Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?

12.10.2011 09:33
Uživatel: Veronika Raiserová
Věk:  19
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,
minulou středu jsme si pořídili kotě (2 měsíce), matka sibiřská (něvská maškaráda) otec evropská kočka. Kotě bylo hubené a moc nejedlo, bylo ale aktivní. V neděli začalo hodně spát a kulhalo na levou zadní nohu. V pondělí jsme navštívili veterinářku. Kotě dostalo injekci proti bolesti a anitbiotika. Diagnóza bolest zad (veterinářka vyšetřovala páteř a kotě to bolelo). V úterý se kotě zhoršilo, apatické, přestalo úplně jíst, kulhalo na všechny nohy (při narovnání končetin mňoukalo). Opět jsme šli k veterinářce, zjistila horečku 40°C, reagovala mňoukáním na prohmatávání celého těla. Diagnóza buď infekce nebo vrozená vada. Kotě vzala veterrinářka na kliniku. Dnes ráno volala, že hned po příjezdu kotě ožilo, začalo žrát a normálně se pohybuje. Matka i ostatní koťata z vrhu jsou prý zdravá. Je možné, aby mělo kotě alergii? Krmíme granulemi Iams, jiná zvířata ani rostliny v bytě nejsou. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Veronika Raiserová

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.10.2011 10:41 Uživatel: Indiánka
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

 Veroniko. Je od vás hezké, že jste si pořídili kočičku, která je bez PP, takto křížené kočičky totiž opravdu mívají vrozené vady a bývají také častěji nemocné. Ale jsou to tvorečkové, kteří mají jako ostatní právo na život. Proč má tyto problémy nevím, z toho, co popisuješ to vypadá na problém s páteří-kulkání, ale to asi měla zjistit veterinářka. To jí nasadila antibiotika jen tak, bez bližšího vyšetření? Proč jí neudělala rentgen páteře?? Je to otázka peněz? Kočička opravdu může mít vrozenou vadu, nebo mohla také spadnout a polámat si nějaké kosti, příčinou mohou být i parazité. Je kočička odčervená? Nebo nějaké trávící obtíže. Také-byla odloučena od své kočičí rodiny, jistě je jí smutno, to bývá na začátku, než si zvykne na nové prostředí. Může to být tisíc věcí. Každopádně, uvidíte, důvěru k majitelce bych asi neměla, kdo kříží kočky takovým způsobem, je si dobře vědom, že je zde velké riziko vrozených vad a taková kočička pak jedině trpí. Je to nezodpovědné.  Při výběru koček je opravdu dobré dívat se na vzhled a chování, její hubenost pro vás měla být varováním. Jestli tu kočku chcete, a majitelka vám tvrdí, že je vpořádku, zkuste si ji tedy vzít zpět a uvidíte, co se bude dít. Pokud se objeví další problémy, vrátila bych ji zpět, ať provede ona řádné vyšetření na své náklady. Druhou možností je, ponechat si ji a tato vyšetření nechat udělat na náklady vaše. Obávám se totiž, že majitelka do toho nepůjde.

Tolik ode mne, snad ještě někdo poradí. Držím palce

 
12.10.2011 15:53 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

Rentgen u takhle maleho kotete mi prijde jako solidni zverstvo - obecne mi rentgen prijde jako podstatne vetsi zlo nez antibiotika, ktera se kockam davaji pomerne bezne... Kdyz totiz pominu ne zrovna idealni vliv rentgenoveho zareni, mluvime tu o celkove anestezii. Krome toho jsou to naopak preslechtovane kocky ktere maji casto vrozene vady, a nejvice odolne jsou tzv. poulicni smesi, stejne tak jako voriskove u psu...

Jinak hodne zalezi na tom kolik do toho hodlate investovat, tedy spise, kolik si muzete dovolit investovat. Pokud se kote na klinice vzpamatovalo na delsi dobu, asi to bude chtit delsi pozorovani, abyste zjistili v dusledku ceho je mu hure. Nevim odkud jste, ale pokud z prahy, mohu vam doporucit MVDr. Svozila - http://www.eshop-rychle.cz/www-veterinapaprsek-cz/ . Co zachranit jde, to zachrani.

 
12.10.2011 17:08 Uživatel: Indiánka
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

 Ne zcela souhlasím. smile Obecně dám přednost rentgenu, který sice organismu není extra prospěšný, ale může zjistit zlomeninu a s ní eventuelně spojené vnitřní poranění a tím pádem zachránit život. Ale samozřejmě, je to věc názoru.

S tím přešlechtěním plemene u psů znám případ, známý měl pitbulíka s PP

(mně se ti pejsci moc nelíbí, ale byl hrozně hodný, ikdyž bojové plemeno), dal za něj mailant a měl prý nějakou vadu s imunitou, zhruba za 2roky mu odešel do psího nebe...

Ale co znám majitele koček, hodně jich tvrdí, že u kotěte bez PP je riziko vrozené vady mnohem vyšší a opravdu znám dost lidiček, kteří takovéto čičiny mají a jsou často nemocné. Samozřejmě, neznamená to, že se to týká koček všech.

 
12.10.2011 22:13 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

U pitbulů a jim podobných je to ještě něco jiného. Jde o rasy vyšlechtěné kvůli sportovním výkonům (a bohužel ze značné části i pro boj). Z tohoto důvodu se mezi sebou křížili nejlepší jedinci, a to bez ohledu na to zda jsou nebo nejsou příbuzní. To je také důvod, proč tato plemena nejsou oficiálními plemeny, a průkaz původu u nich je jen spíše "fanouškovskou záležitostí". A bohužel, je pravda že velká část z nich umírá na vrozené vady.

U koček musíme upřesnit, zda bereme šlechtěnou kočku bez PP, a nebo opravdu pouliční směs. Obyčejné kočky jsou totiž "nejkvalitnější", a vydrží více, už proto že jde většinou o kočky venkovní, a pokud je něco skolí tak jsou to parazity, které sežerou spolu s myší. Pokud mluvíme o šlechtěných kočkách, pak samozřejmě absence PP může znamenat že otcem byl dědeček či strejda, a tím pravděpodobnost vrozené vady stoupá.

Co se týká rentgenů - jak už jsem psala, nejde ani tak o to záření, jako o celkovou anestezii, kterou by malé zesláblé kotě dost možná vůbec nepřežilo. Kočky mají jiná antibiotika než lidé, a taky je podstatně lépe snášejí. Já sama si antibiotika nevezmu dokud neumírám, ale kočky je dostávají skoro pořád a na všechno - tudíž pokud by mělo kotě například nějakou zlomeninu, stejně by je v rámci léčby s největší pravděpodobností dostalo, tím spíše že značná většina onemocnění je u nich parazitálních. Jinak zlomeninu by veterinářka nejspíš poznala i pohmatem, když už tak bych rentgenovala kvůli nádorovým onemocněním. 

Každopádně jsem ráda že kotě už vypadá ok a držím palce, aby mu to i vydrželo :)

 
12.10.2011 11:57 Uživatel: Innes
Věk:  57
100-500
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

Nevim ,ale moje domenka je silny nedostatek vapna a tim se koteti projevuji bolesti koncetin i patere. Vapno se prodava ve zverimexu v praskovem baleni i v tabletach. Zkuste koteti podstcit stravu s vapnem nebo do vody. Jak pise Indianka , treba kote odcervit a doslapnout si na chovatelku. Krmeni jen pro kotata a drzet kote v teple. Mela jsem podobnou zkusennost. A pokud kote po vapniku bude v pohode -tak si doslapnete i na veterinu. Alergie se projevuje u kozesinovitych zvirat jinak. Ryma ,slzeni a kuze zacina byt lysa. Alergii vylucuji.

 
12.10.2011 13:13 Uživatel: Innes
Věk:  57
100-500
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

Jezis -velke pardon ,chtela jsem upravit , odpoved a sekla jsem si tam mailika.Verejne se priznavam.Pardoooon. Dekuji

 
12.10.2011 16:18 Uživatel: Veronika Raiserová
Věk:  19
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

Z mého dotazu to asi nebylo zřejmé, číča byla ze včerejška na dnešek na veterině na pozorování. Původně jí chtěla vet dát nitrožilní výživu ale nebylo potřeba. Kotě ožilo, žralo a normálně běhalo. Na horečku dostalo antibiotika injekčně. Ještě se opravuji, v pondělí dostala číča jen injekci proti bolesti a ne atb. Alergii vet vyloučila, ale bylo nám doporučeno zkusit změnit stelivo a koupit balenou vodu(v našem regionu je dost tvrdá). Uvidíme jak se to dál vyvine ale každopádně číča je doma a vypadá naprosto zdravě.

 
12.10.2011 16:21 Uživatel: Veronika Raiserová
Věk:  19
Téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Text uživatele: 

A kotě je odčervvené, rentgen naše paní vet bohužel nevlastní, ale pokud by měla podezdření na zlomeninu poslala by nás na větší kliniku do Čáslavi, kde rentgen mají.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Záhadná nemoc u kotěte - může jít o alergii?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny