Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka

01.03.2013 22:09
Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město: Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Dnešní svět je zahlcen čtyřnohými přáteli. Hlavně pak psy a kočkami. Není to ani tak množství zvířat jako jejich "odkazy", které denno denně potkáváme na ulicích a, k velké radosti, i na našich botách.

    Pomalu se ale dostávají do "módy" i méně tradiční mazlíci. Tedy, jestli se pichlavá syčící a funící koule dá mazlíkem nazvat… alt

 

 

Náš ježura Harry už bude mít půl roku. Je to tedy ježčí mladý muž a nakonec se naučil slušným způsobům a už na nás nesyčí. Někdy ještě naježí bodliny na čele, abychom si uvědomili, s kým máme tu čest, ale jinak je to celkem milý a nenáročný společník.

 

 Co říkáte na taková miminka? No nejsou roztomilá?

  Osobně se začínám přiklánět víc k takovýmto zvířatům - alespoň ve městě. Když pominu nezodpovědné majitelé psů a nepořádek, který zanechávají, myslím, že pes na vsi, se kterým se každý den chodí na houby a lítat po loukách se má daleko lépe než ti zavření v bytech, kteří neznají víc než vodítko a metr čtvereční trávy mezi chodníky a zaparkovanými auty.

    Třeba náš Harry bydlí v koupelně, kde má svůj záchůdek, průlezky, domeček s pelíškem a topení, ke kterému se může libovolně tulit. A kluci (potkani) bydlí za dveřma v předsíni, kde mají zase své hřiště a prostor se vyřádit. Nikomu nevadí, nikdo o nich neví a myslím, že se mají celkem dobře.

  Ať tak či tak, snad Vás video rozesměje jako mě alt

Jen malou poznámku - ježeček, který se zaklání a olizuje projevuje přirozené chování, není to žádná křeč, ať to vypadá sebedivněji alt

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.03.2013 22:47 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Video je nádherné. Vůbec by mě nenapadlo, jak může být ježeček roztomilým společníkem 

 
01.03.2013 23:43 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Já už na něj koukala asi 3x Harry už byl celkem velký, když jsme si pro něj jeli, takže jsme ho neviděli se takhle batolit. Jsou to kouzelné kuličky.

    Ten náš opičák mi hned druhý den zalezl pod skříň, stočil se, syčel a absolutně nechtěl komunikovat a ještě na mě útočil. Už jsem si říkala, že je to celkem danajský dar a že takové zvíře je doma za trest, ale čím dál víc zjišťuju, že jsou ježci fajn. Už jen tím, že nejsou tak moc domestikovaní a mají prostě svojí hlavu a bodliny

 

 
02.03.2013 10:51 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

z ježečků se poslední dobou stává nové pet zvířátko… jsou krásní a dovedou být milí… Video je moc hezké Kdyssi jsem měla divokého ježka, jen přes prázdniny, měl problém, tak s námi chvíli bydlel, než se dal dokopy. za ty dva měsíce se naučil na pískání, naučil se chodit si pro baštu, naučil se nebát se kontaktu… nechal se hladit, nechal se nosit… chodil na procházky (v ohraničeném prostoru) a na zavolání přiběhl…  

 

Právě tak jsme před třemi lety odchovali malého veveřáka… mimino vypadlé z hnízda, odkojili jsme a vymazlili a jako velkého kluka začali vypouštět ven… nakonec jednou prostě zpět nepřišel, odeššel do lesa a tak žije… kamarádka ho dokonce i opakovaně viděla … jediná lesní veverka, která přišla na pár desítek centimetrů…

 

Teď mi v ložnici pípá malý zelený zvoneček, cpe se slunečnicovými semínky, ořechy a mačkaným ovsem a čeká, až mu dorostou  všechna pírka a venku bude teplo, aby se zařadil zpátky kam patří, do hejna na větev

 

Ať se ježečkovi daří

 
02.03.2013 12:06 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Jééé, to je super, meg. Já jsem tak ráda, když lidé pečují o zvířata z divočiny

   S kámoškou jsme takhle odchovali holoubka - Sněhurku, ale myslím, že to byl kluk Když povyrostl, bydlel ve stáji a jezdil Árčímu na zádech, chodil s ním do výběhu a létal s náma na vyjížďky a po chvíli se vracel domů. A pak jednou taky odeltěl a už se nevrátil. Doufám, že ho, jakožto důvěřivého holuba někdo nezabil. Vím, že je holubů spousta a jsou "škodná", ale myslím, že nikdo nemá právo do nich kopat nebo jim jinak ubližovat.

   A pak jsem měla dva malé drozdíky, ale to se bohužel nepodařilo Až pak jsem zjistila, že je rodiče krmí na zemi - kdybych je tam byla nechala, přežili by a někde by teď prozpěvovali…

   Veverka musí být fajn, to jste měli doma asi veselo, ne?

   Harry je takový náš malý trumpeta a sám si nepřijde. Ale když mu dobrotu donesu až pod nos, neodmítne Děkujem, skáčem kolem něj dost, tak snad se má dobře

 
02.03.2013 11:00 Uživatel: MitsCa
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Ježečci jsou fajn. alt

 

Ale i tato přátelství.  

 

 
02.03.2013 12:17 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

To je suprové video

    Ještě jsem si teď vzpomněla - jak je tam ta kočka s ještěrkou. Na střední nám říkali, že leguáni zelení dovedou velmi přilnout k člověku a jsou snad věrnější než psi. I ohlídají majetek a na majitele nenechají sáhnout. Je to můj sen mít leguána - jednak je býložravý a je to naprosto ohromující zvíře. Jenže nejsou úplně levní, dožívají se vysokého věku a dorůstají i 7mi metrů, takže jsou hooodně nároční na prostor.

   Ale až budu bohatá veterinářka a uvidím, jestli k tomu mají moji potomci vztah, přidám do své minizoo i leguána a postavím mu vlastní barák. A až umřu, postarají se o něj děti

Tady hlídám já a můj malý kámoš

 
02.03.2013 14:50 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Ty ježčata na obrázku vypadají zajímavě, nejdřív jsem si myslela, že jsou to kaštany bo rambutan  

Pamatuju si jak jsme ježky dávali spát do sklepa když nestihli zazimovat.

 
02.03.2013 15:39 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Nám se ježci ožrali, teda divocí. Najedli se na zahradě zkvašených padanek a probudili nás strašným rambajzem kolem jedný hodiny ráno, protože se doráželi pod oknem ložnice. Šli jsem se podívat, a ty dvě koule se tam potácely, padaly, zvracely, vydávaly strašný zvuky a narážely do všeho možnýho.  Nevěděli jsme nejdřív, co jim je, ale muž na to brzo přišel, namazali se jak čuňata. Tak jsme je nabrali na lopatu a strčili do zahradního domku, aby vystřízlivěli a trochu se zotavili, že je to do rána přejde.

 Přešlo, ale ještě nikdy jsem neviděla takovou kocovinu. , krvavý voči, pozvracení, u rypáčku bubliny. Škoda, že jsme je nenatočili a neposlali to Nešporovi.

 
24.06.2013 22:01 Uživatel: CHS Hedgehog Dream
Věk:  32
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Děkujeme Lucy za "upoutávku" a použití našeho obrázku a videa (mohla to aspoň říct). Bohužel pro ni není její ježek z našeho chovu, měla "štěstí" na člověka, který se mláďatům příliš nevěnoval, nebo si vybral do chovu nevhodná zvířata. Při správném zacházení se Pygmy ježci vůbec neježí, ani nefuní, a už vůbec na nikoho neútočí.

Pokud Vás ježečci zaujali, dovolte mi pozvat Vás na náš web, který obsahuje nejen všechny možné informace o jejich chovu, ale i velké množství fotografií a všechny čtyři videa, která jsme s našimi mláďaty natočili.

CHS Hedgehog Dream

Přeji hezký den,

Eva, CHS Hedgehog Dream 

 
17.07.2013 19:48 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Text uživatele: 

Mrzí mě, že jsem způsobila takové nedorozumění a doufám, že pro Vás nevznikly žádné komplikace. Narazila jsem na Vaše video a fotky velmi se mi líbily, tak jsem je sem vložila jako mnoho dalších videí a obrázků. Samozřejmě to není správně ani v jednom přáípadš, to uznávám.

    Ježečka Harryho jsem dostala,   když jsem nevěděla, že chovatelské stanice existují už i u nás

a byl dárek k narozeninám od přítele, který ho koupil od soukromé chovatelky. Teď už se k takovým chovům také stavím jinak, ale spíše kvůli riziku množení chorob a ne vždy dobrým podmínkám chovu a dobré informovanosti majitelů. Harry a jeho sourozenci měli štěstí - narodili se u moc hodné paní, která si i našla informace a věděla, co dělá. Jeho vztekání se bych omluvila tím, že za 2 dny nacestoval skoro 200km, autem, vlakem, a MHD a objevil se sám, úplně v cizím prostředí u cizího člověka. A navíc se to tak hloupě sešlo, že si pro každé miminko noví majitelé chodili postupně, dohromady 5 dní, tak už toho měl i s poslední sestřičkou a mamkou plné bodliny. A na závěr, sama píšete, že při správném zacházení, se ježurové neježí - a já měla Harryho den, když se na mě tak zlobil a nemůžu říct, že bych si vůbec byla jistá co dělám. Dnes už je to podstatně lepší (doufám ).

    Dnes už je hodný a i mé měřitko na "naštvaného" ježka je jiné. Povedlo se mi zachránit jednoho ježečka z ne úplně dorbých podmínek. Fyzicky je v pořádku, ale bohužel dušičku už má pošramocenou a je to bázlivý, nedůvěřivý syčící pytlík bodlin. Ale máme je rádi oba, každý je osobnost a přináší nám potěšení.

   Ještě jednou se omlouvám za nedorozumění a přeji mnoho úspěchů a hodných a zodpovědných majitelů pro Vaše ježečky.

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pichlavé potěšení aneb netypická miminka
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Zachráněná liška jako domácí mazlíček - zkušenosti 12 2013x
Obři ve světě zvířat - fotografie 21 2967x
Krokodýl a aligátor - jaký je rozdíl? 13 15805x
Zvuky zvířat - jak dělá žirafa? 27 19208x
Klokan Vendelín v akci - skončí někomu na talíři? 15 3609x
Útěk jedovatých pavouků - mám informovat Policii? 6 3311x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny