Téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?

29.08.2015 08:59
Uživatel: Apajda
Věk:  30
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

máme kocoura, je mu 7 let. Původně bydlel v bytě s přítelem, já jsem tam jezdila na víkendy. Pak se přítel přestěhovl ke mně, bydleli jsme  bytě ještě s kamarádkou a její kočkou a 04/2015 jsme si si našli svůj byt. Kocour nám v bytě čůrá. Má samozřejmě své WC, které čistíme. On už to dělal sem tam i dřív, ale přítel byl pořád v práci, a tak to asi  moc neřešil, jenom mu sem tam nějakou dal (bydlel v takovém starém a ne moc pěkném bytě, tak tam o to až tak nešlo…).

Kocour také čůrá mimo záchod, prostě se k němu postaví a začne, ale nekouká, že míří nějak úplně mimo, tj. nezaleze dovnitř někdy jo a někdy se aspoň trefí), ale to už jsme si zvykli, při kastraci ho asi nějak špatně sešili a tak nečůrá vsedě.

Ovšem teď čůrá schválně úplně jinam - zatím teda naštěstí jen na dlažbu v chodbě, zejména na boty, ale "řeší" tak úplně všechno - že jsme byli (zejména přítel, to je jeho mazel) dlouho pryč, že se mu nelíbilo vyčesávání. V knížkách je napsáno, že máte kočku trestat přímo při činu, ale on to dělá jen když ho nikdo nevidí… jediné řešení, které nás napadlo, je klasické vymáchání čumáku, plácnutí a ignorace (a vyhození z postele a z ložnice), případně nedání žrádla - nenecháme ho hlady, ale má jen suché.

Jako kdyby to bylo jen teď, kyž máme na pár dní na hlídání tu kámoščinu kočku, ale je to čím dál častěji. Zato nepříklad u našich, když ho tam vezmem, tam to nedělá (teda to s tím záchodkem jo, to je asi už "výrobní" vada), a přitom tam by mohl být ve stresu, protože je tam pes - sice hodnej, ale velkej.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5272x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Co s kočkou, která čůrá po bytě
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.08.2015 09:14 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?
Text uživatele: 

Když to vezmu od konce - spíš kočkám vadí jiná kočka, než ten "hodný" pes. Ony jsou (většinou) samotářky a mezi sebou soupeří, u psů je to jinak.

Špatně nesou i změnu prostředí (na rozdíl od psa), stejně tak nezvyklou (či delší) nepřítomnost páníčka - pokud to tak dřív nebývalo.

Nevím teda, co dělá kočka v posteli (? ), když dělá toto, ale nechte ho v té  chodbě, tedy v místnosti, kde jsou ty kachlíky, vč. všech jeho věcí - wc, miska apod. S tím, proč čůrá vedle… nejsem si jistá důvodem. Hledala jsi někde na netu nějakou poradnu?

 
29.08.2015 10:21 Uživatel: Apajda
Věk:  30
0-100
Téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?
Text uživatele: 

Tak ta druhá kočka je samice, i když kastrovaná, a je o dost mladší, tak si myslím, že si nijak nevadí. Navíc to dělá, i když ona tam není. Na páníkovu pracovní dobu si mohl za ten rok a něco už taky zvyknout, i kyž je dlouhá (děláme dvanáctky turnusovky). Právěže když něco takové najdem, tak do postele nesmí, jako trest. přes den ložnicë zavíráme, pokud nejsme doma, ale to spíš ať tam necape a nechlupí na koberec a taky, aby ho tam nezabouchl průvan. Jinak pokud jsme doma, tak má otevřeno, ale používá to píš jako průchod na balkon, který miluje, sem tam zaleze pod postel, ale do postele neleze. Jinak doma nic nedělá, neškrábe, neshazuje, v noci nelítá. S těma poradnama dobrej nápad. Plus se zeptám na veterině, musíme teď na přeočkování

 
01.09.2015 10:03 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?
Text uživatele: 

Není proč kocoura trestat, protože za jeho chování můžeš Ty a přítel.

Chápu, že je to velmi nepříjemné, nicméně kocourek tímto projevuje svoji nespokojenostalt. Někdy může takto upozorňovat i na zdravotní problém.

Jednoduše kočka má velmi omezené možnosti jak projevit svoji nespokojenost. Může to udělat pouze svým chováním. Každá nespokojená kočka se nejdřív projevuje běžnými neinvazivními způsoby, pokud to však majitelé ignorují nebo nechápou, zbývá jediný způsob, kterého si jistě všimnou a tím je močení na místa kde se to nemá. Dotčené jsou zejména postele a boty.

 

Kočka nemá důvod vás jen tak pro nic za nic vytáčet, její cíl je pouze upozornit na problém, na váš problém.

Tedy jediné řešení je zjistit co je příčinou a tuto odstranit. Často to bývá málo pozornosti.

 

P. s. Zavíráním v chodbě a jiné omezovací/trestací metody problém nevyřeší, právě naopak ještě ho zhorší. Kočky jsou velmi citlivá zvířata a tímto můžete velice snadno narušit i to málo, co ještě zbývá z vašeho vzájemného vztahu.

 
02.09.2015 16:39 Uživatel: Apajda
Věk:  30
0-100
Téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?
Text uživatele: 

Tak to bych asi musela prvně odstranit sebe - on totiž žárlí, to je mi jasné, ale to holt patří mezi věci, se kterýma se bude muset smířit, stejně jako třeba případné dítě. Zkusila jsem udělat to, že větší část nepříjemných věcí  (třeba česání, nebo i tresty) jsem přehodila a přítele, aby to kocour nebral tak, ž mu to dělám schválně, ale aby pochopil, že to holt musí být. Jakože ne, že bych ho nehldila a nehrála si s ním, samozřejmě jo, ale ono se ríká, že zvíře mívá jen jenoho pána, a on o mě tudíž nikdy nějak zvlášt nestál. Chtěli jsme to vyřešit tím, že pořídíme ještě jednu kočku, aby byli jako spolu, ale nevím teda. Do práce bohužel musíme

 
02.09.2015 23:15 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?
Text uživatele: 

No, já si nemyslím, že by Tvé "odstranění" bylo zrovna jediné řešení.

Myslím, že by stačilo jen trochu změnit přístup. Tím se Tě pochopitelně nechci nijak dotknout, ale z Tvého psaní cítím, že k němu nemáš zrovna příliš pozitivní vztah a jak už jsem psala, kočky jsou velmi citlivá zvířata.

 

Nemyslím tím, že by ses z něj musela nebo měla po … , ale zkrátka mít ho přeci jen trochu ráda a věřím, že časem by se jeho chování zlepšilo. Plus pochopitelně nevím jaký vztah k němu má Tvůj přítel.

 

S tím, že kočka má jen jednoho pána můžu víceméně souhlasit, ale přestože pán je jen jeden, tak bezpečně vím, že kočka může milovat mnohem víc lidí. Ne, že jen jednoho miluje a další mu jsou fuk nebo tak něco, to už je jen o přístupu ke kočce.

 
03.09.2015 18:31 Uživatel: Apajda
Věk:  30
0-100
Téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?
Text uživatele: 

Ale to zase ne, ráda ho mám, ale já jednou zkrátka asi budu taková i na své děti - přísná a budu je učit, že cokoli, co udělají, má následky - ať dobré, nebo špatné. Přítel je spíš nedůsledný, jenže na druhou stranu  taky někdy bez zájmu (málokdy), ale já se snažím nebýt nikdy, vždycky ho pomazlit. ono já jsem tak trochu cholerik, takže když mi kočka schválně počůrá něco, co jsem zrovna uklidila, áť už zem, nebo záchůdek (zvenku ), tak to zkrátka pozná, letím jak čertík z krabičky. Holt taky máme  tom bytě všechno zařízení nové a přítel tak trochu nezná cenu peněz, ja se szžím, aby to nějakou dobu jako nové vypadalo, vonělo to tam, uklízím atd. Alergii na zabordelení čerstvě uklizeného má i u muže, ale ten si to po sobě uklidí. (zase si nepředstavujte, že jsem chorobný uklízeč, já jsem spíš opak a o to je to horší).

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kočka čůrá, močí po bytě - jak ji to odnaučit a donutit ho na kočičí WC záchod?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny