … Amálka má tu svojí černou holčičku a od Andulky bělejší strakáč je kluk a tmavší taky holčička.

Andulka má dvě černé holčičky a strakáče kluky.

Sem to dneska kontrolovala, tak až budou velcí zjistím jestli sem se trefila.

 

Taky si už po několikáté říkám, vezmi mobil ať uděláš fotky a opět jsem na to zapomněla, ale jak za nimi půjdu znovu, tak to zkusím napravit. Jsou fakt úžasní.

 
29.04.2014 00:25 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Mám tu fotkyalt.

První je ta holčička Amálky. Fotil ji včera manžel. Za fotku jsem ráda, ale jeho bych nejradši uškrtila, protože k prckům leze moc často a ne tak opatrně, takže zvlášť Amálka začíná být velmi vzteklá.

Prckům je dneska deset dnů a on tuhle prdelinku klidně dá z ruky. vrrr.

No, ale je to nádherná prdelkaalt. Akorát pro představu… ten kbelík je od gastro horčice nebo tak něčehoaltalt.

alt

 To neurčité jsou tři prckové Amálky alt

alt,

Trochu určitější čtyři prckové Andulky

alt,

Naše šikovné maminky

Amálka 

alt,

Andulka

alt,

A naše potvůrkaalt polozaječice

April

alt

Jo a dneska jsem se dozvěděla, že mi byla špatně předána informace o April, protože není od "té hodné", ale od "té vzteklé" Takže je jasné po kom to má.

 
29.04.2014 16:47 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

altVeselko, ti jsou krásní, prdelky malinkaté. alt

 
29.04.2014 06:25 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Bych nevěřila, že mě králík tak rozhodí .

 
30.04.2014 11:25 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Viď.

Já si myslím, že prckové jsou prostě "k sežrání" všichni, bez ohledu na to co jsou zač.

 
29.04.2014 16:51 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: Díky, Veselko, za krásné téma. Blahopřeju vám k takovým krasavcům a hlavně jim přeju, ať se jim daří a máte z nich radost.
 
24.05.2014 17:11 Uživatel: psberan
Věk:  44

Město:praha

Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

blahopreji k ušáčkum,,,,,, to dopado dobre, taky se mohlo stat  \ vlastní zkušenost \ že ve finále tolik  očekávání ušáci se narodily neočekávaně,, Ferdovi. poradte prosím, mam 2leteho zakrs. berana volne v byte, lze mu pořídit kamarada?   mame 3 mladé, 4tydny a nevím co se stane až se k nim dostane, neboo ony k němu. dekuji a preji krásné dny vam i ušákumm. psberanalt

 
25.05.2014 00:11 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Děkuji

Z Tvého dotazu jsem celkem dost zmatená. Ti králíci jsou 1 dvouletý a 3 mladí? Kdo se kam s kým dostane?

Proč další kamarád, když už jsou tedy celkem čtyři, jestli tomu rozumím správně?

 

Budu ráda za vysvětlení. Spíš si však myslím, že lépe zde odpoví někdo jiný kdo se zakrslíky a ev. jejich společným chovem má zkušenost. Já "jedu" v chovných.

 
25.05.2014 18:52 Uživatel: Psberan
Věk:  44

Město:praha

Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

jdu vám takhle ložnicí. najednou jeden králík                                                                                         jdu vám takhle kuchyní…najednou druhej králík…                                                                            ….   5králík…Ahoj Veselka. kluka. beránka mame volne doma  2  roky…. samičku  jsem pořídila  těžce post. a vysoce autist. chlapci z přízemí. Králice je  též postižena autismem, než  jsem ji  vychovala, tak chovala ona…3 chlupaty břichaty ušaky…no  a ja vubec  nevim co delat…jestli si  nejaky mimi muzu nechat, maminu s mimi udrzuji v byvalem  detskem  pokoji aby ten nas beranek k nim nemohl. jenze to uz nezvladam. zacinají behat. nevím jestli by ten naš beranek  žarlivostí nepuknul nebo zdali sameček  je schopen ublížit svym  dětem…ještě je  neviděl.

 
25.05.2014 19:24 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Jéje, já to vůbec nepochopilaalt.

Tak to tedy opravdu bylo překvapení.

 

No samice se samcem by být běžně neměla, protože samec … pokud tedy já vím. může a chce skoro pořád. Tak by za prvé takhle brzo utahal tu samici, ale i si asi sám ublížil.

 

Myslím si, že dospělý samec by s malými králíčky být neměl, ale jestli by jim byl schopen ublížit to opravdu nevím. Nicméně sama bych to nezkoušela.

To soužití v budoucnu bude možná vůbec obtížné, protože samice se prostě se samci páří a nemít chov pod kontrolou je z mého pohledu nebezpečné. Mimo to samici je to jedno jestli je to její syn nebo ne a pak je to ještě problém tedy i degenerace.

 

Jestli budou fungovat jako kamarádi všichni mezi sebou nevím, ale králíčky, kteří mají být takhle spolu bych dala nejspíš vykastrovat, pokud je takhle chcete mít pohromadě.

 
31.05.2014 23:31 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Tak si to představte, máme už králíčky i od April.

 

Narodili se odhadem tak kolem půl dvanácté. Po jedenácté a teď jsem ji kontrolovala.

Tentokrát už to bylo dle očekávání. Vybudovala si v seně jamku a tak jsme příchod prcků očekávali nejpozději do pěti dnů a když jsem ji kontrolovala dnes, resp. včera po osmé večer, měla už kompletně připravené měkoučké hnízdo z chlupů.

 

April vypadá dobře a klidně, hnízdo jsem nechala jak je, jen jsem zahlédla na chvilku černě strakatou hlavičku jednoho zvědavce.

Trošku se to tam vrtí. Ťuky ťuk, zatí to vypadá dobře. Když bude vhodná situace, tak dneska prcky přes den zkontroluji.

Jo a taky snad udělám fotky "prcků" od Andulky a Amálky. Oni už to žádní prckové nejsou, krásně rostou.

 
01.06.2014 23:34 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Tak fotky jsem ještě neudělala, ale už jsem prohlédla hnízdoalt. Opatrně, nechtěla jsem jim tam zase moc hrabat, tak jestli jsem dobře počítala je prcků 8.

Jedno jsem vyndala bohužel mrtvé, řekla bych, že se už tak narodilo, takže jich bylo celkem devět.

Ostatní vypadají pěkně, mají napucnutá bříška, ale jsou to takový "fazolky" malinkýalt. Přeci jen je to znát, že jich je tolik, oproti Andulčiným jsou o poznání menší a u Amálky, to je jasné, ty měla jednou takové, ale to je samozřejmě v pořádku, protože ta měla čtyři.

 

Musím říct, že to vypadá dobře, hnízdo je zatím v pořádku, April průběžně hlídá, aby byl lem dostatečně vysoký, mám radost, že se tak pěkně stará.

Měla jsem trochu obavu, při její vzteklejší povaze, ale zdá že neprávem … mimo se i trochu zklidnilaalt. No bodejť by taky ne, po takovém výkonualt.

Jo a jsou to nejspíš strakáči a jeden celý černýalt.

 
09.06.2014 01:26 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Tak jsem tu s dalšími fotkami, tentokrát od April. mám i vyfocené její prcky ještě holátka a také od Andulky a Amálky jak prckové vyrostli, ale ty musím stáhnout z jiného telefonu.

Takže dnes prckové od April ze 7.6., tedy přesně sedmidenní.

Jediný černý. Fotka z dokrmování.

alt

 

No a takhle jsou všichni spolu v hnízdě.

, alt

 
09.06.2014 07:02 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: Veselko, jsou krásní! Připomnělo mi to dobu, kdy jsem o prázdninách jezdívala k babi a dědovi, měli také obč. malé a já je chodila pořád muckat. Když byli větší, tak jsem je vytahovala a chtěla chovat, ale často jsem byla poškrábaná. Inu, žádní mazlíci v akvárku v bytě chovaní a na něj zvyklí to nebyli.
 
09.06.2014 07:55 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Zatím to tedy pro mě není rutina. V péči to už tak nějak ano, ale v obdivování zázraků života rozhodně ne.

I když je muckám každý den, tak na "velké" chování nemám moc čas, takže taky mám průběžně nějaké ty škrábance. Bez škrábání to jde asi jen u opravdového vymazlence. I když se krulíkům věnuji hodně času každý den, tak … prostě jsou to puberťáci se svojí hlavou.

 

Jsem však opravdu hrdá na ty naše maminky, všechny. Holky jsou úžasné. Andulka už jen rekogneskuje jestli je všechno v pořádku, ale prckové se po ní sem tam válí a ona prostě drží. Amálka ta pořád jakoby hlídá a taky se divím co někdy vydrží. No a April ta mě skutečně hodně překvapila jak moc starostlivá je. Chová se přesně jak má, ale prostě jsem nečekala, že bude tak vzorná.

Hodně se zklidnila a už mě nechá bez okolků zkontrolovat prcky, prostě zalehne a pozoruje.

 
21.06.2014 12:47 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Slíbila jsem fotky starších prcků. Fotky jsou z 18tého - jejich dva měsíce.

Amálka s "prckama"

alt, alt

 

Andulka s prckama

alt, alt, alt

 

No a taky z 18tého přidávám ještě Aprilčiny prcky. Akorát se mi nedaří vyfotit je všechny, už jsou to pořádní lumpíci.

alt, alt, alt, alt

 
24.06.2014 21:37 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Téda, ti už vyrostli. alt

 
06.07.2014 07:50 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Kdo četl v tématu o slepičkách o smrti naší Červené, tak už ví, že se Andulce udělal na bříšku abces.

Vůbec nevím jak dlouho ho tam chudinka měla. Když jsem to v pátek při střihání drápků zjistila, byl velikosti švestky.

Musím Andulku pochválit za to jak je statečná. Nechala se na veterině bez protestů ošetřit a upřímně to čištění ani injekce nic moc.

Teď už sice trošičku protestuje, když jí vyndavám z kotce, abych jí ránu vyčistila, dávám ATB, analgetika, ale to je  zase na druhou stranu známka toho, že se jí nejspíš ulevilo a i tak při ošetřování drží.

Včera si ode mě nechala i celkem v klidu vyholit část bříška, aby mi tam lépe drželo krytí. Ránu převazuji, dostala pruban (gázová "košilka") a po úpravě na druhý pokus už si ho ani nesundala, tak se snad vše podaří.

 

Z toho tedy mj. taky vyplývá, že jsme v pátek museli prcky odstavit, aby jí už necucali. Manžel ještě večer přidělal další kotec. plánovali jsme je odstavit o něco později.

Pro jistotu jsem zkontrolovala Amálku i April a ty jsou v pořádku.

Tak Andulce držte pěsti, ať je brzo zdravá.

 

 
11.07.2014 06:56 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Něco pro Tebe - ani ve světě králíků není nouze o překvapení. Kolumbijskému farmáři bylo podezřelé chování jednoho z králíků a tak si ho natočil. Přehraj si celé video klikem do obrázku.

 
11.07.2014 11:14 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

To je úžasný Barčoalt. Holt příroda.

 
12.07.2014 11:37 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Baruš, tak to je něco, moc starostlivá máma. Příroda je zázrak. alt

 
12.07.2014 12:51 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Tak Pavli … ale kdo by čekal, že králík si vyhrabe noru? No koukala jsem na to s očima navrch, jak je tam zase schovala  

 
13.07.2014 13:54 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Včera jsem to vyprávěla známým myslivcům a prý je to normální chování i u králíků, kteří mají možnost žít v přírodě. Je to pro ně prý přirozený instinkt, ale samozřejmě záleží na tom jak která králičí máma umí svoji roli chápat.

 

Jinak zprávy "od Andulky", rána se úplně zatáhla, zůstal jen malý stroupek a zdá se, že po kapsuly není ani památky. Tak uvidíme co dál, včera jsem přestala dávat ATB a sundala obvaz.

 
13.07.2014 18:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

No vidíš, šikulka ♪

Tvoje téma koukám rozšiřuje obzory. Člověk se nečekaně dozví věci…

 
28.10.2016 18:26 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Přemýšlela jsem, že založím nové téma, ale týká se těch našich prdelek.

Včera (27.10.2016) ráno mi bohužel umřel Barborka, ten jediný prcek od Amálky.

Teď už je prdelka moje s maminkou Amálkou i tátou Ferdou.

Amálka mi totiž před pár měsíci také umřela a pro odchod Ferdy se rozhodl jeho chovatel, protože měl neustálé problém s ušním svrabem a nebyl schopný to řešit.

Tak mám teď prostě smutek po těch prdelkách.

 

Amálka vypadala v pořádku, už nějakou dobu nebydlela v kotci, ale vzali jsme jí s Andulkou domů, kde měli volný pohyb. To se holkám moc líbilo a byli spolu moc rádi.

Amálka občas trochu chrochtala, tak jsem jí vzala na veterinu, ale na nic nepřišli, zdála se jinak v pořádku.

Několik dnů na to jsem jí našla v hrozném křečovém záchvatu a jsem jí stihla dovézt na veterinu tak přišel konec. Záchvat přešel a usnula mi v náručí.

 

Smutnila jsem po Amálce, ale byla jsem tak ráda, že mám alespoň Barborku, že on mi zůstal.

Tehdy, když byl už téměř dospělý, jsem ho dala našim do chovu, jako samici (špatně jsem to prozkoumala a pak už jsem to nekontrolovovala později). No a protože u nich pořád na samce skákal, tak ho prohlídli a zjistili, že není samice, ale samec.

Nechali si ho tedy jako druhého samce, ale za nedlouho jsem tam přijela a když jsem ho prohlédla, zjistila jsem, že má odřeniny na packách. Byl velký a běžný kotec mu byl malý, tak byl ve vlhku (i když naši kydají každý týden), pro něj to bylo málo, protože pořád kvůli své velikosti ležel v mokru a když si chtěl dupnout, kopal do stěn, protože jinak se tam nevešel.

Nemohla jsem to tak nechat a vzala si ho zpátky domů. To nám udělalo v rodině trochu zle, ale čert to vem, šlo o Barborku.

 

Doma jsem ho ani do kotce nedala, jednak jsem neměla volný a navíc potřeboval extrémní čisto a sucho, aby se mu packy uzdravili. Tak se zabydlel u mě v pracovně.

Byl čistotný, chodil na svůj záchůdek, takže žádný problém. A taky byl hrozně zvědavý a aktivní, pořád něco zkoumal, chvilku poležel a zase odhopsal jinam.

 

Musím říct, že Barborka byl trochu jiný, ohromně kontaktní. Oni králíci jsou společenští, ale Barborka vyloženě toužil po společnosti všech. Jak lidí, tak i zvířátek. Miloval úplně každého. Chodil se ňuchat i třeba k potkanovi Tasíkovi a bylo mu jedno, že mu několikrát procvakl ucho, stejně za ním chodil, i když opatrněji, tak chodil.

Pomohl Žanetce, kočičce překonat samotu, když k nám přišla a stýskalo se jí po mamince a vůbec mu nevadilo, že ho okusuje a tak.

Moc rád se mazlil a když jsem zrovna nereagovala, tak mi prostě hupsnul na klín nebo se o mě opřel a dožadoval se pozornosti.

 

Kdykoliv jsem zavolala, hned byl u mě. Někdy se jen tak mě plácnul a spokojeně ležel. , někdy jen tak přišel a olízal mi tvář, dával pusinky. Byl parťákem jako bývají pejskové.

Než mi umřela Torinka, tak na ní dohlížel a staral se o ní se mnou a nejen o ní.

Je mi fakt smutno.

Umřel včera (27.10.2016) nad ránem, tak okolo půl šesté asi. Už jsem ho tak našla. Ležel na svém oblíbeném místě, na mé mikyně, jakoby skoro jen spal. Zdá se, že pospával a pak prostě padnul. Tak doufám, že alespoň tak to bylo, když už to muselo přijít.

Fakt mi chybí, ta moje černá velká chundelatá prdelka. Byl stejně úžasný a hodný jako jeho maminka Amálka, to už ona mi tak ráda dávala pusinky.

Oba umřeli moc mladí, domnívám se, že to byl genetický problém, možná velké srdíčko, oba byli větší než bylo obvyklé, nevím, ale na tom už nezáleží. Je mi po nich prostě smutno.

,

 
30.10.2016 11:05 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

láska ke zvířatům a láska zvířat k nám je opravdová láska…

 
31.10.2016 00:05 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Text uživatele: 

Děkuji Ti Pavli.

I když ty odchody moc bolí, neměnila bych za život bez těch mých víc nebo míň chlupatých miláčků.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Narodili se nám králíčci - musím se pochlubit
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16472
Počet odpovědí celkem: 175220
Počet registrovaných: 5095 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Hazardní hry - zkušenosti

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny