Téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?

26.10.2012 00:28
Uživatel: Hanýžka
Věk:  32
1.jpg
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

 Původně jsme měli jednu kočičku. Jelikož se tchán s tchýní stěhovali z domu do bytu, vzali jsme si od nich jejich kočku i s kot´aty. Tehdy jim bylo 14. dní. Sama od sebe začala chodit na kočičí wc. Ted´ je kot´atům 5. měsíců a tři z nich chodí vykonávat potřebu všude možně, jen ne na wc, např. za kuchyňskou linku, v koupelně za pračku i do vany. Když nějaké z nich přistihnu, dám ho na wc, ze kterého ale rychle uteče.

Kočíčích wc máme několik, jsou v koupelně, čistím je i několikrát denně. Nevím, jestli má na to vliv i to, že už nějakou dobu mrňata chodí „do výběhu” na dvůr, kde volně konají potřebu. Ale jeden kocourek stále chodí normálně na wc.

 Můžete mi prosím někdo poradit co s tím?  

 

alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3620x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Kot´ata vykonávají potřebu mimo wc.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.10.2012 11:45 Uživatel: Kvítek
Téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?
Text uživatele: 

Hanýžko, v první řadě bych chtěla pochválit koťátka, jsou kouzelná!!! happyin_love

Bohužel jsem alergička na kočičí srst, takže na kočku můžu zapomenout. Nicméně, mám s kotětem jednu zkušenost, kdysi jsem jedno krátce měla asi 4 měsíce, pak jsem ho musela vrátit původní majitelce protože alergie byla nesnesitelná sad

Kočičku jsem měla v bytě, takže neměla možnost chodit ven. Takže přesně jak popisuješ, vykonávala potřebu všude možně. Veterinář mi tehdy řekl, ať neplašim, že některá koťata se prostě naučí chodit na WC hned, jiným to trvá déle. Tak jako lidi se učí různě rychle excitedDočkejte času. Máte výhodu, že máte barák se dvorkem, to ta moje byla odkázaná jenom na byt. Věřím, že se to vaši kočičáci taky naučí.

Jinak jsem si jistá, že na internetu je spousta odborných rad, co s tím. Já jsem bohužel laik a navíc s chabou zkušeností s kočkama. Držím palce.

 
26.10.2012 12:51 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?
Text uživatele: 

Nemám moc s kočkama zkušenosti, ale někde jsem si četla, že kočky vykonávají potřebu mimo záchod, když jsou s něčím nespokojený, nebo když nastala nějaká změna, když se jim něco nelíbí a nebo když je nedostatečně umytý záchod, ale píšeš, že ho čistíš, tak nevím.      

   Více smajlíků ke stažení

 
26.10.2012 15:46 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?
Text uživatele: 

A co mamča kočka. Učí je to? Proč máš pořád všechny koťata? Měla by jít už do rodin ne? Podle mne jde o konkurenční boj. Prostě jim teritorium nestačí a navíc v koupelně je těsno. Zkus dát záchod taky do kuchyně a koťata udej přes internet. Nebo jsou moc drahá? Ach jo kočky znám a miluju a žádnou nemám. Alergie. Podle zkušenosti, kterou s nimi mám, jsou to zvířátka něco mezi ochočeným a divokým. Prostě chtějí své teritorium a svoho kočkočlověka a ne se dělit s dalšíma drakama.

 
26.10.2012 21:31 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?
Text uživatele: 

Neporadím, ale měli jsme dvakrát koťata. Po měsíci chodili na kočičí  WC samostatně. Kočky to mají prostě v sobě nějak naprogramované, že na kočičí WC se chodí od malinka. Nikdy jsme neměli problémy a nikdy naše kočky nevykonaly potřebu mimo WC. Důležíté je to co odkoukali od maminky. Takže je to jako u lidí, rodiče mohou  vykládat dětem co koliv, ale děti se vždy řídí příkladem. Je zajímavé, klik lidí to stále neví, a tak produkují zástupy schizofrémiků.

alt

 
28.10.2012 18:58 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  44
Téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?
Text uživatele: 

Je to jako u psa, pokarat, zařvat, když něco provede že tohle nesmí. Pokud kotě neodrostlo nesmělo po celém bytě, jen tam kde spalo a mělo wc, maximalně do druhé místnosti se občas proběhnout i ven, dokud nebylo samostatné a umělo chodit na wc. Pak už mohlo po celém baraku. U nás žádné kočky neskočily vůbec nikdy na stůl ani kuchyňskou linku, to by pak viděly ten řev. Ale do postele to jo, to jsem je brala. Jen tu první jsem nenaučila, nechodila mi postele. Hodně jsem na kočku mluvila, takže čím jsem ji měla déle mě víc a víc chápala co po ní chci.

 
23.02.2013 16:50 Uživatel: Ata
Věk:  58

Město:Reuschin

CIMG0965.JPG
My status
0-100
Téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?
Text uživatele: 

Kdysi jsem našla mrňavé opuštěné koťátko, sotva třítýdenní, tak jsem se ho ujala. To bylo šílo - nejdřív samé průjmy, než se to upravilo, kálet to chodilo zásadně do postele, ačkoliv kočičí záchůdek byl připraven s čistým pískem. Chodila jsem do práce, tak jsem s tím nepočítala nadlouho, po třech týdnech se mi podařilo koťátko věnovat jedné starší paní. Po půl roce mi její známý řekl, že když nechá čičinku v bytě, tak se jí tam vždycky vydělá. Prostě některé čičiny musí být kvůli tomu venku. Nyní - už po několika letech - jsem se ujala koťátka, které mělo být utraceno (žilo na dvorku s dalšími šesti dospělými kočkami a kocoury) pro nadbytečnost. Mám sice domek se zahrádkou, ale zprvu jsem ho nechala jen v bytě a hned od začátku jsem koťátko po jídle nebo po probuzení posazovala do misky se stelivem, takže si nezvyklo se udělat mimo. Ani jednou. Když dnešní už téměř dvouletou čičinu dám na dvorek, tak se jde vymočit nebo vykálet jen domů do své misky, nehrabe mi ani na zahradě do záhonů. Takže - trpělivost a návyk, nic jiného. Chce to mít na koťátka dost času (já ho na to první neměla a tomu druhému se věnuji zcela). Tak hodně zdaru!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Koťata močí a kálí mimo kočičí WC - co dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny